33. Gommerlauf 2005 - nach Ortschaft "Z"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M50         27. Dolder Fritz, Zäziwil               54 LLC Heimenschwand           1:29.29,2     14.18,7   (366)  
M40        184. Dolder Hansjürg                     60 Zeglingen                   1:40.38,3     30.07,6   (764)  
Mini C-K    13. Dolder Mario                        90 Zeglingen                     21.29,8      2.30,9  (2206)  
M50        236. Allen James, Zeihen                 54 Einsiedeln                  2:25.23,8   1:10.13,3  (1691)  
M40        185. Brogli Werner                       56 Zeiningen                   1:40.54,1     30.23,4   (802)  
M40         11. Birrer Gerold                       57 Zell LU                     1:17.14,6      6.43,9   (133)  
M40         43. Kiener Hanspeter                    57 Zell LU                     1:25.14,0     14.43,3   (284)  
M60          7. Aufdenblatten Klaus                 44 Zermatt                     1:34.05,2     10.27,8   (331)  
M70          7. Biner Egon, Zermatt                 33 SC Zermatt                  2:04.46,5     20.47,0   (620)  
F30         22. Imboden Andrea                      73 Zermatt                     1:55.10,4     30.32,2  (1472)  
M40        157. Imboden Roman                       64 Zermatt                     1:37.57,7     27.27,0  (1265)  
M40        194. Julen Heiri, Zermatt                63 SC Zermatt                  1:42.22,4     31.51,7  (1244)  
F40          8. Julen Regula, Zermatt               65 Club Zermatt                1:38.56,4     16.36,0   (574)  
M20         89. Schnydrig Michel, Zermatt           76 Rhoneköche                  2:46.39,7   1:37.19,5  (1723)  
M50        247. Wittwer Hans                        50 Zollikofen                  2:59.49,7   1:44.39,2  (1698)  
F20         29. Schmidt Claudia                     80 Zufikon                     3:48.09,6   2:26.24,7  (1818)  
M40        264. Derungs Mattias                     65 Zug                         1:58.51,1     48.20,4  (1193)  
F40         22. Muff Andrea                         64 Zug                         1:54.06,8     31.46,4  (1491)  
M50         54. Reinecke Herbert                    52 Zug                         1:34.20,4     19.09,9   (686)  
F20          9. Schmid Isabel                       79 Zug                         1:43.34,8     21.49,9   (570)  
M40         51. Senn Robert                         60 Zug                         1:26.58,5     16.27,8   (315)  
M50        106. Züllig Hannes, Zug                  52 LZ Zug                      1:43.51,6     28.41,1   (871)  
M50        167. Lindenberger Markus                 53 Zullwil                     1:55.47,5     40.37,0  (1629)  
M30         81. Haller Christian, Zuoz              66 Club da Skiunzs Zuoz        1:30.06,6     20.45,0   (846)  
F40         52. Ahlén Annette                       57 Zürich                      2:49.11,2   1:26.50,8  (1803)  
M50        179. Bissig Max                          50 Zürich                      1:58.27,0     43.16,5  (1212)  
M65         21. Gerber Hugo                         39 Zürich                      2:05.18,8     35.12,0  (1599)  
M50        176. Glesti John                         53 Zürich                      1:57.44,9     42.34,4   (776)  
M50        138. Grossmann Balthasar                 54 Zürich                      1:49.52,3     34.41,8  (1220)  
F40         35. Imhasly Marie-Theres                57 Zürich                      2:06.43,6     44.23,2  (1459)  
M40        292. Knöpfel Daniel                      62 Zürich                      2:15.18,9   1:04.48,2  (1203)  
F30         30. Koffel Kathrin                      73 Zürich                      2:03.39,4     39.01,2  (1835)  
M60         57. Meierhofer Rudolf                   43 Zürich                      2:03.09,9     39.32,5  (1176)  
M30        184. Meli Daniel                         69 Zürich                      1:59.05,1     49.43,5  (1349)  
M30        108. Melliger Adrian                     72 Zürich                      1:34.53,0     25.31,4  (1177)  
M50        100. Oswald Flurin, Zürich               55 SC Val Müstair              1:42.42,3     27.31,8   (850)  
M60         73. Pfammatter Rolf                     41 Zürich                      2:23.28,3     59.50,9  (1603)  
F20         20. Sanchez Irma                        76 Zürich                      1:56.41,2     34.56,3  (1468)  
M30        109. Schmid René                         71 Zürich                      1:34.53,3     25.31,7  (1198)  
M30         92. Schmid Reto                         69 Zürich                      1:32.47,4     23.25,8   (810)  
M40        299. Schorn Peter                        61 Zürich                      2:20.53,9   1:10.23,2  (1584)  
M60         13. Welter Martin                       45 Zürich                      1:37.43,9     14.06,5   (747)  
M60         11. Brauchli Max                        42 Zurzach                     1:36.27,0     12.49,6   (801)  
M50        193. Siegrist Rolf                       48 Zwillikon                   2:01.56,0     46.45,5  (1113)  
M20         75. Bracher Pascal, Zwingen             79 TV Nunningen                1:49.25,6     40.05,4  (1362)  

Total 45



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.