Altstätter Städtlilauf 2006 - nach Name "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Schi2       38. Gabathuler Corina                   95 Salez                          9.08,8      2.05,8  (1745)    4.48
HKM         15. Gächter Alex, Altstätten SG         79 Donnschtig Hüpfer             30.10,2      3.17,5    (38)    3.23
KB         ---  Gächter Daniel                      00 Oberriet SG                    1.23,3      0.32,4  (2355)    4.37
KB         ---  Gächter Fabian                      00 Oberriet SG                    1.19,9      0.29,0  (2223)    4.26
Sch1         6. Gächter Janis                       96 Schwändi GL                    7.20,1      0.23,8  (1554)    3.51
PM          51. Gächter Jessica                     98 Oberriet SG                    5.33,2      1.20,1  (2357)    5.02
PK          63. Gächter Manuel, Oberriet SG         99 STV Oberriet-Eichenwies        5.20,2      1.23,3  (1423)    4.51
PK           2. Gächter Mario, Oberriet SG          98 STV Oberriet-Eichenwies        4.10,2      0.13,3  (1424)    3.47
KB         ---  Gächter Michael                     03 Oberriet SG                    1.57,5      1.06,6  (2181)    6.31
KB         ---  Gächter Ramon, Oberriet SG          00 STV Oberriet-Eichenwies        1.28,6      0.37,7  (2032)    4.55
PK          56. Gächter Rouven, Balgach             99 Jugi Balgach                   5.16,5      1.19,6  (1425)    4.47
KG         ---  Gächter Sarah                       03 Oberriet SG                    3.03,5      2.08,3  (2224)   10.11
VM          36. Gamper Maurus                       78 Adliswil                      21.10,6      4.31,7  (1104)    4.19
Jun         16. Gantenbein Philipp                  88 Heiden                        23.20,8      6.55,2  (1096)    4.45
KG         ---  Gasser Sarah                        01 Lüchingen                      2.45,0      1.49,8  (2033)    9.10
HKM         19. Gassner Daniel, FL-Schaan           78 TRI FL                        32.45,0      5.52,3   (156)    3.40
PM          44. Gassner Vera, Altstätten SG         98 KTV Altstätten                 5.24,3      1.11,2  (2034)    4.54
KB         ---  Geisser Carlo                       00 Diepoldsau                     1.00,3      0.09,4  (2250)    3.21
S2M         33. Geisser Charlie                     65 Diepoldsau                    38.52,9      8.49,6   (105)    4.22
SJog       ---  Geisser Dominik, Lüchingen          89 STV Lüchingen                  8.31,4      0.33,9   (524)    3.52
KB         ---  Geisser Fabio                       00 Diepoldsau                     0.58,1      0.07,2  (2249)    3.13
Sch1        53. Geisser Philipp, Oberriet SG        97 KTV Oberriet                   9.13,0      2.16,7  (1746)    4.51
Schi3        6. Geisser Stephanie, Altstätten SG    93 KTV Altstätten                 7.25,9      0.53,0  (1426)    3.54
PM          19. Geisser Vera                        98 Diepoldsau                     5.03,5      0.50,4  (2247)    4.35
SJogi      ---  Gianferrari Jasmin, Altstätten SG   86 STV Altstätten                13.23,9      3.42,3   (525)    6.05
VM          10. Giezendanner Werner, Teufen AR      81 Gääsböck                      18.56,2      2.17,3  (1125)    3.51
KB         ---  Girardi Enzo                        04 Lüchingen                      2.48,9      1.58,0  (2368)    9.23
KG         ---  Girardi Gina                        01 Lüchingen                      3.12,4      2.17,2  (2369)   10.41
VM          60. Gisep Armando, Davos Dorf           73 124davos.ch                   24.08,3      7.29,4  (1117)    4.55
VF          23. Gisep-Caligari Carin, Davos Dorf    75 124davos.ch                   25.10,1      6.56,0  (1118)    5.08
HKM         20. Giugni Claudio, Locarno             81 USC Capriasca                 32.45,9      5.53,2   (136)    3.40
HKM         12. Giugni Daniele, Locarno             77 VSC                           29.29,4      2.36,7   (134)    3.18
S3M         12. Giugni Marco, Locarno               52 Locarno                       39.16,0      6.50,9   (132)    4.24
PM          70. Goldener Chiara                     99 Altstätten SG                  5.58,9      1.45,8  (2297)    5.26
SJogi      ---  Goldener Laura, Altstätten SG       94 STV Altstätten                10.30,0      0.48,4   (526)    4.46
HKF          1. Göldi Marlies, Bütschwil            67 KTV Bütschwil                 25.26,1       -----    (40)    3.41
SJog       ---  Göldi Ramon, Altstätten SG          90 Pfadi St. Michael Altstät     12.38,7      4.41,2   (710)    5.44
S2M         21. Graber Kurt, Kriessern              57 MILA Rheintal                 35.17,7      5.14,4    (41)    3.57
SJogi      ---  Graf Barbara, Eichberg              65 Holzofabeck                   10.58,0      1.16,4   (527)    4.59
VM          67. Graf Bruno                          52 Zizers                        27.13,3     10.34,4  (1019)    5.33
KG         ---  Graf Céline                         00 Steinen                        1.05,8      0.10,6  (2279)    3.39
KG         ---  Graf Corine, Rebstein               00 KI-TU TV Rebstein              2.43,4      1.48,2  (2035)    9.04
VM           5. Graf Guido, Altstätten SG           77 STV Lüchingen                 17.29,5      0.50,6  (1020)    3.34
SJogi      ---  Graf Kayla, Eichberg                94 Holzofabeck                   10.35,9      0.54,3   (528)    4.49
PM          12. Graf Lea, Altstätten SG             98 KTV Altstätten                 4.42,8      0.29,7  (2036)    4.17
SJog       ---  Graf Lukas, Hinterforst             87 Pfadi St. Michael Altstät     10.32,0      2.34,5   (712)    4.47
Sch1        50. Graf Michael, Marbach SG            96 Jugi Marbach                   9.01,3      2.05,0  (1747)    4.44
Schi3       13. Graf Nina, Altstätten SG            93 KTV Altstätten                 8.13,1      1.40,2  (1512)    4.19
Schi1       51. Graf Petra, Heiden                  97 TV Reute                       9.32,6      1.57,7  (1748)    5.01
KB         ---  Graf Reto                           00 Hinterforst                    1.22,4      0.31,5  (2037)    4.34
PM          85. Graf Sabrina, Marbach SG            ?? Jugi Marbach                   7.23,6      3.10,5  (1749)    6.43
KG         ---  Graf Sarina, Rebstein               02 KI-TU TV Rebstein              2.45,3      1.50,1  (2038)    9.11
S1M          3. Grieder Frank, Pontresina           74 TV Pontresina                 30.47,6      0.51,3   (133)    3.27
KG         ---  Grillo Svenja                       00 Eichberg                       1.17,1      0.21,9  (2326)    4.17
KG         ---  Gruber Chiara, Rebstein             03 KI-TU TV Rebstein              2.42,2      1.47,0  (2039)    9.00
KG         ---  Gruber Noemi, Rebstein              02 KI-TU TV Rebstein              2.32,8      1.37,6  (2040)    8.29
S2M         31. Grünitz Uwe                         58 DE-Tengen                     37.32,7      7.29,4   (142)    4.13
SJog       ---  Gschwend Alexander, Altstätten SG   89 Pfadi St. Michael Altstät     12.51,9      4.54,4   (617)    5.50
SJog       ---  Gschwend Christian, Altstätten SG   91 Pfadi St. Michael Altstät     11.38,8      3.41,3   (618)    5.17
KB         ---  Gschwend Fadri                      00 Rebstein                       1.27,3      0.36,4  (2327)    4.51
KG         ---  Gschwend Flurina                    02 Rebstein                       2.11,9      1.16,7  (2328)    7.19
S2M         17. Gschwend Guido, Hinterforst         61 Donnschtig-Hüpfer             34.19,7      4.16,4    (43)    3.51
SJog       ---  Gschwend Matthias, Altstätten SG    92 Pfadi St. Michael Altstät     14.15,0      6.17,5   (619)    6.28
Schi2       16. Gschwend Natascha, Flawil           95 LGTV Flawil                    8.13,7      1.10,7  (1750)    4.19
Jun         10. Gschwend Philippe, Lüchingen        88 STV Oberriet-Eichenwies       19.11,4      2.45,8  (1021)    3.54
Sch2         8. Gschwend Rouven                     95 Hinterforst                    7.14,1      0.39,3  (1917)    3.48
SJog       ---  Gschwend Stefan, Lüchingen          90 STV Lüchingen                 11.56,9      3.59,4   (529)    5.25
Schi3       31. Gschwend Yvonne                     92 Eichberg                       9.36,4      3.03,5  (1427)    5.03
Schi2       28. Gül Zeliha, Altstätten SG           94 KTV Altstätten                 8.50,1      1.47,1  (1751)    4.39
PK          52. Güres Hakan, Altstätten SG          98 STV Altstätten                 5.12,7      1.15,8  (2259)    4.44
Schi1       78. Güres Neyre, Altstätten SG          96 STV Altstätten                10.44,8      3.09,9  (1752)    5.39

Total 71



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.