33. Gommerlauf 2005 - nach Ortschaft "R"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M40         12. Roth Peter, Rabius                  59 SC Obergoms                 1:17.22,4      6.51,7   (178)  
M50        194. Dörig Josef                         50 Rain                        2:02.04,9     46.54,4  (1272)  
M30        162. Flück Remo                          72 Ramersberg                  1:50.24,2     41.02,6  (1240)  
M50         10. Thalmann Stephan, Ramersberg OW     53 SC Schwendi / Langis OW     1:23.45,8      8.35,3   (424)  
F20          2. Allemann Melanie                    78 Ramlinsburg                 1:25.50,5      4.05,6   (106)  
M40        167. Imboden Daniel, Ramsen              56 SV GWK                      1:38.39,2     28.08,5   (638)  
F20         17. Rusch Caroline                      76 Randa                       1:51.52,8     30.07,9  (1478)  
M30        131. Summermatter Daniel                 70 Randa                       1:40.42,1     31.20,5   (658)  
M30         73. Truffer Roger                       70 Randa                       1:27.50,8     18.29,2   (313)  
M40        111. Zuber Benno                         60 Randa                       1:33.21,3     22.50,6   (671)  
M40        262. Zumoberhaus Marcel                  59 Raron                       1:58.30,3     47.59,6  (1667)  
M50        199. Ott Robert                          48 Räterschen                  2:02.59,6     47.49,1   (807)  
M20         49. Simmen Franz-Xaver                  76 Realp                       1:34.41,9     25.21,7   (655)  
Mini A-K    29. Bohn Cedric, Reckingen              96 SC Obergoms                    9.09,4      3.27,2  (1916)  
M30         95. Bohn Pascal                         68 Reckingen                   1:33.04,9     23.43,3   (678)  
M40        117. Garbely Klaus                       63 Reckingen                   1:34.01,2     23.30,5   (374)  
M50        249. Guntern Willy                       48 Reckingen                   4:10.17,5   2:55.07,0  (1557)  
M20         83. Schmid Sebastian                    82 Reckingen                   1:55.22,2     46.02,0  (1567)  
M40        210. Thenen Reinhold                     65 Reckingen                   1:45.43,7     35.13,0  (1207)  
M60         79. Walpen Franz-Josef, Reckingen       42 SC Obergoms                 2:56.13,9   1:32.36,5  (1569)  
F60          9. Walpen Josy, Reckingen              43 SC Obergoms                 3:45.37,2   1:49.23,1  (1469)  
M30        154. Walpen Michael Otto, Reckingen      69 SC Obergoms                 1:46.08,1     36.46,5   (327)  
Mini B-M    18. Biderbost Katrin, Reckingen VS      93 SC Obergoms                   21.17,9      3.41,3  (2123)  
Mini B-K    42. Biderbost Stefan, Reckingen VS      94 SC Obergoms                   23.39,2      7.12,8  (2124)  
Mini C-M     3. Carlen Chantal, Reckingen VS        91 SC Obergoms                   22.13,8      0.07,0  (2221)  
Mini A-M    10. Carlen Noelle, Reckingen VS         96 SC Obergoms                    7.40,2      0.48,1  (1932)  
Mini A-M     8. Carlen Pascale-Valérie, Reckingen V 96 SC Obergoms                    7.31,9      0.39,8  (1917)  
Mini C-M    10. Eggs Maria, Reckingen VS            91 SC Obergoms                   28.15,2      6.08,4  (2228)  
Mini B-M    35. Eggs Sarah, Reckingen VS            94 SC Obergoms                   27.47,5     10.10,9  (2143)  
Mini B-M     1. Garbely Michèle, Reckingen VS       94 SC Obergoms                   17.36,6       -----  (2128)  
Mini B-K    29. Garbely Nicola, Reckingen VS        92 SC Obergoms                   19.45,5      3.19,1  (2129)  
F40         21. Griessenböck Alexandra, Reckingen V 65 SC Ruhpolding               1:53.51,8     31.31,4   (993)  
Mini A-M     2. Griessenböck Anna, Reckingen VS     95 SC Obergoms                    6.59,7      0.07,6  (1920)  
Mini A-M    22. Jerjen Livia, Reckingen VS          96 SC Obergoms                    9.57,1      3.05,0  (1923)  
Mini B-M     5. Jost Patricia, Reckingen VS         93 SC Obergoms                   18.50,1      1.13,5  (2132)  
Mini C-K    33. Jost Simon, Reckingen VS            90 SC Obergoms                   27.38,3      8.39,4  (2230)  
M60         70. Müller Peter, Reckingen VS          42 SC Obergoms                 2:20.18,3     56.40,9  (1322)  
Mini A-K    13. Paris Anton, Reckingen VS           96 SC Obergoms                    7.07,5      1.25,3  (1907)  
Mini C-M    13. Schmidt Daniela, Reckingen VS       91 SC Obergoms                   46.19,2     24.12,4  (2224)  
Mini C-M     4. Schnydrig Stephanie, Reckingen VS   90 SC Obergoms                   22.24,5      0.17,7  (2225)  
M30         53. Walpen Christian                    74 Reckingen VS                1:25.12,4     15.50,8   (361)  
M40        215. Walpen Paul                         59 Reckingen VS                1:46.25,0     35.54,3   (745)  
Mini C-K     6. Walpen Thomas, Reckingen VS         90 SC Obergoms                   20.38,7      1.39,8  (2226)  
M20         16. Bader Willi, Regensberg             79 LLC Altetetten              1:18.50,1      9.29,9   (165)  
M40        147. Scherrer Simon                      61 Reinach                     1:37.11,8     26.41,1   (910)  
M70         19. Huldi Kurt                          26 Reinach BL                  3:25.23,9   1:41.24,4  (1559)  
M40        218. Schädler Beat                       58 Reinach BL                  1:46.56,4     36.25,7  (1184)  
M40         70. Gundi Urban                         61 Reussbühl                   1:28.36,9     18.06,2   (328)  
F30         34. Barloggio Federica, Riazzino        66 Senza Fondo                 2:10.19,6     45.41,4  (1474)  
M40        109. Meier Peter, Richterswil            59 roleto                      1:33.12,2     22.41,5   (416)  
F50          2. Polloni Irma, Richterswil           55 roleto                      1:34.38,7      2.46,6   (582)  
M50         21. Wagner Richard                      54 Richterswil                 1:27.24,1     12.13,6   (398)  
M40         81. Habermacher Heinz                   64 Rickenbach LU               1:30.10,8     19.40,1   (339)  
M60         71. Büttiker Conrad                     42 Rickenbach SO               2:21.18,8     57.41,4  (1642)  
F30          6. Allenbach Kathrin                   71 Ried (Frutigen)             1:39.15,2     14.37,0   (563)  
M65          3. Burgener Alois                      40 Ried-Brig                   1:39.01,0      8.54,2   (772)  
F40         19. Diezig Regina, Ried-Brig            62 Münster                     1:49.59,8     27.39,4   (974)  
M50        162. Michlig Franz                       50 Ried-Brig                   1:55.33,3     40.22,8  (1310)  
M40        229. Rittiner Rene                       62 Ried-Brig                   1:49.17,4     38.46,7  (1104)  
M20          1. Rubin Philipp, Ried-Brig            82 NSC Oberhasli               1:09.20,2       -----    (19)  
M50        181. Lindner Willi                       47 Riedholz                    1:59.07,9     43.57,4  (1174)  
M50        170. Frey Heinrich, Riedtwil             48 Ski-Riege Zurzach           1:56.02,5     40.52,0   (900)  
M50        117. Buser Matthias, Riehen              49 SC Riehen                   1:45.46,4     30.35,9  (1200)  
F40         45. Gerber Barbara, Riehen              62 Laufbewegung BS             2:18.50,0     56.29,6  (1842)  
M60         30. Heimo Kurt, Riehen                  44 SSC Riehen                  1:45.46,5     22.09,1  (1309)  
F60          3. Heimo Vitalis, Riehen               45 SSC Riehen                  2:02.56,7      6.42,6  (1482)  
M60         81. Peter Hans-Konrad, Riehen           44 SSTV Riehen                 3:07.00,6   1:43.23,2  (1632)  
M40        258. Puskas Tivadar                      60 Riehen                      1:57.18,3     46.47,6  (1710)  
M40        291. Scherrer Adrian                     59 Riehen                      2:11.46,1   1:01.15,4  (1596)  
M30        105. Wüthrich Urs                        67 Riehen                      1:34.24,8     25.03,2   (310)  
M50         93. Imboden Christian, Ringgenberg BE   52 SC Ringgenberg              1:40.49,0     25.38,5   (781)  
Mini A-K    24. Biderbost Jean-Elie, Ritzingen      97 SC Obergoms                    8.36,1      2.53,9  (1901)  
M40         55. Biderbost Toni                      59 Ritzingen                   1:27.05,1     16.34,4   (262)  
Mini C-K    31. Wiedrig Johannes, Rodels            91 JO Trin                       26.54,7      7.55,8  (2236)  
M65         27. Dassie Giuseppe                     36 Rodi-Fiesso                 2:17.01,6     46.54,8  (1344)  
M40        284. Mühlemann Alex                      58 Rohr AG                     2:07.27,1     56.56,4  (1564)  
M40         39. Worthington Stephen, Root           65 SC Chaumont                 1:22.58,1     12.27,4   (451)  
M40         76. Flury Ferdi                         59 Rothenburg                  1:29.47,2     19.16,5   (410)  
M50        183. Frei Kurt                           51 Rothenburg                  1:59.45,1     44.34,6  (1075)  
M40          9. Beeler Karl                         59 Rothenthurm                 1:17.00,9      6.30,2    (28)  
M50          9. Schuler Josef                       54 Rothenthurm                 1:23.31,2      8.20,7   (180)  
M40        164. Schuler Markus                      59 Rothenthurm                 1:38.21,6     27.50,9  (1290)  
M20         29. Denier Claude                       86 Rottenschwil                1:26.14,4     16.54,2   (176)  
M50         20. Denier Richard                      54 Rottenschwil                1:27.19,1     12.08,6   (408)  
M30        111. Reichenbach André                   66 Rougemont                   1:35.15,9     25.54,3  (1266)  
M50        244. Hiltbrunner Urs                     54 Rüeggisberg                 2:35.12,6   1:20.02,1  (1654)  
M50         45. Jenni Ruedi                         54 Rüeggisberg                 1:32.50,9     17.40,4   (877)  
M50        225. Imwinkelried Bernhard               48 Russikon                    2:15.33,1   1:00.22,6  (1222)  
M60         64. Birrer Rudolf                       45 Ruswil                      2:11.30,1     47.52,7  (1054)  
M60         68. Keller Willy                        42 Ruswil                      2:18.54,1     55.16,7  (1601)  
M30        159. Müller Kurt, Ruswil                 67 Skiclub Alpina Ruswil       1:48.58,3     39.36,7   (648)  
M50        212. Oberholzer Josef                    46 Ruswil                      2:06.23,6     51.13,1  (1610)  
M40        126. Schmidli Walter, Ruswil             56 Alpina Ruswil               1:34.30,2     23.59,5   (902)  
M60         42. Stöckli Peter                       44 Ruswil                      1:51.03,5     27.26,1   (741)  

Total 94



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.