33. Gommerlauf 2005 - nach Name "D"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M30        172. Daïna Nicolas                       69 Colombier VD                1:52.45,8     43.24,2  (1588)  
M40        268. Dal  Ferro Flavio                   58 I-Varese                    2:00.27,5     49.56,8  (1351)  
M50         51. Dal Pozzo Marco                     51 Viaganello                  1:34.09,6     18.59,1   (629)  
M50        130. Danioth Franz, Andermatt            48 MR Andermatt                1:47.46,2     32.35,7   (824)  
M40         22. Däppen Michael                      63 Steffisburg                 1:20.33,3     10.02,6   (138)  
F30         17. Däppen Regula                       68 Steffisburg                 1:51.11,3     26.33,1   (961)  
M65         27. Dassie Giuseppe                     36 Rodi-Fiesso                 2:17.01,6     46.54,8  (1344)  
M30         68. Dätwyler Martin                     69 Oberkulm                    1:27.03,0     17.41,4   (630)  
M40        149. Däuber Thomas                       64 Wetzikon ZH                 1:37.26,0     26.55,3   (773)  
M50         55. Dayer Paul                          50 Sion                        1:34.30,8     19.20,3   (774)  
M60         15. Deckardt Gundolf                    41 Oberrohrdorf                1:38.46,9     15.09,5   (715)  
M20         39. Decurtins Sandro                    81 Trun                        1:30.46,6     21.26,4   (401)  
M65         13. Defila Guido                        39 Chur                        1:48.27,0     18.20,2  (1253)  
M60         61. Degiorgi Renato                     41 I-Milano                    2:07.05,4     43.28,0  (1356)  
F50         10. Delsol Elisabeth                    48 Apples                      2:03.24,9     31.32,8  (1463)  
M20         29. Denier Claude                       86 Rottenschwil                1:26.14,4     16.54,2   (176)  
M50         20. Denier Richard                      54 Rottenschwil                1:27.19,1     12.08,6   (408)  
M30        152. Depauw Jan Filip                    69 Termen                      1:45.14,2     35.52,6  (1146)  
M60          9. Deppeler Fritz                      43 Niedergösgen                1:34.42,1     11.04,7   (631)  
M40        264. Derungs Mattias                     65 Zug                         1:58.51,1     48.20,4  (1193)  
M30         27. Derungs Simon                       67 Sedrun                      1:20.49,0     11.27,4   (334)  
M60         47. Dettwiler Hans-Rudolf               44 Brig-Glis                   1:53.48,2     30.10,8  (1065)  
M20         66. Deubelbeiss Adrian                  76 Windisch                    1:43.25,4     34.05,2   (716)  
Mini B-M    19. Di Lallo Sabine, Ulrichen           94 SC Obergoms                   21.18,5      3.41,9  (2127)  
M60         31. Diener Ulrich, Uetikon a.See        43 Uetikon a.See               1:46.19,6     22.42,2   (717)  
M30         51. Dietrich Fabian                     75 Därligen                    1:25.09,6     15.48,0   (335)  
M50        122. Dietrich Walter                     50 Därligen                    1:46.42,6     31.32,1  (1271)  
M20         33. Diezig Mathias, Blitzingen          83 SC Obergoms                 1:27.52,7     18.32,5   (860)  
F40         19. Diezig Regina, Ried-Brig            62 Münster                     1:49.59,8     27.39,4   (974)  
M50         27. Dolder Fritz, Zäziwil               54 LLC Heimenschwand           1:29.29,2     14.18,7   (366)  
M40        184. Dolder Hansjürg                     60 Zeglingen                   1:40.38,3     30.07,6   (764)  
M50         23. Dolder Jürg                         54 Steffisburg                 1:28.27,5     13.17,0  (1363)  
Mini C-K    13. Dolder Mario                        90 Zeglingen                     21.29,8      2.30,9  (2206)  
M50        194. Dörig Josef                         50 Rain                        2:02.04,9     46.54,4  (1272)  
M40         71. Dotti Renzo, Mairengo               65 SC Rodi Fiesso              1:28.38,7     18.08,0   (453)  
M40         48. Durrer Peter, Seedorf               65 NSC Gantrisch               1:26.21,3     15.50,6   (271)  
M30        120. Duschletta Daniel, Weinfelden       69 Velodrom                    1:37.36,2     28.14,6  (1295)  
M50         32. Duss Erwin                          55 Vitznau                     1:30.21,6     15.11,1   (718)  
M50        246. Dutoit Jean-Paul                    46 Gland                       2:49.33,3   1:34.22,8  (1580)  

Total 39



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.