Altstätter Städtlilauf 2006 - nach Ortschaft "H"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Schi2       19. Dörig Andrea                        95 Häggenschwil                   8.20,7      1.17,7  (1882)    4.23
VM           3. Merk Samuel                         83 Hallau                        17.21,2      0.42,3  (1144)    3.32
S2M         11. Benz Felix, Heerbrugg               60 MILA Rheintal                 32.50,2      2.46,9    (29)    3.41
Schi1       66. Bitzi Céline                        96 Heerbrugg                      9.57,3      2.22,4  (1930)    5.14
PM          60. Bitzi Joelle                        99 Heerbrugg                      5.43,4      1.30,3  (2371)    5.12
Schi1       29. Boehrer Enya                        97 Heerbrugg                      8.57,7      1.22,8  (1712)    4.43
PK          15. Boehrer Jaro                        99 Heerbrugg                      4.36,7      0.39,8  (1407)    4.11
Sch2        27. Boehrer Josua                       95 Heerbrugg                      8.16,5      1.41,7  (1713)    4.21
KG         ---  Schärer Anouk                       02 Heerbrugg                      2.17,2      1.22,0  (2196)    7.37
PK          26. Schärer Moé                         99 Heerbrugg                      4.48,0      0.51,1  (1520)    4.21
Sch2        37. Schauwecker Jeremy                  95 Heerbrugg                      9.03,5      2.28,7  (2397)    4.46
Schi2       35. Stoop Denise                        95 Heerbrugg                      9.06,9      2.03,9  (1933)    4.47
SJog       ---  Strässle Marco                      61 Heerbrugg                      7.57,5       -----   (687)    3.37
KG         ---  Waser Fabienne                      00 Heerbrugg                      1.14,7      0.19,5  (2151)    4.09
Walking    ---  Zaugg Anita, Heerbrugg              51 Nordic Walking Heerbrugg      17.53,3       -----   (674)    8.07
S1F         15. Zaugg Anita                         51 Heerbrugg                     35.19,4      8.26,2   (104)    5.07
Schi1       61. Dietsche Géraldine, Heiden          97 TV Reute                       9.44,4      2.09,5  (1733)    5.07
Jun         16. Gantenbein Philipp                  88 Heiden                        23.20,8      6.55,2  (1096)    4.45
Schi1       51. Graf Petra, Heiden                  97 TV Reute                       9.32,6      1.57,7  (1748)    5.01
KG         ---  Metzler Rilana                      01 Heiden                         2.50,1      1.54,9  (2278)    9.27
Jui          5. Rechsteiner Patricia                88 Heiden                        21.26,1      2.16,2  (1037)    4.22
Sch3        14. Riss Jan                            92 Heiden                         7.05,5      1.17,3  (1519)    3.43
Schi1       55. Thalmann Nevia, Heiden              97 TV Reute                       9.34,9      2.00,0  (1854)    5.02
S3M         15. Dudli Willi                         55 Henau                         41.23,4      8.58,3   (149)    4.39
SJogi      ---  Fraefel Marina                      89 Henau                          9.42,1      0.00,5   (615)    4.24
HKM          4. Heuberger Bruno, Henau              71 LATV Uzwil                    28.05,6      1.12,9     (3)    3.09
Schi1       39. Steiner Annette                     96 Henau                          9.16,6      1.41,7  (1945)    4.52
Jui          7. Steiner Caroline, Henau             90 LC Uzwil                      22.44,2      3.34,3  (1076)    4.38
PK          12. Steiner Christof                    98 Henau                          4.35,0      0.38,1  (1579)    4.10
SJog       ---  Egli Michael                        79 Herisau                        9.00,5      1.03,0   (518)    4.05
Sch3        32. Fuchs Roman                         93 Herisau                        8.42,3      2.54,1  (1422)    4.34
VF           1. Schoch Brigitte, Herisau            78 LAG Gossau                    18.14,1       -----  (1042)    3.43
VM          24. Steiger Reto, Herisau               77 www.stv-lüchingen.ch          20.19,5      3.40,6  (1128)    4.08
S2M         30. Volkart Heinz                       64 Hettlingen                    37.27,2      7.23,9   (108)    4.12
KB         ---  Volkart Wendelin                    04 Hettlingen                     2.29,9      1.39,0  (2296)    8.19
Schi2       10. Bartholet Sina, Hinterforst         95 STV Oberriet-Eichenwies        7.41,2      0.38,2  (1704)    4.02
Sch2        33. Caldonazzi Gian-Luca                95 Hinterforst                    8.39,6      2.04,8  (1727)    4.33
SJog       ---  Enk Christoph, Hinterforst          87 Pfadi St. Michael Altstät     12.51,8      4.54,3   (611)    5.50
SJog       ---  Graf Lukas, Hinterforst             87 Pfadi St. Michael Altstät     10.32,0      2.34,5   (712)    4.47
KB         ---  Graf Reto                           00 Hinterforst                    1.22,4      0.31,5  (2037)    4.34
S2M         17. Gschwend Guido, Hinterforst         61 Donnschtig-Hüpfer             34.19,7      4.16,4    (43)    3.51
Sch2         8. Gschwend Rouven                     95 Hinterforst                    7.14,1      0.39,3  (1917)    3.48
Jun         20. Häberling Thomas, Hinterforst       90 Stadtmission Altstätten       31.24,5     14.58,9  (1022)    6.24
PM          59. Huggenberger Aiyana                 98 Hinterforst                    5.42,4      1.29,3  (2052)    5.11
KG         ---  Kläui Joelle                        00 Hinterforst                    1.11,5      0.16,3  (2060)    3.58
KG         ---  Kläui Michèle                       02 Hinterforst                    2.19,6      1.24,4  (2061)    7.45
PM          43. Kläui Pascale                       98 Hinterforst                    5.24,0      1.10,9  (2062)    4.54
Schi2        6. Kluser Nadine, Hinterforst          95 STV Oberriet- Eichenwies       7.23,5      0.20,5  (1773)    3.53
Schi1       27. Kluser Selina                       97 Hinterforst                    8.56,5      1.21,6  (1774)    4.42
Sch2        14. Kobler Sandro, Hinterforst          94 Hinterforst                    7.29,6      0.54,8  (1540)    3.56
SJogi      ---  Kühnis Maria, Hinterforst           61 Kühnis Brillen 3              10.17,2      0.35,6   (552)    4.40
SJog       ---  Kühnis Peter, Hinterforst           55 Kühnis Brillen 3               9.05,8      1.08,3   (553)    4.08
Sch3        17. Kühnis Thomas, Hinterforst          92 STV Oberriet                   7.15,8      1.27,6  (1538)    3.49
SJog       ---  Lutz Stefan, Hinterforst            73 STV Eichdberg                 11.12,3      3.14,8   (686)    5.05
Schi3       18. Maeder Claudia, Hinterforst         91 STV Eichberg                   8.23,5      1.50,6  (1452)    4.25
S2M         34. Moser  Hansruedi, Hinterforst       59 Donnschtig-Hüpfer             39.25,5      9.22,2    (57)    4.25
KB         ---  Moser Lian, Hinterforst             01 Donnschtig-Hüpfer              1.48,0      0.57,1  (2088)    6.00
PK           3. Moser Timon, Hinterforst            98 Donnschtig-Hüpfer              4.13,9      0.17,0  (1461)    3.50
SJogi      ---  Netzer Mia, Hinterforst             98 Pfadi St. Michael Altstät     13.51,1      4.09,5   (640)    6.17
VF           6. Saxer Claudia, Hinterforst          74 KTV Oberriet                  20.23,7      2.09,6  (1097)    4.09
PM          55. Schaefe Naemi                       98 Hinterforst                    5.37,1      1.24,0  (2370)    5.06
SJog       ---  Segmüller Rolf, Hinterforst         89 Pfadi St. Michael Altstät     11.11,1      3.13,6   (658)    5.05
Schi1        9. Stieger Alina                       97 Hinterforst                    8.14,9      0.40,0  (1844)    4.20
Schi3        2. Stieger Corinne, Hinterforst        91 STV Oberriet-Eichenwies        6.43,1      0.10,2  (1483)    3.32
SJogi      ---  Stieger Patricia, Hinterforst       94 Pfadi St. Michael Altstät     11.15,5      1.33,9   (665)    5.07
KG         ---  Stieger Romina                      01 Hinterforst                    1.18,4      0.23,2  (2135)    4.21
SJogi      ---  Stieger Simona, Hinterforst         94 Pfadi St. Michael Altstät     11.37,7      1.56,1   (666)    5.17
SJog       ---  Thuer Manuel, Hinterforst           92 Pfadi St. Michael Altstät     12.50,7      4.53,2   (709)    5.50
SJog       ---  Thuer Markus                        61 Hinterforst                   10.01,3      2.03,8   (698)    4.33
HKM          7. Thür Daniel, Hinterforst            88 STV Oberriet-Eichenwies       28.53,8      2.01,1    (11)    3.14
Jui          2. Thür Simone, Hinterforst            87 STV Oberriet-Eichenwies       19.37,5      0.27,6  (1077)    4.00
Schi1       72. Walter Janina                       97 Hinterforst                   10.23,7      2.48,8  (1552)    5.28
KB         ---  Walter Stefan                       00 Hinterforst                    1.14,8      0.23,9  (2276)    4.09
Jun         14. Steingruber Dominik, Hundwil        90 TV Hundwil                    20.27,1      4.01,5  (1138)    4.10
HKM          6. Kliem Roger, Hüttwilen              76 LC Frauenfeld                 28.43,7      1.51,0     (4)    3.13

Total 75



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.