33. Gommerlauf 2005 - nach Ortschaft "C"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M50        204. Monn Ciril, Camischolas             49 SC Sedrun                   2:03.47,5     48.37,0  (1631)  
M50         78. Bochud  Hubert                      47 Capolago                    1:38.33,5     23.23,0  (1159)  
M50        210. Bernasconi Marco, Castel san Pietro 53 Obino Team                  2:06.00,7     50.50,2  (1670)  
M50        110. Crivelli Sergio, Castel San Pietro  51 MOMO Bike                   1:44.13,4     29.02,9  (1623)  
Mini B-K    30. Andrey Grégory, Cerniat FR          92 SC Im Fang                    19.55,1      3.28,7  (2109)  
Mini B-M    10. Ruffieux Malorie, Cerniat FR        93 SC Im Fang                    19.59,0      2.22,4  (2121)  
Mini C-K    35. Tissot Jéremy, Cerniat FR           91 SC Im Fang                    29.14,0     10.15,1  (2219)  
M40        128. Rudaz Stephane                      61 Chalais                     1:34.42,0     24.11,3   (350)  
M50         77. Bissig Hans                         52 Cham                        1:38.28,9     23.18,4   (696)  
M30         57. Mooser Markus, Charmey (Gruyère)    74 SC Im Fang                  1:25.48,8     16.27,2   (390)  
Mini C-M     8. Romagnoli Ornella, Charmey (Gruyère 90 SC Im Fang                    26.21,3      4.14,5  (2214)  
Mini B-K    10. Romagnoli Yannick, Charmey (Gruyère 93 SC Im Fang                    17.35,3      1.08,9  (2120)  
M40        212. Jaquillard André                    59 Château-d'Oex               1:46.03,5     35.32,8  (1202)  
M60         19. Yersin Samuel                       42 Château-d'Oex               1:41.08,4     17.31,0   (844)  
M30        179. Beck Jörg                           68 Chavannes-Renens            1:55.49,8     46.28,2  (1366)  
M20         25. Morlet Vincent, Chermignon          79 CAF Hautes-Savoie           1:23.40,9     14.20,7   (435)  
M40        154. Silitch Michael, Chesières          60 cu ski team alum            1:37.42,6     27.11,9   (882)  
M40        238. Genillard Pascal                    62 Choëx                       1:52.25,7     41.55,0  (1652)  
M65         13. Defila Guido                        39 Chur                        1:48.27,0     18.20,2  (1253)  
M40        247. Gröner Roland                       62 Chur                        1:53.35,6     43.04,9  (1653)  
Mini A-M    23. Hartmann Lara, Chur                 97 JO Trin                       10.42,4      3.50,3  (1934)  
Mini B-M    23. Studer Ea, Claro                    94 GS Molinera                   22.04,2      4.27,6  (2160)  
Mini B-K    33. Studer Etan, Claro                  92 GS Molinera                   21.00,7      4.34,3  (2161)  
M30        172. Daïna Nicolas                       69 Colombier VD                1:52.45,8     43.24,2  (1588)  
M40        176. Kohler Markus                       57 Crans-sur-Sierre            1:39.45,2     29.14,5  (1715)  
M30        161. Vock Christoph                      70 Crans-sur-Sierre            1:50.16,8     40.55,2  (1250)  
M50        168. Mermod Jean-Luc                     53 Cully                       1:55.48,8     40.38,3  (1228)  
F50         14. Mermod Marie-José, Cully            54 Footing Club Lausanne       2:19.35,1     47.43,0  (1465)  
M20         46. Mermod Maxime, Cully                86 Sporting Club de Lausanne   1:33.46,3     24.26,1   (389)  

Total 29



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.