33. Gommerlauf 2005 - nach Ortschaft "W"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M50         40. Bienz Peter                         50 Wabern                      1:31.43,1     16.32,6   (332)  
M40        220. Hellwig Bernd                       65 Wädenswil                   1:47.39,7     37.09,0  (1361)  
F20          4. Pfeiffer Martina                    76 Wädenswil                   1:31.35,6      9.50,7   (577)  
M60         51. Pinker Albert, Wädenswil            43 Satus Wädenswil             1:56.49,8     33.12,4  (1101)  
M50        235. Stricker Peter                      51 Wädenswil                   2:24.56,4   1:09.45,9  (1633)  
M20         55. Erni Marius                         82 Walchwil                    1:39.26,5     30.06,3   (680)  
M60         53. Erni Otto                           44 Walchwil                    1:59.56,9     36.19,5  (1132)  
M50        101. Rust Hans                           52 Walchwil                    1:43.02,9     27.52,4   (419)  
F30         12. Kunz-Maduz Claudia, Wald            75 SC am Bachtel               1:45.55,5     21.17,3   (585)  
M30          3. Kunz Urs, Wald                      74 Coop City Rossignol Team    1:14.33,1      5.11,5    (51)  
M40        302. Crisafulli Antonino                 64 Walenstadt                  2:29.51,0   1:19.20,3  (1555)  
M60         49. Summermatter Otto                   44 Wallisellen                 1:56.06,3     32.28,9  (1234)  
M50        221. Brechbühler Hansueli                53 Waltenschwil                2:11.56,2     56.45,7  (1684)  
M40        208. Zellweger Lorenz                    57 Wangen                      1:45.37,1     35.06,4  (1210)  
M50         16. Seeholzer Hans                      48 Watt                        1:27.04,0     11.53,5   (325)  
M50        102. Wasem Walter                        52 Wattenwil                   1:43.14,7     28.04,2   (769)  
M30        120. Duschletta Daniel, Weinfelden       69 Velodrom                    1:37.36,2     28.14,6  (1295)  
M20          3. Suter Thomas                        82 Wernetshausen               1:10.19,1      0.58,9    (30)  
M60         80. Meier Rolf                          42 Wettingen                   3:03.47,4   1:40.10,0  (1659)  
M50        158. Meyer Franz                         53 Wettingen                   1:54.36,9     39.26,4  (1267)  
M40        197. Luginbühl Martin                    63 Wetzikon                    1:42.57,9     32.27,2   (730)  
M40        149. Däuber Thomas                       64 Wetzikon ZH                 1:37.26,0     26.55,3   (773)  
M40        140. Luginbühl Beat                      65 Wetzikon ZH                 1:36.30,7     26.00,0   (729)  
M30         67. Wetter Patrick, Wichtrach           68 NSK Thun                    1:27.00,3     17.38,7   (457)  
M50        248. Herzog Felix, Widen AG              52 VMC Berikon                 3:09.17,6   1:54.07,1  (1709)  
M40        271. Bachmann Mike, Wilchingen           59 LLMC Wilchingen             2:01.26,2     50.55,5  (1340)  
M40         80. Gysel Hans-Walter                   62 Wilchingen                  1:30.10,5     19.39,8   (875)  
F30         23. Gysel Margrit                       66 Wilchingen                  1:55.52,8     31.14,6  (1486)  
F60          6. Koffel Gerda                        45 Wilchingen                  2:14.59,1     18.45,0  (1834)  
M60         59. Koffel Paul                         41 Wilchingen                  2:04.06,0     40.28,6  (1697)  
M40          8. Burch Renato, Wilen                 61 SC Schwendi-Langis          1:16.59,5      6.28,8    (12)  
M20         61. Kurmann Patrick                     82 Willisau                    1:42.47,6     33.27,4   (895)  
F40          2. Reinhardt Caroline                  60 Willisau                    1:28.56,3      6.35,9   (236)  
M20         66. Deubelbeiss Adrian                  76 Windisch                    1:43.25,4     34.05,2   (716)  
M50        171. Knecht Bernhard                     46 Windisch                    1:56.22,7     41.12,2  (1171)  
M60         12. Schenkel Urs                        43 Windisch                    1:36.44,8     13.07,4   (791)  
M30        187. Betschart Stefan                    71 Winkel                      2:01.59,4     52.37,8  (1128)  
F40         31. Linder Sylvia                       60 Winkel                      2:02.47,5     40.27,1  (1822)  
M40        161. Schmid Erwin                        56 Winterthur                  1:38.17,2     27.46,5   (873)  
M30         43. Sieber Ueli, Winterthur             66 Loipeschliicher Wislig      1:23.27,0     14.05,4   (751)  
M20         85. Wanzenried Stefan                   79 Wohlen                      2:11.25,3   1:02.05,1  (1120)  
M60         46. Schaltegger Edwin                   42 Wohlen b. Bern              1:53.17,1     29.39,7  (1289)  
M40         57. Eyer Patrick                        63 Wollerau                    1:27.10,4     16.39,7   (464)  
M40         83. Müller Fritz, Würenlingen           57 X'TRA Baden                 1:30.18,0     19.47,3   (899)  
M50         61. Vögeli Niklaus                      52 Würenlingen                 1:36.32,8     21.22,3   (662)  
M40         14. Zürcher Christof                    60 Wynigen                     1:18.49,9      8.19,2   (197)  

Total 46



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.