Zugspitz Extremberglauf 2005 - nach Ortschaft "I"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ bis Sonnalpin ¦Sonnalp.-Ziel ¦
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
U/M40      208. Klingler Rainer                     61 Ichenhausen                 4:50.45,2   2:32.19,6   (688)   ¦  3:49.24  210.¦ 1:01.20  207.¦
U/M30      114. Webinger Frank                      67 Iffeldorf                   3:22.51,6   1:19.49,5   (555)   ¦  2:46.40  115.¦   36.10  106.¦
U/M20       66. Bundrick Brian                      85 Ilvesheim                   4:04.43,7   1:43.42,7   (381)   ¦  3:09.06   61.¦   55.37   68.¦
U/M20       71. Hobbs Jason                         82 Ilvesheim                   4:39.09,1   2:18.08,1   (384)   ¦  3:39.11   70.¦   59.58   71.¦
U/M20       67. Johnson Gregory                     82 Ilvesheim                   4:05.18,7   1:44.17,7   (385)   ¦  3:07.55   60.¦   57.22   69.¦
U/M30      156. Joy Earl                            67 Ilvesheim                   3:51.42,6   1:48.40,5   (386)   ¦  3:08.44  159.¦   42.58  153.¦
U/M40      175. Fink Bernd                          61 Immenhausen                 3:57.34,2   1:39.08,6   (327)   ¦  3:12.07  172.¦   45.27  179.¦
U/M40      203. Haidlas Karl Heinrich, Immenstadt   62 TV Immenstadt               4:28.16,2   2:09.50,6   (129)   ¦  3:33.07  205.¦   55.08  200.¦
U/M30       10. Huber Klaus                         75 Immenstadt                  2:26.42,4     23.40,3   (492)   ¦  1:58.55    9.¦   27.46   36.¦
U/W40       19. Burgmair Margit                     65 Isen                        4:02.20,7   1:13.04,1   (377)   ¦  3:17.01   20.¦   45.18   20.¦
U/M40      119. Roth Jakob                          57 Isen                        3:29.05,4   1:10.39,8   (719)   ¦  2:57.03  135.¦   32.01   53.¦
U/M30       87. Weilert René                        72 Isernhagen                  3:14.07,5   1:11.05,4    (72)   ¦  2:39.08   85.¦   34.58   97.¦
U/M40       45. Scheller Lukas                      63 Ismaning                    2:58.57,9     40.32,3    (33)   ¦  2:31.18   54.¦   27.39   14.¦
E/NER/HK     9. Würdig Susi                         71 Ismaning                    4:20.02,1   1:27.49,4   (836)   ¦  4:20.02    9.¦    ----  ----¦
U/M50        6. Frick Walter                        53 Isny                        2:47.49,4     22.41,7    (52)   ¦  2:18.48    4.¦   29.00    8.¦
U/M50        3. Hübner Hansjörg, Isny               53 TV Isny                     2:31.09,9      6.02,2   (316)   ¦  2:07.13    2.¦   23.56    2.¦
U/M30      111. Schappele Dieter                    69 Issing                      3:22.48,9   1:19.46,8   (350)   ¦  2:43.25  107.¦   39.23  128.¦
U/M20       38. Menzel Christian                    81 Itzgrund                    3:17.06,2     56.05,2   (361)   ¦  2:41.19   37.¦   35.46   38.¦
U/M40      132. Späth Michael                       64 Itzgrund                    3:33.14,4   1:14.48,8   (363)   ¦  2:56.40  133.¦   36.34  107.¦

Total 19



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.