33. Gommerlauf 2005 - nach Name "R"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M40        127. Rampinini Stefano                   64 Morbio Inferiore            1:34.40,9     24.10,2   (650)  
Mini C-K    15. Ramseier Roman, Pratteln            91 Pratteln                      22.20,7      3.21,8  (2249)  
Mini B-M    11. Rauber Gabriela, Im Fang            92 SC Im Fang                    20.37,0      3.00,4  (2118)  
Mini C-K    11. Rauber Sebastian, Im Fang           90 SC Im Fang                    20.46,9      1.48,0  (2212)  
Mini B-M    24. Rauber Tanja, Im Fang               93 SC Im Fang                    23.21,7      5.45,1  (2119)  
M40        267. Ravida Sandro                       57 Buchs SG                    1:59.43,7     49.13,0  (1102)  
M30        111. Reichenbach André                   66 Rougemont                   1:35.15,9     25.54,3  (1266)  
M50        195. Reichlin Gerhard                    48 Stans                       2:02.09,7     46.59,2  (1143)  
M50         54. Reinecke Herbert                    52 Zug                         1:34.20,4     19.09,9   (686)  
F40          2. Reinhardt Caroline                  60 Willisau                    1:28.56,3      6.35,9   (236)  
M40        235. Reinmann Jakob, Ortschwaben         57 ST Bern                     1:50.53,0     40.22,3   (809)  
F30         15. Reinmann Susanne, Ortschwaben       70 ST Bern                     1:48.14,6     23.36,4   (990)  
M40        142. Reiter Benny                        61 Nidau                       1:36.35,0     26.04,3   (651)  
M20         44. Remy David                          78 Bellach                     1:32.21,3     23.01,1   (736)  
M50         88. Remy Denis, Bellach                 50 LZG Gantrisch               1:40.31,2     25.20,7   (737)  
M20         40. Remy Joel                           83 Bellach                     1:30.56,4     21.36,2   (349)  
M40         40. Renggli Beat, Kriens                56 SC Marbach                  1:22.59,5     12.28,8   (436)  
M50         18. Renggli Beat                        55 Buttisholz                  1:27.09,3     11.58,8   (295)  
F40         40. Renggli Esther                      57 Kriens                      2:11.12,0     48.51,6  (1824)  
M20         15. Renggli Samuel, Buttisholz          80 LLV Flüss                   1:18.45,3      9.25,1   (196)  
M40         31. Renner Anton                        64 Hospental                   1:22.32,7     12.02,0   (154)  
M50        245. Rey-Bellet Joseph, Savièse          53 Blitzingen                  2:46.34,6   1:31.24,1  (1566)  
M50        146. Rey Géo                             48 Sierre                      1:51.25,8     36.15,3  (1181)  
M50        148. Rey Marc-André, Montana             50 Montanin                    1:51.52,5     36.42,0  (1205)  
F40         12. Riedel Anna                         56 Burgdorf                    1:44.15,4     21.55,0   (967)  
M40        293. Rieder Christophe                   60 Veyras                      2:15.36,5   1:05.05,8  (1664)  
M60         40. Rieser Josef, Therwil               44 SSC Riehen                  1:50.20,8     26.43,4  (1182)  
M50        160. Riggenbach Max                      53 Frenkendorf                 1:54.57,7     39.47,2  (1209)  
M50        229. Righetti Bruno                      46 Visp                        2:17.40,2   1:02.29,7  (1591)  
M30        133. Righetti Markus                     67 Steffisburg                 1:40.52,5     31.30,9  (1103)  
M40        155. Risi Ruedi                          59 Beckenried                  1:37.45,4     27.14,7   (171)  
M40        229. Rittiner Rene                       62 Ried-Brig                   1:49.17,4     38.46,7  (1104)  
F40         48. Rittmeyer Isabelle                  62 Mollens VS                  2:24.38,3   1:02.17,9  (1460)  
M30        148. Ritz Daniel                         74 Niederwald                  1:44.49,0     35.27,4   (652)  
Mini A-M    21. Ritz Jacqueline, Niederwald         97 SC Niederwald                  9.51,3      2.59,2  (1910)  
Mini A-M    20. Ritz Jeannine                       99 Niederwald                     9.47,6      2.55,5  (1911)  
F50         18. Ritz Paula, Au                      49 Blitzingen / Gehre          2:37.27,7   1:05.35,6  (1841)  
M30         78. Ritz René                           71 Niederwald                  1:29.48,4     20.26,8   (296)  
M50         65. Robertini Raffaello                 49 Giornico                    1:37.07,0     21.56,5   (738)  
M40        106. Roethlisberger Christian            58 Taeuffelen                  1:32.50,3     22.19,6   (739)  
M70         12. Roffler Leonhard                    27 Fanas                       2:18.01,9     34.02,4  (1620)  
F70          1. Roffler Trudi                       33 Fanas                       2:34.23,0       -----  (1466)  
F30          7. Rogger Judith, Oberkirch            71 LLV Flüss                   1:39.33,0     14.54,8   (561)  
M40         50. Rohrer Beat                         64 Alpnach Dorf                1:26.57,6     16.26,9   (402)  
M50        169. Rohrer Klaus                        50 Meggen                      1:55.53,3     40.42,8  (1183)  
Mini B-M    29. Rohweder Kerstin                    94 Egg                           24.32,4      6.55,8  (2107)  
Mini C-M     8. Romagnoli Ornella, Charmey (Gruyère 90 SC Im Fang                    26.21,3      4.14,5  (2214)  
Mini B-K    10. Romagnoli Yannick, Charmey (Gruyère 93 SC Im Fang                    17.35,3      1.08,9  (2120)  
M40        246. Romer Cornel                        56 Benken SG                   1:53.33,2     43.02,5  (1675)  
M40        305. Rosendahl Michael, Starrkirch-Wil   59 Zuoz Club                   2:46.45,6   1:36.14,9  (1251)  
M60         39. Rossetto Pietro, I-Lesa             42 SCI Club Lesa 77            1:49.42,5     26.05,1  (1364)  
M60         17. Rossi Tino, I-Varese                42 Sci Nordico Varese          1:39.20,3     15.42,9   (867)  
F40         13. Rösti Elsi                          61 Kandersteg                  1:45.02,5     22.42,1   (979)  
M20         41. Rösti Stephan                       83 Boltigen                    1:31.05,3     21.45,1   (297)  
M40        188. Rösti Toni                          59 Kandersteg                  1:41.19,8     30.49,1   (760)  
M50         57. Roth Hans                           50 Süderen                     1:35.00,8     19.50,3   (418)  
Mini C-K    25. Roth Jonas                          89 Arisdorf                      24.28,7      5.29,8  (2240)  
M40         12. Roth Peter, Rabius                  59 SC Obergoms                 1:17.22,4      6.51,7   (178)  
M30        106. Roth Rolf                           74 Gohl                        1:34.35,7     25.14,1  (1208)  
M50        121. Röthlin Gerhard                     54 Kerns                       1:46.33,6     31.23,1   (693)  
Mini A-K    17. Röthlisberger Robert                96 Biglen                         7.33,0      1.50,8  (1908)  
M40        172. Rovina Peter, Grafschaft            57 SC Grafschaft               1:39.08,0     28.37,3   (868)  
M20          1. Rubin Philipp, Ried-Brig            82 NSC Oberhasli               1:09.20,2       -----    (19)  
M30         91. Rubin Timon                         75 Matten                      1:32.26,2     23.04,6   (790)  
M40        245. Rubinato Renato                     58 I-Rancio Valcuvia           1:53.28,7     42.58,0  (1703)  
M40         77. Ruchti Ueli, Steffisburg            57 SATUS Steffisburg           1:29.51,0     19.20,3   (437)  
M40        128. Rudaz Stephane                      61 Chalais                     1:34.42,0     24.11,3   (350)  
F40         20. Rufer Corinne                       58 Frenkendorf                 1:51.08,9     28.48,5   (976)  
Mini B-M    10. Ruffieux Malorie, Cerniat FR        93 SC Im Fang                    19.59,0      2.22,4  (2121)  
F20         17. Rusch Caroline                      76 Randa                       1:51.52,8     30.07,9  (1478)  
Mini B-K    19. Russi Romano, Andermatt             92 SC Gotthard-Andermatt         18.24,2      1.57,8  (2173)  
M30        180. Rüst Erich                          73 Jona                        1:57.14,4     47.52,8  (1301)  
M50        101. Rust Hans                           52 Walchwil                    1:43.02,9     27.52,4   (419)  
M40        298. Rutishauser Robert                  58 Obergestlen                 2:20.49,9   1:10.19,2  (1245)  
F40         23. Rütti Beatrice, Bülach              59 Status Schlieren            1:55.09,8     32.49,4  (1837)  
F40         15. Ryser Ursula                        64 Steffisburg                 1:47.11,0     24.50,6  (1817)  
F30         37. Rytz Barbara, Seon                  66 Swiss Disabled Ski Team     2:59.31,5   1:34.53,3  (1825)  

Total 77



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.