(10) Junioren

18. Rapperswiler Schlosslauf - (10) Junioren

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Gmür Christoph, Rapperswil SG       88 LC Rapperswil-Jona             5.22,7       -----  (1002)    3.00
    2. Schöni Peter, Lachen SZ             86 STV Lachen                     5.35,8      0.13,1  (1027)    3.07
    3. Elmer Hannes, Filzbach              89 LAV Glarus                     5.38,1      0.15,4  (1014)    3.08
    4. Velti Diego                         90 Biasca                         5.42,0      0.19,3  (1009)    3.11
    5. Bucher Pascal, Galgenen             89 Läufergruppe TSV Galgenen      5.43,5      0.20,8  (1020)    3.11
    6. Lutz Andrea                         88 Biasca                         5.46,3      0.23,6  (1004)    3.13
    7. Steinbacher Christoph, Wattwil      87 2 Rad Gabentuler               5.47,5      0.24,8  (1031)    3.14
    8. Schmid Simon, Galgenen              88 Läufergruppe TSV Galgenen      5.48,2      0.25,5  (1017)    3.14
    9. Stucki Armin, Eschenbach SG         87 LC Rapperswil-Jona             5.49,8      0.27,1  (1008)    3.15
   10. Schelbert Jonas, Muotathal          88 KTV Muotathal                  5.56,1      0.33,4  (1021)    3.18
   11. Bodemann Heinz                      88 Gais                           5.59,0      0.36,3  (1022)    3.20
   12. Süess Michael, Schönenberg TG       88 LC Uzwil                       5.59,5      0.36,8  (1025)    3.20
   13. Schindler Patrick, Filzbach         89 LAV Glarus                     6.00,3      0.37,6  (1013)    3.21
   14. Kälin Simon, Galgenen               89 Läufergruppe TSV Galgenen      6.01,2      0.38,5  (1019)    3.21
   15. Helbling Fabian, Uetliburg SG       89 Jugi Gommiswald                6.01,6      0.38,9  (1003)    3.22
   16. Stucki Lukas, Altendorf             89 KTV Altendorf                  6.02,4      0.39,7  (1018)    3.22
   17. Steinbacher Manuel, Wattwil         89 KTV  Bütschwil                 6.09,6      0.46,9  (1032)    3.26
   18. Willi Renato                        89 Altstätten SG                  6.11,3      0.48,6  (1029)    3.27
   19. Schilter Thomas, Steinen            90 TSV Steinen                    6.15,9      0.53,2  (1012)    3.30
   20. Cvijanovic Blagu, Bütschwil         89 KTV Bütschwil                  6.18,9      0.56,2  (1030)    3.31
   21. Schöni Daniel, Lachen SZ            89 STV Lachen                     6.21,9      0.59,2  (1026)    3.33
   22. Mayer Lukas, Wollerau               88 ZSI XC                         6.22,8      1.00,1  (1024)    3.33
   23. Furrer Pascal, Wildhaus             89 JTV Wildhaus-Alt St. Joha      6.27,1      1.04,4  (1001)    3.36
   24. Ramasubra Ranganathan, Nussbaumen b 88 ZIS XC                         6.33,1      1.10,4  (1023)    3.39
   25. Landolt Thomas, Näfels              87 LAV Glarus                     6.37,7      1.15,0  (1015)    3.42
   26. Rüegg Michael                       90 Ricken SG                      6.59,4      1.36,7  (1006)    3.54
   27. Züger Jonas                         90 Jona                           7.19,5      1.56,8  (1011)    4.05
   28. Etzweiler Samuel                    87 Wagenhausen                    8.34,9      3.12,2  (1028)    4.47

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.