Black Forest Ultra Bike Marathon mit Kids - nach Ortschaft "T"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr     km/h ¦       Split 1 ¦      Split 2 ¦      Split 3 ¦      Split 4 ¦      Split 5 ¦
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MMS2       430. Dantino Antonio                     63 T.-Neustadt                 5:26.13,6   2:13.50,3  (4593)   14,069 ¦  2:20.31  455.¦   52.58  483.¦ 1:06.09  404.¦   45.30  419.¦   21.04  322.¦
MFS2        26. Dantino Ulrika                      64 T.-Neustadt                 5:26.14,2   1:21.06,3  (6193)   14,069 ¦  2:20.31   24.¦   52.58   38.¦ 1:06.10   31.¦   45.07   29.¦   21.26   21.¦
MMH         51. Lauber Benedikt, T.-Neustadt        81 SC-Neustadt                 3:45.53,2     50.01,9  (3304)   20,319 ¦  1:42.49   56.¦   35.25   61.¦   41.33   49.¦   29.49   45.¦   16.15   48.¦
UMS1       426. Löffelholz Markus                   69 T.-Neustadt                 7:51.51,5   3:25.03,9  (1078)   14,750 ¦  2:12.49  449.¦ 1:10.31  443.¦ 2:54.44  426.¦ 1:14.29  401.¦   19.16  359.¦
UMS2       285. Schmider Thomas                     62 T.-Neustadt                 7:51.51,6   3:03.02,4   (679)   14,750 ¦  2:12.48  296.¦ 1:10.24  297.¦ 2:53.59  287.¦ 1:15.00  267.¦   19.38  238.¦
SMS1       119. Baars Karsten                       75 Taunusstein                 2:36.56,9     59.46,6  (7246)   16,285 ¦    14.47  133.¦   50.33  127.¦ 1:05.53  123.¦   25.42  122.¦    ----  ----¦
MMS2       472. Wissner Manfred, Tegernau           64 Tus Kl.Wiesental            5:42.46,6   2:30.23,3  (4446)   13,390 ¦  2:21.37  466.¦   54.35  502.¦ 1:16.09  498.¦   46.59  446.¦   23.25  460.¦
UMS2        19. Keller Johannes                     62 Tengen                      5:28.50,7     40.01,5   (270)   21,164 ¦  1:35.59   13.¦   51.29   30.¦ 1:51.32   23.¦   54.06   17.¦   15.43   15.¦
MMJ         23. Leute Manuel, Tengen                87 HMC_Singen                  4:42.35,1   1:11.48,5  (4620)   16,242 ¦  2:00.27   21.¦   44.33   24.¦ 1:01.11   22.¦   37.44   17.¦   18.38   15.¦
MFS1        10. Bergmann Ariane, Teningen           71 MTB Südbaden                4:23.08,5     48.55,4  (6072)   17,443 ¦  1:56.53   10.¦   40.43   12.¦   48.54   11.¦   38.05   17.¦   18.31   12.¦
MMS2       141. Bergmann Michael, Teningen          61 MTB-Südbaden                4:23.08,4   1:10.45,1  (3521)   17,443 ¦  1:56.52  145.¦   40.43  167.¦   48.56  131.¦   37.49  191.¦   18.46  164.¦
MMS1       258. Besser Kai, Teningen                72 Buckelstürmer               4:19.58,6   1:21.53,2  (3584)   17,655 ¦  1:53.00  199.¦   40.31  317.¦   50.46  309.¦   37.29  333.¦   18.09  229.¦
SMS1        45. Brender Daniel                      75 Teningen                    2:03.38,5     26.28,2  (7413)   20,672 ¦    13.29   85.¦   43.10   64.¦   45.28   27.¦   21.30   56.¦    ----  ----¦
MMS1       523. Bürk Jens, Teningen                 66 Hot Bike                    4:57.32,2   1:59.26,8  (4760)   15,426 ¦  2:06.08  451.¦   44.28  505.¦ 1:01.29  565.¦   44.06  645.¦   21.20  581.¦
MMS1        83. Feuerstein Dietmar, Teningen        71 MTB Südbaden                3:54.41,0     56.35,6  (4957)   19,558 ¦  1:43.36   69.¦   36.25  116.¦   44.47  128.¦   32.51  115.¦   17.00   98.¦
SMH         36. Ganter Rainer                       78 Teningen                    2:04.46,0     41.43,8  (7116)   20,486 ¦    12.02   27.¦   38.36   27.¦   54.42   50.¦   19.25   23.¦    ----  ----¦
MMH         13. Gebhardt Andreas, Teningen          78 RSV Denzlingen/Team Hot B   3:12.52,9     17.01,6  (3046)   23,796 ¦  1:28.38   14.¦   29.52   15.¦   34.44   13.¦   25.40    8.¦   13.57    2.¦
MMS1       247. Gebhardt Tom, Teningen              75 Team Hot Bike               4:18.02,2   1:19.56,8  (3353)   17,788 ¦  1:56.01  269.¦   37.20  147.¦   50.18  295.¦   35.58  265.¦   18.23  258.¦
SMS2         1. Heer Wolfgang, Teningen             64 RSV Teningen/Team Hot Bik   1:33.55,4       -----  (7008)   27,213 ¦    10.17    2.¦   30.27    1.¦   36.41    2.¦   16.30    1.¦    ----  ----¦
MMS1       285. Höfflin Frank, Teningen             67 Hot Bike                    4:24.22,1   1:26.16,7  (3404)   17,362 ¦  1:53.47  218.¦   42.44  419.¦   50.18  294.¦   39.12  429.¦   18.20  248.¦
MMH        235. Lehr Christian                      79 Teningen                    5:28.57,9   2:33.06,6  (4421)   13,952 ¦  2:17.43  232.¦   47.48  226.¦ 1:15.16  250.¦   44.32  220.¦   23.36  236.¦
UMH         35. Fichter Tobias, Tennenbronn         84 RSV Tennenbronn             5:25.42,0   1:02.26,8   (240)   21,369 ¦  1:40.33   47.¦   50.27   38.¦ 1:45.42   34.¦   53.04   30.¦   15.53   38.¦
MMS1       623. Blaser Elmar, Tettnang              69 Zweirad Reinwald            5:14.53,2   2:16.47,8  (4824)   14,576 ¦  2:19.57  707.¦   45.21  553.¦ 1:03.44  605.¦   41.46  548.¦   24.03  750.¦
MMS1       264. Kreis Andreas                       72 Tettnang                    4:20.48,0   1:22.42,6  (4662)   17,599 ¦  1:48.28  134.¦   40.11  295.¦   52.29  353.¦   40.15  478.¦   19.23  367.¦
UMS1       393. Backes Andreas                      67 Tholey                      7:24.50,8   2:58.03,2  (1085)   15,645 ¦  2:12.03  443.¦ 1:06.42  405.¦ 2:37.14  379.¦ 1:09.29  351.¦   19.20  364.¦
UMS1       322. Backes Arno                         69 Tholey                      6:51.37,4   2:24.49,8  (1084)   16,908 ¦  1:59.57  352.¦ 1:09.50  439.¦ 2:21.47  294.¦ 1:02.04  210.¦   17.57  252.¦
UMS1       270. Hoffmann Claus, Tholey              66 RV Schwalbe Eppelborn       6:35.40,9   2:08.53,3   (868)   17,589 ¦  1:55.34  311.¦   58.17  252.¦ 2:13.50  251.¦ 1:09.31  353.¦   18.27  297.¦
UMS1       175. Kraatz Michael                      66 Tholey                      6:09.34,6   1:42.47,0   (480)   18,832 ¦  1:54.27  288.¦   57.05  215.¦ 2:01.18  126.¦   59.39  157.¦   17.04  159.¦
MMS2       214. Maldener Günter                     63 Tholey                      4:37.36,6   1:25.13,3  (3512)   16,533 ¦  2:02.54  223.¦   42.01  216.¦   53.57  225.¦   39.34  244.¦   19.09  190.¦
UMS2        76. Thome Christian                     63 Tholey                      6:07.59,4   1:19.10,2  (1124)   18,913 ¦  1:52.40  132.¦   57.38  100.¦ 2:04.22   67.¦   56.16   30.¦   17.01   62.¦
UMS1       356. Beschle Manuel                      75 Tit.-neustadt               7:05.40,4   2:38.52,8  (1036)   16,350 ¦  2:15.16  462.¦ 1:07.21  414.¦ 2:22.13  299.¦ 1:02.50  232.¦   17.57  252.¦
MMS1       132. Benitz Jürgen, Titisee-Neustadt     74 FIS Weltcup Titisee-Neust   4:02.34,3   1:04.28,9  (3370)   18,922 ¦  1:50.21  159.¦   38.24  193.¦   43.32   89.¦   33.29  156.¦   16.46   80.¦
SFJ          3. Bezold Anika, Titisee-Neustadt      87 WSV Titisee                 2:38.17,7     56.34,9  (8073)   16,147 ¦    14.08    3.¦   49.04    3.¦ 1:04.14    2.¦   30.49    3.¦    ----  ----¦
MMS1       696. Birkle Joachim                      66 Titisee-Neustadt            5:31.04,4   2:32.59,0  (4138)   13,863 ¦  2:17.40  671.¦   52.36  766.¦ 1:13.00  734.¦   45.16  681.¦   22.31  681.¦
MMH        138. Daubner Tobias                      76 Titisee-Neustadt            4:27.27,8   1:31.36,5  (4607)   17,161 ¦  1:56.59  126.¦   42.02  160.¦   50.43  134.¦   36.53  136.¦   20.49  188.¦
UMS1       311. Eble Thomas                         74 Titisee-Neustadt            6:47.59,0   2:21.11,4  (1179)   17,059 ¦  1:55.35  312.¦   57.04  212.¦ 2:23.33  308.¦ 1:04.59  280.¦   26.46  490.¦
UMS1       120. Elser Paul Gerhard                  71 Titisee-Neustadt            5:54.58,1   1:28.10,5   (860)   19,607 ¦  1:42.05  115.¦   53.36  119.¦ 2:01.55  131.¦   59.35  155.¦   17.45  229.¦
MMH        236. Fleuter Daniel                      77 Titisee-Neustadt            5:28.58,6   2:33.07,3  (5133)   13,952 ¦  2:26.25  253.¦   54.25  249.¦ 1:01.38  203.¦   43.50  216.¦   22.37  224.¦
MMH        221. Föhrenbach Jan                      77 Titisee-Neustadt            5:17.17,6   2:21.26,3  (4395)   14,466 ¦  2:21.09  244.¦   50.04  235.¦ 1:00.19  197.¦   43.17  210.¦   22.26  218.¦
MMH        142. Föhrenbach Markus, Titisee-Neustadt 82 SC Waldau                   4:29.57,4   1:34.06,1  (4565)   17,002 ¦  1:53.13  106.¦   41.21  147.¦   51.33  144.¦   41.13  191.¦   22.36  223.¦
MMS2       417. Ganter Frank                        62 Titisee-Neustadt            5:23.28,2   2:11.04,9  (5146)   14,189 ¦  2:16.24  400.¦   49.36  432.¦ 1:07.40  431.¦   47.20  454.¦   22.26  408.¦
UMS3        17. Hendel Bernd                        46 Titisee-Neustadt            6:21.57,6   1:06.37,1   (825)   18,221 ¦  1:51.53   22.¦   58.27   16.¦ 2:11.18   15.¦ 1:02.31   19.¦   17.46   18.¦
MMS2       493. Hofmann Heinz                       63 Titisee-Neustadt            5:52.39,3   2:40.16,0  (3772)   13,015 ¦  2:19.52  447.¦   51.49  471.¦ 1:14.24  485.¦ 1:00.30  555.¦   26.02  525.¦
MMS1       133. Horngacher Stefan, Titisee-Neustadt 69 FIS Weltcup Titisee-Neust   4:02.34,5   1:04.29,1  (3372)   18,921 ¦  1:50.20  158.¦   38.25  194.¦   43.31   88.¦   32.49  114.¦   17.26  144.¦
SMS3        12. Ketterer Karl, Titisee-Neustadt     47 SC Waldau                   2:19.29,6     29.50,2  (7476)   18,323 ¦    12.53    6.¦   46.10   13.¦   56.54   15.¦   23.32   10.¦    ----  ----¦
MFS1        29. Ketterer Tanja, Titisee-Neustadt    74 SC Waldau                   4:55.44,0   1:21.30,9  (6058)   15,520 ¦  2:05.41   22.¦   46.50   42.¦   58.28   34.¦   43.58   48.¦   20.45   34.¦
MMS1       853. Kilb Volker                         70 Titisee-Neustadt            6:40.15,3   3:42.09,9  (4826)   11,467 ¦  2:36.07  847.¦   59.37  854.¦ 1:39.35  871.¦ 1:01.10  853.¦   23.44  742.¦
SMS3        29. Klemmer Norbert                     45 Titisee-Neustadt            3:02.32,9   1:12.53,5  (7236)   14,001 ¦    15.28   30.¦   59.43   30.¦ 1:19.47   29.¦   27.33   23.¦    ----  ----¦
MMS1       512. König Dietmar, Titisee-Neustadt     68 SC Neustadt                 4:56.28,1   1:58.22,7  (3475)   15,482 ¦  2:24.23  755.¦   43.40  458.¦   51.00  315.¦   37.54  364.¦   19.29  375.¦
SFS1        31. König Michaela, Titisee-Neustadt    72 SC Neustadt                 2:28.02,8     52.22,0  (8061)   17,264 ¦    14.03   28.¦   48.02   30.¦   59.24   33.¦   26.31   40.¦    ----  ----¦
UMS2       165. Küchl Jürgen, Titisee-Neustadt      64 FIS Weltcup Titisee-Neust   6:45.24,5   1:56.35,3   (434)   17,167 ¦  1:54.26  153.¦ 1:00.17  155.¦ 2:25.34  189.¦ 1:07.09  186.¦   17.56  127.¦
MFS2        31. Molz Cracia                         58 Titisee-Neustadt            5:35.21,0   1:30.13,1  (6101)   13,687 ¦  2:25.32   32.¦   51.51   35.¦ 1:05.05   29.¦   46.57   32.¦   25.53   48.¦
SFD          5. Morath Daniela, Titisee-Neustadt    81 SC Neustadt                 1:54.51,9     16.25,1  (8041)   22,252 ¦    12.32    5.¦   37.19    5.¦   43.38    5.¦   21.20    5.¦    ----  ----¦
MMH         71. Pfaff Manuel                        82 Titisee-Neustadt            3:54.51,6     59.00,3  (4554)   19,543 ¦  1:42.57   57.¦   34.55   56.¦   41.27   47.¦   39.03  165.¦   16.29   56.¦
MMS3       138. Rombach Bruno, Titisee-Neustadt     53 SC  Waldau                  2:52.09,7      Rinken  (3771)      --- ¦  2:06.33   42.¦   45.35   63.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
MMH        273. Ruf Patrick                         76 Titisee-Neustadt            2:00.19,0     Titisee  (5075)      --- ¦  2:00.19  150.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
MMS3        20. Schmitt Leonhard                    49 Titisee-Neustadt            4:27.05,8     45.46,2  (3552)   17,184 ¦  1:57.20   18.¦   40.39   20.¦   50.40   22.¦   38.29   25.¦   19.54   32.¦
MMS3        92. Schuler Oskar                       53 Titisee-Neustadt            5:32.40,5   1:51.20,9  (4191)   13,797 ¦  2:12.01   65.¦   50.51   97.¦ 1:08.15   93.¦   56.14  114.¦   25.18  103.¦
SMS2        25. Steiert Wolfgang                    59 Titisee-Neustadt            2:06.23,6     32.28,2  (7165)   20,222 ¦    12.29   26.¦   41.16   28.¦   50.11   26.¦   22.26   44.¦    ----  ----¦
SMS1        42. Tröscher Ralf                       72 Titisee-Neustadt            2:01.30,5     24.20,2  (9032)   21,035 ¦    12.56   62.¦   40.39   49.¦   48.05   43.¦   19.49   19.¦    ----  ----¦
MMH        114. Vonderstraß Florian, Titisee-Neusta 83 Sc Hinterzarten             4:18.18,9   1:22.27,6  (3788)   17,769 ¦  1:54.57  116.¦   40.25  134.¦   47.47  108.¦   36.21  130.¦   18.46  129.¦
SFD         15. Vonderstraß Susanne, Titisee-Neusta 84 FC Twins                    2:28.45,8     50.19,0  (8165)   17,181 ¦    13.43   10.¦   52.04   21.¦   57.37   12.¦   25.20   12.¦    ----  ----¦
MMS1       536. Wehrle Frank                        66 Titisee-Neustadt            5:00.21,6   2:02.16,2  (3993)   15,281 ¦  2:12.17  599.¦   46.27  591.¦   58.44  511.¦   41.44  545.¦   21.06  551.¦
SMS1        55. Wehrle Rafael, Titisee-Neustadt     75 SC Waldau                   2:06.09,2     28.58,9  (7494)   20,261 ¦    13.37   95.¦   41.58   54.¦   49.32   47.¦   20.59   48.¦    ----  ----¦
STand        1. Wehrmann Benjamin+Wissler Christian 81 Friedhelm & Armin           2:23.26,1       -----  (7382)   17,819 ¦    13.33    1.¦   48.58    1.¦   55.41    1.¦   25.13    1.¦    ----  ----¦
MMS1       112. Winterhalder Christian              70 Titisee-Neustadt            3:58.56,7   1:00.51,3  (4360)   19,209 ¦  1:44.47   82.¦   37.25  151.¦   45.24  146.¦   33.53  174.¦   17.25  139.¦
SMS2        64. Zaeh Thomas                         60 Titisee-Neustadt            2:30.05,5     56.10,1  (7257)   17,029 ¦    13.35   58.¦   53.32   98.¦ 1:00.28   59.¦   22.28   45.¦    ----  ----¦
UMS1       366. Regge Frank, Titz                   69 Sportfreunde Dörrenbach     7:09.32,8   2:42.45,2  (1196)   16,203 ¦  2:05.58  403.¦ 1:03.42  354.¦ 2:32.33  359.¦ 1:09.37  355.¦   17.41  223.¦
UMS3        69. Biehler Kurt, Todtmoos              47 Skiclub Todtmoos            1:47.09,5     Titisee   (372)      --- ¦  1:47.09   13.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
SMS2        22. Dietmann Thomas, Todtmoos           60 Radsport-Kalle-Menzenschw   2:01.54,9     27.59,5  (7212)   20,965 ¦    12.02   17.¦   38.58   18.¦   48.51   22.¦   22.02   38.¦    ----  ----¦
MMJ          3. Strittmatter Pierre, Todtmoos       87 RSV Bike-Arge St.Märgen     3:35.30,0      4.43,4  (3022)   21,299 ¦  1:35.42    3.¦   34.44    6.¦   40.12    4.¦   28.33    1.¦   16.16    3.¦
UFS2         1. Beckert Barbara, Todtnau            62 SC Todtnau                  6:12.01,8       -----  (2040)   18,708 ¦  1:50.44    1.¦   58.02    2.¦ 2:04.22    1.¦ 1:01.02    1.¦   17.50    1.¦
SMH         79. Berger Udo                          76 Todtnau                     3:04.05,8   1:41.03,6  (7327)   13,884 ¦    15.19   76.¦   59.32   79.¦ 1:19.51   78.¦   29.22   74.¦    ----  ----¦
U9M         20. Boch Marius, Todtnau                97 SV Kirchzarten Bad Dürrhe      3.01,1      0.54,4     (1)      --- ¦     1.06   12.¦    1.54   23.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
MMS2       541. Boch Peter, Todtnau                 61 Schlusslicht                6:15.35,2   3:03.11,9  (3658)   12,220 ¦  2:34.42  537.¦   53.27  491.¦ 1:28.15  552.¦   49.30  493.¦   29.38  545.¦
U13W         5. Boch Rabea, Todtnau                 94 SV Kirchzarten Bad Dürrhe     26.40,9      3.44,0   (217)      --- ¦    12.59    6.¦   13.41    6.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
U13M        21. Böhler Tim, Todtnau                 94 Todtnau                       26.46,1      6.21,9  (2112)      --- ¦    13.02   21.¦   13.43   21.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
MMS2        39. Böhler Uwe, Todtnau                 58 Böhler                      3:54.17,7     41.54,4  (3307)   19,590 ¦  1:45.33   42.¦   35.21   30.¦   43.20   40.¦   32.47   55.¦   17.15   67.¦
MMH         80. Büche Thomas, Todtnau               83 Fuchsbau Todtnau            4:00.04,9   1:04.13,6  (3230)   19,118 ¦  1:47.50   89.¦   38.04   92.¦   43.02   57.¦   33.15   84.¦   17.52  108.¦
UFD         23. Keller Annette, Todtnau             77 Scott Racing                5:00.04,7    --> next  (2087)      --- ¦  1:48.45    7.¦   58.09    7.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
UMS1        99. Kimmig Andreas, Todtnau             67 Rad Gerspacher              5:45.45,4   1:18.57,8   (300)   20,129 ¦  1:43.29  134.¦   54.09  130.¦ 1:54.10   83.¦   56.52   94.¦   17.04  159.¦
UFS1        15. Kunz Mayra                          72 Todtnau                     6:51.46,7   1:50.19,8  (2088)   16,902 ¦  2:00.27   16.¦ 1:02.41   17.¦ 2:26.47   19.¦ 1:04.00   12.¦   17.49    9.¦
UMS2       128. Maier Klemens, Todtnau              64 Hidden Power                6:29.35,2   1:40.46,0   (532)   17,865 ¦  1:51.51  121.¦   59.52  151.¦ 2:17.42  148.¦ 1:02.07  103.¦   18.00  133.¦
UMS1        79. Rümmele Urs, Todtnau                73 Follow me                   5:38.02,9   1:11.15,3   (209)   20,588 ¦  1:38.19   65.¦   50.36   57.¦ 1:54.44   92.¦   57.34  110.¦   16.48  136.¦
MFS2        30. Schmidt Rijnie, Todtnau             60 Unterm Rabenfelsen          5:34.26,4   1:29.18,5  (6074)   13,724 ¦  2:35.34   48.¦   50.58   32.¦   57.56   19.¦   46.12   31.¦   23.44   34.¦
UFS1         5. Steiger Annette, Todtnau            72 follow me                   5:48.24,8     46.57,9  (2042)   19,976 ¦  1:43.12    5.¦   53.50    6.¦ 1:57.44    5.¦   56.41    4.¦   16.56    4.¦
UMS2       150. Stiefvater Kurt                     59 Todtnau                     6:39.11,0   1:50.21,8   (247)   17,435 ¦  1:59.39  209.¦ 1:03.16  210.¦ 2:12.04  110.¦ 1:05.04  156.¦   19.05  198.¦
UMS1       119. Wunderle Reiner, Todtnau            72 Radfreunde Aftersteg        5:54.57,3   1:28.09,7   (216)   19,608 ¦  1:43.26  132.¦   52.30  101.¦ 1:56.26   96.¦ 1:04.11  260.¦   18.22  292.¦
UMS2       133. Born Andreas                        61 Todtnauberg                 6:31.52,7   1:43.03,5   (487)   17,760 ¦  1:50.38  116.¦ 1:00.27  156.¦ 2:16.07  138.¦ 1:05.01  154.¦   19.38  237.¦
SMJ          8. Hillbrecht Jonas, Todtnauberg       88 SV Kirchzarten Bad Dürrhe   1:39.40,3     14.04,2  (7017)   25,644 ¦    10.41    9.¦   32.01    8.¦   37.46    8.¦   19.10   15.¦    ----  ----¦
MMS1       476. Mühl Matthias, Todtnauberg          67 Mountainsportpark Todtnau   4:51.16,6   1:53.11,2  (3383)   15,758 ¦  2:01.35  375.¦   45.35  560.¦   59.27  527.¦   43.19  614.¦   21.18  578.¦
MFD          5. Stempfer Judith, Todtnauberg        85 Follow me                   4:02.10,4     36.59,9  (6055)   18,953 ¦  1:51.44    7.¦   37.17    4.¦   43.43    6.¦   32.25    3.¦   16.58    5.¦
UMS1       105. Eißer Tobias, Tönisvorst            71 Staubwolke 09 Fischeln      5:48.35,2   1:21.47,6   (236)   19,966 ¦  1:38.04   58.¦   53.05  110.¦ 1:58.02  109.¦ 1:01.50  199.¦   17.32  209.¦
MMS2       455. Kühnast Hans-Dieter                 62 Trebbin                     5:35.48,0   2:23.24,7  (3948)   13,668 ¦  2:15.16  385.¦   50.40  449.¦ 1:13.15  473.¦   52.05  526.¦   24.30  491.¦
UTand        3. Fuchs Barbara+Gerke Christian, Treb 67 LosDos                      7:06.41,5     43.19,4   (661)   16,311 ¦  1:57.53    4.¦ 1:05.10    3.¦ 2:36.12    2.¦ 1:10.22    4.¦   17.01    1.¦
UMS2       227. Gasche Axel                         57 Triberg                     7:11.45,1   2:22.55,9   (633)   16,120 ¦  2:04.40  257.¦ 1:03.52  225.¦ 2:27.39  194.¦ 1:15.02  268.¦   20.30  265.¦
UMS1        14. Kienzler Roland, Triberg            69 Team Pedal                  4:59.30,2     32.42,6    (27)   23,238 ¦  1:28.53   14.¦   47.13   19.¦ 1:39.32   17.¦   48.47   13.¦   15.02   24.¦
MMS2       201. Backes Joerg                        63 Trier                       4:34.25,3   1:22.02,0  (4179)   16,726 ¦  2:03.54  230.¦   42.53  241.¦   49.40  146.¦   38.02  202.¦   19.55  239.¦
MMS2       523. Grotheer Hartmut, Trier             63 Schwalbe Trier              6:05.00,6   2:52.37,3   (846)   12,574 ¦  2:29.27  510.¦   55.03  509.¦ 1:22.01  529.¦   55.36  546.¦   22.51  434.¦
MMS2       334. Linden Jürgen                       62 Trier                       5:01.15,1   1:48.51,8  (4178)   15,236 ¦  2:13.38  365.¦   45.09  320.¦   57.45  299.¦   42.13  337.¦   22.28  411.¦
MMS2       496. Scholtes Wolfgang                   55 Trier                       5:52.55,2   2:40.31,9  (4122)   13,005 ¦  2:23.59  481.¦   49.09  423.¦ 1:24.35  543.¦   45.27  417.¦   29.42  547.¦
MMS1       522. Bilger Kilian                       68 Tübingen                    4:57.21,7   1:59.16,3  (4709)   15,435 ¦  2:10.53  562.¦   47.26  623.¦ 1:00.07  541.¦   39.13  431.¦   19.40  398.¦
MFS1        25. Dargel Nicole                       72 Tübingen                    4:46.53,5   1:12.40,4  (6217)   15,999 ¦  2:10.20   29.¦   42.09   18.¦   54.28   27.¦   39.43   25.¦   20.12   28.¦
UMS1       147. Mang Stefan, Tübingen               67 bikedreams.net              6:01.50,3   1:35.02,7    (48)   19,235 ¦  1:43.40  137.¦   53.47  122.¦ 2:07.19  180.¦   59.30  153.¦   17.31  208.¦
MMH        178. Rieger Markus, Tübingen             78 RV Pfeil Tübingen           4:46.50,8   1:50.59,5  (3043)   16,001 ¦  2:00.51  155.¦   41.38  152.¦   49.44  124.¦   51.21  242.¦   23.14  232.¦
SMS1        19. Schaetzle Guenther, Tübingen        69 SC Waldau                   1:51.51,9     14.41,6  (7387)   22,848 ¦    12.24   41.¦   36.38   18.¦   42.48   18.¦   20.01   22.¦    ----  ----¦
MMH         36. Staiger Tobias, Tübingen            78 Fahrrad Fetzer Tübingen     3:32.03,6     36.12,3  (8217)   21,644 ¦  1:35.22   36.¦   32.25   33.¦   38.51   32.¦   29.39   42.¦   15.44   26.¦
MMS2        19. Pommer Dietmar                      62 Tuttlingen                  3:44.55,4     32.32,1  (5185)   20,406 ¦  1:43.00   28.¦   34.41   24.¦   40.42   14.¦   30.16   15.¦   16.14   18.¦
MMH        126. Sailer Manuel                       79 Tuttlingen                  4:20.15,0   1:24.23,7  (4704)   17,636 ¦  1:53.00  105.¦   41.48  157.¦   51.03  137.¦   35.55  122.¦   18.27  119.¦

Total 109



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.