33. Gommerlauf 2005 - nach Ortschaft "N"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F30          3. Aufdereggen Daniela, Näfels         71 Aletsch-Skaiter             1:28.03,2      3.25,0   (231)  
M40        202. Amherd Armin, Naters                64 STV Naters                  1:44.08,4     33.37,7  (1354)  
M30         65. Amherd Thomas                       68 Naters                      1:26.59,2     17.37,6   (378)  
M40        254. Benelli Marcel, Naters              62 FC Brig                     1:56.12,4     45.41,7  (1604)  
M30         36. Carlen Fernando                     68 Naters                      1:22.04,4     12.42,8   (135)  
M30         40. Carlen Roland                       70 Naters                      1:22.51,1     13.29,5   (136)  
Mini A-M     6. Gerber Flurina, Naters              95 SC Obergoms                    7.20,2      0.28,1  (1957)  
Mini A-K    27. Gerber Simon, Naters                97 SC Obergoms                    8.48,7      3.06,5  (1958)  
M40        108. Gerber Ulrich, Naters               56 SC Obergoms                 1:33.01,7     22.31,0   (881)  
M60          5. Hischier Toni, Naters               45 SC Obergoms                 1:29.53,8      6.16,4   (322)  
M40        249. Imhof Theo                          62 Naters                      1:55.17,1     44.46,4  (1086)  
M50        147. Imwinkelried Hans                   50 Naters                      1:51.32,1     36.21,6  (1135)  
M60         16. Kiechler Erwin                      41 Naters                      1:39.11,9     15.34,5   (643)  
M50         68. Kreuzer Gustav                      52 Naters                      1:37.15,1     22.04,6  (1343)  
M50         13. Lambrigger Oswald                   49 Naters                      1:25.54,9     10.44,4   (287)  
M50        214. Mocellini Heinrich                  46 Naters                      2:06.52,3     51.41,8  (1178)  
M50        129. Mooser Alban                        53 Naters                      1:47.43,3     32.32,8   (832)  
M40         58. Schnydrig Toni                      60 Naters                      1:27.11,0     16.40,3   (300)  
M30         25. Volken Andreas                      74 Naters                      1:20.05,8     10.44,2   (306)  
M30        107. Volken Thomas                       72 Naters                      1:34.52,0     25.30,4   (392)  
M40        182. Walker Emil                         60 Naters                      1:40.23,7     29.53,0   (814)  
F30         32. Walpen Renata, Naters               69 Henzen Sport                2:07.31,2     42.53,0  (1479)  
M50        132. Weissen Urs                         55 Naters                      1:48.38,4     33.27,9   (665)  
F40         33. Wullschleger Catherine              56 Naters                      2:04.37,2     42.16,8   (233)  
M30         38. Binder Bruno, Neftenbach            69 NT Toesstal                 1:22.34,8     13.13,2   (263)  
M50        224. Weichlinger Hans                    46 Nennigkofen                 2:13.56,5     58.46,0  (1713)  
M20         58. Fischer Daniel, Neuchâtel           76 SC Spiez                    1:41.21,2     32.01,0   (633)  
M40        142. Reiter Benny                        61 Nidau                       1:36.35,0     26.04,3   (651)  
M30        139. Pfammatter Ivo                      75 Niedergesteln               1:41.57,2     32.35,6  (1126)  
M60          9. Deppeler Fritz                      43 Niedergösgen                1:34.42,1     11.04,7   (631)  
M40        174. Glauser Peter                       57 Niedermuhlern               1:39.24,6     28.53,9   (697)  
F50         16. Schweizer Lisbeth, Niedermuhlern    53 TV Zimmerwald               2:25.16,4     53.24,3  (1461)  
M40        252. Jentsch Jakob                       60 Niederwald                  1:55.38,9     45.08,2   (829)  
M30        148. Ritz Daniel                         74 Niederwald                  1:44.49,0     35.27,4   (652)  
Mini A-M    21. Ritz Jacqueline, Niederwald         97 SC Niederwald                  9.51,3      2.59,2  (1910)  
Mini A-M    20. Ritz Jeannine                       99 Niederwald                     9.47,6      2.55,5  (1911)  
M30         78. Ritz René                           71 Niederwald                  1:29.48,4     20.26,8   (296)  
M65         30. Wenger Alfred                       39 Niederwald                  2:26.13,2     56.06,4  (1717)  
M40        114. Jöhr Daniel, Niederwangen           64 Tri Team Bern               1:33.33,5     23.02,8  (1342)  
M20         81. Jost Hansueli, Nottwil              78 LLV Flüss                   1:53.19,8     43.59,6  (1285)  
M50        230. Bracher Willy                       52 Nunningen                   2:19.00,9   1:03.50,4  (1612)  
M40         59. Spaar Marcus                        64 Nunningen                   1:27.11,1     16.40,4   (376)  
M40         98. Kiefer Jochen                       64 Nussbaumen b. Baden         1:31.55,9     21.25,2   (886)  
M30        153. Olsson Oskar, Nussbaumen b.Baden    71 OK Kare Schweden            1:45.52,1     36.30,5  (1353)  
F40         14. Graf-Zaugg Marlyse                  62 Nyon                        1:46.55,3     24.34,9   (969)  
M30         71. Wellig Armin                        75 Nyon                        1:27.29,4     18.07,8   (421)  
M40        301. Zaugg Richard                       63 Nyon                        2:27.29,1   1:16.58,4  (1690)  

Total 47



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.