33. Gommerlauf 2005 - nach Name "F"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F60          7. Fasmeyer Anne                       44 Sion 2 Nord                 2:23.35,6     27.21,5  (1456)  
M40        263. Favre André                         65 Ipsach                      1:58.31,8     48.01,1  (1721)  
M30         17. Fehr André                          72 Trachslau                   1:19.34,5     10.12,9   (312)  
M50        118. Felder Fritz, Lausen                46 SC Flühli                   1:45.55,9     30.45,4  (1254)  
Mini A-K    10. Feller Simon, D-Ruhpolding          95 SC Ruhpolding                  6.32,4      0.50,2  (1950)  
M60         78. Ferrari Andrea, I-Milano            41 Ski Club Torino             2:51.41,3   1:28.03,9  (1712)  
M40        251. Ferrario Giorgio                    56 I-Lozza                     1:55.38,1     45.07,4  (1704)  
M65         20. Filippi Alberto                     39 I-Luino                     2:01.14,6     31.07,8  (1676)  
M30        158. Filippi Andrea                      72 S. Bernardino               1:48.46,1     39.24,5  (1677)  
M40        290. Filippi Roberto, I-Belgirate        64 Sci Club Lesa 77            2:11.40,3   1:01.09,6  (1726)  
M60         69. Filliger Walter                     43 Emmen                       2:19.56,4     56.19,0  (1255)  
M40        304. Fiorese Domenico                    58 I-Sondrio                   2:30.38,4   1:20.07,7  (1624)  
M20         58. Fischer Daniel, Neuchâtel           76 SC Spiez                    1:41.21,2     32.01,0   (633)  
M20         27. Fischer Gabriel                     85 Herzogenbuchsee             1:24.45,9     15.25,7   (272)  
Mini A-K     6. Fischer Marco, D-Ruhpolding         95 SC Ruhpolding                  6.20,6      0.38,4  (1951)  
M50         99. Fischer Martin                      53 Herzogenbuchsee             1:42.17,8     27.07,3  (1072)  
M30        162. Flück Remo                          72 Ramersberg                  1:50.24,2     41.02,6  (1240)  
M40        281. Flückiger Roland                    64 Sissach                     2:06.21,3     55.50,6  (1073)  
M50        209. Fluder Robert                       50 Langnau A.A.                2:05.46,6     50.36,1  (1701)  
M30         61. Flüeler Martin, Alpnach Dorf        72 Parmino Racing Team         1:26.28,8     17.07,2   (183)  
M40         76. Flury Ferdi                         59 Rothenburg                  1:29.47,2     19.16,5   (410)  
Mini C-K    30. Flury Joël                          90 Flumenthal                    25.42,9      6.44,0  (2244)  
M40         68. Follonier Dominique, Leukerbad      64 SC Gemmi                    1:28.35,0     18.04,3   (367)  
M40        309. Frangi Antonello                    63 Mezzovico                   3:33.48,0   2:23.17,3  (1650)  
M30        141. Frank Josef                         70 Littau                      1:42.35,3     33.13,7   (861)  
Mini B-M    22. Frankiny Lorena, Gluringen          93 SC Obergoms                   21.41,9      4.05,3  (2144)  
M40         16. Frankiny Martin, Gluringen          61 SC Obergoms                 1:18.59,6      8.28,9   (184)  
Mini A-M    11. Frankiny Ramona, Gluringen          96 SC Obergoms                    8.14,7      1.22,6  (1933)  
M50        190. Franzolin Maurizio                  50 I-Milano                    2:01.22,7     46.12,2  (1074)  
M30        194. Franzosi Andrea, I-Bolzano Novarese 72 SC Gozzano                  2:15.50,8   1:06.29,2  (1218)  
M40        256. Frei Heinrich                       63 Alpthal                     1:56.36,3     46.05,6   (907)  
M50         56. Frei Kurt                           55 Spiez                       1:34.57,0     19.46,5   (336)  
M50        183. Frei Kurt                           51 Rothenburg                  1:59.45,1     44.34,6  (1075)  
M60         41. Frei Marcel                         41 Gampel                      1:50.54,3     27.16,9  (1076)  
M20          2. Frei Thomas                         80 Davos Platz                 1:09.23,9      0.03,7     (2)  
M30          1. Frésard Christophe, Saignelégier    71 Coop City Rossignol Team    1:09.21,6       -----    (50)  
F40          3. Frey Gabriela, Adliswil             59 SSC Langnau a/A             1:31.23,4      9.03,0   (584)  
M50        170. Frey Heinrich, Riedtwil             48 Ski-Riege Zurzach           1:56.02,5     40.52,0   (900)  
M20         18. Frey Patrick, Sempach Stadt         76 LLV Flüss                   1:19.04,5      9.44,3   (198)  
M50        136. Friedli Adi                         47 Oberwald                    1:49.29,6     34.19,1  (1077)  
M30        190. Fries Jörg                          68 Liestal                     2:04.09,3     54.47,7  (1651)  
M50        111. Fuchs Hans, Brienz                  50 SC Hofstetten               1:44.53,6     29.43,1   (775)  
M20         65. Fuchs Roger                         80 Gross                       1:43.14,9     33.54,7  (1194)  
M40         30. Furrer Mario                        56 Steg VS                     1:22.15,5     11.44,8   (139)  
M20         63. Fux Michael                         78 Visp                        1:43.06,0     33.45,8  (1296)  

Total 45



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.