Altstätter Städtlilauf 2006 - nach Name "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
VF          17. Bäbler Sarah, CH                    85 LAV Glarus                    23.03,8      4.49,7  (1081)    4.42
Schi3       38. Bächler Josefina                    92 Dozwil                        10.33,8      4.00,9  (1586)    5.33
S2M          5. Bähler René, Rickenbach b. Wil      62 LSC Wil                       31.49,8      1.46,5    (26)    3.34
SJogi      ---  Baldauf Barbara, A-Dornbirn         92 Kühnis Brillen 4              12.41,8      3.00,2   (502)    5.46
SJog       ---  Baldauf Bruno, A-Dornbirn           57 Kühnis Brillen 4              12.24,2      4.26,7   (503)    5.38
KG         ---  Bandel Fabienne                     00 Lüchingen                      1.17,5      0.22,3  (2003)    4.18
KB         ---  Bandel Jefferson                    03 Oberriet SG                    2.15,9      1.25,0  (2170)    7.33
PM          17. Bandel Vanessa                      98 Lüchingen                      4.53,5      0.40,4  (2004)    4.26
Sch3        10. Bardill Andrea, Pany                91 Jugi Pany                      6.54,3      1.06,1  (1585)    3.38
VM          23. Bartholet Patrick                   72 Altstätten SG                 20.17,2      3.38,3  (1110)    4.08
Schi2       10. Bartholet Sina, Hinterforst         95 STV Oberriet-Eichenwies        7.41,2      0.38,2  (1704)    4.02
SJog       ---  Baumann Hubert, D-Lindau            57 SC Scheidegg                   9.39,3      1.41,8   (690)    4.23
PM          69. Baumann Simona, Au SG               98 STV Au                         5.57,8      1.44,7  (2005)    5.25
Schi2       49. Baumgartner Corina, Altstätten SG   95 KTV Altstätten                 9.50,1      2.47,1  (1705)    5.10
Schi3       11. Baumgartner Denise, Altstätten SG   93 KTV Altstätten                 8.05,2      1.32,3  (1402)    4.15
KB         ---  Baumgartner Dennis                  01 Kriessern                      1.51,9      1.01,0  (2215)    6.13
SJog       ---  Baumgartner Fredy, Lüchingen        80 STV Lüchingen                 10.06,9      2.09,4   (504)    4.35
KB         ---  Baumgartner Janick, Rebstein        00 KI-TU TV Rebstein              1.38,4      0.47,5  (2006)    5.28
KG         ---  Baumgartner Kerstin                 00 Lüchingen                      1.45,4      0.50,2  (2265)    5.51
PK          80. Baumgartner Mario                   99 Altstätten SG                  5.38,6      1.41,7  (1403)    5.07
S1M          2. Baumgartner Markus, Neukirch (Egnac 68 LC Uzwil                      30.38,4      0.42,1    (28)    3.26
Schi1       79. Baumgartner Tara, Altstätten SG     97 STV Altstätten                10.46,3      3.11,4  (1706)    5.40
Schi2       31. Baumgartner Tonya, Altstätten SG    94 STV Altstätten                 9.01,4      1.58,4  (1707)    4.44
VF           2. Bechtiger Iris                      73 Wald AR                       19.08,4      0.54,3  (1099)    3.54
KG         ---  Bechtiger Sarina                    00 Wald AR                        1.12,9      0.17,7  (2386)    4.03
KB         ---  Bechtiger Silas                     01 Wald AR                        1.32,0      0.41,1  (2385)    5.06
SJog       ---  Beckmann Rainer                     44 Gachnang                      11.39,7      3.42,2   (505)    5.18
S4M          2. Beeli Karl                          41 Gossau SG                     38.24,5      0.15,4   (130)    4.18
KG         ---  Bellimo Anna-Lena                   01 Marbach SG                     1.37,9      0.42,7  (2238)    5.26
KG         ---  Bellimo Carla                       03 Marbach SG                     2.24,4      1.29,2  (2240)    8.01
SJog       ---  Bellino Michele, Altstätten SG      70 KTV Altstätten                10.58,5      3.01,0   (596)    4.59
S1M         13. Bellino Vito, Marbach SG            68 Pihamola                      34.59,2      5.02,9    (85)    3.55
Schi3       24. Belorf Samira                       93 Widnau                         9.05,6      2.32,7  (1505)    4.47
S1M          1. Belser Martin, Ganterschwil         70 Run Fit Thurgau               29.56,3       -----   (113)    3.21
Schi1       11. Belser Raphaela                     96 Flawil                         8.22,3      0.47,4  (1935)    4.24
PK           9. Belser Samuel, Flawil               98 TV Flawil                      4.31,9      0.35,0  (1572)    4.07
PK          28. Benarif Swen                        98 Altstätten SG                  4.48,6      0.51,7  (1562)    4.22
KG         ---  Bendixen Louise                     00 Lüchingen                      1.21,0      0.25,8  (2007)    4.30
KG         ---  Bendixen Marie                      02 Lüchingen                      1.51,1      0.55,9  (2008)    6.10
SJogi      ---  Benz Alina, Altstätten SG           97 Pfadi St. Michael Altstät     13.48,5      4.06,9   (597)    6.16
SJogi      ---  Benz Andrea, Altstätten SG          68 STV Altstätten                12.34,2      2.52,6   (506)    5.42
VM          33. Benz Elmar, Appenzell               78 KTV Oberriet                  20.51,6      4.12,7  (1004)    4.15
S2M         11. Benz Felix, Heerbrugg               60 MILA Rheintal                 32.50,2      2.46,9    (29)    3.41
SJog       ---  Benz Heini                          56 Altstätten SG                  9.36,1      1.38,6   (507)    4.21
KG         ---  Benz Katharina                      02 Altstätten SG                  2.54,6      1.59,4  (2009)    9.42
KG         ---  Benz Marlena                        03 Altstätten SG                  3.15,9      2.20,7  (2010)   10.53
KG         ---  Benz Renée, Altstätten SG           00 STV Altstätten                 0.55,2       -----  (2011)    3.04
KB         ---  Benz Richard                        00 Altstätten SG                  1.22,0      0.31,1  (2012)    4.33
SJog       ---  Benz Roger, Altstätten SG           66 STV Altstätten                 9.10,6      1.13,1   (508)    4.10
PK          24. Benz Sean, Altstätten SG            98 STV Altstätten                 4.45,8      0.48,9  (1404)    4.19
KG         ---  Benz Simea                          01 Altstätten SG                  1.22,7      0.27,5  (2013)    4.35
VM          66. Benz Thomas, Lüchingen              79 STV Lüchingen                 27.10,0     10.31,1  (1005)    5.32
SJog       ---  Bergmann Carlo, Altstätten SG       93 Pfadi St. Michael Altstät     11.44,2      3.46,7   (598)    5.20
Sch3        29. Bergmann Carlo                      93 Altstätten SG                  8.05,9      2.17,7  (1582)    4.15
Schi2       32. Bergmann Sarah, Altstätten SG       95 KTV Altstätten                 9.02,0      1.59,0  (1708)    4.45
PK          43. Bergmann Tobia, Altstätten SG       98 KTV Altstätten                 5.01,3      1.04,4  (1405)    4.33
S3M          5. Bernegger Andy                      56 Altstätten SG                 36.08,3      3.43,2    (30)    4.03
Sch2        35. Bernet Christian, Dietfurt          95 Jugi Bütschwil                 8.56,1      2.21,3  (1709)    4.42
Sch2         9. Bernet Martin, Dietfurt             94 Jugi Bütschwil                 7.17,2      0.42,4  (1710)    3.50
Schi1       16. Bernet Sarah, Gossau SG             97 Fortitudo Gossau               8.29,7      0.54,8  (1885)    4.28
S1M         15. Bertucco Marco                      68 Rorschacherberg               37.43,2      7.46,9   (146)    4.14
VF          29. Betschart Monika                    69 Kriessern                     26.55,7      8.41,6  (1105)    5.29
Schi2       11. Betschart Sarina, Kriessern         94 KTV Kriessern                  7.44,1      0.41,1  (1879)    4.04
Sch1         4. Betschart Tobias, Kriessern         96 KTV Kriessern                  7.09,6      0.13,3  (1880)    3.46
SJogi      ---  Beutler Kenya, Altstätten SG        94 STV Altstätten                11.40,9      1.59,3   (509)    5.18
SJogi      ---  Beutler Michelle, Altstätten SG     92 STV Altstätten                13.02,3      3.20,7   (510)    5.55
SJogi      ---  Biedermann Aline, Altstätten SG     94 Pfadi St. Michael Altstät     13.24,9      3.43,3   (599)    6.05
VM          13. Bieri Christian                     77 Rheineck                      19.18,1      2.39,2  (1064)    3.56
VM          14. Bischof Michael, Oberriet SG        83 KTV Oberriet                  19.18,7      2.39,8  (1006)    3.56
VF          22. Bischof Sabrina, Oberriet SG        85 KTV Oberriet/ Racing Team     25.02,0      6.47,9  (1098)    5.06
S1M          8. Bischofberger Guido, Oberegg        68 TV Reute                      33.26,2      3.29,9   (116)    3.45
KG         ---  Bischofberger Jara                  02 Weissbad                       2.39,3      1.44,1  (2345)    8.51
KG         ---  Bischofberger Lena, Oberegg         02 Kitu Oberegg                   1.30,1      0.34,9  (2394)    5.00
KB         ---  Bischofberger Manuel, Oberegg       00 Kitu Oberegg                   1.26,2      0.35,3  (2395)    4.47
SJog       ---  Bischofberger Reto, Balgach         66 Sportgruppe Werkheim Wyde     13.04,8      5.07,3   (511)    5.56
Schi1       13. Bislin Alexandra                    96 Gams                           8.28,1      0.53,2  (1711)    4.27
VM           7. Bislin Ernst, Gams                  66 Kinderlauf Gruppe Lichten     18.18,6      1.39,7  (1007)    3.44
Sch3         8. Bislin Philipp, Gams                93 STV Grabs                      6.33,7      0.45,5  (1406)    3.27
Jui          4. Bissegger Olivia, FL-Vaduz          90 TV Schaan                     20.42,5      1.32,6  (1143)    4.13
Schi1       66. Bitzi Céline                        96 Heerbrugg                      9.57,3      2.22,4  (1930)    5.14
PM          60. Bitzi Joelle                        99 Heerbrugg                      5.43,4      1.30,3  (2371)    5.12
KG         ---  Blöchlinger Shontall                ?? Altstätten SG                  0.57,9      0.02,7  (2299)    3.13
Jun          6. Bodenmann Heinz, Gais               88 Gääsböck                      17.41,5      1.15,9  (1126)    3.36
Schi1       29. Boehrer Enya                        97 Heerbrugg                      8.57,7      1.22,8  (1712)    4.43
PK          15. Boehrer Jaro                        99 Heerbrugg                      4.36,7      0.39,8  (1407)    4.11
Sch2        27. Boehrer Josua                       95 Heerbrugg                      8.16,5      1.41,7  (1713)    4.21
KB         ---  Boettcher Chris                     02 Rebstein                       3.16,1      2.25,2  (2014)   10.53
KB         ---  Boettcher Jan                       00 Rebstein                       1.14,3      0.23,4  (2015)    4.07
SJog       ---  Böhner Ralf                         63 Kriessern                     11.59,6      4.02,1   (696)    5.27
S3M         14. Bollhalder Rolf                     56 Teufen AR                     40.02,1      7.37,0    (86)    4.29
SJogi      ---  Bollhalder Silvia                   65 Teufen AR                     13.38,6      3.57,0   (512)    6.12
SJogi      ---  Bont Jasmin, Altstätten SG          90 Pfadi St. Michael Altstät     13.49,5      4.07,9   (711)    6.17
SJogi      ---  Bont Michelle, Altstätten SG        91 Pfadi St. Michael Altstät     13.27,3      3.45,7   (601)    6.06
Schi1       26. Bont Noemi, Altstätten SG           96 KTV Altstätten                 8.52,3      1.17,4  (1714)    4.40
SJogi      ---  Bont Noemi, Altstätten SG           96 Pfadi St. Michael Altstät     13.32,2      3.50,6   (602)    6.09
SJog       ---  Bont Pascal, Altstätten SG          94 Pfadi St. Michael Altstät     14.19,6      6.22,1   (603)    6.30
SJogi      ---  Bont Tanya, Altstätten SG           98 Pfadi St. Michael Altstät     11.47,9      2.06,3   (604)    5.21
SJogi      ---  Boskovic Darinka, Altstätten SG     90 STV Altstätten                13.00,2      3.18,6   (513)    5.54
Sch1        44. Bosshart Raphael, Altstätten SG     97 STV Altstätten                 8.51,7      1.55,4  (1715)    4.39
Sch2        30. Brack Luca, Marbach SG              94 Jugi Marbach                   8.31,9      1.57,1  (1716)    4.29
Schi1       35. Brack Tanja, Marbach SG             96 Jugi Marbach                   9.12,3      1.37,4  (1717)    4.50
Schi2       29. Brändle Patricia, Au SG             95 STV Au                         8.59,7      1.56,7  (1718)    4.44
Schi1       42. Brändle Sina, Au SG                 97 STV Au                         9.17,9      1.43,0  (1719)    4.53
PK          39. Breitenmoser Dario, Oberriet SG     99 STV Oberriet-Eichenwies        4.57,6      1.00,7  (1409)    4.30
Sch1        23. Breitenmoser Dave, Oberriet SG      97 STV Oberriet-Eichenwies        8.07,6      1.11,3  (1720)    4.16
KB         ---  Breitenmoser Gabriel, Oberriet SG   01 STV Oberriet-Eichenwies        1.13,9      0.23,0  (2016)    4.06
PK          94. Bremgartner Cedric                  99 Kriessern                      6.32,0      2.35,1  (1570)    5.56
PK          92. Bremgartner Joel                    99 Kriessern                      6.26,0      2.29,1  (1569)    5.50
KG         ---  Breuss Nina, A-Feldkirch            01 Raiffeisen TS-Gisingen         1.00,7      0.05,5  (2017)    3.22
VF           7. Broger Eliane, Appenzell            79 RMC Appenzell                 20.48,7      2.34,6  (1107)    4.14
S2M          9. Browne David, Vilters               64 Lauftreff Mels                32.10,8      2.07,5    (87)    3.36
KG         ---  Brunner Fabia                       00 Altstätten SG                  1.11,6      0.16,4  (2018)    3.58
S2M         22. Brunner Heinz, Balgach              60 MILA Rheintal                 35.27,9      5.24,6    (31)    3.59
Schi1       14. Brunner Jana, Altstätten SG         97 KTV Altstätten                 8.28,5      0.53,6  (1721)    4.27
Schi1       30. Brunner Michèle                     97 Altstätten SG                  9.03,0      1.28,1  (1722)    4.45
Schi2        2. Brunner Salome, Altstätten SG       94 KTV Altstätten                 7.09,1      0.06,1  (1723)    3.45
PK          65. Brunner Stefan                      98 Altstätten SG                  5.20,8      1.23,9  (1410)    4.51
SJog       ---  Büchel Daniel, Rebstein             88 TV Rebstein                    8.29,0      0.31,5   (605)    3.51
Schi3       28. Büchel Franziska, Oberriet SG       93 KTV Oberriet                   9.20,8      2.47,9  (1411)    4.55
Schi1       19. Büchel Jasmin, Oberriet SG          96 STV Oberriet-Eichenwies        8.31,4      0.56,5  (1724)    4.29
SJog       ---  Büchel Marco, Rebstein              88 TV Rebstein                    9.13,6      1.16,1   (606)    4.11
KG         ---  Büchel Rebecca, Oberriet SG         00 KTV Oberriet                   1.22,1      0.26,9  (2019)    4.33
HKM         24. Buchwald Arnt                       68 A-Dornbirn                    39.14,7     12.22,0    (32)    4.24
VM          15. Bühler Daniel                       70 Versam                        19.21,1      2.42,2  (1886)    3.56
PK          53. Bühner Elliot                       99 Balgach                        5.13,6      1.16,7  (1412)    4.45
S1M         14. Bühner Frank, Balgach               69 MILA Rheintal                 36.58,9      7.02,6    (33)    4.09
KG         ---  Burkhard Joy                        01 Diepoldsau                     2.37,7      1.42,5  (2171)    8.45
PK          90. Burkhard Yanik                      99 Diepoldsau                     6.05,4      2.08,5  (1506)    5.32
PM           9. Bürki Andrea                        98 Berneck                        4.38,2      0.25,1  (2342)    4.12
Schi1       38. Buschor Annasophia                  97 Lüchingen                      9.15,5      1.40,6  (1918)    4.52
KG         ---  Buschor Lara                        01 Lüchingen                      2.02,2      1.07,0  (2313)    6.47

Total 131



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.