Altstätter Städtlilauf 2006 - nach Name "T"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PK          58. Tagmann Raoul, Altstätten SG        98 STV Altstätten                 5.17,3      1.20,4  (1490)    4.48
Schi1       33. Tamegger Sabrina                    96 Altstätten SG                  9.06,1      1.31,2  (1534)    4.47
Sch2        25. Tanner Kevin                        95 Diepoldsau                     8.13,4      1.38,6  (1910)    4.19
Sch2        15. Tanner Marco, Lüchingen             94 KTV Altstätten                 7.38,5      1.03,7  (1852)    4.01
PM          10. Tanner Melanie                      99 Lüchingen                      4.38,6      0.25,5  (2202)    4.13
Sch1         7. Tanner Michael                      96 Lüchingen                      7.24,6      0.28,3  (1902)    3.54
SJog       ---  Tanner Roland                       61 Altstätten SG                 12.52,7      4.55,2   (697)    5.51
Schi1       74. Tanner Simona                       97 Marbach SG                    10.30,4      2.55,5  (1903)    5.31
Jui          9. Taverna Doris, Unterwasser          90 Jugi Wildhaus-Alt St. Joh     30.24,1     11.14,2  (1050)    6.12
VF          32. Taverna Teija                       63 Unterwasser                   27.27,6      9.13,5  (1141)    5.36
Schi1       55. Thalmann Nevia, Heiden              97 TV Reute                       9.34,9      2.00,0  (1854)    5.02
KB         ---  Tharmapalan Archajan, Rebstein      01 KI-TU TV Rebstein              1.06,5      0.15,6  (2141)    3.41
S2M         12. Thöny Daniel                        66 Trimmis                       32.55,9      2.52,6   (102)    3.42
SJog       ---  Thuer Adrian, Altstätten SG         90 Pfadi St. Michael Altstät     12.38,1      4.40,6   (713)    5.44
SJog       ---  Thuer Manuel, Hinterforst           92 Pfadi St. Michael Altstät     12.50,7      4.53,2   (709)    5.50
SJog       ---  Thuer Markus                        61 Hinterforst                   10.01,3      2.03,8   (698)    4.33
PK          33. Thür Arie, Gonten                   98 TV Gonten                      4.52,0      0.55,1  (2254)    4.25
HKM          7. Thür Daniel, Hinterforst            88 STV Oberriet-Eichenwies       28.53,8      2.01,1    (11)    3.14
PK          59. Thür Marco, Altstätten SG           98 STV Altstätten                 5.18,2      1.21,3  (1492)    4.49
KG         ---  Thür Michelle                       01 Rebstein                       2.23,8      1.28,6  (2360)    7.59
Jui          2. Thür Simone, Hinterforst            87 STV Oberriet-Eichenwies       19.37,5      0.27,6  (1077)    4.00
KB         ---  Thür Tim, Gonten                    00 TV Gonten                      1.02,7      0.11,8  (2255)    3.29
KB         ---  Thür Yannick                        00 Altstätten SG                  1.09,0      0.18,1  (2142)    3.50
KG         ---  Thurnheer Jasmin, Balgach           02 KTV Kriessern                  1.55,1      0.59,9  (2307)    6.23
KG         ---  Thurnheer Samira, Balgach           00 KTV Kriessern                  1.02,5      0.07,3  (2308)    3.28
KB         ---  Thurnherr Aaron                     00 Berneck                        1.23,9      0.33,0  (2293)    4.39
KG         ---  Thurnherr Fiona                     02 Berneck                        2.51,3      1.56,1  (2292)    9.31
Walking    ---  Thurnherr Simone, Oberriet SG       77 Bewegen mit Spass und Jaq     22.16,8      4.23,5   (588)   10.07
PK          48. Tobler Adrian, Reute AR             98 TV Reute                       5.10,1      1.13,2  (1493)    4.41
Sch2        16. Tobler Jan, Marbach SG              95 Jugi Marbach                   7.54,1      1.19,3  (1855)    4.09
Sch1        43. Treichler Lukas, Eichberg           97 KTV Oberriet                   8.50,2      1.53,9  (1856)    4.39
KB         ---  Treier Fabio                        00 Marbach SG                     2.08,0      1.17,1  (2143)    7.06
KB         ---  Tribelhorn Fabrice                  01 St. Margrethen SG              1.45,6      0.54,7  (2144)    5.52
PK          93. Tribelhorn Maurice                  98 St. Margrethen SG              6.28,8      2.31,9  (1574)    5.53
S1M          9. Tropiano Donato, Balgach            67 MILA Rheintal                 33.26,6      3.30,3    (74)    3.45
KB         ---  Tschirky David                      00 Grabs                          0.54,9      0.04,0  (2145)    3.03
Sch1        14. Tschirky Dominik                    97 Grabs                          7.47,0      0.50,7  (1857)    4.05
Sch3         6. Tschirky Matthäus, Flums            91 LG Werdenberg                  6.29,0      0.40,8  (1591)    3.24
PM           8. Tschirky Rahel                      98 Grabs                          4.37,3      0.24,2  (2146)    4.12
VF          37. Tschumpo Silvia                     79 Wattwil                       30.13,8     11.59,7  (1142)    6.10
Sch2        22. Turnheer Tobias, Reute AR           94 TV Reute                       8.00,9      1.26,1  (1548)    4.13

Total 41



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.