72ème course Morat-Fribourg - par lieu "U"

catégorie  rang nom/lieu                            an équipe/lieu                     temps      retard    doss  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
C/M45      428. Aerni Martin                        60 Ueberstorf                  1:30.50,9     29.41,0  (5656)  
C/M20      504. Raetzo Daniel                       74 Ueberstorf                  1:17.45,9     18.45,2  (2714)  
C/M20     1773. Ruch Simon                          71 Ueberstorf                  1:47.02,0     48.01,3  (7765)  
C/M40      143. Schmutz Roland                      61 Ueberstorf                  1:14.41,6     14.09,3  (1737)  
C/M20     1784. Jordan Heinrich                     69 Uebeschi                    1:48.02,1     49.01,4  (7394)  
C/M40      437. Christ Rainer                       64 Ueken                       1:26.19,7     25.47,4  (3076)  
C/W20       61. Balsiger Martina                    80 Uetendorf                   1:26.11,9     16.16,8  (1592)  
C/M20      870. Durtschi Thomas                     69 Uetendorf                   1:23.27,1     24.26,4  (2221)  
C/W45       50. Zysset Marianne                     58 Uetendorf                   1:31.50,7     24.39,0  (6147)  
C/M60       41. Aeschlimann Jean-Daniel             43 Uettligen                   1:26.37,2     22.14,6  (2401)  
C/M20      998. Aeschlimann Patrick                 70 Uettligen                   1:25.28,5     26.27,8  (3632)  
C/M45      393. Haenni Beat                         60 Uettligen                   1:29.20,6     28.10,7  (2547)  
C/JunH      33. Moser Cuno                          86 Uettligen                   1:20.03,6     16.36,8  (1371)  
C/M60      129. Rosenmund Christian                 43 Unterägeri                  1:41.05,1     36.42,5  (7047)  
C/W35      197. Zbinden Priska                      68 Unterägeri                  1:46.23,5     36.52,1  (7294)  
C/M40      445. Michel René                         61 Unterseen                   1:26.26,1     25.53,8  (3597)  
C/M50      306. Bischof Guido                       55 Urdorf                      1:36.46,0     33.09,3  (4451)  
C/M50       44. Dreyer Richard                      54 Urdorf                      1:15.27,0     11.50,3   (733)  
C/W55        3. Keller Margrit                      48 Urdorf                      1:23.41,6      8.13,5  (2507)  
C/M55       64. Keller Max                          48 Urdorf                      1:22.45,4     16.05,0  (2489)  
C/M20     1732. Müller Mike                         70 Urdorf                      1:44.03,3     45.02,6  (6487)  
C/M50      110. Zaugg Ernst                         52 Ursenbach                   1:22.54,2     19.17,5  (1629)  
C/M20       55. Santacroce Angelo                   66 Zschokke                    1:05.20,3      6.19,6   (325)  
C/M45      144. Bourquenoud Jacques                 58 Chuv Lausanne 1             1:17.41,0     16.31,1  (1196)  
C/M55      289. Demierre Marcel                     46 Ursy                        1:56.27,5     49.47,1  (7156)  
C/W20      150. Hassler Isabelle                    72 Ursy                        1:33.16,0     23.20,9  (4667)  
C/M55      216. Perroud Albert                      49 Ursy                        1:38.13,6     31.33,2  (4508)  
C/M50      396. Rime Jean-Luc                       53 Ursy                        1:46.42,3     43.05,6  (7454)  
C/M20      384. Garo Roland                         68 Urtenen-Schönbühl           1:15.24,8     16.24,1  (1035)  
C/M40      678. Meyer Hanspeter                     61 Urtenen-Schönbühl           1:37.43,5     37.11,2  (5224)  
J/Walk     ---  Strebel Michèle                     48 Urtenen-Schönbühl           1:13.58,6     24.57,6 (10568)  
C/W45      133. Forde Anne-Marie                    60 Uster                       1:46.59,4     39.47,7  (7496)  
C/M60       15. Kemmler Willi                       42 Uster                       1:22.07,7     17.45,1  (2154)  
C/M20       85. Rechsteiner Stefan                  77 Uster                       1:07.03,7      8.03,0   (332)  
C/M20       44. Walt Daniel                         73 Uster                       1:04.37,5      5.36,8   (287)  
C/M20      324. Weidemann Dave                      67 Uster                       1:14.10,2     15.09,5   (438)  
C/M45      398. Zehnder Rolf                        57 Uster                       1:29.34,9     28.25,0  (5272)  
C/M20      849. Staudenmann Adrian                  83 Uttigen                     1:23.04,6     24.03,9  (3497)  
C/M20      362. Linder Urs                          75 WIFAG 1                     1:14.59,5     15.58,8  (1081)  
C/M45      488. Reichmuth Walter                    58 Utzigen                     1:33.46,7     32.36,8  (6648)  
C/W50       48. Rezazadeh  Xenia                    55 Uvrier                      1:43.23,6     29.12,0  (7080)  
C/W55        6. Vetter Odette                       48 Uvrier                      1:30.24,7     14.56,6  (3552)  

total 42



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.