Zugspitz Extremberglauf 2005 - nach Ortschaft "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ bis Sonnalpin ¦Sonnalp.-Ziel ¦
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
U/M60       10. Meyner Horst                        41 Saara                       3:46.00,2   1:01.37,5   (546)   ¦  3:06.06   10.¦   39.54    9.¦
U/W20        2. Wasikowski Nadja                    76 Samerberg                   2:51.46,3      6.08,7   (687)   ¦  2:23.44    2.¦   28.01    2.¦
U/M30      203. Gesenhoff Martin                    75 Sankt Augustin              4:22.23,0   Sonnalpin   (302)   ¦  4:22.23  200.¦    ----  ----¦
U/M20       20. Strassner Andreas, Schambach        79 ESV Treuchtlingen           2:59.35,4     38.34,4    (60)   ¦  2:25.33   18.¦   34.01   34.¦
U/M40       26. Vetter Herbert                      60 Schernfeld                  2:48.01,3     29.35,7   (529)   ¦  2:17.09   19.¦   30.51   47.¦
U/M40       23. Häufglöckner Jürgen                 61 Schneeberg                  2:47.54,1     29.28,5   (449)   ¦  2:18.15   22.¦   29.38   32.¦
U/M30       91. Nesch Andy                          71 Schönaich                   3:15.03,0   1:12.00,9   (282)   ¦  2:43.29  108.¦   31.33   68.¦
U/W40        3. von Schleinitz Ute                  65 Schönau                     3:10.08,1     20.51,5    (56)   ¦  2:39.20    5.¦   30.47    3.¦
U/W30       11. Zange Karin                         68 Schönau                     3:16.59,7     48.10,9   (713)   ¦  2:44.19   11.¦   32.40    8.¦
U/M40      141. Boerner Gerhard                     56 Schwabach                   3:37.03,5   1:18.37,9   (505)   ¦  2:58.15  138.¦   38.48  127.¦
E/NER/HK    14. Kürschner-Meile Sabine              60 Schwabegg                   4:34.28,4   1:42.15,7   (833)   ¦  4:34.28   14.¦    ----  ----¦
E/NER/HK     8. Meile Michael                       55 Schwabegg                   3:47.22,0   1:25.34,2   (834)   ¦  3:47.22    8.¦    ----  ----¦
U/M40       62. Meinel Mario                        63 Schwäbisch Hall             3:07.04,4     48.38,8    (55)   ¦  2:33.36   62.¦   33.28   67.¦
U/M40       93. Wolff Günther                       58 Schwabmünchen               3:16.50,6     58.25,0   (613)   ¦  2:43.18   94.¦   33.32   69.¦
U/M40      155. Puchta Reinhard                     58 Schwarzenbach               3:47.04,2   1:28.38,6   (119)   ¦  3:07.40  160.¦   39.23  133.¦
U/M30      128. Dirrigl Thomas                      68 Schwarzenfeld               3:31.33,2   1:28.31,1   (447)   ¦  2:50.34  126.¦   40.59  142.¦
U/M30      164. Grath Jürgen                        74 Schweinfurt                 3:59.46,4   1:56.44,3   (487)   ¦  3:16.33  167.¦   43.13  158.¦
U/M20       33. Lode Michael                        80 Schwepnitz                  3:09.10,3     48.09,3   (189)   ¦  2:39.57   36.¦   29.13   13.¦
U/M40       44. Hagenbach Pascal                    61 Schwieberdingen             2:58.26,4     40.00,8   (245)   ¦  2:26.33   40.¦   31.53   52.¦
U/M40      199. Stein Carsten                       65 Seefeld                     4:22.46,4   2:04.20,8   (173)   ¦  3:31.31  202.¦   51.14  195.¦
E/NER/HK    15. Winkler Silke                       64 Seefeld                     4:52.06,2   1:59.53,5   (838)   ¦  4:52.06   15.¦    ----  ----¦
U/M40      162. Kramert Christian                   64 Seeheim-Jugenheim           3:52.15,6   1:33.50,0   (178)   ¦  3:08.52  164.¦   43.23  161.¦
U/M30      110. Hegele Fidelis                      67 Sigmaringen                 3:22.43,2   1:19.41,1   (470)   ¦  2:42.50  101.¦   39.52  132.¦
U/M40       96. Gutbrod Gerald                      61 Sindelfingen                3:18.00,0     59.34,4   (254)   ¦  2:43.35   96.¦   34.24   87.¦
U/M30      126. Petyo Lutz A.                       67 Sindelfingen                3:30.41,4   1:27.39,3    (99)   ¦  2:50.37  127.¦   40.04  134.¦
U/M30      176. Kudla Horst                         67 Singen                      4:14.23,8   2:11.21,7   (149)   ¦  3:21.37  170.¦   52.46  179.¦
U/M50       35. Toobe Peter                         47 Sinsheim                    3:22.53,9     57.46,2    (75)   ¦  2:45.14   34.¦   37.39   41.¦
U/M50       19. Wagner Erwin                        55 Sinzig                      3:02.19,0     37.11,3   (406)   ¦  2:30.02   18.¦   32.16   23.¦
U/M40      189. Hero Georg                          65 Sixthaselbach               4:08.35,8   1:50.10,2   (136)   ¦  3:24.34  194.¦   44.01  167.¦
U/M40       52. Wolko Olaf                          63 Sondershausen               3:03.23,1     44.57,5   (358)   ¦  2:29.21   49.¦   34.01   81.¦
E/NER/HK    13. Klothmann-Toepfer Renate            48 Speyer                      4:34.11,8   1:41.59,1   (821)   ¦  4:34.11   13.¦    ----  ----¦
E/NER/HK    15. Toepfer Rainer                      47 Speyer                      4:20.15,7   1:58.27,9   (819)   ¦  4:20.15   15.¦    ----  ----¦
U/W30        6. Gross Suzan                         67 Starnberg                   3:01.12,7     32.23,9   (752)   ¦  2:30.29    6.¦   30.42    5.¦
U/W30        5. Hahn Kornelia                       67 Starnberg                   2:56.13,6     27.24,8   (204)   ¦  2:24.11    5.¦   32.02    7.¦
U/W50        4. Biermanski Brigitta                 49 Steimel                     4:27.01,7     51.59,3   (445)   ¦  3:37.26    4.¦   49.35    4.¦
U/M40       91. Dobrindt Roland                     65 Steinach                    3:16.44,7     58.19,1   (678)   ¦  2:40.35   88.¦   36.09  103.¦
U/W30        8. Hildebrand Carmen                   69 Steinau                     3:10.33,5     41.44,7   (665)   ¦  2:37.09    7.¦   33.24    9.¦
U/M60       25. Olschewski Jürgen, Steinheim        44 TV Seinheim                 5:18.42,9   2:34.20,2   (172)   ¦  4:13.09   27.¦ 1:05.33   22.¦
U/M20       72. Mayer Michael                       76 Stettenhofen                4:41.57,2   2:20.56,2   (333)   ¦  3:48.37   73.¦   53.20   67.¦
U/W40       13. Enzenberger Irmgard                 60 Stötten                     3:38.39,3     49.22,7   (739)   ¦  2:59.56   14.¦   38.42   12.¦
U/M30      133. Hildensperger Michael               66 Streitheim                  3:32.05,4   1:29.03,3   (689)   ¦  2:58.22  141.¦   33.43   83.¦
U/M40      184. Frohn Martin                        64 Stuttgart                   4:04.10,5   1:45.44,9   (133)   ¦  3:19.14  185.¦   44.56  175.¦
U/M30      129. Groß Oliver                         68 Stuttgart                   3:31.34,9   1:28.32,8   (248)   ¦  2:51.19  128.¦   40.15  136.¦
U/M30       62. Lehmann Falco                       70 Stuttgart                   2:57.50,3     54.48,2   (375)   ¦  2:21.18   50.¦   36.32  110.¦
U/M20       14. Rau Holger                          77 Stuttgart                   2:51.36,8     30.35,8   (336)   ¦  2:20.21   14.¦   31.15   19.¦
U/M40      168. Schreiner Frank                     64 Stuttgart                   3:54.29,0   1:36.03,4   (323)   ¦  3:11.39  171.¦   42.50  158.¦
U/M40       63. Jaeckel Peter                       56 Suhl                        3:07.09,5     48.43,9   (515)   ¦  2:36.33   74.¦   30.36   43.¦
U/M40      216. Lebert Dieter                       60 Sulzbach                    2:48.14,5   Sonnalpin   (454)   ¦  2:48.14  112.¦    ----  ----¦
U/M30       94. Scheffer Bernward                   72 Sundern                     3:16.32,7   1:13.30,6   (459)   ¦  2:40.00   91.¦   36.32  111.¦
U/M20       48. Thiele Rudolf                       78 Sundern                     3:28.02,6   1:07.01,6   (502)   ¦  2:46.55   45.¦   41.07   55.¦
U/M50       58. Busse Alfred                        52 Süsel                       3:52.52,7   1:27.45,0   (650)   ¦  3:07.43   58.¦   45.09   67.¦

Total 51



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.