(13) Männer Kurzdistanz

18. Rapperswiler Schlosslauf - (13) Männer Kurzdistanz

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Balasubramaniam Johnny, Uzwil       84 TV Teufen                     17.38,7       -----  (1367)    3.15
    2. Rickenmann Thomas, Wattwil          78 Finishers Winterthur          18.11,3      0.32,6  (1357)    3.21
    3. Piccirillo Antonio                  66 Mollis                        18.26,7      0.48,0  (1337)    3.24
    4. Hugentobler Josef, Gais             79 TV Gais                       19.26,9      1.48,2  (1374)    3.35
    5. Hefti Stefan, Ennenda               84 LAV Glarus                    19.32,9      1.54,2  (1358)    3.36
    6. Krähenbühl Andreas, Hombrechtikon   66 LC Meilen                     19.43,1      2.04,4  (1347)    3.38
    7. Schumacher Christian, Reichenburg   57 SC Reichenburg                19.53,4      2.14,7  (1342)    3.40
    8. Signer Peter                        84 Weissbad                      19.55,3      2.16,6  (1372)    3.40
    9. Glauser Marco                       78 Wolfhalden                    19.57,8      2.19,1  (1311)    3.41
   10. Ziegler Reto, Galgenen              66 Läufergruppe TSV Galgenen     20.01,1      2.22,4  (1331)    3.42
   11. Heim Peter, Gais                    84 TV Gais                       20.15,2      2.36,5  (1373)    3.44
   12. Auf der Mauer Raphael, Galgenen     51 Läufergruppe TSV Galgenen     20.18,5      2.39,8  (1328)    3.45
   13. Gadient Martin, Uetliburg SG        85 Jugendriege Gommiswald        20.32,7      2.54,0  (1310)    3.47
   14. Nauer Patrick, Jona                 72 KCRJ                          20.38,6      2.59,9  (1344)    3.48
   15. Seliner Leo, Schänis                65 TV Schänis                    20.46,5      3.07,8  (1321)    3.50
   16. Jäger Marcel                        83 Uzwil                         20.51,2      3.12,5  (1351)    3.51
   17. Meier Ernst, Wolfhausen             56 LC Uster                      20.52,9      3.14,2  (1377)    3.51
   18. Schmidi Ulrich, D-Bocholt           76 Bocholter WSW                 21.08,8      3.30,1  (1371)    3.54
   19. Schwarzenberger Michael, Gommiswald 84 Jugi Gommiswald               21.10,7      3.32,0  (1320)    3.54
   20. Schönenberger Josef, Mosnang        55 LR Mosnang                    21.12,1      3.33,4  (1340)    3.55
   21. Jakopic Klemen                      68 Jona                          21.19,6      3.40,9  (1343)    3.56
   22. Hofstetter Rolf                     63 Eschenbach SG                 21.28,5      3.49,8  (1314)    3.58
   23. Helbling Daniel                     63 Jona                          21.34,3      3.55,6  (1313)    3.59
   24. Hotz Marcel                         64 Jona                          21.38,0      3.59,3  (1325)    3.59
   25. Diethelm Marcel, Lachen SZ          69 STV Lachen                    21.52,7      4.14,0  (1350)    4.02
   26. Kreienbühl Matthias                 78 Rüti ZH                       21.55,0      4.16,3  (1366)    4.03
   27. Züger Stefan                        61 Altbüron                      22.01,2      4.22,5  (2123)    4.04
   28. Deller Hansruedi, Frauenfeld        68 STV Frauenfeld                22.29,7      4.51,0  (1308)    4.09
   29. Groebli Markus, Stäfa               63 FC Rapperswil-Jona            22.33,8      4.55,1  (1363)    4.10
   30. Ziegler Paul, Galgenen              44 TSV Galgenen - Läufergrup     22.35,0      4.56,3  (1329)    4.10
   31. Rickenbach Andi, Siebnen            75 Läufergruppe TSV Galgenen     22.35,9      4.57,2  (1330)    4.10
   32. Rüegg Albert, Ricken SG             55 SC Ricken                     22.40,0      5.01,3  (1318)    4.11
   33. Brändli Oliver                      74 Münchwilen TG                 22.46,2      5.07,5  (1304)    4.12
   34. Hefti Thomas, Ennenda               57 LG Glarus                     22.54,4      5.15,7  (1359)    4.14
   35. Marty Max                           66 Jona                          23.04,6      5.25,9  (1345)    4.15
   36. Brönnimann Andreas                  73 Dübendorf                     23.16,2      5.37,5  (1369)    4.18
   37. Habegger Erich                      62 Dübendorf                     23.19,6      5.40,9  (1312)    4.18
   38. Zwiker Michael                      74 Siebnen                       23.33,5      5.54,8  (1346)    4.21
   39. Berner Urs                          69 Baar                          23.38,6      5.59,9  (1303)    4.22
   40. Schmucki Armin, Uznach              67 SCR                           23.40,7      6.02,0  (1339)    4.22
   41. Eberhard Urs                        67 Kaltbrunn                     23.49,7      6.11,0  (1309)    4.24
   42. Hollenstein Ronnie                  72 Stein SG                      23.55,7      6.17,0  (1315)    4.25
   43. Kohler Rolf, Netstal                68 TRI Team GL                   24.08,1      6.29,4  (1336)    4.27
   44. Pfister Martin                      63 Rapperswil SG                 24.39,0      7.00,3  (1338)    4.33
   45. Lüönd Peter                         79 Morschach                     24.49,6      7.10,9  (1356)    4.35
   46. Feubli Peter                        67 Samstagern                    24.50,5      7.11,8  (1364)    4.35
   47. Oertig Adrian, Ricken SG            81 SC Ricken                     24.58,1      7.19,4  (1362)    4.36
   48. Eicher Urs, Eschenbach SG           58 Sportclub Ricken              25.23,3      7.44,6  (1361)    4.41
   49. Arosemena Bruno                     83 Waldstatt                     25.27,0      7.48,3  (1354)    4.42
   50. Carl Christoph, Uetliburg SG        86 Jugendriege Gommiswald        25.29,3      7.50,6  (1306)    4.42
   51. Baumann Hubert, D-Lindau            57 SC Scheidegg                  25.40,6      8.01,9  (1360)    4.44
   52. Beceren Necdet, Siebnen             62 Schwimmclub Siebnen           25.56,8      8.18,1  (1381)    4.47
   53. Rüegg Heinz, Bubikon                63 TV Bubikon                    25.57,6      8.18,9  (1353)    4.47
   54. Bernhard Stefan, Bäretswil          70 TV Bubikon                    26.27,1      8.48,4  (1352)    4.53
   55. Rütten Jürgen                       66 Stans                         26.59,0      9.20,3  (1319)    4.59
   56. Schönbächler Remo                   80 Kaltbrunn                     27.24,4      9.45,7  (1355)    5.03
   57. Egli Silvan, Niederwil SG           59 Lauftreff Niederwil           27.27,5      9.48,8  (1334)    5.04
   58. Brönnimann Rolf                     41 Schwerzenbach                 27.28,2      9.49,5  (1368)    5.04
   59. Brunner Markus                      59 Ebnat-Kappel                  29.04,8     11.26,1  (1305)    5.22
   60. Niederbacher Martin                 68 Wetzikon ZH                   29.05,8     11.27,1  (1378)    5.22
   61. Koller Michael, Gais                89 TV Gais                       29.17,5     11.38,8  (1375)    5.24
   62. Rentsch Thomas                      64 Egg b. Zürich                 29.29,3     11.50,6  (1317)    5.27
   63. Oertle Walter                       56 Zürich                        31.26,7     13.48,0  (1349)    5.48

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.