Rotseelauf - nach Ortschaft "R"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M40         82. Hegner Hans-Jörg                    58 Rain                          46.57,9     13.00,7   (748)    4.41
M30         42. Rasche Alfred                       70 Rain                          44.13,4     12.29,8   (744)    4.25
M40        109. Domeisen Christian                  61 Rapperswil SG                 51.24,3     17.27,1   (118)    5.08
WAL        ---  Langenbach Rosmarie                 51 Regensdorf                    59.50,6     12.30,8   (278)    7.46
M50         87. Roth Fritz                          51 Regensdorf 2                  54.25,5     17.49,9   (803)    5.26
F40         28. Stolz Christine                     58 Regensdorf 2                  54.24,7     12.54,9   (804)    5.26
F30         37. Erni Evelyne                        68 Reiden                        53.17,2     16.20,6   (140)    5.19
F30         51. Steinmann Monika                    68 Reiden                        58.09,4     21.12,8   (419)    5.48
M40         84. Zuber Bernhard                      64 Reinach                       47.06,2     13.09,0   (594)    4.42
F30         39. Zuber Ruth                          69 Reinach                       54.02,2     17.05,6   (595)    5.24
M60         15. Mletzkowsky Manfred, Renens VD      34 SLVS                          47.30,8      8.25,3   (318)    4.45
WAL        ---  Müller Lisbeth                      56 Reussbühl                   1:01.19,7     13.59,9   (608)    7.57
F40         34. Wiss Gabi, Reussbühl                64 Migros                        56.43,2     15.13,4   (481)    5.40
F40         45. Imgraben Andrea                     62 Rheinfelden                 1:10.59,7     29.29,9   (225)    7.05
M40        117. Marti Walter                        59 Rheinfelden                   52.38,1     18.40,9   (298)    5.15
M50         50. Giger Otto                          47 Richterswil                   47.29,5     10.53,9   (568)    4.44
F30          6. Eberle Andrea, Ricken SG            74 LG Benken                     41.27,6      4.31,0   (599)    4.08
M60          7. Frey Peter                          40 Rickenbach                    45.31,7      6.26,2   (159)    4.33
F14          4. Hüsler Esther, Rickenbach           90 LR Beromünster                 7.07,5      0.47,4   (220)    3.45
F50          4. Frei Isabelle, Riehen               55 SLVS                          47.06,8      5.56,0   (678)    4.42
M60          1. Frey Urs, Riehen                    45 SLVS                          39.05,5       -----   (679)    3.54
M60         27. Merz Oskar, Riehen                  42 SLVS                          52.21,0     13.15,5   (307)    5.14
M60         46. Steiner Heinrich, Riehen            41 SLVS                        1:20.46,7     41.41,2   (418)    8.04
F30         58. Beuret Monika                       66 Rohr                        1:03.38,1     26.41,5    (61)    6.21
M12          8. Eggimann Joel                       93 Römerswil                      6.57,1      0.35,5   (131)    3.39
M50         38. Dumas Rene, Romont                  46 Runner`s Club Ticino          45.31,0      8.55,4   (124)    4.33
M50          1. Birrer Renatus, Root                54 LR Ebikon                     36.35,6       -----    (12)    3.39
WAL        ---  Bucher Pia                          63 Root                          54.44,6      7.24,8   (648)    7.06
M14          9. Bussmann Thomas, Root               90 LR Ebikon                      6.39,3      0.31,5   (106)    3.30
WAL        ---  Enz Bernadette, Root                60 SVKT Root                   1:08.15,5     20.55,7   (137)    8.51
WAL        ---  Enz Walter                          57 Root                        1:06.18,4     18.58,6   (138)    8.36
WAL        ---  Fischer Esther                      73 Root                        1:05.54,9     18.35,1   (152)    8.33
WAL        ---  Hurschler Diana                     71 Root                        1:05.56,3     18.36,5   (217)    8.33
M30         28. Hurschler Philipp                   72 Root                          41.28,8      9.45,2   (218)    4.08
WAL        ---  Jenny Claire, Root                  55 SVKT Root                     59.46,6     12.26,8   (229)    7.45
M20         22. Lussi Michael, Root                 85 LR Ebikon                     42.25,7     11.38,9   (286)    4.14
M40         33. Murer Jörg                          59 Root                          41.10,2      7.13,0   (746)    4.07
WAL        ---  Schmitt Sabina                      ?? Root                        1:05.55,5     18.35,7   (377)    8.33
WAL        ---  Schwegler Rita, Root                59 SVKT Root                   1:08.16,2     20.56,4   (398)    8.51
WAL        ---  Zihlmann Ruth, Root                 61 SVKT Root                   1:00.50,8     13.31,0   (497)    7.54
M60         19. Thommen Roland, Rorschacherberg     35 SLVS                          49.09,7     10.04,2   (434)    4.54
M19         11. Bucher Andreas                      86 Rothenburg                    40.59,5     11.07,5   (759)    4.05
M40         50. Burri Alfred, Rothenburg            57 LF Rothenburg                 43.37,4      9.40,2   (102)    4.21
M10         11. Burri Björn, Rothenburg             95 LF Rothenburg                  4.30,0      0.52,3   (620)    3.45
M12         11. Burri Lars, Rothenburg              93 LF Rothenburg                  7.03,2      0.41,6   (619)    3.42
M14         13. Burri Sven, Rothenburg              90 LF Rothenburg                  6.48,3      0.40,5   (621)    3.34
M50         42. Fähndrich Walter, Rothenburg        50 Fit+Laufträff                 45.49,4      9.13,8   (551)    4.34
M40         14. Flury Ferdi, Rothenburg             59 LF Rothenburg                 37.59,4      4.02,2   (779)    3.47
M50         67. Frunz Ruedi, Rothenburg             53 LF Rothenburg                 50.21,6     13.46,0   (632)    5.02
M50         73. Füglister Alfons                    50 Rothenburg                    52.09,4     15.33,8   (161)    5.12
M40         56. Martin Kurt                         63 Rothenburg                    44.06,0     10.08,8   (566)    4.24
M10         10. Martin Luca                         95 Rothenburg                     4.23,6      0.45,9   (567)    3.39
M12          1. Schürch Reto, Rothenburg            92 TSV Rothenburg                 6.21,6       -----   (833)    3.20
F9           4. Schürch Simona, Rothenburg          96 TSV Rothenburg                 4.50,1      0.19,2   (832)    4.01
M50          7. Steiner Dieter                      55 Rothenburg                    39.18,7      2.43,1   (528)    3.55
M9           4. Wartmann Jeremias, Rothenburg       96 TSV Rothenburg                 4.35,6      0.32,6   (457)    3.49
M40         32. Wartmann Reto, Rothenburg           65 Läuferfreunde Rothenburg      40.54,4      6.57,2   (458)    4.05
F20         11. Wicki Rita, Rothenburg              79 VC Rain                       47.09,3      8.37,4   (468)    4.42
M10          3. Willauer Benedikt                   94 Rothenburg                     3.51,8      0.14,1   (831)    3.13
M40          7. Beeler Karl, Rothenthurm            59 TSV Rothenthurm               36.22,0      2.24,8    (55)    3.38
WAL        ---  Eggenschwiler Astrid, Rothrist      62 SLVS                        1:01.48,2     14.28,4   (788)    8.01
M40         47. Rüegg Herbert, Rothrist             61 SLVS                          42.50,8      8.53,6   (787)    4.17
F30         42. Larsen Helena                       73 Rotkreuz                      54.44,7     17.48,1   (575)    5.28
M20         49. Stojnic Danijel                     81 Rotkreuz                    1:04.24,8     33.38,0   (714)    6.26
F40          9. Voney Karin, Rotkreuz               64 SLVS                          47.26,6      5.56,8   (717)    4.44
F40         26. Widmer Benedikta, Rotkreuz          64 TSV Rotkreuz                  53.06,3     11.36,5   (471)    5.18
F10         11. Widmer Benedikta, Rotkreuz          94 TSV Rotkreuz                   4.40,6      0.35,0   (472)    3.53
WAL        ---  Riesen Hans                         43 Rüschegg Heubach              58.16,1     10.56,3   (593)    7.34
M60         33. Kündig Hans, Rüschlikon             28 SLVS                          56.11,8     17.06,3   (265)    5.37
F60          7. Kündig Helga, Rüschlikon            28 SLVS                        1:05.52,4     14.11,8   (266)    6.35
M20         24. Grüter Christian, Ruswil            78 LR Gettnau                    42.33,5     11.46,7   (183)    4.15
M30         46. Zemp Josef, Ruswil                  73 STV Malters                   45.01,7     13.18,1   (494)    4.30

Total 72



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.