33. Gommerlauf 2005 - nach Name "I"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M40         87. Imahorn Claude, Brig                64 FC Brig                     1:30.44,2     20.13,5   (637)  
F30         22. Imboden Andrea                      73 Zermatt                     1:55.10,4     30.32,2  (1472)  
M50         93. Imboden Christian, Ringgenberg BE   52 SC Ringgenberg              1:40.49,0     25.38,5   (781)  
M40        167. Imboden Daniel, Ramsen              56 SV GWK                      1:38.39,2     28.08,5   (638)  
M40        157. Imboden Roman                       64 Zermatt                     1:37.57,7     27.27,0  (1265)  
M50        237. Imesch Fredy                        52 Glis                        2:26.30,6   1:11.20,1  (1168)  
M20         59. Imesch Stefan, Glis                 83 SC Brandegg                 1:42.00,1     32.39,9  (1298)  
Mini A-M    17. Imfeld Alena, Ulrichen              97 SC Obergoms                    9.00,1      2.08,0  (1936)  
Mini B-K     8. Imfeld Elias, Ulrichen              92 SC Obergoms                   17.30,1      1.03,7  (2146)  
M30        155. Imfeld Klaus                        72 Ulrichen                    1:46.13,0     36.51,4  (1169)  
M30        147. Imfeld Marco                        74 Fiesch                      1:44.36,3     35.14,7  (1243)  
M20         26. Imhasly Fernando                    77 Fiesch                      1:23.47,0     14.26,8   (341)  
F40         29. Imhasly Grittli                     65 Fiesch                      2:00.54,5     38.34,1  (1840)  
F40         35. Imhasly Marie-Theres                57 Zürich                      2:06.43,6     44.23,2  (1459)  
M50        131. Imhof Beat                          49 Lax                         1:48.06,3     32.55,8  (1085)  
M30        113. Imhof Fredy                         71 Bettmeralp                  1:35.33,8     26.12,2   (782)  
M20         48. Imhof Manfred, Lax                  83 Aletschskater               1:34.31,5     25.11,3   (460)  
M40        249. Imhof Theo                          62 Naters                      1:55.17,1     44.46,4  (1086)  
M50        119. Imoberdorf Basil                    51 Ulrichen                    1:46.26,1     31.15,6   (767)  
M50         66. Imoberdorf Emil, Ulrichen           50 SC Obergoms                 1:37.09,2     21.58,7   (827)  
M20         56. Imoberdorf Michael                  84 Münster VS                  1:39.44,7     30.24,5  (1284)  
M50        228. Imoberdorf René                     50 Visp                        2:17.13,6   1:02.03,1  (1201)  
Mini B-K    35. Imsand Frédéric, Ulrichen           94 SC Obergoms                   21.34,5      5.08,1  (2130)  
M50        133. Imsand Josef, Ulrichen              46 SC Obergoms                 1:48.54,9     33.44,4  (1560)  
F40         16. Imsand Martha                       56 Münster VS                  1:47.53,2     25.32,8   (970)  
M40        201. Imsand Martin, Ulrichen             59 SC Münster                  1:43.55,4     33.24,7   (783)  
M20         45. Imsand Matthias                     83 Münster VS                  1:32.23,0     23.02,8   (828)  
M70          9. Imseng Arthur                       30 Saas Fee                    2:08.51,9     24.52,4  (1087)  
M50        225. Imwinkelried Bernhard               48 Russikon                    2:15.33,1   1:00.22,6  (1222)  
Mini A-K    18. Imwinkelried Dario, Ulrichen        97 SC Obergoms                    7.34,2      1.52,0  (1937)  
M50        147. Imwinkelried Hans                   50 Naters                      1:51.32,1     36.21,6  (1135)  
M30        126. Imwinkelried Jean-Claude            70 Obergesteln                 1:39.06,8     29.45,2   (639)  
Mini A-K    14. Imwinkelried Jérémie, Ulrichen      97 SC Obergoms                    7.14,0      1.31,8  (1938)  
M30        163. Imwinkelried Peter                  73 Ulrichen                    1:50.41,7     41.20,1  (1347)  
M30         55. Imwinkelried Urs, Ulrichen          67 SC Obergoms                 1:25.36,8     16.15,2   (387)  
M30         75. Inglin Rolf                         66 Trachslau                   1:28.19,4     18.57,8   (903)  
M40          6. Inniger Fritz                       56 Adelboden                   1:15.06,1      4.35,4    (25)  
M40         19. Isler Max, Seegräben                64 TV Aathal Seegräben         1:19.56,6      9.25,9   (168)  
Mini A-K    22. Itin Fadri, Trin                    97 JO Trin                        7.59,7      2.17,5  (1939)  
M70         13. Itin Werner                         32 Auenstein                   2:18.56,6     34.57,1  (1656)  

Total 40



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.