33. Gommerlauf 2005 - nach Name "W"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F20          3. Wäfler Chantal, Kandersteg          84 SC Kandersteg               1:28.02,6      6.17,7   (234)  
M30          6. Wagenführ Thomas                    71 Davos Platz                 1:14.44,5      5.22,9   (148)  
M50         21. Wagner Richard                      54 Richterswil                 1:27.24,1     12.13,6   (398)  
M30        119. Waldvogel Cornel                    66 Kerns                       1:37.21,4     27.59,8   (360)  
Mini C-K     8. Walker Andreas, Schattdorf          91 SSC Schattdorf                20.42,1      1.43,2  (2235)  
M40        182. Walker Emil                         60 Naters                      1:40.23,7     29.53,0   (814)  
M40         67. Walker Markus, Langnau a. A.        60 TV Stapo Zürich             1:28.25,2     17.54,5   (308)  
M20          5. Wallimann Einar, Alpnach            82 four X Team                 1:12.06,3      2.46,1    (52)  
M20         23. Wallimann Lars, Alpnach Dorf        79 SC Schwendi-Langis          1:23.10,2     13.50,0   (468)  
M30        129. Wallimann Roland, Alpnach           72 Veloteam Alpnach            1:40.06,3     30.44,7   (840)  
M30         53. Walpen Christian                    74 Reckingen VS                1:25.12,4     15.50,8   (361)  
M60         79. Walpen Franz-Josef, Reckingen       42 SC Obergoms                 2:56.13,9   1:32.36,5  (1569)  
F60          9. Walpen Josy, Reckingen              43 SC Obergoms                 3:45.37,2   1:49.23,1  (1469)  
M30        154. Walpen Michael Otto, Reckingen      69 SC Obergoms                 1:46.08,1     36.46,5   (327)  
M40        215. Walpen Paul                         59 Reckingen VS                1:46.25,0     35.54,3   (745)  
F30         32. Walpen Renata, Naters               69 Henzen Sport                2:07.31,2     42.53,0  (1479)  
Mini C-K     6. Walpen Thomas, Reckingen VS         90 SC Obergoms                   20.38,7      1.39,8  (2226)  
Mini A-M    13. Walther Daniela                     96 Ulrichen                       8.23,2      1.31,1  (1949)  
M70         16. Walther Heinrich                    33 Seftigen                    2:37.32,2     53.32,7  (1592)  
Mini B-M    21. Walther Karin                       92 Ulrichen                      21.33,1      3.56,5  (2162)  
M40         42. Walti Martin, Seon                  62 VBT Seetal                  1:24.45,9     14.15,2   (796)  
M20         85. Wanzenried Stefan                   79 Wohlen                      2:11.25,3   1:02.05,1  (1120)  
M50        102. Wasem Walter                        52 Wattenwil                   1:43.14,7     28.04,2   (769)  
M40         28. Waser Beat                          60 Ennetbürgen                 1:21.52,1     11.21,4   (362)  
M20         14. Wasescha Carlo, Lenzerheide/Lai     79 LLC Bual                    1:17.26,6      8.06,4   (188)  
Mini C-K     1. Weger Benjamin, Geschinen           89 SC Obergoms                   18.58,9       -----  (2227)  
M30        100. Weger Ulrich                        66 Münster VS                  1:34.06,5     24.44,9   (700)  
M30        121. Weibel Daniel                       73 Einsiedeln                  1:37.48,0     28.26,4   (455)  
M50         76. Weibel Ernst                        53 Beromünster                 1:38.27,3     23.16,8   (746)  
M30         44. Weibel Michael                      69 Einsiedeln                  1:23.27,1     14.05,5   (456)  
M50        224. Weichlinger Hans                    46 Nennigkofen                 2:13.56,5     58.46,0  (1713)  
M30        177. Weilenmann Daniel                   73 Fehraltorf                  1:54.59,4     45.37,8  (1293)  
M50        132. Weissen Urs                         55 Naters                      1:48.38,4     33.27,9   (665)  
M30         71. Wellig Armin                        75 Nyon                        1:27.29,4     18.07,8   (421)  
M60         13. Welter Martin                       45 Zürich                      1:37.43,9     14.06,5   (747)  
M65         30. Wenger Alfred                       39 Niederwald                  2:26.13,2     56.06,4  (1717)  
M20          9. Wenger Claudio, Ernen               80 SC Obergoms                 1:13.13,7      3.53,5    (31)  
M40        179. Wenger Steven                       61 Trachslau                   1:40.08,3     29.37,6   (422)  
M40         53. Werlen Armin                        59 Münster                     1:27.00,9     16.30,2   (309)  
Mini B-M    12. Werlen Bettina, Münster VS          92 SC Obergoms                   20.39,3      3.02,7  (2139)  
M30        166. Werlen Christoph                    72 Ferden                      1:50.51,0     41.29,4  (1141)  
M30        192. Werlen Helmut                       69 Geschinen                   2:06.46,3     57.24,7  (1264)  
M40        180. Werlen Martin                       65 Ferden                      1:40.21,2     29.50,5   (841)  
M30        188. Werlen Mathias                      68 Ferden                      2:03.06,2     53.44,6  (1127)  
Mini A-K    31. Werlen Tobias, Münster VS           95 SC Obergoms                    9.54,7      4.12,5  (1930)  
M30         67. Wetter Patrick, Wichtrach           68 NSK Thun                    1:27.00,3     17.38,7   (457)  
M40        135. Wettstein Walter                    56 Hinwil                      1:35.37,7     25.07,0   (843)  
M40        287. Widmer Walter, Brittnau             56 BSG Sursee                  2:09.23,6     58.52,9  (1238)  
Mini C-K    10. Wiederkehr Manuel, Gelterkinden     90 SSC Riehen                    20.44,1      1.45,2  (2243)  
Mini C-K    31. Wiedrig Johannes, Rodels            91 JO Trin                       26.54,7      7.55,8  (2236)  
M20         22. Wiesensarter Erwin, Visp            78 TSV Siegsdorf               1:23.08,5     13.48,3   (445)  
Mini B-M    13. Wiestner Mira, Trin Mulin           92 JO Trin                       20.55,7      3.19,1  (2152)  
Mini C-K     3. Wiestner Serafin, Trin Mulin        90 JO Trin                       19.50,4      0.51,5  (2237)  
Mini B-K    11. Wiestner Till, Trin Mulin           94 JO Trin                       17.35,4      1.09,0  (2153)  
M50        141. Wildi Jürg                          51 Menziken                    1:50.23,8     35.13,3  (1239)  
F50          9. Wildi Silvia                        55 Menziken                    2:02.15,6     30.23,5   (987)  
M50         58. Wintsch Albert, Bonstetten          47 GRC Amt                     1:35.04,0     19.53,5   (393)  
Mini A-M    15. Wirnsberger Jenny, D                95 SC Ruhpolding                  8.39,2      1.47,1  (1955)  
F30         28. Wirnsberger Susi, D-Inzell          67 SC Ruhpolding               2:02.59,6     38.21,4  (1836)  
M50         71. Wirthner Gerhard                    53 Glis                        1:37.29,5     22.19,0   (748)  
M50        234. Wirthner Martin                     50 Susten                      2:23.55,1   1:08.44,6  (1570)  
F40          1. Witschi Brigitte, Steffisburg       61 Coop City Rossignol Team    1:22.20,4       -----   (103)  
Mini A-M    26. Witschi Linda-Marina                00 Steffisburg                   21.10,8     14.18,7  (1961)  
M30        116. Witschi Res                         70 Gümligen                    1:36.05,9     26.44,3   (816)  
M50        247. Wittwer Hans                        50 Zollikofen                  2:59.49,7   1:44.39,2  (1698)  
Mini B-K     2. Wolf Pascal, Giswil                 92 SC Schwendi-Langis            16.36,6      0.10,2  (2154)  
F40         46. Woodtli Catherine                   64 Luzern                      2:19.48,7     57.28,3  (1820)  
M40         39. Worthington Stephen, Root           65 SC Chaumont                 1:22.58,1     12.27,4   (451)  
F40         33. Wullschleger Catherine              56 Naters                      2:04.37,2     42.16,8   (233)  
M40        160. Wüthrich Hans                       64 Oberwangen b. Bern          1:38.10,0     27.39,3   (689)  
M30        105. Wüthrich Urs                        67 Riehen                      1:34.24,8     25.03,2   (310)  
M40        118. Wyss Beat                           64 Melchnau                    1:34.06,2     23.35,5   (311)  
Mini A-K    11. Wyss Elias, Obernau                 95 Skiclub Kriens                 6.41,3      0.59,1  (1960)  
M40        143. Wyss Heinz                          60 Meiringen                   1:36.40,7     26.10,0   (842)  
M20         30. Wyss Marc                           87 Meiringen                   1:26.59,1     17.38,9   (852)  
M30         58. Wyssen Samuel                       70 Frutigen                    1:25.52,4     16.30,8   (667)  
M30         19. Wyttenbach Reto                     75 Buchrain                    1:19.49,1     10.27,5   (394)  

Total 77



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.