33. Gommerlauf 2005 - nach Name "H"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M40        225. Habegger Beat                       59 Brütten                     1:48.51,5     38.20,8  (1221)  
M40         13. Habegger Hansruedi, Bärau           62 Skiriege Trub               1:17.28,5      6.57,8    (24)  
M40         81. Habermacher Heinz                   64 Rickenbach LU               1:30.10,8     19.40,1   (339)  
M65         19. Häfeli Kurt                         40 Döttingen                   1:59.15,4     29.08,6  (1080)  
M50        185. Häfliger Bruno                      50 Adligenswil                 2:00.15,6     45.05,1  (1165)  
M20         79. Häfliger Michael                    82 Adligenswil                 1:52.23,1     43.02,9  (1166)  
M50        137. Hagenbuch Thomas                    55 Oberlunkhofen               1:49.35,0     34.24,5  (1081)  
M20         37. Haggenmacher Nicola                 84 Vogorno                     1:29.58,4     20.38,2   (167)  
M30        181. Hagnauer Andi                       68 Seegräben                   1:57.19,3     47.57,7   (779)  
M40        224. Haldemann Thomas                    57 Staufen                     1:48.27,7     37.57,0   (826)  
F20         18. Hallenbarter Sandra                 76 Köniz                       1:52.27,1     30.42,2   (999)  
M30         81. Haller Christian, Zuoz              66 Club da Skiunzs Zuoz        1:30.06,6     20.45,0   (846)  
M40        136. Hänggeli Christoph                  62 Bremgarten                  1:35.49,2     25.18,5   (278)  
M30         24. Hänny Daniel                        68 Hünenberg                   1:20.02,4     10.40,8   (172)  
Mini A-M    23. Hartmann Lara, Chur                 97 JO Trin                       10.42,4      3.50,3  (1934)  
M50        164. Hartmann Markus                     55 Herisau                     1:55.34,4     40.23,9  (1082)  
M20          7. Haugsnes Eirik, N-Tromso            81 Skjervoy Ik                 1:12.42,0      3.21,8    (32)  
M70          8. Hauser Franz                        28 Hedingen                    2:06.16,5     22.17,0  (1282)  
M30         48. Hauser René                         72 Oberdorf NW                 1:24.46,4     15.24,8   (701)  
M30        185. Hedinger Daniel                     69 Blitzingen                  2:00.43,9     51.22,3  (1680)  
F50          1. Heim Franziska                      55 Gränichen                   1:31.52,1       -----   (564)  
M50        113. Heim Heinz, Meiringen               50 NSCO Meiringen              1:45.04,2     29.53,7   (766)  
M40         24. Heimann Ruedi, Oberwil i.S.         60 Skiklub Oberwil i.S.        1:21.20,0     10.49,3   (143)  
M50         33. Heimberg Markus                     53 Oberwil i. S.               1:30.35,3     15.24,8   (635)  
M40        286. Heimgartner Beat                    61 Luzern                      2:08.34,0     58.03,3  (1589)  
M60         30. Heimo Kurt, Riehen                  44 SSC Riehen                  1:45.46,5     22.09,1  (1309)  
F60          3. Heimo Vitalis, Riehen               45 SSC Riehen                  2:02.56,7      6.42,6  (1482)  
F50          8. Heinzer Eliane                      55 Hausen a.A.                 1:57.46,6     25.54,5  (1845)  
M40        269. Helbling Thomas Peter               61 Muri b. Bern                2:01.00,3     50.29,6  (1283)  
M50        207. Heldner Roland                      51 Adliswil                    2:05.02,1     49.51,6  (1558)  
Mini C-K    22. Helfenstein Lars                    91 Einsiedeln                    23.36,2      4.37,3  (2205)  
M50         72. Helfenstein Markus                  52 Einsiedeln                  1:37.41,5     22.31,0   (754)  
M40        220. Hellwig Bernd                       65 Wädenswil                   1:47.39,7     37.09,0  (1361)  
M30         13. Herr Joachim, D-Elzach              70 SZ Brend                    1:18.49,2      9.27,6   (195)  
M60         22. Herren Daniel                       44 Lausanne                    1:43.12,6     19.35,2  (1297)  
M50        248. Herzog Felix, Widen AG              52 VMC Berikon                 3:09.17,6   1:54.07,1  (1709)  
F60          2. Heuberger Erika                     43 Bauma                       1:58.04,7      1.50,6   (973)  
M60         29. Heuberger Robert                    45 Bauma                       1:44.55,2     21.17,8  (1149)  
M40        131. Heynen Medard, Ausserberg           65 KTV Ausserberg              1:34.54,7     24.24,0   (780)  
F30         14. Hildbrand Alberta                   66 Gampel                      1:46.29,4     21.51,2   (963)  
M40         18. Hildbrand Benno, Jeizinen           64 SC Jeizinen                 1:19.53,3      9.22,6   (151)  
M50        244. Hiltbrunner Urs                     54 Rüeggisberg                 2:35.12,6   1:20.02,1  (1654)  
Mini B-M    36. Hischier Belinda, Oberwald          94 SC Obergoms                   29.28,8     11.52,2  (2145)  
Mini A-M    18. Hischier Nathalie, Oberwald         96 SC Obergoms                    9.26,2      2.34,1  (1935)  
M60          5. Hischier Toni, Naters               45 SC Obergoms                 1:29.53,8      6.16,4   (322)  
M50         42. Hitz Mario                          55 Sedrun                      1:32.17,2     17.06,7  (1699)  
M40        217. Hitz Markus, Gränichen              64 OLK Argus                   1:46.54,2     36.23,5  (1357)  
M40        148. Hitz René, Oberentfelden            63 OLK Argus                   1:37.22,6     26.51,9  (1358)  
M40         44. Hoerler Michael                     60 Altendorf                   1:25.26,9     14.56,2   (189)  
M50         39. Hofer Ueli, Hildisrieden            46 Flüss Nottwil               1:31.38,7     16.28,2   (280)  
M50         30. Hofstetter Christian                46 Oberbalm                    1:29.51,6     14.41,1   (281)  
M40        170. Hollenstein Andreas, Aesch          65 Tria Basilea                1:38.59,8     28.29,1   (905)  
M60         14. Holzer Alfred                       41 Kandersteg                  1:37.53,4     14.16,0   (340)  
Mini B-M    28. Holzer Katja, Andermatt             94 SC Gotthard-Andermatt         24.23,5      6.46,9  (2106)  
Mini A-M    12. Holzer Martina, Gluringen           95 SC Obergoms                    8.22,7      1.30,6  (1921)  
Mini A-K    32. Holzer Silvan, Gluringen            96 SC Obergoms                   10.28,8      4.46,6  (1922)  
Mini C-M     1. Horand Isabelle                     89 Sissach                       22.06,8       -----  (2207)  
F40         49. Horand Rita                         59 Sissach                     2:27.11,2   1:04.50,8  (1809)  
Mini C-K     9. Horand Silvan                       91 Sissach                       20.43,5      1.44,6  (2208)  
M40        276. Horand Yves                         59 Sissach                     2:02.56,8     52.26,1  (1242)  
M50        115. Hospenthal Bruno, Beckenried        55 SC Beckenried               1:45.15,0     30.04,5  (1325)  
M40         72. Huber Amade, Visp                   65 henzen sport visp           1:28.43,0     18.12,3  (1573)  
M50         24. Huber Herbert                       53 Stetten AG                  1:28.38,6     13.28,1   (386)  
M50        206. Huber Jean-Pierre, Oftringen        52 Just for fun                2:04.41,3     49.30,8  (1625)  
M40        183. Huber Peter                         61 Erlinsbach AG               1:40.36,9     30.06,2   (722)  
F40         34. Hübschi Anni                        58 Lenk im Simmental           2:05.21,8     43.01,4  (1815)  
M50        109. Hübschi Peter                       54 Lenk im Simmental           1:44.06,6     28.56,1  (1655)  
M20         36. Hug Rainer                          76 Solothurn                   1:29.13,7     19.53,5   (433)  
M70         19. Huldi Kurt                          26 Reinach BL                  3:25.23,9   1:41.24,4  (1559)  
F40         30. Humbel Beatrice                     57 Birmensdorf ZH              2:01.00,8     38.40,4  (1844)  
M50        144. Hunn Heinz                          48 Birr-Lupfig                 1:51.06,4     35.55,9  (1084)  
M65         12. Hunold Kurt                         39 Oberurnen                   1:47.43,4     17.36,6   (755)  
M50         92. Hunziker Markus                     54 Spreitenbach                1:40.39,7     25.29,2  (1672)  
M40        207. Huser Marin, Liestal                58 Wettingen                   1:45.22,8     34.52,1  (1167)  
M60         34. Hutter Erasmus                      45 Brig                        1:48.34,9     24.57,5   (636)  

Total 75



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.