Zugspitz Extremberglauf 2005 - nach Ortschaft "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ bis Sonnalpin ¦Sonnalp.-Ziel ¦
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
U/M30      170. Wirth Holger                        73 Gablingen                   4:08.39,5   2:05.37,4   (646)   ¦  3:24.18  176.¦   44.21  160.¦
U/M40      100. Markert Tilman                      61 Gaggenau                    3:21.31,3   1:03.05,7   (570)   ¦  2:42.58   92.¦   38.32  124.¦
U/M20        8. Wagner Marco                        79 Gaggenau                    2:33.24,5     12.23,5   (417)   ¦  2:04.51    7.¦   28.33   12.¦
U/M20       21. Wenger Tobias                       79 Gaimersheim                 3:00.36,8     39.35,8   (193)   ¦  2:29.46   21.¦   30.50   18.¦
U/M40      186. Langhans Thomas                     61 Garching                    4:05.39,2   1:47.13,6   (580)   ¦  3:19.33  187.¦   46.05  183.¦
U/M30      144. Schlapp Michael                     74 Garching                    3:41.21,8   1:38.19,7   (219)   ¦  3:08.21  158.¦   33.00   80.¦
U/W30        2. Clemens Ellen                       68 Garmisch-Partenkirchen      2:31.52,5      3.03,7     (5)   ¦  2:05.31    2.¦   26.20    2.¦
U/W30        3. Dahlmeier Susi                      70 Garmisch-Partenkirchen      2:47.53,2     19.04,4   (738)   ¦  2:20.32    3.¦   27.21    4.¦
U/M30      184. Mc Kendree David                    71 Garmisch-Partenkirchen      4:31.09,2   2:28.07,1   (750)   ¦  3:29.45  182.¦ 1:01.23  187.¦
U/M30        6. Syme Andrew, Garmisch-Partenkirchen 71 TSV Partenkirchen           2:15.45,4     12.43,3   (748)   ¦  1:52.37    7.¦   23.07    7.¦
U/M40      142. Weigelt Jens                        64 Garmisch-Partenkirchen      3:37.11,4   1:18.45,8   (735)   ¦  3:01.06  146.¦   36.04  102.¦
U/M30      188. Schuck Patrick                      74 Gartenstadt                 5:05.28,7   3:02.26,6   (394)   ¦  3:54.21  194.¦ 1:11.07  189.¦
U/M40       11. Hohl  Norbert, Gärtringen           62 Triakath                    2:39.01,3     20.35,7   (566)   ¦  2:13.35   15.¦   25.25    6.¦
U/M40       85. Flessa Kurt                         60 Gefrees                     3:13.59,7     55.34,1   (379)   ¦  2:39.43   85.¦   34.16   86.¦
U/M50       47. Distler Michael                     54 Gera                        3:34.51,3   1:09.43,6   (485)   ¦  2:56.39   46.¦   38.11   43.¦
U/M30      132. Henneberg Alexander                 71 Gera                        3:32.03,3   1:29.01,2   (471)   ¦  2:51.25  129.¦   40.37  139.¦
U/W20        8. Herrman Tina                        79 Gera                        3:42.18,7     56.41,1   (615)   ¦  3:02.55    8.¦   39.23    8.¦
U/M50       70. Kinski Klaus                        52 Gera                        4:04.00,6   1:38.52,9   (259)   ¦  3:14.35   65.¦   49.25   75.¦
U/M30       21. Reichelt Boris                      70 Gerbrunn                    2:36.02,7     33.00,6   (740)   ¦  2:10.53   22.¦   25.09   15.¦
NW/M       ---  Ferstl Andrea                       70 Geretsried                      -----       -----   (850)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
NW/M       ---  Ferstl Hermann                      71 Geretsried                      -----       -----   (851)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
U/M20       61. Nägele Bernhard                     81 Germering                   3:52.42,7   1:31.41,7   (142)   ¦  3:12.00   64.¦   40.42   53.¦
U/M20       62. Teuner Stefan                       76 Germering                   3:52.43,2   1:31.42,2   (479)   ¦  3:12.04   65.¦   40.38   52.¦
U/M30       81. Hoffman Michael                     69 Gesees                      3:10.10,5   1:07.08,4   (536)   ¦  2:38.03   84.¦   32.06   72.¦
U/M40       29. Mayer Reinhold                      58 Gessertshausen              2:50.23,7     31.58,1   (610)   ¦  2:21.12   30.¦   29.11   28.¦
U/M40       50. Ziegler Volker                      65 Gilching                    3:01.26,9     43.01,3   (367)   ¦  2:28.55   46.¦   32.31   59.¦
U/M40       65. Hunger Siegfried                    60 Gleimershausen              3:07.49,8     49.24,2   (423)   ¦  2:34.38   65.¦   33.11   64.¦
U/W40        7. Hunger Sylvia                       61 Gleimershausen              3:27.02,3     37.45,7   (424)   ¦  2:52.17    9.¦   34.45    7.¦
U/W30       24. Bitto Bettina                       69 Gondelsheim                 5:09.25,8   2:40.37,0   (266)   ¦  4:10.48   26.¦   58.37   24.¦
U/M50       50. Kuehfusz Rudi                       54 Gondelsheim                 3:40.48,6   1:15.40,9   (277)   ¦  3:00.11   50.¦   40.37   51.¦
U/W40       28. Kuehfusz Waltraud                   56 Gondelsheim                 5:16.04,6   2:26.48,0   (278)   ¦  4:16.19   30.¦   59.44   28.¦
U/W40       25. Riel Christa                        60 Gondelsheim                 4:26.08,1   1:36.51,5   (285)   ¦  3:30.08   25.¦   56.00   26.¦
U/W50        6. Schwaiger Monika                    55 Gondelsheim                 5:16.07,8   1:41.05,4   (287)   ¦  4:16.27    7.¦   59.40    5.¦
U/M50       61. Schwaiger Richard                   51 Gondelsheim                 3:54.46,3   1:29.38,6   (288)   ¦  3:09.52   63.¦   44.53   64.¦
U/M20       22. Raab Rainer                         77 Göppingen                   3:01.40,8     40.39,8   (657)   ¦  2:31.24   23.¦   30.16   16.¦
U/M30      107. Müller Michael, Gotha               68 SV FMA Meiningen            3:20.25,9   1:17.23,8    (89)   ¦  2:42.47  100.¦   37.38  118.¦
U/M30      121. Klapper Jürgen, Gräfelfing          69 TSV Gräfelfing              3:25.49,7   1:22.47,6   (718)   ¦  2:43.39  109.¦   42.10  152.¦
U/M30       70. Kebinger Stefan                     68 Grainau                     3:03.32,9   1:00.30,8    (82)   ¦  2:30.58   72.¦   32.34   77.¦
U/M40      144. Müller Andreas                      61 Grainau                     3:38.47,7   1:20.22,1   (139)   ¦  3:01.30  147.¦   37.17  115.¦
U/M20       26. Misslbeck Markus                    78 Greding                     3:05.26,2     44.25,2    (65)   ¦  2:33.19   29.¦   32.06   23.¦
U/M50       80. Mannaberg Frank                     55 Gröbenzell                  4:19.25,8   1:54.18,1   (731)   ¦  3:25.43   77.¦   53.41   81.¦
U/M40       79. Ramge Egbert                        60 Groß-Bieberau               3:11.07,5     52.41,9   (549)   ¦  2:40.17   87.¦   30.50   46.¦
U/M40       17. Zöller Elmar                        64 Großheubach                 2:43.08,3     24.42,7   (467)   ¦  2:15.49   18.¦   27.19   11.¦
U/M40       80. Zöller Paul                         57 Großheubach                 3:12.37,8     54.12,2   (468)   ¦  2:38.30   77.¦   34.07   84.¦
U/M20        1. Hegmann Tobias                      76 Großostheim                 2:21.01,0       -----    (15)   ¦  1:56.54    1.¦   24.07    5.¦
U/M40      131. Brand Karl-Heinz                    62 Großweil                    3:33.13,4   1:14.47,8   (725)   ¦  2:52.17  126.¦   40.55  144.¦
U/M40      157. Zschäbitz Rainer                    62 Gutenberg                   3:47.52,4   1:29.26,8   (531)   ¦  3:03.03  151.¦   44.48  174.¦

Total 47



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.