Zugspitz Extremberglauf 2005 - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ bis Sonnalpin ¦Sonnalp.-Ziel ¦
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M70          4. Saamen Gerhard                      35 Leopoldshöhe                4:22.33,1     24.06,2   (624)   ¦  3:34.51    4.¦   47.41    2.¦
U/M40      115. Sander Ingo                         63 Altenburg                   3:26.35,2   1:08.09,6   (524)   ¦  2:51.37  124.¦   34.57   94.¦
U/M30       64. Sarközy Gergeli                     72 A-Grinzens                  2:58.49,9     55.47,8   (754)   ¦  2:28.29   64.¦   30.20   55.¦
U/M50       37. Sauer Uli                           53 Witten                      3:23.38,4     58.30,7    (67)   ¦  2:48.06   36.¦   35.32   30.¦
U/M60       24. Sauerbrei Dieter, Egstedt a Steiger 39 LTV Erfurt                  5:16.51,9   2:32.29,2   (694)   ¦  4:06.10   25.¦ 1:10.41   24.¦
U/M30      111. Schappele Dieter                    69 Issing                      3:22.48,9   1:19.46,8   (350)   ¦  2:43.25  107.¦   39.23  128.¦
U/M30      103. Schappele Norbert                   67 Vilgertshofen               3:17.43,6   1:14.41,5   (337)   ¦  2:43.16  105.¦   34.27   92.¦
U/M30      158. Schatz Achim                        69 Aichtal                     3:52.18,7   1:49.16,6   (184)   ¦  3:10.11  162.¦   42.07  149.¦
U/M30       94. Scheffer Bernward                   72 Sundern                     3:16.32,7   1:13.30,6   (459)   ¦  2:40.00   91.¦   36.32  111.¦
U/M40       45. Scheller Lukas                      63 Ismaning                    2:58.57,9     40.32,3    (33)   ¦  2:31.18   54.¦   27.39   14.¦
U/M40       75. Schenker Michael                    60 Heilbronn                   3:10.30,7     52.05,1   (460)   ¦  2:36.25   72.¦   34.05   83.¦
U/M20        5. Scherl Alexander                    80 Augsburg                    2:25.33,7      4.32,7   (611)   ¦  2:01.46    5.¦   23.47    4.¦
U/M30       20. Scheuerecker Armin                  68 Fridolfing                  2:35.49,5     32.47,4   (572)   ¦  2:08.49   20.¦   27.00   27.¦
U/M40       90. Scheuerer Josef                     57 Dingolfing                  3:16.39,0     58.13,4   (635)   ¦  2:40.03   86.¦   36.35  108.¦
U/M30      118. Schild Christian                    70 Regensburg                  3:24.10,3   1:21.08,2   (743)   ¦  2:47.07  117.¦   37.02  116.¦
U/M40      219. Schipper Holger                     62 Bochum                      3:36.25,4   Sonnalpin   (177)   ¦  3:36.25  207.¦    ----  ----¦
U/M50       64. Schirra Manfred                     53 Alsweiler                   3:57.27,9   1:32.20,2   (187)   ¦  3:09.50   62.¦   47.37   71.¦
U/M30      144. Schlapp Michael                     74 Garching                    3:41.21,8   1:38.19,7   (219)   ¦  3:08.21  158.¦   33.00   80.¦
U/M40      205. Schlegel Harri                      58 Berlin                      4:37.22,6   2:18.57,0   (525)   ¦  3:38.12  209.¦   59.10  203.¦
U/M30      160. Schmid Markus                       67 Vöhringen                   3:52.41,2   1:49.39,1   (121)   ¦  3:08.12  157.¦   44.29  161.¦
U/M40      109. Schmid Reto                         65 CH-Flawil                   3:24.21,1   1:05.55,5   (643)   ¦  2:51.19  117.¦   33.01   62.¦
U/M50       89. Schmid Roland                       47 Regensburg                  4:38.23,9   2:13.16,2   (413)   ¦  3:35.15   82.¦ 1:03.08   86.¦
U/M20       54. Schmidt Erik                        79 Pirna                       3:40.58,1   1:19.57,1   (191)   ¦  2:58.58   52.¦   41.59   57.¦
U/M40      178. Schmidt Liborius                    58 Oberhausen                  3:58.09,5   1:39.43,9   (180)   ¦  3:13.21  177.¦   44.48  172.¦
U/M30      137. Schmidt Michael                     71 Braunsbedra                 3:33.16,1   1:30.14,0   (308)   ¦  2:57.09  138.¦   36.06  105.¦
U/M20       24. Schmidt Stefan                      78 Dillstädt                   3:04.17,5     43.16,5    (68)   ¦  2:31.13   22.¦   33.03   28.¦
U/M20       59. Schmidt Sven                        82 Markdorf                    3:52.19,2   1:31.18,2   (720)   ¦  3:09.24   62.¦   42.55   58.¦
U/M50        9. Schmiederer Alfons                  51 Durbach                     2:51.49,9     26.42,2    (28)   ¦  2:21.21    7.¦   30.28   12.¦
U/W50        2. Schmiederer Rita                    50 Durbach                     3:42.32,3      7.29,9   (343)   ¦  3:05.58    2.¦   36.34    2.¦
U/W30       17. Schmitthenner Karen                 72 München                     4:02.41,2   1:33.52,4   (594)   ¦  3:18.02   18.¦   44.39   20.¦
U/M50       36. Schneider Wolfgang                  51 Regensburg                  3:23.37,1     58.29,4   (632)   ¦  2:43.56   33.¦   39.40   49.¦
U/M20       30. Schober Simon                       80 Düsseldorf                  3:08.17,6     47.16,6    (37)   ¦  2:31.54   26.¦   36.23   40.¦
U/M30       22. Schoch Jürgen, München              66 TV Canstatt                 2:36.21,6     33.19,5   (461)   ¦  2:11.37   26.¦   24.43   12.¦
U/M40       35. Scholl Adrian                       65 München                     2:55.05,7     36.40,1   (462)   ¦  2:25.47   38.¦   29.17   30.¦
U/M40      160. Schramm Joachim                     65 Kassel                      3:49.30,8   1:31.05,2   (346)   ¦  3:06.00  158.¦   43.30  163.¦
U/W20        3. Schreinecke Ilka                    81 Weyhausen                   3:12.32,5     26.54,9   (463)   ¦  2:38.44    3.¦   33.48    5.¦
U/M40      168. Schreiner Frank                     64 Stuttgart                   3:54.29,0   1:36.03,4   (323)   ¦  3:11.39  171.¦   42.50  158.¦
U/W30        9. Schrepper Claudia                   75 Chemnitz                    3:16.33,6     47.44,8   (192)   ¦  2:42.53    9.¦   33.39   11.¦
U/M30       96. Schröder Thomas                     68 Regensburg                  3:16.46,4   1:13.44,3    (51)   ¦  2:41.31   98.¦   35.15   99.¦
U/M30      174. Schubath Stefan                     67 Vienenburg                  4:10.58,0   2:07.55,9   (264)   ¦  3:24.29  177.¦   46.28  167.¦
U/M30      188. Schuck Patrick                      74 Gartenstadt                 5:05.28,7   3:02.26,6   (394)   ¦  3:54.21  194.¦ 1:11.07  189.¦
U/M40      143. Schuller Winfried                   65 Tübingen                    3:38.21,4   1:19.55,8   (583)   ¦  2:58.40  140.¦   39.40  134.¦
U/M30      201. Schulz Armin                        70 Bretten                     3:47.45,4   Sonnalpin   (286)   ¦  3:47.45  192.¦    ----  ----¦
U/M30      145. Schulz Christian                    71 München                     3:41.25,5   1:38.23,4   (526)   ¦  3:00.37  146.¦   40.48  141.¦
U/M40       47. Schumy Christian                    61 A-Wattens                   2:59.54,2     41.28,6   (338)   ¦  2:29.08   47.¦   30.46   45.¦
U/M40       25. Schunder Michael                    63 Zella-Mehlis                2:47.57,9     29.32,3   (226)   ¦  2:20.16   26.¦   27.41   15.¦
U/W30       12. Schuster Daniela                    73 Würzburg                    3:23.37,8     54.49,0   (660)   ¦  2:48.12   12.¦   35.25   12.¦
U/M30       43. Schuster Thomas                     74 Würzburg                    2:49.17,2     46.15,1   (344)   ¦  2:22.43   54.¦   26.33   25.¦
U/M30       58. Schwab Uwe                          70 Burgberg                    2:56.19,3     53.17,2   (527)   ¦  2:24.23   58.¦   31.56   70.¦
U/W50        6. Schwaiger Monika                    55 Gondelsheim                 5:16.07,8   1:41.05,4   (287)   ¦  4:16.27    7.¦   59.40    5.¦
U/M50       61. Schwaiger Richard                   51 Gondelsheim                 3:54.46,3   1:29.38,6   (288)   ¦  3:09.52   63.¦   44.53   64.¦
E/NER/HK     2. Schweinberg Manfred, Füssen         60 SC Füssen                   2:33.07,6     11.19,8   (835)   ¦  2:33.07    2.¦    ----  ----¦
U/M60        9. Seeger Peter                        39 Rechlin                     3:42.14,5     57.51,8   (113)   ¦  3:02.31    9.¦   39.43    8.¦
U/M30      150. Seibert Ralf                        67 Hanau                       3:44.35,6   1:41.33,5   (101)   ¦  3:02.25  149.¦   42.10  151.¦
U/M20       39. Seidel Christian                    82 München                     3:17.07,4     56.06,4   (380)   ¦  2:43.15   40.¦   33.52   32.¦
U/M20       29. Seidl Manuel                        79 Ostfildern                  3:06.27,8     45.26,8   (573)   ¦  2:32.29   27.¦   33.58   33.¦
U/M30      181. Sellmann Jan-Paul, Langenhagen      69 Kanu-Gemeinschaft List e.   4:22.51,3   2:19.49,2   (318)   ¦  3:34.15  186.¦   48.35  174.¦
U/M50        7. Senf Peter                          55 Dieburg                     2:48.26,2     23.18,5   (188)   ¦  2:20.41    6.¦   27.44    5.¦
U/M30      185. Sessions Darwin                     75 Mannheim                    4:42.18,8   2:39.16,7   (395)   ¦  3:42.49  189.¦   59.29  185.¦
U/M30       72. Seuffert Jürgen                     75 Weisbach                    3:04.16,8   1:01.14,7   (439)   ¦  2:29.04   66.¦   35.12   98.¦
U/M50       39. Sichert Hans                        55 Freystadt                   3:27.20,1   1:02.12,4   (649)   ¦  2:51.20   39.¦   35.59   32.¦
U/M40      172. Siegel Frank                        64 Karlsruhe                   3:55.48,6   1:37.23,0   (551)   ¦  3:13.51  178.¦   41.57  150.¦
U/W30       20. Siegel Katrin                       70 Karlsruhe                   4:10.56,2   1:42.07,4   (552)   ¦  3:25.39   20.¦   45.16   21.¦
NW/M       ---  Siekmann Jürgen                     63 Bielefeld                       -----       -----   (817)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
U/M40        2. Signer Stefan                       60 CH-Appenzell                2:21.46,8      3.21,2   (727)   ¦  1:56.38    2.¦   25.08    4.¦
U/W20        5. Slansky Christiane                  87 Leutersdorf                 3:27.07,0     41.29,4   (736)   ¦  2:58.01    5.¦   29.05    3.¦
U/M40      212. Sloothaak Frans                     61 NL-Bussum 1402xp            5:03.08,1   2:44.42,5   (440)   ¦  4:03.21  215.¦   59.46  204.¦
U/M40       82. Smetana Norbert                     60 Kronberg                    3:12.59,7     54.34,1   (621)   ¦  2:39.21   83.¦   33.37   70.¦
U/M40      108. Sobirey Klaus                       60 München                     3:24.12,9   1:05.47,3   (709)   ¦  2:45.54  106.¦   38.18  123.¦
U/M50       74. Soldner Fritz                       55 Erlangen                    4:06.55,6   1:41.47,9   (319)   ¦  3:15.35   66.¦   51.19   78.¦
U/M40       16. Sonneck Jürgen                      64 München                     2:41.03,4     22.37,8   (584)   ¦  2:12.30   14.¦   28.33   21.¦
U/M30      104. Sonntag Mirko                       74 Leipzig                     3:18.58,4   1:15.56,3    (87)   ¦  2:46.22  114.¦   32.35   78.¦
E/NER/HK    16. Sons Susanne                        63 Kassel                      4:52.13,8   2:00.01,1   (848)   ¦  4:52.13   16.¦    ----  ----¦
U/M20       11. Soutschek Martin                    78 Neubiberg                   2:45.22,6     24.21,6   (553)   ¦  2:17.49   11.¦   27.33    9.¦
U/M50       46. Spaeth Roland                       54 Ahorn                       3:34.05,7   1:08.58,0   (376)   ¦  2:56.28   45.¦   37.37   40.¦
U/M20       64. Spaeth Timo                         76 Ahorn                       3:55.14,9   1:34.13,9   (396)   ¦  3:11.34   63.¦   43.40   59.¦
U/M20       16. Sparrer Julian                      77 München                     2:55.41,2     34.40,2   (477)   ¦  2:26.12   19.¦   29.29   14.¦
U/M40      132. Späth Michael                       64 Itzgrund                    3:33.14,4   1:14.48,8   (363)   ¦  2:56.40  133.¦   36.34  107.¦
U/M30       75. Specht Bernd                        74 Eresing                     3:04.51,5   1:01.49,4   (716)   ¦  2:34.27   78.¦   30.23   58.¦
NW/F       ---  Springer Theresia                   30 Oberammergau                    -----       -----   (829)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
U/M20       76. Stanley Matthew                     82 Mannheim                    5:01.15,1   2:40.14,1   (397)   ¦  3:58.09   75.¦ 1:03.05   73.¦
U/M40      110. Steenackers Luc                     62 A-Ehrwald                   3:25.28,1   1:07.02,5   (528)   ¦  2:44.25  101.¦   41.02  146.¦
U/M40      199. Stein Carsten                       65 Seefeld                     4:22.46,4   2:04.20,8   (173)   ¦  3:31.31  202.¦   51.14  195.¦
U/M30       63. Stein Maik                          66 Elbingerode                 2:58.31,5     55.29,4   (478)   ¦  2:27.37   62.¦   30.54   64.¦
U/M40      151. Steiner Gerold                      60 Aislingen                   3:42.31,4   1:24.05,8   (708)   ¦  3:06.05  159.¦   36.25  105.¦
U/M40      103. Steiner Thomas                      58 A-Kirnberg an der Mank      3:22.55,1   1:04.29,5    (80)   ¦  2:43.52   97.¦   39.02  129.¦
U/M30       14. Steinsberger Thomas                 75 Unterammergau               2:29.43,4     26.41,3   (703)   ¦  2:04.11   13.¦   25.32   17.¦
U/M60        7. Stelzer Herbert                     36 A-Judendorf-Straßengel      3:33.25,8     49.03,1   (585)   ¦  2:57.37    7.¦   35.48    6.¦
U/M40      120. Stemberger Matthias                 63 A-Hernstein                 3:29.43,2   1:11.17,6   (634)   ¦  2:52.18  127.¦   37.24  117.¦
U/M40      101. Stiegler Hans-Peter                 63 Heilbronn                   3:22.52,0   1:04.26,4   (421)   ¦  2:47.11  108.¦   35.40   99.¦
U/M30      105. Stoffel Mario                       74 Eppstein                    3:19.29,0   1:16.26,9   (434)   ¦  2:39.20   87.¦   40.08  135.¦
U/M20       17. Stoffel Roman                       76 München                     2:55.49,1     34.48,1   (622)   ¦  2:22.58   16.¦   32.50   26.¦
U/M40      198. Stojek Thomas                       56 Ludwigshafen                4:22.07,7   2:03.42,1   (137)   ¦  3:30.26  200.¦   51.41  196.¦
U/M20       20. Strassner Andreas, Schambach        79 ESV Treuchtlingen           2:59.35,4     38.34,4    (60)   ¦  2:25.33   18.¦   34.01   34.¦
U/W40       14. Strobl Berit                        59 Bad König                   3:40.51,8     51.35,2   (251)   ¦  3:00.08   15.¦   40.43   16.¦
U/M40       49. Strunk Henning                      63 München                     3:00.49,6     42.24,0   (223)   ¦  2:30.53   53.¦   29.56   36.¦
U/M40       87. Stürzl Martin                       58 Wermelskirchen              3:16.04,7     57.39,1   (105)   ¦  2:35.38   70.¦   40.26  141.¦
U/M30       49. Summer Markus                       73 A-Feldkirch                 2:51.00,4     47.58,3   (298)   ¦  2:22.45   55.¦   28.15   40.¦
U/M30       35. Summer Martin                       72 A-Rankweil                  2:44.28,5     41.26,4   (414)   ¦  2:14.55   31.¦   29.33   47.¦
U/W30        1. Summer Petra                        75 A-Sulz-Röthis               2:28.48,8       -----   (299)   ¦  2:05.25    1.¦   23.23    1.¦
U/M30        6. Syme Andrew, Garmisch-Partenkirchen 71 TSV Partenkirchen           2:15.45,4     12.43,3   (748)   ¦  1:52.37    7.¦   23.07    7.¦

Total 101



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.