33. Gommerlauf 2005 - nach Ortschaft "F"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M40        233. Knoepfel Guido                      65 Fällanden                   1:50.16,0     39.45,3  (1089)  
M30        176. Schweighauser Frederik              71 Fällanden                   1:54.42,0     45.20,4  (1112)  
M70         12. Roffler Leonhard                    27 Fanas                       2:18.01,9     34.02,4  (1620)  
F70          1. Roffler Trudi                       33 Fanas                       2:34.23,0       -----  (1466)  
M30        177. Weilenmann Daniel                   73 Fehraltorf                  1:54.59,4     45.37,8  (1293)  
F30         29. Bregy Cornelia                      69 Ferden                      2:03.02,9     38.24,7  (1452)  
M30        166. Werlen Christoph                    72 Ferden                      1:50.51,0     41.29,4  (1141)  
M40        180. Werlen Martin                       65 Ferden                      1:40.21,2     29.50,5   (841)  
M30        188. Werlen Mathias                      68 Ferden                      2:03.06,2     53.44,6  (1127)  
M50        182. Arnold Franz                        54 Fiesch                      1:59.28,5     44.18,0  (1314)  
M20         57. Bortis Dominik, Fiesch              80 Aletsch-Skaiter             1:41.00,9     31.40,7  (1057)  
M30        168. Bortis Hans, Fiesch                 73 Aletsch-Skaiter             1:51.00,1     41.38,5  (1329)  
M20         68. Burgener Ulrich, Fiesch             76 Aletsch-Skaiter             1:44.27,2     35.07,0  (1131)  
M30        147. Imfeld Marco                        74 Fiesch                      1:44.36,3     35.14,7  (1243)  
M20         26. Imhasly Fernando                    77 Fiesch                      1:23.47,0     14.26,8   (341)  
F40         29. Imhasly Grittli                     65 Fiesch                      2:00.54,5     38.34,1  (1840)  
F20         25. Lambrigger Marion                   79 Fiesch                      2:03.36,7     41.51,8  (1493)  
Mini B-M     3. Meier Ladina, Fiesch                92 SC Obergoms                   17.57,6      0.21,0  (2137)  
M20         70. Mutter Raphael                      83 Fiesch                      1:45.26,7     36.06,5  (1259)  
M40        260. Pleschinger Markus                  56 Fiesch                      1:58.10,4     47.39,7  (1663)  
F40         36. Volken Daniela                      64 Fiesch                      2:06.51,9     44.31,5  (1494)  
Mini B-M    14. Volken Flurina, Fiesch              93 SC Obergoms                   21.00,4      3.23,8  (2108)  
Mini A-M     5. Volken Julia, Fiesch                95 SC Obergoms                    7.17,5      0.25,4  (1909)  
F30          1. Volken Marianne, Fiesch             66 SC Obergoms                 1:24.38,2       -----   (105)  
M40          2. Volken Raoul, Fiesch                63 SC Obergoms                 1:14.41,0      4.10,3    (45)  
M50         47. Zeiter Bernhard, Fiesch             53 Aletsch-Skaiter             1:33.41,3     18.30,8   (669)  
M40        306. Zemanek Friedrich, Fiesch           60 Rhoneköche                  2:46.50,5   1:36.19,8  (1722)  
M40        195. Aschilier Peter, Fieschertal        64 Aletsch-Skaiter             1:42.47,4     32.16,7  (1190)  
M30        140. Schmid Amadeus                      69 Fieschertal                 1:42.19,3     32.57,7  (1107)  
F40          9. Schweizer Eveline                   63 Fieschertal                 1:40.35,4     18.15,0   (977)  
M50        140. Volken Armand, Fieschertal          51 Aletsch-Skaiter             1:50.10,9     35.00,4   (307)  
M30        104. Volken Ivan                         71 Fieschertal                 1:34.22,4     25.00,8   (450)  
M40         25. Zeiter Stefan                       64 Fieschertal                 1:21.24,5     10.53,8   (181)  
Mini C-K    30. Flury Joël                          90 Flumenthal                    25.42,9      6.44,0  (2244)  
F40         10. Kohler Manuela                      61 Frauenfeld                  1:42.17,9     19.57,5   (575)  
M40        203. Kohler Peter                        65 Frauenfeld                  1:44.22,5     33.51,8  (1258)  
M50        108. Grüring Stefan                      50 Freienstein                 1:43.57,9     28.47,4   (778)  
M50        174. Moser Werner                        51 Freimettigen                1:57.35,6     42.25,1  (1197)  
Mini B-K    37. Boog Severin                        92 Frenkendorf                   21.51,6      5.25,2  (2176)  
M50         74. Krummenacher Josef, Frenkendorf     53 Skiclub SSC Riehen          1:37.46,8     22.36,3  (1628)  
M60         45. Meyer Anton, Frenkendorf            42 RV Adler                    1:52.57,8     29.20,4  (1619)  
M50        160. Riggenbach Max                      53 Frenkendorf                 1:54.57,7     39.47,2  (1209)  
F40         20. Rufer Corinne                       58 Frenkendorf                 1:51.08,9     28.48,5   (976)  
M20         38. Berger Marc                         81 Fribourg                    1:30.08,2     20.48,0   (855)  
M40        230. Gottstein Daniel                    64 Frick                       1:49.39,5     39.08,8  (1279)  
M65         17. Schaerer Georges, Friedlisberg      37 XTRA-Baden                  1:52.53,0     22.46,2  (1338)  
M30         56. Glogger Daniel, Frutigen            72 TV Frutigen                 1:25.38,3     16.16,7   (777)  
M60          4. Grossen Hans                        44 Frutigen                    1:25.17,7      1.40,3   (321)  
M50        116. Kämpf Theo, Frutigen                49 SC Frutigen                 1:45.20,0     30.09,5   (726)  
M20         62. Lanz Stefan                         78 Frutigen                    1:43.00,4     33.40,2  (1316)  
M70          6. Ogi Peter Sen.                      35 Frutigen                    1:56.38,8     12.39,3   (734)  
M50          8. Trummer Anton                       50 Frutigen                    1:22.58,8      7.48,3   (304)  
M30         58. Wyssen Samuel                       70 Frutigen                    1:25.52,4     16.30,8   (667)  
M50        223. Cotture Amedee                      48 Fully                       2:13.21,9     58.11,4  (1605)  
M40        236. Epiney Alain, Fully                 56 Trotteurs                   1:51.24,7     40.54,0  (1276)  
M50        232. Gay Michel                          53 Fully                       2:19.51,2   1:04.40,7  (1556)  

Total 56



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.