Altstätter Städtlilauf 2006 - nach Ortschaft "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SJog       ---  Beckmann Rainer                     44 Gachnang                      11.39,7      3.42,2   (505)    5.18
Jun          6. Bodenmann Heinz, Gais               88 Gääsböck                      17.41,5      1.15,9  (1126)    3.36
VF          11. Frei Sonja                          75 Gais                          22.13,8      3.59,7  (1018)    4.32
KG         ---  Fritsche Linda                      02 Gais                           2.41,9      1.46,7  (2344)    8.59
VM          27. Höhener Ernst                       61 Gais                          20.29,9      3.51,0  (1025)    4.11
VM           2. Hugentobler Josef, Gais             79 TV Gais                       16.58,8      0.19,9    (47)    3.27
VF          24. Meier Käthy                         61 Gais                          25.13,4      6.59,3  (1070)    5.08
KB         ---  Romagnolo Gaetano                   02 Gais                           2.03,6      1.12,7  (2102)    6.52
PM          13. Romagnolo Loredana                  98 Gais                           4.48,6      0.35,5  (2103)    4.22
Schi1       13. Bislin Alexandra                    96 Gams                           8.28,1      0.53,2  (1711)    4.27
VM           7. Bislin Ernst, Gams                  66 Kinderlauf Gruppe Lichten     18.18,6      1.39,7  (1007)    3.44
Sch3         8. Bislin Philipp, Gams                93 STV Grabs                      6.33,7      0.45,5  (1406)    3.27
KG         ---  Hug Alisha                          01 Gams                           2.06,5      1.11,3  (2182)    7.01
PK          11. Hug Bryan                           99 Gams                           4.33,0      0.36,1  (1513)    4.08
Sch1         3. Kaiser Simon, Gams                  96 LG Werdenberg                  7.07,3      0.11,0  (1771)    3.44
KB         ---  Zäch Matteo                         02 Gams                           2.03,4      1.12,5  (2159)    6.51
KB         ---  Zäch Nicola                         00 Gams                           1.12,9      0.22,0  (2160)    4.03
VF          20. Zäch Petra                          72 Gams                          23.25,3      5.11,2  (1090)    4.46
S1M          1. Belser Martin, Ganterschwil         70 Run Fit Thurgau               29.56,3       -----   (113)    3.21
SJogi      ---  Salvadori Karin, Glarus             86 LAV Glarus                    10.11,5      0.29,9   (680)    4.37
Schi3       10. Salvadori Laura, Glarus             91 LAV Glarus                     7.59,3      1.26,4  (1528)    4.12
SJogi      ---  Hasler Simone                       89 Goldach                       13.13,3      3.31,7   (700)    6.00
HKF          6. Kehl Susanne                        82 Goldach                       32.18,5      6.52,4   (139)    4.40
Walking    ---  Sonderegger Ruedi T.                28 Goldach                       18.25,5      0.32,2   (659)    8.22
S2M         28. Stähli Bernard, Goldach             64 Plauschrunner                 37.12,0      7.08,7   (101)    4.10
S4M          4. Streule Josef                       46 Goldach                       42.36,9      4.27,8    (72)    4.47
PK          33. Thür Arie, Gonten                   98 TV Gonten                      4.52,0      0.55,1  (2254)    4.25
KB         ---  Thür Tim, Gonten                    00 TV Gonten                      1.02,7      0.11,8  (2255)    3.29
S4M          2. Beeli Karl                          41 Gossau SG                     38.24,5      0.15,4   (130)    4.18
Schi1       16. Bernet Sarah, Gossau SG             97 Fortitudo Gossau               8.29,7      0.54,8  (1885)    4.28
Schi3        8. Diem Vanessa, Gossau SG             93 LAG Gossau                     7.53,8      1.20,9  (1507)    4.09
Sch1        12. Frei Adrian, Gossau SG              96 Fortitudo Gossau               7.39,4      0.43,1  (1884)    4.01
PK           8. Frei Remo, Gossau SG                98 Fortitudo Gossau               4.31,3      0.34,4  (1511)    4.06
Schi1        6. Fronebner Victoria, Gossau SG       96 Fortitudo Gossau               7.59,6      0.24,7  (1878)    4.12
PK          40. Mauchle Dario, Gossau SG            99 Fortitudo Gossau               4.58,2      1.01,3  (1516)    4.31
PK          30. Mauchle Fabian, Gossau SG           98 Fortitudo Gossau               4.50,6      0.53,7  (1517)    4.24
KG         ---  Mauchle Julia, Gossau SG            01 Fortitudo Gossau               1.18,1      0.22,9  (2188)    4.20
Schi1       46. Pighi Elena, Gossau SG              97 Fortitudo Gossau               9.20,3      1.45,4  (1896)    4.54
VM          41. Röthlisberger Paul                  64 Gossau SG                     21.54,9      5.16,0  (1038)    4.28
PK          31. Vockner Nick, Gossau SG             98 Fortitudo Gossau               4.51,3      0.54,4  (1523)    4.24
VM          48. Weder Urs                           67 Gossau SG                     22.31,3      5.52,4  (1055)    4.35
PK           4. Eggenberger Adrian                  98 Grabs                          4.25,9      0.29,0  (1509)    4.01
PM          31. Eggenberger Caroline                99 Grabs                          5.16,0      1.02,9  (2175)    4.47
KB         ---  Eggenberger Manuel                  01 Grabs                          1.31,1      0.40,2  (2176)    5.03
Sch1        15. Högger Florin, Grabs                96 Lauftreff Werdenberg           7.48,2      0.51,9  (1761)    4.06
Schi2        1. Högger Nina, Grabs                  94 Lauftreff Werdenberg           7.03,0       -----  (1762)    3.42
Schi1       56. Jäggi Alison                        97 Grabs                          9.35,3      2.00,4  (1768)    5.02
PM           5. Jäggi Julia                         99 Grabs                          4.25,0      0.11,9  (2055)    4.00
PM          74. Müller Seraina, Grabs               99 LG Werdenberg-Liechtenste      6.06,1      1.53,0  (2381)    5.32
KG         ---  Müller Ursina                       01 Grabs                          2.04,2      1.09,0  (2382)    6.54
KG         ---  Rohner Hanna                        00 Grabs                          1.06,9      0.11,7  (2352)    3.43
Schi1        7. Rohner Selina                       96 Grabs                          8.12,6      0.37,7  (1927)    4.19
PK          79. Rohner Tobias                       98 Grabs                          5.36,2      1.39,3  (1565)    5.05
KB         ---  Tschirky David                      00 Grabs                          0.54,9      0.04,0  (2145)    3.03
Sch1        14. Tschirky Dominik                    97 Grabs                          7.47,0      0.50,7  (1857)    4.05
PM           8. Tschirky Rahel                      98 Grabs                          4.37,3      0.24,2  (2146)    4.12
SJog       ---  Wehrli Ramon                        88 Grabs                          8.15,7      0.18,2   (706)    3.45
S2M         25. Schulz Rolf                         62 Grub AR                       35.57,2      5.53,9   (131)    4.02

Total 58



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.