Altstätter Städtlilauf 2006 - nach Name "K"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sch1         3. Kaiser Simon, Gams                  96 LG Werdenberg                  7.07,3      0.11,0  (1771)    3.44
Jun          2. Kandel Brian, Rüthi (Rheintal)      90 STV Oberriet-Eichenwies       16.55,1      0.29,5  (1119)    3.27
S1F         14. Kandel Margreth, Rüthi (Rheintal)   63 Tri Top Team Rheintal         34.32,0      7.38,8    (93)    5.00
PK          19. Kaufmann Alex                       99 Eichberg                       4.41,8      0.44,9  (1577)    4.16
Schi1       63. Kaufmann Isabelle                   97 Altstätten SG                  9.51,0      2.16,1  (1944)    5.11
SJogi      ---  Keel Denise, Altstätten SG          96 STV Altstätten                14.44,9      5.03,3   (545)    6.42
HKF          6. Kehl Susanne                        82 Goldach                       32.18,5      6.52,4   (139)    4.40
KG         ---  Kellenberger Alisha                 01 Lüchingen                      1.31,4      0.36,2  (2267)    5.04
Sch2        42. Kellenberger Mike, Reute AR         94 TV Reute                       9.49,6      3.14,8  (1547)    5.10
Sch3         9. Keller Alain, Flawil                91 Rad Team Krüger Degershei      6.37,1      0.48,9  (1440)    3.29
PM           1. Keller Elin                         99 Schönengrund                   4.13,1       -----  (2361)    3.50
S4M          1. Keller Erwin, Diepoldsau            42 MILA Rheintal                 38.09,1       -----   (147)    4.17
Schi3       30. Keller Fränzi, Mollis               92 LAV Glarus                     9.24,8      2.51,9  (1526)    4.57
Sch1        35. Keller Jan                          97 Schönengrund                   8.38,5      1.42,2  (1928)    4.32
KB         ---  Kessler Miguel                      01 Widnau                         1.36,5      0.45,6  (2392)    5.21
KB         ---  Klaiber Fabian                      02 Altstätten SG                  1.49,8      0.58,9  (2056)    6.06
KG         ---  Klaiber Giara                       01 Altstätten SG                  1.34,6      0.39,4  (2057)    5.15
KB         ---  Klaiber Nando                       03 Altstätten SG                  2.07,7      1.16,8  (2058)    7.05
KG         ---  Klaiber Seline                      03 Altstätten SG                  3.10,5      2.15,3  (2059)   10.35
KG         ---  Kläui Joelle                        00 Hinterforst                    1.11,5      0.16,3  (2060)    3.58
KG         ---  Kläui Michèle                       02 Hinterforst                    2.19,6      1.24,4  (2061)    7.45
PM          43. Kläui Pascale                       98 Hinterforst                    5.24,0      1.10,9  (2062)    4.54
HKM         11. Kläusler Stefan                     62 Winterthur                    29.14,6      2.21,9    (10)    3.17
HKM         22. Kliebens Florian                    88 Rossrüti                      33.03,4      6.10,7   (141)    3.42
HKM          6. Kliem Roger, Hüttwilen              76 LC Frauenfeld                 28.43,7      1.51,0     (4)    3.13
KG         ---  Kluser Denise                       00 Marbach SG                     1.04,8      0.09,6  (2063)    3.36
PM          27. Kluser Mirjam                       98 Marbach SG                     5.14,0      1.00,9  (2064)    4.45
Schi2        6. Kluser Nadine, Hinterforst          95 STV Oberriet- Eichenwies       7.23,5      0.20,5  (1773)    3.53
KB         ---  Kluser Sebastian, Oberriet SG       00 KTV Oberriet                   1.21,7      0.30,8  (2065)    4.32
Schi1       27. Kluser Selina                       97 Hinterforst                    8.56,5      1.21,6  (1774)    4.42
KG         ---  Kluser Tabea, Oberriet SG           01 KTV Oberriet                   2.22,9      1.27,7  (2066)    7.56
PK          72. Kluser Valentin, Oberriet SG        98 KTV Oberriet                   5.27,7      1.30,8  (1441)    4.57
Sch3        23. Knaus Samuel, Wildhaus              91 Jugi Wildhaus-Alt St. Joh      7.28,0      1.39,8  (1442)    3.55
SJog       ---  Knup Urs                            44 Frauenfeld                    13.05,9      5.08,4   (546)    5.57
VM          45. Kobelt Daniel, Lüchingen            86 STV Lüchingen                 22.24,3      5.45,4  (1030)    4.34
S4M          3. Kobelt Kuno, Marbach SG             39 Pihamola                      38.30,3      0.21,2    (50)    4.19
KG         ---  Kobelt Leonie                       03 Marbach SG                     2.00,6      1.05,4  (2239)    6.42
PM          63. Kobelt Luisa                        99 Marbach SG                     5.46,3      1.33,2  (2237)    5.14
Sch1        33. Kobelt Lukas, Marbach SG            96 Jugi Marbach                   8.36,2      1.39,9  (1775)    4.31
KG         ---  Kobelt Maja                         03 Marbach SG                     2.42,6      1.47,4  (2257)    9.02
Sch2        24. Kobelt Michael, Marbach SG          94 Jugi Marbach                   8.09,7      1.34,9  (1776)    4.17
SJog       ---  Kobelt Roman, Altstätten SG         83 Pfadi St. Michael Altstät     14.09,4      6.11,9   (628)    6.26
Sch2        31. Kobler Benjamin, Oberriet SG        94 KTV Oberriet                   8.34,1      1.59,3  (1777)    4.30
Walking    ---  Kobler Gabi, Oberriet SG            64 Bewegen mit Spass und Jaq     20.09,4      2.16,1   (547)    9.09
SJogi      ---  Kobler Jasmin, Oberriet SG          89 KTV Oberriet                  11.23,8      1.42,2   (548)    5.10
SJogi      ---  Kobler Nathalie, Altstätten SG      94 Pfadi St. Michael Altstät     12.43,5      3.01,9   (629)    5.47
Jun         11. Kobler Raphael, Rüthi (Rheintal)    89 KTV Oberriet                  19.19,0      2.53,4  (1032)    3.56
Sch2        14. Kobler Sandro, Hinterforst          94 Hinterforst                    7.29,6      0.54,8  (1540)    3.56
Sch1        16. Kobler Tobias, Oberriet SG          96 KTV Oberriet                   7.50,1      0.53,8  (1778)    4.07
SJogi      ---  Kobler Valeria, Oberriet SG         92 KTV Oberriet                  11.30,0      1.48,4   (549)    5.13
Sch2         3. Kolb Pascal, Oberriet SG            94 KTV Oberriet                   7.02,0      0.27,2  (1780)    3.42
Sch1        19. Kolb Samuel, Oberriet SG            96 KTV Oberriet                   8.01,3      1.05,0  (1781)    4.13
HKM         21. Koller Daniel                       77 Altstätten SG                 32.57,9      6.05,2    (94)    3.42
PK          67. Koller Joel                         99 Altstätten SG                  5.24,1      1.27,2  (2222)    4.54
S2M          7. Koller Melchior                     62 Eichberg                      32.00,8      1.57,5    (51)    3.35
Sch1        29. Koller Patrick, Rüthi (Rheintal)    97 KTV Oberriet                   8.31,4      1.35,1  (1782)    4.29
SJog       ---  Köppel Mathias, Altstätten SG       88 Pfadi St. Michael Altstät     11.04,8      3.07,3   (630)    5.02
Schi1       76. Köppel Michèle, Oberriet SG         96 STV Oberriet-Eichenwies       10.35,5      3.00,6  (1783)    5.34
PM           2. Köppel Rahel, Rebstein              98 TV Rebstein                    4.15,4      0.02,3  (2067)    3.52
PK          35. Köppel Ramon, Oberriet SG           98 STV Oberriet-Eichenwies        4.53,7      0.56,8  (1443)    4.27
KB         ---  Koster Adrian                       03 Appenzell                      1.54,7      1.03,8  (2336)    6.22
KB         ---  Koster Silvio                       01 Appenzell                      1.28,0      0.37,1  (2335)    4.53
Sch2        39. Kovacs Gabor, Reute AR              ?? TV Reute                       9.31,5      2.56,7  (1784)    5.00
S2M         35. Krähemann Edwin                     58 Braunau                       39.51,9      9.48,6   (111)    4.28
Schi2       12. Krahl Adriana                       94 Murg                           8.03,3      1.00,3  (1785)    4.14
Sch1        39. Krahl Roman                         97 Murg                           8.47,9      1.51,6  (1786)    4.37
KG         ---  Krahl Selina                        02 Murg                           1.56,9      1.01,7  (2068)    6.29
Sch3        31. Krahl Tamino                        93 Murg                           8.21,9      2.33,7  (1444)    4.24
Schi2       53. Krapf Simona                        95 Bernhardzell                  10.11,9      3.08,9  (1946)    5.22
Schi1       15. Kretz Nicole, Oberriet SG           96 STV Oberriet-Eichenwies        8.29,0      0.54,1  (1787)    4.27
SJogi      ---  Krizevac Sanela, Altstätten SG      93 STV Altstätten                10.43,1      1.01,5   (550)    4.52
KG         ---  Küenzler Adina, Oberriet SG         00 KTV Oberriet                   1.21,4      0.26,2  (2069)    4.31
Schi1       12. Küenzler Laura, Oberriet SG         97 KTV Oberriet                   8.26,1      0.51,2  (1789)    4.26
SJog       ---  Kühnis Erich, Altstätten SG         55 Kühnis Brillen 4               9.11,0      1.13,5   (551)    4.10
SJogi      ---  Kühnis Maria, Hinterforst           61 Kühnis Brillen 3              10.17,2      0.35,6   (552)    4.40
PK          49. Kühnis Mauro                        98 Oberriet SG                    5.11,0      1.14,1  (1564)    4.42
SJog       ---  Kühnis Peter, Hinterforst           55 Kühnis Brillen 3               9.05,8      1.08,3   (553)    4.08
Sch3        17. Kühnis Thomas, Hinterforst          92 STV Oberriet                   7.15,8      1.27,6  (1538)    3.49
Schi1       44. Küng Dominique, Altstätten SG       96 KTV Altstätten                 9.19,7      1.44,8  (1924)    4.54
SJog       ---  Küng Hanspeter, Altstätten SG       64 STV Altstätten                 9.54,1      1.56,6   (554)    4.30
PK          75. Küng Joel                           99 Altstätten SG                  5.32,1      1.35,2  (1575)    5.01
Sch3        26. Küng Philipp, Altstätten SG         93 TC Oberriet                    8.02,1      2.13,9  (1561)    4.13
SJog       ---  Küng Samuel, Oberriet SG            93 STV Oberriet-Eichenwies       11.54,8      3.57,3   (631)    5.24
VM          19. Künzler Andreas                     70 Marbach SG                    19.41,5      3.02,6  (1069)    4.01
KG         ---  Künzler Jana                        02 Marbach SG                     2.27,4      1.32,2  (2183)    8.11
KG         ---  Künzler Jil                         00 Marbach SG                     2.26,4      1.31,2  (2184)    8.08
SJog       ---  Künzler Marcel, Balgach             70 Sportgruppe Werkheim Wyde     11.36,2      3.38,7   (555)    5.16
PM          35. Künzler Maya                        99 Marbach SG                     5.17,7      1.04,6  (2185)    4.48
KG         ---  Kuratli Julia, Rebstein             01 KI-TU TV Rebstein              2.48,4      1.53,2  (2070)    9.21
KB         ---  Kuster Celestin                     02 Altstätten SG                  1.49,9      0.59,0  (2071)    6.06
KB         ---  Kuster Gabriel                      00 Altstätten SG                  1.22,7      0.31,8  (2072)    4.35
KG         ---  Kuster Irina, Altstätten SG         00 STV Altstätten                 1.44,1      0.48,9  (2073)    5.47

Total 92



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.