Zugspitz Extremberglauf 2005 - nach Name "W"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ bis Sonnalpin ¦Sonnalp.-Ziel ¦
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
U/M50       19. Wagner Erwin                        55 Sinzig                      3:02.19,0     37.11,3   (406)   ¦  2:30.02   18.¦   32.16   23.¦
U/M50       78. Wagner Josef                        48 A-Euratsfeld                4:16.32,6   1:51.24,9   (681)   ¦  3:42.12   87.¦   34.20   29.¦
U/M40      191. Wagner Jürgen                       62 Achstetten                  4:09.58,1   1:51.32,5   (503)   ¦  3:24.23  193.¦   45.34  180.¦
U/M40      114. Wagner Leo                          58 Bonn                        3:26.34,2   1:08.08,6   (347)   ¦  2:45.17  104.¦   41.16  148.¦
U/M20        8. Wagner Marco                        79 Gaggenau                    2:33.24,5     12.23,5   (417)   ¦  2:04.51    7.¦   28.33   12.¦
U/W50        7. Wagner Maria                        52 A-Euratsfeld                3:42.06,7   Sonnalpin   (682)   ¦  3:42.06    5.¦    ----  ----¦
U/M30       61. Wagner Markus                       70 Hersbruck                   2:57.02,2     54.00,1   (554)   ¦  2:28.01   63.¦   29.00   43.¦
U/M40      163. Wagner Roland                       59 München                     3:52.22,3   1:33.56,7   (614)   ¦  3:09.36  167.¦   42.45  157.¦
U/M30       46. Wakonig Walter                      71 A-Aurolzmünster             2:50.15,5     47.13,4    (39)   ¦  2:17.52   39.¦   32.23   75.¦
U/M50       51. Walcher Eberhard                    52 Hohenbrunn                  3:40.59,7   1:15.52,0   (504)   ¦  2:58.51   48.¦   42.08   58.¦
U/M40       76. Walter Anton                        65 A-Wien                      3:11.01,7     52.36,1   (666)   ¦  2:32.04   58.¦   38.57  128.¦
U/M30      112. Walz Jochen                         67 Fürstenfeldbruck            3:22.50,2   1:19.48,1   (480)   ¦  2:46.04  113.¦   36.46  115.¦
U/W20        2. Wasikowski Nadja                    76 Samerberg                   2:51.46,3      6.08,7   (687)   ¦  2:23.44    2.¦   28.01    2.¦
U/W40        2. Weber Anneliese                     60 Mindelheim                  2:55.00,3      5.43,7   (586)   ¦  2:24.37    2.¦   30.22    2.¦
U/M60       18. Weber Ludwig                        44 Mutterstadt                 4:49.27,1   2:05.04,4   (815)   ¦  3:56.01   21.¦   53.25   15.¦
U/M40      197. Weber Manfred                       57 Usingen                     4:22.05,2   2:03.39,6   (151)   ¦  3:32.26  204.¦   49.39  191.¦
U/M30      114. Webinger Frank                      67 Iffeldorf                   3:22.51,6   1:19.49,5   (555)   ¦  2:46.40  115.¦   36.10  106.¦
E/NER/HK     7. Wechsler Andrea                     77 München                     3:53.36,6   1:01.23,9   (823)   ¦  3:53.36    7.¦    ----  ----¦
U/M30      116. Wedekind Hermann                    67 Tegernheim                  3:24.00,1   1:20.58,0   (602)   ¦  2:43.17  106.¦   40.43  140.¦
U/M40      142. Weigelt Jens                        64 Garmisch-Partenkirchen      3:37.11,4   1:18.45,8   (735)   ¦  3:01.06  146.¦   36.04  102.¦
U/M30       87. Weilert René                        72 Isernhagen                  3:14.07,5   1:11.05,4    (72)   ¦  2:39.08   85.¦   34.58   97.¦
U/M40      214. Weiß Thomas                         64 Bretten                     5:15.09,6   2:56.44,0   (289)   ¦  4:12.57  217.¦ 1:02.12  208.¦
U/W30       25. Welscher Claudia                    68 Bonn                        3:16.54,3   Sonnalpin   (398)   ¦  3:16.54   17.¦    ----  ----¦
U/M30      127. Wendsche Tilo                       73 Pfaffing                    3:30.49,5   1:27.47,4   (705)   ¦  2:49.15  122.¦   41.34  147.¦
U/M20       21. Wenger Tobias                       79 Gaimersheim                 3:00.36,8     39.35,8   (193)   ¦  2:29.46   21.¦   30.50   18.¦
U/M20       56. Werner Christian                    81 Bruchköbel                  3:44.15,7   1:23.14,7   (374)   ¦  3:02.37   56.¦   41.38   56.¦
U/M30        9. Werner Péter                        73 Freising                    2:25.52,1     22.50,0   (556)   ¦  1:58.46    8.¦   27.05   29.¦
U/M30      202. Wiegand Matthias                    69 Darmstadt                   3:59.49,3   Sonnalpin   (199)   ¦  3:59.49  195.¦    ----  ----¦
U/M30      204. Wiegel Daniel                       72 Niederkassel                4:22.23,3   Sonnalpin   (304)   ¦  4:22.23  201.¦    ----  ----¦
U/M40        5. Wiemer Jürgen                       58 Biberach                    2:31.37,9     13.12,3   (206)   ¦  2:04.30    6.¦   27.07   10.¦
U/W20        6. Wierick Anja                        78 Leipzig                     3:33.16,5     47.38,9    (74)   ¦  3:01.02    7.¦   32.14    4.¦
U/M50       10. Wildemann Ludwig                    48 München                     2:54.58,4     29.50,7   (427)   ¦  2:26.07   11.¦   28.50    7.¦
U/M50       63. Will Hermann                        55 Kirchseeon                  3:57.06,8   1:31.59,1   (557)   ¦  3:16.32   68.¦   40.34   50.¦
U/M50       44. Wiltgen Georges                     51 L-Hagen                     3:33.15,2   1:08.07,5   (110)   ¦  2:55.45   43.¦   37.29   39.¦
U/M30       47. Winkler Matthias                    67 A-Hirschegg, Kleinwalsert   2:50.21,6     47.19,5   (710)   ¦  2:20.58   49.¦   29.22   46.¦
E/NER/HK    15. Winkler Silke                       64 Seefeld                     4:52.06,2   1:59.53,5   (838)   ¦  4:52.06   15.¦    ----  ----¦
U/M40      136. Winter Harald                       62 Berlin                      3:34.28,6   1:16.03,0   (132)   ¦  3:00.27  144.¦   34.01   80.¦
U/M30      170. Wirth Holger                        73 Gablingen                   4:08.39,5   2:05.37,4   (646)   ¦  3:24.18  176.¦   44.21  160.¦
U/M40      102. Wirtz Peter                         60 Königswinter                3:22.54,5   1:04.28,9   (530)   ¦  2:44.22  100.¦   38.32  124.¦
U/M40      171. Wismek Andreas                      65 A-Tattendorf, Niederöster   3:55.31,2   1:37.05,6   (351)   ¦  3:09.29  166.¦   46.01  182.¦
U/M40       78. Woditsch Michael                    65 A-Wien                      3:11.05,4     52.39,8   (674)   ¦  2:39.15   81.¦   31.50   51.¦
U/M40       93. Wolff Günther                       58 Schwabmünchen               3:16.50,6     58.25,0   (613)   ¦  2:43.18   94.¦   33.32   69.¦
U/M40       52. Wolko Olaf                          63 Sondershausen               3:03.23,1     44.57,5   (358)   ¦  2:29.21   49.¦   34.01   81.¦
U/M40       32. Wortmann Christof                   62 Peißenberg                  2:54.01,1     35.35,5    (48)   ¦  2:23.58   33.¦   30.02   38.¦
U/M40      152. Wunsch Klaus                        57 Forbach                     3:42.33,3   1:24.07,7   (574)   ¦  3:04.58  157.¦   37.34  119.¦
U/M20       34. Wunsch Marcel                       78 Forbach                     3:10.00,7     48.59,7    (53)   ¦  2:35.10   32.¦   34.50   35.¦
E/NER/HK     9. Würdig Susi                         71 Ismaning                    4:20.02,1   1:27.49,4   (836)   ¦  4:20.02    9.¦    ----  ----¦
U/M40      147. Würl Hans                           61 Rödinghausen                3:42.03,2   1:23.37,6   (154)   ¦  3:01.48  148.¦   40.14  139.¦

Total 48



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.