33. Gommerlauf 2005 - nach Name "M"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M20         24. Maissen Gion Antieni                84 Trun                        1:23.24,8     14.04,6   (884)  
M30         85. Malacrida Luca, Minusio             73 Sci Club Rodi               1:31.04,8     21.43,2   (865)  
M60         48. Malnati Renzo, I-Varese             42 SCi Nordico Varese          1:55.53,4     32.16,0  (1352)  
M30        183. Mango Nico, I-Bolzano Novarese      72 SC Gozzano                  1:58.23,3     49.01,7  (1225)  
M50         73. Mangold Gerhard, Schmitten FR       50 Aletsch Skater              1:37.44,8     22.34,3   (851)  
F50          5. Mangold Olga, Schmitten FR          54 Aletsch Skater              1:50.47,8     18.55,7   (986)  
M60         21. Mani Walter                         42 Horboden                    1:42.31,6     18.54,2   (787)  
Mini B-K    27. Margelist Claudio                   92 Baltschieder                  19.40,1      3.13,7  (2104)  
M60          8. Marti Charles                       45 Allenwinden                 1:34.20,0     10.42,6   (288)  
Mini C-K    12. Marti Dominik                       90 Gsteig b. Gstaad              21.02,7      2.03,8  (2247)  
F40         11. Marti Madeleine                     63 Gsteig b. Gstaad            1:43.41,1     21.20,7  (1802)  
M30         12. Marti Stefan, Grosswangen           70 LLV Flüss                   1:18.48,4      9.26,8   (191)  
Mini C-K     2. Marti Werner, Grindelwald           89 SC Grindelwald                19.24,2      0.25,3  (2248)  
M65         26. Masocco Tony                        37 Sion                        2:14.20,7     44.13,9  (1204)  
M30        197. Masoni Mirko                        73 I-Invorio                   2:18.35,7   1:09.14,1  (1226)  
M50        196. Mathier Alwin                       54 Salgesch                    2:02.12,2     47.01,7  (1227)  
M40        300. Mathier Raphael                     56 Susten                      2:27.11,0   1:16.40,3  (1643)  
M40        158. Mathis Bruno                        64 Meggen                      1:38.00,0     27.29,3   (314)  
M40         36. Mathis Pius, Malters                61 SC Malters                  1:22.45,8     12.15,1   (426)  
M30        150. Maurer Daniel                       68 Saas Fee                    1:45.01,3     35.39,7  (1152)  
M20         54. Maurer Roman                        86 Schattenhalb                1:39.25,0     30.04,8  (1286)  
M40          7. May Roland                          61 Beckenried                  1:16.58,4      6.27,7    (17)  
M60         82. Meier Beat                          45 Gossau SG                   3:38.27,5   2:14.50,1  (1563)  
M30         49. Meier Fredrik, Lengnau              75 HNZ Ehrendingen             1:24.59,5     15.37,9   (289)  
M40        219. Meier Hansjörg                      62 Merligen                    1:47.09,0     36.38,3   (731)  
Mini B-M     3. Meier Ladina, Fiesch                92 SC Obergoms                   17.57,6      0.21,0  (2137)  
M30         82. Meier Patrik                        71 Mörigen                     1:30.15,0     20.53,4   (647)  
M40        109. Meier Peter, Richterswil            59 roleto                      1:33.12,2     22.41,5   (416)  
M60         80. Meier Rolf                          42 Wettingen                   3:03.47,4   1:40.10,0  (1659)  
M65         23. Meier Ruedi                         39 Steinen                     2:08.51,3     38.44,5  (1674)  
F50         11. Meier Trudy, Oberägeri              51 St. Jost-Club               2:03.28,4     31.36,3  (1490)  
M70          3. Meier Xaver                         33 Balsthal                    1:50.44,9      6.45,4  (1660)  
M60         57. Meierhofer Rudolf                   43 Zürich                      2:03.09,9     39.32,5  (1176)  
M20          8. Melcher Gian Duri, Samedan          83 Samedan + TSO               1:13.06,9      3.46,7    (18)  
M30        184. Meli Daniel                         69 Zürich                      1:59.05,1     49.43,5  (1349)  
M30        108. Melliger Adrian                     72 Zürich                      1:34.53,0     25.31,4  (1177)  
F40         43. Mengis Gabrielle, Sion              57 SAC Monte Rosa              2:17.51,7     55.31,3  (1832)  
M50        168. Mermod Jean-Luc                     53 Cully                       1:55.48,8     40.38,3  (1228)  
F50         14. Mermod Marie-José, Cully            54 Footing Club Lausanne       2:19.35,1     47.43,0  (1465)  
M20         46. Mermod Maxime, Cully                86 Sporting Club de Lausanne   1:33.46,3     24.26,1   (389)  
M40        137. Messerli Hans-Jürg, Oberrüti        56 Manneturne                  1:35.54,5     25.23,8   (909)  
M50          7. Messikommer Ueli, Seegräben         52 SC am Bachtel               1:22.53,5      7.43,0   (186)  
M50        180. Messikommer Werner, Seegräben       51 TV Aathal                   1:58.58,4     43.47,9  (1093)  
M60         45. Meyer Anton, Frenkendorf            42 RV Adler                    1:52.57,8     29.20,4  (1619)  
F50         13. Meyer Brigitte                      54 Eggenwil                    2:06.28,4     34.36,3   (995)  
M30        193. Meyer Carsten                       67 Susten                      2:10.08,1   1:00.46,5  (1300)  
M50        158. Meyer Franz                         53 Wettingen                   1:54.36,9     39.26,4  (1267)  
F30          5. Michel Karin                        71 Bellwald                    1:38.25,8     13.47,6   (576)  
M50        162. Michlig Franz                       50 Ried-Brig                   1:55.33,3     40.22,8  (1310)  
Mini C-K    27. Michlig Joel, Gluringen             90 SC Obergoms                   24.54,6      5.55,7  (2241)  
M50         87. Millius Klaus                       51 Visp                        1:39.49,1     24.38,6  (1094)  
M50        163. Minetti Luciano                     50 I-Varzo - Verbania          1:55.33,4     40.22,9  (1287)  
M40         79. Minetti Paolo, I-Varzo              57 GS Trasquera                1:30.08,6     19.37,9   (434)  
M20         73. Minnig Adrian                       78 Ostermundigen               1:47.38,2     38.18,0   (866)  
M50        214. Mocellini Heinrich                  46 Naters                      2:06.52,3     51.41,8  (1178)  
M65         32. Möhrle Dieter                       36 Hildisrieden                2:33.05,5   1:02.58,7  (1661)  
M50        204. Monn Ciril, Camischolas             49 SC Sedrun                   2:03.47,5     48.37,0  (1631)  
M50        213. Moor Peter                          48 Mellingen                   2:06.43,5     51.33,0  (1095)  
M50        129. Mooser Alban                        53 Naters                      1:47.43,3     32.32,8   (832)  
M40        139. Mooser Bruno                        63 Täsch                       1:36.11,3     25.40,6  (1695)  
Mini C-M    11. Mooser Diana, Im Fang               91 SC Im Fang                    28.26,6      6.19,8  (2211)  
F40         28. Mooser Karin                        63 Täsch                       1:59.44,3     37.23,9  (1816)  
M30         57. Mooser Markus, Charmey (Gruyère)    74 SC Im Fang                  1:25.48,8     16.27,2   (390)  
M30         22. Mörlen Daniel                       72 Steffisburg                 1:19.58,2     10.36,6   (290)  
M20         25. Morlet Vincent, Chermignon          79 CAF Hautes-Savoie           1:23.40,9     14.20,7   (435)  
M50        174. Moser Werner                        51 Freimettigen                1:57.35,6     42.25,1  (1197)  
F30         11. Mounir Nadine                       71 Sierre                      1:45.01,8     20.23,6   (996)  
M30         18. Mounir Olivier, Oberhofen           67 SC Jeizinen                 1:19.42,0     10.20,4   (145)  
F30         18. Mounir-Rotzer Sandra, Oberhofen     69 SC Jeizinen                 1:51.19,2     26.41,0   (965)  
F40         22. Muff Andrea                         64 Zug                         1:54.06,8     31.46,4  (1491)  
M30         50. Muheim Walter, Unterschächen        73 SC Unterschächen            1:25.09,5     15.47,9   (291)  
M70         18. Mühle Erhard, Dietikon              35 MR STV Dietikon             3:14.42,0   1:30.42,5  (1586)  
M40        284. Mühlemann Alex                      58 Rohr AG                     2:07.27,1     56.56,4  (1564)  
M50        114. Mülhaupt Urs                        48 Münchenbuchsee              1:45.04,8     29.54,3  (1229)  
F20          8. Müller Andrea                       80 Andermatt                   1:42.33,7     20.48,8   (569)  
M30         70. Müller Andreas, Unterschächen       70 SC Unterschächen            1:27.12,0     17.50,4   (347)  
M40         83. Müller Fritz, Würenlingen           57 X'TRA Baden                 1:30.18,0     19.47,3   (899)  
M50         90. Müller Heinrich                     50 Andermatt                   1:40.35,1     25.24,6   (889)  
M50        154. Müller Heinz                        47 Horgen                      1:52.50,6     37.40,1  (1179)  
M50        226. Müller Heinz                        50 Biel/Bienne                 2:15.46,5   1:00.36,0  (1708)  
M40        294. Müller Hugo, Grosswangen            63 Swiss Disabled Ski Team     2:16.29,6   1:05.58,9  (1669)  
M50         48. Müller Jack                         51 Dielsdorf                   1:33.56,3     18.45,8   (788)  
F30         26. Müller Kari Jakola                  71 Hochfelden                  2:00.00,2     35.22,0  (1804)  
M30        159. Müller Kurt, Ruswil                 67 Skiclub Alpina Ruswil       1:48.58,3     39.36,7   (648)  
M60         70. Müller Peter, Reckingen VS          42 SC Obergoms                 2:20.18,3     56.40,9  (1322)  
M30         63. Müller Ruedi                        69 Sarnen                      1:26.42,7     17.21,1   (292)  
M20          6. Müller Sebastian, Geschinen         84 Swisscom Atomic Team        1:12.38,9      3.18,7    (39)  
Mini A-K    30. Müller Timo                         97 Pfäffikon                      9.29,4      3.47,2  (1948)  
M40        199. Mutter Peter                        63 Münster VS                  1:43.38,7     33.08,0  (1313)  
M20         70. Mutter Raphael                      83 Fiesch                      1:45.26,7     36.06,5  (1259)  
M20         76. Muzzarini Dario, I-Verbania         81 sci club lesa 77            1:50.26,5     41.06,3  (1333)  
M50        151. Muzzarini Enio, I-Verbania          49 sci club lesa 77            1:52.31,3     37.20,8  (1331)  

Total 92



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.