Zugspitz Extremberglauf 2005 - nach Ortschaft "R"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ bis Sonnalpin ¦Sonnalp.-Ziel ¦
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
U/M60        9. Seeger Peter                        39 Rechlin                     3:42.14,5     57.51,8   (113)   ¦  3:02.31    9.¦   39.43    8.¦
U/M30       78. Dittrich Wolfgang                   66 Regensburg                  3:09.15,5   1:06.13,4   (469)   ¦  2:36.42   82.¦   32.33   76.¦
U/M20       25. Geidelt Norman                      76 Regensburg                  3:04.37,1     43.36,1    (78)   ¦  2:31.43   25.¦   32.53   27.¦
U/M40      193. Klein Jürgen                        65 Regensburg                  4:12.13,0   1:53.47,4   (409)   ¦  3:25.00  195.¦   47.12  186.¦
U/M30      171. Mätz Ralf                           72 Regensburg                  4:10.07,0   2:07.04,9   (370)   ¦  3:21.39  171.¦   48.27  172.¦
U/W30       14. Püllmann Kerstin                    73 Regensburg                  3:32.31,8   1:03.43,0   (232)   ¦  2:57.00   14.¦   35.31   13.¦
U/M30      118. Schild Christian                    70 Regensburg                  3:24.10,3   1:21.08,2   (743)   ¦  2:47.07  117.¦   37.02  116.¦
U/M50       89. Schmid Roland                       47 Regensburg                  4:38.23,9   2:13.16,2   (413)   ¦  3:35.15   82.¦ 1:03.08   86.¦
U/M50       36. Schneider Wolfgang                  51 Regensburg                  3:23.37,1     58.29,4   (632)   ¦  2:43.56   33.¦   39.40   49.¦
U/M30       96. Schröder Thomas                     68 Regensburg                  3:16.46,4   1:13.44,3    (51)   ¦  2:41.31   98.¦   35.15   99.¦
U/M40       95. Lindermüller Kurt                   60 Reichertshofen              3:17.58,2     59.32,6   (609)   ¦  2:36.55   76.¦   41.02  145.¦
U/M30      165. Braun Robert                        66 Reichling                   4:01.24,5   1:58.22,4   (446)   ¦  3:14.44  164.¦   46.40  168.¦
U/M30      197. Berger Dirk                         73 Reinhardshagen              3:08.09,6   Sonnalpin   (225)   ¦  3:08.09  156.¦    ----  ----¦
U/W30       26. Gesser Alice                        70 Reinheim                    4:00.15,0   Sonnalpin   (486)   ¦  4:00.15   24.¦    ----  ----¦
U/M50       34. Bittighofer Hubert                  52 Remchingen                  3:22.53,1     57.45,4   (181)   ¦  2:46.44   35.¦   36.08   33.¦
U/M30      167. Herbst Joachim                      67 Renningen                   4:05.22,6   2:02.20,5   (140)   ¦  3:16.34  168.¦   48.47  175.¦
U/M20       23. Deschner Markus                     76 Reubach                     3:04.07,3     43.06,3   (686)   ¦  2:31.38   24.¦   32.28   24.¦
U/M40      149. Müller Udo                          65 Reutlingen                  3:42.17,6   1:23.52,0   (683)   ¦  3:02.22  149.¦   39.54  137.¦
U/M30      154. Hülsmann Christian                  68 Rheine                      3:50.36,3   1:47.34,2   (234)   ¦  3:15.39  165.¦   34.56   96.¦
U/M30       18. Bauer Christian                     67 Rheinstetten                2:34.56,8     31.54,7   (656)   ¦  2:08.36   19.¦   26.20   23.¦
U/M50       18. Kohlbeck Max                        54 Riedering                   3:01.37,4     36.29,7   (538)   ¦  2:29.53   17.¦   31.44   19.¦
U/M40       71. Klink Ralf                          65 Riedstadt                   3:09.30,4     51.04,8   (453)   ¦  2:34.47   66.¦   34.43   91.¦
U/M40      147. Würl Hans                           61 Rödinghausen                3:42.03,2   1:23.37,6   (154)   ¦  3:01.48  148.¦   40.14  139.¦
U/M30       37. Belz Thomas                         67 Rosenheim                   2:44.31,8     41.29,7   (483)   ¦  2:18.26   41.¦   26.05   20.¦
U/M30       23. Classen Simon                       73 Rosenheim                   2:37.42,0     34.39,9   (507)   ¦  2:11.32   25.¦   26.09   21.¦
U/W40       22. Heinze Gabi                         61 Rosenheim                   4:15.06,4   1:25.49,8   (150)   ¦  3:29.16   24.¦   45.49   22.¦
U/M20       13. Meyer Stefan                        81 Rosenheim                   2:48.15,7     27.14,7   (420)   ¦  2:18.11   12.¦   30.04   15.¦
U/W40       17. Richter Monika                      59 Roßlau                      3:56.14,5   1:06.57,9   (212)   ¦  3:09.31   18.¦   46.43   24.¦
U/M30      146. Laudenbacher Jens                   69 Rot am See                  3:42.01,6   1:38.59,5   (303)   ¦  2:55.05  135.¦   46.56  169.¦
U/W40        6. Krauthahn Barbara                   64 Rothenburg ob der Tauber    3:16.55,8     27.39,2   (405)   ¦  2:44.10    6.¦   32.45    4.¦
U/M50       72. Fainello Renato                     50 Rottach Egern               4:05.59,3   1:40.51,6   (844)   ¦  3:20.50   71.¦   45.08   66.¦
U/M50       54. Fricke Wolfgang                     54 Rudolstadt                  3:44.15,1   1:19.07,4   (382)   ¦  3:04.48   54.¦   39.26   47.¦

Total 32



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.