16. Steinhölzlilauf 2005 - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
05          13. Sahli Luca, Hinterkappelen          93 ST Bern                       13.16,3      2.00,3   (431)    4.25
28           7. Santschi Margret                    51 Allenlüften                 1:00.19,7     15.55,4   (336)    5.44
02          11. Schäfer Pascal                      95 Schönbühl-Urtenen              6.33,6      0.53,2  (1032)    4.22
31           2. Schaller Armin, Neuchâtel           39 SLVS                          46.09,3      2.10,1   (337)    4.23
29          10. Schär Jürg, Riggisberg              48 ST Bern                       49.09,5      7.37,8   (502)    4.40
10           3. Schär Mario, Niederscherli          87 TV Länggasse                  16.01,1      0.50,7   (338)    3.38
22           5. Schär Yvonne, Rumisberg             84 STV Attiswil                  56.47,1     15.39,0   (339)    5.24
31           1. Scheiber Kaspar, Luzern             39 Straumann Running Team        43.59,2       -----   (340)    4.11
13         ---  Scherrer Myrta                      52 Köniz                         39.30,1     12.15,3   (341)    8.58
25          17. Schild Thomas                       67 Boll                          43.09,3      7.26,0   (548)    4.06
23          11. Schmid Philippe                     78 Bern                          47.28,8     14.29,4   (516)    4.31
16          27. Schmidt Marc                        99 Ostermundigen                  2.07,4      0.40,5   (342)    5.18
16           5. Schmied Joël                        98 Ostermundigen                  1.35,4      0.08,5   (343)    3.58
15          54. Schmuki Fiona                       02 Bern                           3.22,8      1.54,4   (529)    8.27
16          41. Schmuki Nico                        00 Bern                           3.18,5      1.51,6   (530)    8.16
12          11. Schmutz Beat                        43 Düdingen                      27.02,8      8.53,5   (344)    6.08
06           9. Schneeberger Stefanie, Bern         91 ST Bern                       22.24,7      3.14,1   (345)    5.05
25          26. Schneider Christof                  67 Ittigen                       47.04,3     11.21,0   (515)    4.28
01          16. Schneiter Flavia Carmen             97 Schliern                       7.26,5      1.19,3  (1033)    4.57
15          30. Schneiter Rahel Lisa                00 Schliern                       2.10,9      0.42,5   (346)    5.27
01           2. Schnetgöke Céline, Bern             96 TV Länggasse                   6.10,0      0.02,8  (1034)    4.06
16          29. Schnetgöke Marcel, Bern             00 TV Länggasse                   2.15,6      0.48,7   (347)    5.39
01          13. Schnetgöke Nicole, Bern             95 TV Länggasse                   7.20,5      1.13,3  (1035)    4.53
16          30. Schnetgöke Pascal, Bern             00 TV Länggasse                   2.17,2      0.50,3   (348)    5.43
27          21. Schnetgöke Uwe, Bern                62 TV Länggasse                  46.47,3      9.30,9   (349)    4.27
12           8. Schönbächler René                   51 Aegerten                      24.35,0      6.25,7   (350)    5.35
31           4. Schönholzer Hans, Liebefeld         44 ST Bern                       48.33,7      4.34,5    (10)    4.37
16          14. Schrag Nicola                       99 Niederwangen BE                1.51,4      0.24,5   (351)    4.38
10          18. Schranz Bruno                       65 Laupen BE                     22.40,0      7.29,6   (455)    5.09
01          12. Schranz Lea, Laupen BE              97 ST Bern                        7.04,5      0.57,3  (1057)    4.43
05          12. Schranz Simon, Laupen BE            94 ST Bern                       13.15,3      1.59,3   (433)    4.25
13         ---  Schuler Meinrad, Thun               38 SLVS                          35.50,0      8.35,2   (352)    8.08
01          19. Schürch Bess-Lorena                 97 Spiegel b. Bern                7.44,1      1.36,9  (1013)    5.09
01           7. Schwab Johanna, Bern                95 ST Bern                        6.54,2      0.47,0  (1036)    4.36
16           1. Schwander Florian                   98 Wattenwil                      1.26,9       -----   (353)    3.37
09          12. Schwander Ruth                      71 Wattenwil                     22.44,9      4.50,7   (355)    5.10
29          20. Schwarzmeyer Günter                 53 Belp                          53.14,7     11.43,0   (356)    5.04
29          25. Schwarzmeyer Werner                 52 Kehrsatz                      57.08,1     15.36,4   (547)    5.26
29          24. Schweizer Ulrich                    55 Rüfenacht                     56.45,2     15.13,5   (357)    5.24
15           3. Sclabas Arianna, Kirchberg BE       98 LC Kirchberg                   1.30,5      0.02,1   (358)    3.46
03         ---  Sclabas Barbara                     62 Kirchberg BE                   8.02,6      1.56,0  (1037)    5.21
03         ---  Sclabas Dario                       60 Kirchberg BE                   7.43,2      1.36,6  (1038)    5.08
15          22. Sclabas Delia                       00 Kirchberg BE                   2.02,8      0.34,4   (359)    5.07
15          26. Sclabas Ilenia                      00 Kirchberg BE                   2.06,9      0.38,5   (360)    5.17
02          21. Sclabas Luca, Kirchberg BE          95 LC Kirchberg                   7.29,5      1.49,1  (1039)    4.59
15          28. Sclabas Silia                       00 Kirchberg BE                   2.08,3      0.39,9   (361)    5.20
02           5. Scülfort Marc, Niederscherli        95 ST Bern                        5.59,6      0.19,2  (1040)    3.59
01           1. Seck Aïssatou, Bern                 95 ST Bern                        6.07,2       -----  (1041)    4.04
23          13. Sejdini Nazif                       76 Gümmenen                      50.41,8     17.42,4   (362)    4.49
16          15. Siegrist Benjamin                   98 Ostermundigen                  1.51,8      0.24,9   (363)    4.39
23           1. Solomon Tesfamariam                 76 Thun                          32.59,4       -----   (503)    3.08
13         ---  Somma Stella, Liebefeld             48 Jogging Club Bern             36.07,1      8.52,3   (365)    8.12
25           2. Sommer Christoph, Utzenstorf        72 Team Fadegrad                 37.02,1      1.18,8    (12)    3.31
27          17. Spahr Thomas                        56 Rüfenacht                     45.32,1      8.15,7   (366)    4.20
26           5. Spiess Sandra                       65 Niederscherli                 56.58,2     11.13,2   (550)    5.25
27          34. Spring Alvar, Gümligen              58 SKBE                          49.52,3     12.35,9   (435)    4.44
09           8. Spycher Claudia, Nidau              64 LAC Biel                      21.48,6      3.54,4   (367)    4.57
07           5. Spycher Nicolas, Nidau              91 LAC Biel                      17.17,7      0.29,4   (368)    3.55
06          11. Spycher Sarah, Nidau                92 LAC Biel                      23.17,9      4.07,3   (369)    5.17
25          29. Spycher Thomas, Nidau               67 LAC Biel                      48.19,0     12.35,7   (370)    4.36
27          41. Stampfli Othmar                     57 Schliern                      51.47,4     14.31,0   (371)    4.55
29           8. Steiger Peter                       46 Bern                          47.10,3      5.38,6   (505)    4.29
27          18. Steiner Jürg                        64 Mittelhäusern                 46.22,9      9.06,5   (372)    4.25
29          18. Steiner Kurt, Ittigen               53 SLVS                          52.02,5     10.30,8   (373)    4.57
25          10. Steiner Roland, Liebefeld           69 RRC Bern                      40.30,3      4.47,0   (374)    3.51
13         ---  Steiner Sylvia                      57 Niederwangen                  33.00,7      5.45,9   (465)    7.30
04           6. Stofer Céline, Kehrsatz             93 GG Bern                       14.05,2      2.21,5   (375)    4.41
06           1. Stofer Michèle, Kehrsatz            91 GG Bern                       19.10,6       -----   (376)    4.21
25          55. Stokes Andrew                       74 D-Köln                      1:00.44,7     25.01,4   (377)    5.47
09          21. Strahm Manuela                      77 Urtenen-Schönbühl             30.16,1     12.21,9   (378)    6.52
09          21. Strahm Marianne                     82 Burgdorf                      30.16,1     12.21,9   (379)    6.52
10          10. Strasser Daniel                     62 Bern                          18.50,2      3.39,8   (380)    4.16
06          14. Strasser Desirée                    89 Bern                          26.52,0      7.41,4   (381)    6.06
15          39. Strasser Stefanie                   99 Bern                           2.22,1      0.53,7   (382)    5.55
25           4. Streit Niklaus, Thörishaus          73 ST Bern                       38.27,5      2.44,2     (5)    3.39
31           8. Streit Ulrich, Lyss                 38 OLG Seeland                   58.56,3     14.57,1   (383)    5.36
21           7. Strüby Beat                         90 Köniz                         53.23,6     12.23,8   (497)    5.05
27          51. Strüby Daniel                       60 Köniz                         54.40,7     17.24,3   (500)    5.12
27          49. Strüby Jacques                      56 Bern                          53.24,5     16.08,1   (498)    5.05
10           9. Sutter Florian                      82 Oberdiessbach                 18.48,4      3.38,0   (385)    4.16

Total 80



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.