XXIII Maratona Ticino 2005 - per nome "W"

categoria posto nome/località                       an squadra/località                tempo     ritardo    pett    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7          284. Waack Andre, D-Bischofswiesen       78 TSV Bad Reichenhall         1:48.47,3     39.01,2  (2380)    5.09
2           44. Wahl Ludwig, D-Bad Schussenried     63 LT Otterswang               3:15.36,6     42.49,0   (213)    4.38
1           68. Wälchli Thomas, Lenzburg            70 Gigamisu                    3:49.46,0   1:22.14,3   (267)    5.26
8           30. Waldraff Thomas, D-Markdorf         60 TV Markdorf                 1:21.09,8      7.24,6  (1084)    3.50
9          130. Walker Joe, Andermatt               54 MR Andermatt                1:51.30,0     36.27,0  (3592)    5.17
7          252. Wallhöfer Stephan                   73 D-Kissleg                   1:43.46,8     34.00,7  (3447)    4.55
7           16. Walt Daniel, Uster                  73 LC Uster                    1:15.15,4      5.29,3  (1081)    3.34
1           17. Walter Frank, D-Neubulach           67 SC-Neubulach                2:51.51,2     24.19,5   (261)    4.04
6            9. Walter Ursula, D-Neubulach          60 SC Neubulach                3:31.12,5     22.34,7   (260)    5.00
9          167. Wanner Eric                         52 Ponte Capriasca             2:08.38,0     53.35,0  (3307)    6.05
1           19. Wasserrab Thomas, D-Egling          72 SSV Wildpoldsried           2:53.27,0     25.55,3   (196)    4.06
9           18. Weber Engelbert, D-Argenbühl        55 TV Eisenharz                1:28.32,8     13.29,8  (2381)    4.11
8          329. Weber Ludwig, D-Ravensburg          56 LG Welfen                   2:01.51,3     48.06,1  (3450)    5.46
1           55. Wehrle Marco, Herisau               67 Tri Club SG/AR              3:27.22,2     59.50,5   (240)    4.54
8          259. Wehrmeister Ralf                    61 D-Bad Waldsee               1:45.39,0     31.53,8  (3386)    5.00
7          332. Weibel Marc                         71 Luzern                      1:59.04,4     49.18,3  (3308)    5.38
7          259. Weiland Andreas                     71 Neuchâtel                   1:44.07,8     34.21,7  (2433)    4.56
9          151. Weiss Bruno, Bassersdorf            53 ASCB Bassersdorf            1:58.14,2     43.11,2  (3309)    5.36
6           25. Weiss Sabine                        67 Fribourg                    3:57.41,8     49.04,0   (197)    5.37
7          302. Weissenhofer Helmuth, FL-Nendeln    68 FL Landespolizei            1:51.07,7     41.21,6  (2382)    5.16
7          237. Weisshaupt Reto, Zürich             68 Virgin Runners              1:42.07,7     32.21,6  (3310)    4.50
13         109. Wellhäuser Susanne                  70 D-Ravensburg                2:01.12,0     33.05,2  (3422)    5.44
8          183. Wenaweser Christoph                 63 FL-Schaan                   1:37.47,6     24.02,4  (2383)    4.38
12          66. Wendt Hanna                         78 D-München                   1:54.08,3     35.56,0  (3311)    5.24
9          108. Wermeille Pierre-Louis, Le Noirmont 51 Cross Club Nidau            1:47.39,5     32.36,5  (2489)    5.06
6           27. Werz Renate, D-Offenburg            47 SV Freistett                4:09.09,1   1:00.31,3   (199)    5.54
1           73. Wicki Nicola                        67 Lugano                      4:03.33,0   1:36.01,3   (200)    5.46
4            7. Widemann Uli, D-Lindau              45 SV Lochau                   3:54.36,1     53.35,2   (201)    5.33
3            3. Widmann Bernhard, D-Fronreute       49 LG Welfen                   3:16.30,6     15.07,7   (210)    4.39
13          59. Widmann Renate, D-Fronreute         53 LG Welfen                   1:51.36,6     23.29,8  (2393)    5.17
6           16. Wieneke Silvia                      53 Orselina                    3:46.23,2     37.45,4   (302)    5.21
13         164. Wilberg Ilse, D-Ortenburg           50 SVG Ruhstorf                2:36.12,0   1:08.05,2  (3312)    7.24
13          94. Wild Susanne, D-Aulendorf           67 SGA Yetis                   1:59.09,3     31.02,5  (3325)    5.38
8           75. Wilson George                       61 Lachen SZ                   1:27.30,2     13.45,0  (3467)    4.08
3           29. Winiger Othmar                      54 Courrendlin                 3:54.23,9     53.01,0   (202)    5.33
12           5. Wirth Jessica, Ennetbürgen          81 LR beromünster              1:25.58,8      7.46,5  (2410)    4.04
13         108. Wöhrle Sonja                        63 D-Vogt                      2:01.11,9     33.05,1  (3421)    5.44
7          173. Wolff Alex, Dübendorf               73 LSV Kloten                  1:34.34,2     24.48,1  (2384)    4.28
3           26. Würsch Peter                        51 Emmetten                    3:45.47,8     44.24,9   (203)    5.21
8          177. Wylenmann Markus                    65 Zürich                      1:37.16,0     23.30,8  (2385)    4.36
13          58. Wyrsch Erika                        66 Buochs                      1:51.28,4     23.21,6  (3313)    5.17
2           54. Wyss Markus                         62 Rain                        3:22.46,6     49.59,0   (204)    4.48
1           13. Wyss Patric, Olten                  82 TV Olten                    2:47.41,6     20.09,9   (255)    3.58
6           23. Wyss-Wegmüller Nataly               69 Niederbipp                  3:55.10,4     46.32,6   (289)    5.34

totale 44



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.