Rangliste (nach Startnummer)

49. Brienzerseelauf - Rangliste (nach Startnummer)

Startnummern: 501-1000

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12           1. Gerber Markus, Rüfenacht BE         60 GGBern                      1:12.26,6       -----   (501)    3.26 ¦ 
18           1. Aellig Rösi                         43 Kiental                     2:05.39,9       -----   (502)    5.57 ¦ 
15          68. Aeschlimann Brigitte                73 Reichenbach i. K.           2:15.41,5     53.22,2   (503)    6.25 ¦ 
15          64. Amacher Iris                        71 Breitenbach                 2:07.24,9     45.05,6   (504)    6.02 ¦ 
15           1. Zeller-Abbühl Corinne               68 Weissenburg                 1:22.19,3       -----   (505)    3.54 ¦ 
14          11. Ambühl Werner                       40 Herbligen                   2:02.36,4     38.38,3   (506)    5.48 ¦ 
11          45. Amrein Rolf                         66 Kerns                       1:40.30,0     25.28,1   (507)    4.45 ¦ 
12          21. Andrey Urs                          57 Bönigen                     1:30.11,7     17.45,1   (508)    4.16 ¦ 
11          84. Anliker Bernhard                    85 Burgdorf                    2:19.11,7   1:04.09,8   (509)    6.35 ¦ 
11          71. Bachmann Christoph                  66 Zofingen                    1:59.16,0     44.14,1   (510)    5.39 ¦ 
11          72. Bachmann Markus                     72 Thun                        1:59.17,4     44.15,5   (511)    5.39 ¦ 
15          19. Baer Barbara                        68 Kandersteg                  1:42.10,5     19.51,2   (512)    4.50 ¦ 
15          71. Balzer Martina                      66 D-Frankfurt                 2:21.44,7     59.25,4   (513)    6.43 ¦ 
15          27. Bartschi Conny                      66 Meiringen                   1:48.04,0     25.44,7   (515)    5.07 ¦ 
16          27. Bauder Brigitte                     61 Bern                        2:02.28,7     27.21,0   (516)    5.48 ¦ 
16           1. Bethke Ricarda                      63 Zuchwil                     1:35.07,7       -----   (518)    4.30 ¦ 
13          14. Bienz Peter                         50 Wabern                      1:34.45,5     13.43,4   (519)    4.29 ¦ 
12          50. Bill Walter                         58 Arth                        1:49.04,0     36.37,4   (520)    5.10 ¦ 
14          16. Blesi Samuel                        33 Thalwil                     2:08.15,7     44.17,6   (521)    6.04 ¦ 
11          11. Blumenstein Stefan                  75 Reichenbach i. K.           1:22.47,0      7.45,1   (522)    3.55 ¦ 
12          33. Borter Kurt                         60 Ringgenberg BE              1:39.19,0     26.52,4   (524)    4.42 ¦ 
15          51. Boss Sonja                          80 Küssnacht am Rigi           2:00.16,0     37.56,7   (525)    5.41 ¦ 
15          11. Bracher Barbara                     80 Thun                        1:36.15,7     13.56,4   (526)    4.33 ¦ 
11          33. Brand Philipp                       67 Münsingen                   1:35.10,8     20.08,9   (527)    4.30 ¦ 
11          50. Brawand Pascal                      71 Bern                        1:45.21,5     30.19,6   (528)    4.59 ¦ 
15          41. Brügger Daniela                     71 Reichenbach i. K.           1:56.51,5     34.32,2   (529)    5.32 ¦ 
15          63. Brunner Irène                       69 Wengen                      2:05.59,4     43.40,1   (530)    5.58 ¦ 
11          56. Bühler Max                          69 Hilterfingen                1:49.32,0     34.30,1   (531)    5.11 ¦ 
14           8. Bühlmann Ernst                      43 Küsnacht ZH                 1:53.35,1     29.37,0   (532)    5.22 ¦ 
12          19. Bürckel Pierre                      58 Solothurn                   1:29.55,9     17.29,3   (533)    4.15 ¦ 
15          38. Burrafato Myrta                     67 Aefligen                    1:54.09,8     31.50,5   (534)    5.24 ¦ 
13          19. Chèvre Jean-François                47 Biel/Bienne                 1:39.25,9     18.23,8   (537)    4.42 ¦ 
17          11. Chèvre Marie-Madelaine              51 Biel/Bienne                 2:03.10,6     31.36,9   (538)    5.50 ¦ 
16          24. Christian Sabine                    60 D-Freiburg                  2:01.32,6     26.24,9   (539)    5.45 ¦ 
11          34. Clay Alexander                      66 Spiez                       1:35.15,6     20.13,7   (540)    4.30 ¦ 
11          77. Dähler Andreas                      71 Kirchdorf BE                2:02.06,7     47.04,8   (542)    5.47 ¦ 
15           5. Dähler Barbara                      66 Thun                        1:33.57,4     11.38,1   (543)    4.27 ¦ 
11          24. Dähler Stefan                       67 Thun                        1:31.24,0     16.22,1   (544)    4.19 ¦ 
11          73. Danieli Toni                        66 Interlaken                  2:00.14,4     45.12,5   (545)    5.41 ¦ 
16          36. De Rosa-Werder Franziska            58 Reinach BL                  2:11.48,7     36.41,0   (546)    6.14 ¦ 
15          52. Del Fabro Miriam                    68 Thalwil                     2:00.37,3     38.18,0   (547)    5.43 ¦ 
15          31. Diem Miriam                         69 Gümmenen                    1:51.34,0     29.14,7   (548)    5.17 ¦ 
15          20. Diolaiuti Sandra                    68 Grüningen                   1:42.11,9     19.52,6   (549)    4.50 ¦ 
13          37. Doiwa Christian                     51 D-Frankfurt                 2:01.00,7     39.58,6   (551)    5.44 ¦ 
13          24. Eggimann Ruedi                      47 Vuadens                     1:43.08,0     22.05,9   (552)    4.53 ¦ 
11          47. Eggimann Thomas                     67 Kehrsatz                    1:42.38,3     27.36,4   (553)    4.51 ¦ 
15           7. Willi Anna                          88 Hünibach                    1:35.06,4     12.47,1   (555)    4.30 ¦ 
15          48. Eigenmann Stefanie                  85 Bern                        1:58.45,3     36.26,0   (556)    5.37 ¦ 
12          59. Erdt Tom                            63 D-Erfurt                    1:53.23,0     40.56,4   (557)    5.22 ¦ 
12          24. Ernst Arthur                        62 Brienz BE                   1:31.50,2     19.23,6   (558)    4.21 ¦ 
11          37. Eschbach Martin                     85 Oltingen                    1:36.55,5     21.53,6   (559)    4.35 ¦ 
15          74. Fasel Nathalie                      67 Le Locle                    2:28.27,9   1:06.08,6   (560)    7.02 ¦ 
13           6. Freiburghaus René                   54 Kandersteg                  1:27.09,4      6.07,3   (561)    4.07 ¦ 
15          34. Fuchs Ursula                        74 Rosshäusern                 1:53.19,6     31.00,3   (562)    5.22 ¦ 
11          79. Gerber Stefan                       66 Lyss                        2:05.51,3     50.49,4   (563)    5.57 ¦ 
11          22. Gerber Thomas                       68 Kirchdorf BE                1:30.13,4     15.11,5   (564)    4.16 ¦ 
11          15. Germann Gerhard                     75 Spiez                       1:26.08,2     11.06,3   (565)    4.04 ¦ 
13          28. Gerwer Armin                        47 Münchenbuchsee              1:48.59,9     27.57,8   (566)    5.09 ¦ 
12          52. Giroud Laurent                      59 Hauterive NE                1:49.34,5     37.07,9   (567)    5.11 ¦ 
12          32. Gnägi Erhard                        59 Jens                        1:37.56,4     25.29,8   (568)    4.38 ¦ 
16           5. Graf Anna-Katherina                 65 Meiringen                   1:41.25,8      6.18,1   (569)    4.48 ¦ 
15           6. Grass Nicole                        78 Lohn-Ammannsegg             1:34.36,1     12.16,8   (570)    4.29 ¦ 
14          13. Gremaud Gérald                      39 Le Jordil                   2:04.11,1     40.13,0   (571)    5.53 ¦ 
17           2. Gremaud-Cochard Lise-Louise         49 Le Jordil                   1:38.43,0      7.09,3   (572)    4.40 ¦ 
15          10. Greuter Cornelia                    75 Thun                        1:35.24,9     13.05,6   (573)    4.31 ¦ 
12          23. Grünig Anton                        61 Bern                        1:31.29,6     19.03,0   (574)    4.20 ¦ 
15          69. Hadorn Annekäthi                    68 Längenbühl                  2:16.59,0     54.39,7   (576)    6.29 ¦ 
16          28. Haslimeier Regina                   60 Wegenstetten                2:02.37,9     27.30,2   (577)    5.48 ¦ 
13          42. Haueter Max                         55 Sumiswald                   2:02.43,4     41.41,3   (578)    5.48 ¦ 
14          10. Henderson Albert                    41 Davos Platz                 2:01.45,3     37.47,2   (580)    5.46 ¦ 
15          25. Hense Alexandra                     73 Oberburg                    1:46.10,1     23.50,8   (581)    5.01 ¦ 
15          43. Herkenrath Andrea                   68 Ringgenberg BE              1:57.07,5     34.48,2   (582)    5.33 ¦ 
15          44. Herren Alexandra                    72 Rosshäusern                 1:57.15,9     34.56,6   (583)    5.33 ¦ 
11          54. Hiltbrunner Beat                    67 Schmidigen-Mühlew           1:48.06,1     33.04,2   (585)    5.07 ¦ 
12          43. Hirschi Beat                        57 Bern                        1:45.11,3     32.44,7   (586)    4.59 ¦ 
12          16. Hirschi Christian                   60 Rüschegg Heubach            1:29.44,4     17.17,8   (587)    4.15 ¦ 
11          40. Hirschi Daniel                      66 Biel/Bienne                 1:38.33,3     23.31,4   (588)    4.40 ¦ 
12          41. Hirschi Roger                       61 Nidau                       1:43.56,8     31.30,2   (589)    4.55 ¦ 
11          23. Hofer Rolf                          77 Spiez                       1:30.19,1     15.17,2   (590)    4.16 ¦ 
15           9. Holliger Ursina                     77 Interlaken                  1:35.23,9     13.04,6   (591)    4.31 ¦ 
17           5. Holzer Hanni                        47 Ostermundigen               1:52.11,0     20.37,3   (592)    5.19 ¦ 
12          68. Huber Peter, Lenzburg               61 Gruppe Staufen Behind. La   2:10.17,1     57.50,5   (593)    6.10 ¦ 
13          30. Hubschmid Roger                     52 Ostermundigen               1:50.13,2     29.11,1   (594)    5.13 ¦ 
13          40. Hugi Franz                          49 Bern                        2:01.38,0     40.35,9   (595)    5.45 ¦ 
17          13. Hume Wendy                          48 Stechelberg                 2:14.24,2     42.50,5   (596)    6.22 ¦ 
14          17. Hume Wilfried                       40 Stechelberg                 2:14.23,8     50.25,7   (597)    6.22 ¦ 
16          22. Huss Isabelle                       57 F-Hesingue                  2:01.05,7     25.58,0   (598)    5.44 ¦ 
14           1. Inauen Kurt                         45 Gossau SG                   1:23.58,1       -----   (599)    3.58 ¦ 
12          17. Jutzi Ulrich                        65 Wabern                      1:29.45,0     17.18,4   (600)    4.15 ¦ 
15          49. Kaufmann Manuela                    87 Interlaken                  1:58.50,8     36.31,5   (603)    5.37 ¦ 
15          56. Keller-Knecht Ilvia                 66 Spiez                       2:01.16,0     38.56,7   (604)    5.44 ¦ 
12          30. Kiener Walter                       59 Boll                        1:35.50,9     23.24,3   (605)    4.32 ¦ 
17           4. Knecht-Imhof Ursula                 48 Heimenschwand               1:51.59,8     20.26,1   (606)    5.18 ¦ 
16          38. Kohler Edith                        65 Obergerlafingen             2:15.00,1     39.52,4   (607)    6.23 ¦ 
14           6. Koller Helmut                       38 Kloten                      1:44.30,4     20.32,3   (608)    4.57 ¦ 
15          72. Köpfli Eliana                       86 Wolhusen                    2:24.33,1   1:02.13,8   (609)    6.51 ¦ 
11          16. Kreis Sven                          69 Bönigen                     1:26.11,9     11.10,0   (610)    4.05 ¦ 
12          29. Künzi Martin                        63 Sundlauenen                 1:35.48,6     23.22,0   (612)    4.32 ¦ 
15          28. Kurt Beatrice                       67 Bern                        1:48.41,5     26.22,2   (613)    5.09 ¦ 
17          10. Lauener Marie-Louise                49 Thun                        2:02.02,2     30.28,5   (614)    5.47 ¦ 
15          36. Leder Janine                        72 Wengen                      1:53.48,5     31.29,2   (615)    5.23 ¦ 
15          58. Leenstra Hetty                      66 Meggen                      2:02.04,4     39.45,1   (616)    5.47 ¦ 
12          13. Löffler Otto                        58 Gwatt (Thun)                1:28.22,6     15.56,0   (618)    4.11 ¦ 
12          40. Lüthi Hanspeter                     59 Heimberg                    1:43.18,2     30.51,6   (619)    4.53 ¦ 
12          45. Meier Christian                     60 Oberhasli                   1:47.25,9     34.59,3   (620)    5.05 ¦ 
11          81. Merckx Christoph                    67 Breitenbach                 2:07.24,6     52.22,7   (621)    6.02 ¦ 
16           4. Michel Marion                       61 Unterseen                   1:37.44,8      2.37,1   (623)    4.37 ¦ 
13          50. Moser Andreas                       52 Worb                        2:17.50,0     56.47,9   (625)    6.31 ¦ 
11          62. Moser Roland                        67 Gampel                      1:51.44,7     36.42,8   (626)    5.17 ¦ 
15          26. Mühlemann Beatrice                  71 Thun                        1:46.25,8     24.06,5   (627)    5.02 ¦ 
15          15. Müller Beatrice                     75 Bern                        1:40.21,6     18.02,3   (628)    4.45 ¦ 
11           1. Nicolet Claude                      67 Bulle 1                     1:15.01,9       -----   (630)    3.33 ¦ 
11          42. Noli Lorenz                         78 Niederscherli               1:39.16,7     24.14,8   (631)    4.42 ¦ 
16          34. Nydegger Therese                    56 Belp                        2:07.52,3     32.44,6   (632)    6.03 ¦ 
11          69. Nyffenegger Daniel                  82 Bolligen                    1:57.10,6     42.08,7   (633)    5.33 ¦ 
13          45. Nyffenegger Hans                    50 Bönigen                     2:04.34,8     43.32,7   (634)    5.54 ¦ 
16          18. Nyffenegger Ursula                  57 Bolligen                    1:57.10,0     22.02,3   (635)    5.33 ¦ 
15          60. Oberholzer Andrea                   78 Ebnat-Kappel                2:04.12,1     41.52,8   (636)    5.53 ¦ 
16          31. Otto Silvia                         65 Bellmund                    2:05.25,6     30.17,9   (637)    5.56 ¦ 
12          28. Parrino Riccardo                    65 Bern                        1:35.32,1     23.05,5   (638)    4.31 ¦ 
15          66. Pfander Ursula                      66 Bern                        2:14.07,9     51.48,6   (639)    6.21 ¦ 
12          25. Pfeiffer Klaus                      58 Lommiswil                   1:32.34,4     20.07,8   (640)    4.23 ¦ 
11          66. Pfyffer Thomas                      72 Luzern                      1:55.29,0     40.27,1   (641)    5.28 ¦ 
12          65. Pierroz Pascal                      64 Auvernier                   2:00.17,0     47.50,4   (642)    5.42 ¦ 
14          18. Pilger Gerhard                      45 D-Frankfurt                 2:18.58,1     55.00,0   (643)    6.35 ¦ 
15          32. Polikeit Anne                       67 Bern                        1:52.21,0     30.01,7   (644)    5.19 ¦ 
16          39. Prior Ursula                        58 Reutigen                    2:17.29,0     42.21,3   (645)    6.30 ¦ 
11          57. Reber Sam                           66 Zuchwil                     1:50.13,6     35.11,7   (646)    5.13 ¦ 
12          57. Reichmuth Walter                    58 Utzigen                     1:52.31,4     40.04,8   (647)    5.19 ¦ 
11          18. Reinhard Daniel                     80 Olten                       1:28.04,2     13.02,3   (648)    4.10 ¦ 
15          65. Rieben Barbara                      69 Uetendorf                   2:08.24,1     46.04,8   (650)    6.05 ¦ 
11          64. Rieder Mathias                      80 Frutigen                    1:51.57,5     36.55,6   (651)    5.18 ¦ 
11          51. Riemer Jan                          78 Zürich                      1:45.58,0     30.56,1   (652)    5.01 ¦ 
15          59. Riesen Sonja                        68 Kirchdorf BE                2:02.06,8     39.47,5   (653)    5.47 ¦ 
13          22. Rinderknecht Hubert                 55 Stallikon                   1:41.23,7     20.21,6   (654)    4.48 ¦ 
14           4. Ritschard Ruedi                     44 Interlaken                  1:38.54,9     14.56,8   (655)    4.41 ¦ 
17          12. Rosser Ursula                       49 Kiental                     2:10.42,8     39.09,1   (656)    6.11 ¦ 
14          12. Rosser Werner                       39 Kiental                     2:03.30,1     39.32,0   (657)    5.51 ¦ 
13          39. Roth Fritz                          51 Adlikon b.Regensdf          2:01.26,1     40.24,0   (658)    5.45 ¦ 
12          54. Ruprecht Urs                        60 Gümmenen                    1:51.34,4     39.07,8   (659)    5.17 ¦ 
12          71. Scabell Stefan                      58 Worben                      2:12.51,8   1:00.25,2   (660)    6.17 ¦ 
12          70. Schaer Peter                        59 Bern                        2:11.41,1     59.14,5   (661)    6.14 ¦ 
15          33. Scheidegger Petra                   66 Matten                      1:52.24,7     30.05,4   (662)    5.19 ¦ 
13          13. Schibig Viktor, Illnau              48 SLVS                        1:34.32,9     13.30,8   (663)    4.28 ¦ 
16          19. Schlachter Therese                  61 Sundlauenen                 1:57.23,1     22.15,4   (665)    5.33 ¦ 
11          53. Summermatter Philipp                67 Interlaken                  1:46.05,8     31.03,9   (666)    5.01 ¦ 
11          82. Schleger Daniel                     77 Rubigen                     2:11.32,2     56.30,3   (667)    6.14 ¦ 
16          32. Schlunegger Astrid                  64 Unterseen                   2:06.31,8     31.24,1   (668)    5.59 ¦ 
15          61. Schlunegger Patricia                86 Unterseen                   2:04.19,3     42.00,0   (669)    5.53 ¦ 
13          10. Schmid Robert                       46 Adelboden                   1:31.05,2     10.03,1   (670)    4.19 ¦ 
11           3. Schmid Stephan                      72 Winterthur                  1:15.51,2      0.49,3   (671)    3.35 ¦ 
16          14. Rauber Ursula                       60 Frutigen                    1:51.32,6     16.24,9   (672)    5.17 ¦ 
12          60. Schmutz Bruno                       63 Toffen                      1:53.25,4     40.58,8   (673)    5.22 ¦ 
15          47. Schmutz Claudia                     67 Toffen                      1:58.31,4     36.12,1   (674)    5.37 ¦ 
11          35. Schneider Christof                  67 Ittigen                     1:35.18,2     20.16,3   (675)    4.31 ¦ 
15          50. Schneiderbauer Gaby                 81 Spiez                       1:59.39,8     37.20,5   (677)    5.40 ¦ 
11          78. Schneiderbauer Marc                 79 Küssnacht am Rigi           2:04.12,3     49.10,4   (678)    5.53 ¦ 
13          35. Schönbächler René                   51 Aegerten                    1:57.22,2     36.20,1   (679)    5.33 ¦ 
14           3. Schönholzer Hans                    44 Liebefeld                   1:37.53,1     13.55,0   (680)    4.38 ¦ 
13          33. Schwarzmeyer Günter                 53 Belp                        1:55.10,7     34.08,6   (681)    5.27 ¦ 
12          39. Siegrist Markus                     62 Münchenbuchsee              1:42.49,8     30.23,2   (683)    4.52 ¦ 
11          74. Sigrist Reto                        71 Allschwil                   2:00.54,0     45.52,1   (684)    5.43 ¦ 
15          39. Simmler Dorothea                    67 Interlaken                  1:54.33,0     32.13,7   (685)    5.25 ¦ 
11          59. Soche Tobia                         88 Gsteigwiler                 1:50.50,1     35.48,2   (686)    5.15 ¦ 
15          42. Sonda Sabrina                       72 Zürich                      1:57.05,3     34.46,0   (687)    5.32 ¦ 
16          26. Spalteholz Andrea                   58 Unterseen                   2:01.53,7     26.46,0   (688)    5.46 ¦ 
13          51. Spiegel Peter                       48 Esslingen                   2:30.48,7   1:09.46,6   (690)    7.08 ¦ 
12          22. Spieler Walter                      59 Interlaken                  1:31.28,4     19.01,8   (691)    4.20 ¦ 
11          48. Spring Bruno                        66 Steffisburg                 1:43.03,3     28.01,4   (692)    4.53 ¦ 
11          26. Srienz Oliver                       86 Interlaken                  1:32.43,6     17.41,7   (694)    4.23 ¦ 
12          36. Staffelbach Thomas                  61 Bern                        1:41.02,7     28.36,1   (695)    4.47 ¦ 
16          35. Stähli Agnes                        57 Hofstetten BE               2:08.44,4     33.36,7   (696)    6.06 ¦ 
15          24. Stähli Mirjam                       84 Hofstetten BE               1:45.23,4     23.04,1   (697)    4.59 ¦ 
12          69. Stegmann Thomas                     64 Lyss                        2:10.33,4     58.06,8   (698)    6.11 ¦ 
12          55. Steiner Heinz                       57 Kandersteg                  1:52.07,5     39.40,9   (699)    5.18 ¦ 
16          25. Steiner Theres                      58 Kandersteg                  2:01.44,9     26.37,2   (700)    5.46 ¦ 
15          40. Steiner-Graf Lara                   72 Wengen                      1:56.17,8     33.58,5   (701)    5.30 ¦ 
11          63. Sterchi Rolf                        81 Unterseen                   1:51.49,5     36.47,6   (702)    5.17 ¦ 
12          14. Sterren Quirin                      65 Eischoll                    1:29.11,9     16.45,3   (703)    4.13 ¦ 
13          43. Stocker Xaver                       48 Niederbipp                  2:03.32,5     42.30,4   (704)    5.51 ¦ 
12          26. Streilein-Hurni André               62 Spiez                       1:34.30,3     22.03,7   (705)    4.28 ¦ 
12          56. Streit Peter                        62 Thun                        1:52.28,8     40.02,2   (706)    5.19 ¦ 
17           9. Stritt Christine                    47 Gurmels                     2:01.53,2     30.19,5   (707)    5.46 ¦ 
15          18. Strupler Annina                     84 Grindelwald                 1:42.06,0     19.46,7   (708)    4.50 ¦ 
12          42. Stübi Hans                          61 Malters                     1:44.53,0     32.26,4   (709)    4.58 ¦ 
16          11. Stübi Yvonne                        65 Malters                     1:50.56,5     15.48,8   (710)    5.15 ¦ 
12          62. Stucki Ulrich                       60 Brienz BE                   1:57.47,8     45.21,2   (711)    5.34 ¦ 
16          29. Teinilä Susanna                     64 Bellmund                    2:03.28,2     28.20,5   (712)    5.51 ¦ 
15          12. Teuscher Brigitte                   74 Schwanden Sigrisw           1:38.02,6     15.43,3   (713)    4.38 ¦ 
16          44. Teuscher Renate                     58 Brienz BE                   2:27.55,6     52.47,9   (714)    7.00 ¦ 
13           8. Thalmann Paul                       49 Bösingen                    1:29.29,8      8.27,7   (715)    4.14 ¦ 
16           2. Thomet Goetz Christine              65 Mühleberg                   1:35.43,6      0.35,9   (716)    4.32 ¦ 
11          12. Thommen Pascal                      80 Ormalingen                  1:22.50,7      7.48,8   (717)    3.55 ¦ 
11          75. Ueltschi Werner                     78 Spiez                       2:01.06,8     46.04,9   (718)    5.44 ¦ 
12           4. Ulli Jörg, Langenthal               61 LV Langenthal               1:19.30,9      7.04,3   (719)    3.46 ¦ 
12           3. Ulrich Daniel                       65 Zug                         1:18.40,1      6.13,5   (720)    3.43 ¦ 
12          15. Urfer Walter                        57 Kirchdorf BE                1:29.38,8     17.12,2   (721)    4.14 ¦ 
15          62. Voigt Cornelia                      76 Obbürgen                    2:05.20,5     43.01,2   (722)    5.56 ¦ 
12          47. von Allmen Ernst                    59 Bönigen                     1:47.48,1     35.21,5   (723)    5.06 ¦ 
16          21. von Allmen-Sarmiento Teresita       65 Wilderswil                  2:00.33,0     25.25,3   (724)    5.42 ¦ 
11          65. von Burg Peter, Halten              68 LG-Derendingen              1:52.47,0     37.45,1   (725)    5.20 ¦ 
15          17. von Känel Maya                      75 Frutigen                    1:41.27,5     19.08,2   (726)    4.48 ¦ 
11          38. Vonderheit Andreas                  73 Zürich                      1:37.09,1     22.07,2   (727)    4.36 ¦ 
11          29. Vonderheit Christian                75 D-Mainz                     1:33.45,8     18.43,9   (728)    4.26 ¦ 
11          61. Weber Michael                       66 Spiez                       1:51.21,2     36.19,3   (729)    5.16 ¦ 
12          49. Wegmüller Bernhard                  58 Rubigen                     1:48.59,0     36.32,4   (730)    5.09 ¦ 
12           5. Weissmüller Markus                  60 Neuenegg                    1:22.59,8     10.33,2   (732)    3.56 ¦ 
16          17. Wenger Madelaine                    57 Ostermundigen               1:56.09,7     21.02,0   (734)    5.30 ¦ 
16          41. Wettstein-Kropf Verena              59 Rubigen                     2:18.04,1     42.56,4   (735)    6.32 ¦ 
13          17. Wicht Denis                         54 Genève                      1:36.48,6     15.46,5   (736)    4.35 ¦ 
16           7. Wicht Marie                         61 Genève                      1:43.06,2      7.58,5   (737)    4.53 ¦ 
16          40. Widmer Christine                    62 Worb                        2:17.50,1     42.42,4   (738)    6.31 ¦ 
14           7. Widmer-Klaiber Paul                 39 Effretikon                  1:48.42,5     24.44,4   (739)    5.09 ¦ 
16          43. Wismer Heike                        61 Matten                      2:27.33,7     52.26,0   (740)    6.59 ¦ 
12          64. Wüthrich Peter                      60 Rubigen                     1:59.38,3     47.11,7   (743)    5.40 ¦ 
12          48. Wüthrich Rudolf                     62 Thunstetten                 1:47.55,3     35.28,7   (744)    5.06 ¦ 
12          51. Wymann Martin                       63 Heimberg                    1:49.13,3     36.46,7   (745)    5.10 ¦ 
16          15. Wyssmüller Käthi                    62 Heimberg                    1:52.34,1     17.26,4   (746)    5.20 ¦ 
12           2. Wyttenbach Werner                   65 Lyss                        1:17.55,5      5.28,9   (747)    3.41 ¦ 
16          13. Zeller Doris                        64 Spiez                       1:51.21,3     16.13,6   (748)    5.16 ¦ 
16          46. Zimmermann-Kehrli Monika            65 Brienz BE                   2:29.01,4     53.53,7   (749)    7.03 ¦ 
16          23. Zürcher Christine                   58 Adlikon b.Regensdf          2:01.26,0     26.18,3   (750)    5.45 ¦ 
16          10. Zürrer Bertha                       59 Hemmiken                    1:47.55,2     12.47,5   (751)    5.06 ¦ 
13          34. Zürrer Thomas                       53 Hemmiken                    1:56.04,7     35.02,6   (752)    5.30 ¦ 
12          63. Amsler Roger                        64 Pratteln                    1:58.16,0     45.49,4   (753)    5.36 ¦ 
15          73. Bärtschi Franziska+3 b              67 Thun                        2:24.49,6   1:02.30,3   (754)    6.51 ¦ 
16          42. Braun Yolanda                       63 Goldiwil (Thun)             2:24.49,6     49.41,9   (755)    6.51 ¦ 
12          37. Fürst Roland                        60 Gunzgen                     1:42.09,5     29.42,9   (756)    4.50 ¦ 
12          38. Gaines Rodney+109                   65 Wabern                      1:42.41,0     30.14,4   (757)    4.51 ¦ 
15          53. Kälin Erika+4                       69 Einsiedeln                  2:01.00,3     38.41,0   (758)    5.44 ¦ 
14          15. Leeger Hans                         45 Stadel                      2:07.08,0     43.09,9   (759)    6.01 ¦ 
13          31. Menzi Roland                        52 Stettlen                    1:54.04,7     33.02,6   (760)    5.24 ¦ 
15          35. Odermatt Andrea                     67 Pratteln                    1:53.38,6     31.19,3   (761)    5.23 ¦ 
12          53. Plüss Hansjörg                      58 Olten                       1:49.41,4     37.14,8   (762)    5.11 ¦ 
13          21. Schläpfer Beni, Bönigen             54 TV Bönigen                  1:39.42,4     18.40,3   (764)    4.43 ¦ 
12           8. Schneuwly Michael                   61 St. Ursen                   1:25.12,0     12.45,4   (765)    4.02 ¦ 
16           9. Schneuwly Marianne                  63 St. Ursen                   1:46.34,0     11.26,3   (766)    5.03 ¦ 
11          67. Sterchi Marco+32a                   86 Unterseen                   1:56.06,7     41.04,8   (767)    5.30 ¦ 
11          28. Liechti Stephan                     76 Wattenwil                   1:33.41,9     18.40,0   (769)    4.26 ¦ 
12          67. Ohea Adrian                         62 Lalden                      2:10.06,8     57.40,2   (770)    6.09 ¦ 
12          72. Spracklin Christopher               63 UK-Aberdeen                 2:25.13,2   1:12.46,6   (771)    6.52 ¦ 
12          61. Krieg Wilhelm                       57 Schwarzenburg               1:56.49,2     44.22,6   (772)    5.32 ¦ 
11          80. Kundert Marc                        69 Steffisburg                 2:06.21,9     51.20,0   (774)    5.59 ¦ 
14           5. Kundert Hanspeter                   44 Steffisburg                 1:44.07,8     20.09,7   (775)    4.56 ¦ 
12          20. Abt Thomas                          62 Ermensee                    1:30.00,5     17.33,9   (776)    4.15 ¦ 
12          44. Veghini Dario                       65 Brig                        1:46.37,1     34.10,5   (777)    5.03 ¦ 
11           4. Ehmele Stefano+8                    68 Visp                        1:16.18,4      1.16,5   (778)    3.36 ¦ 
13          36. Walthert Michel                     53 Villeret                    2:00.58,3     39.56,2   (779)    5.43 ¦ 
16          33. Bortfeld Marja+13                   56 DE-Wedemark                 2:07.50,1     32.42,4   (780)    6.03 ¦ 
13          48. Kleinau Stephan, D-Ronnenberg       55 Tus Empelde                 2:07.50,1     46.48,0   (781)    6.03 ¦ 
15          70. Wenger Evelyne                      68 Gündlischwand               2:18.13,2     55.53,9   (782)    6.33 ¦ 
14           2. Meier Hansruedi, Bütschwil          41 KTV Buetschwil              1:36.03,8     12.05,7   (783)    4.33 ¦ 
15          67. Brügger Therese, Beatenberg         66 SP Camignolo                2:14.38,4     52.19,1   (784)    6.22 ¦ 
17          14. Egger Marianne                      48 Krattigen                   2:24.14,1     52.40,4   (785)    6.50 ¦ 
15           4. Goncales Kellie                     78 Wilderswil                  1:30.41,3      8.22,0   (786)    4.17 ¦ 
15          30. White Kim                           69 Unterseen                   1:50.17,7     27.58,4   (787)    5.13 ¦ 
12          34. Brunner Hansueli                    62 Brienz BE                   1:39.28,8     27.02,2   (788)    4.42 ¦ 
16          30. Wyss Madelaine                      65 Bönigen                     2:05.00,6     29.52,9   (789)    5.55 ¦ 
11          31. Zwahlen Keshab                      75 Hünibach                    1:34.24,7     19.22,8   (790)    4.28 ¦ 
15          55. Ruprecht Astrid                     66 Bönigen                     2:01.11,6     38.52,3   (791)    5.44 ¦ 
12          46. Wenger Daniel                       62 Bönigen                     1:47.34,0     35.07,4   (792)    5.05 ¦ 
12          66. Ruprecht Hanspeter                  61 Bönigen                     2:02.49,4     50.22,8   (793)    5.49 ¦ 
11          32. Schneider Beat                      66 Matten                      1:34.54,6     19.52,7   (794)    4.29 ¦ 
16          20. Grütter Doris                       57 Interlaken                  1:58.39,6     23.31,9   (795)    5.37 ¦ 
13          29. Foletti Jürg                        51 Unterseen                   1:49.29,6     28.27,5   (796)    5.11 ¦ 
11           7. Fuhrer Christian, Wilderswil        68 SC Gündlischwand            1:21.13,1      6.11,2   (797)    3.50 ¦ 
13          41. Brönnimann Jürg                     55 Heimberg                    2:01.50,7     40.48,6   (798)    5.46 ¦ 
11          70. Landmesser Adrian                   69 Grindelwald                 1:58.31,2     43.29,3   (799)    5.37 ¦ 
13          49. Fuchs Hans                          50 Brienz BE                   2:08.44,5     47.42,4   (800)    6.06 ¦ 
17           3. Baumgartner Heidi                   55 Meiringen                   1:46.52,7     15.19,0   (801)    5.03 ¦ 
3           48. Crettex Michel                      61 Nyon                        2:54.22,7     49.57,1   (802)    4.58 ¦ 
15          54. Rothenbühler Nadine                 81 Thun                        2:01.08,0     38.48,7   (803)    5.44 ¦ 
11          39. Hefti Martin                        72 Spiez                       1:37.40,0     22.38,1   (804)    4.37 ¦ 
11          36. Blatter Jürg+55, Unterseen          67 TV Unterseen                1:36.02,2     21.00,3   (805)    4.33 ¦ 
13          25. Buri Heinrich                       51 Bönigen                     1:43.39,3     22.37,2   (806)    4.54 ¦ 
16           3. Jäger Marianne                      61 Bönigen                     1:37.13,3      2.05,6   (807)    4.36 ¦ 
12          31. Michel Hermann                      58 Bönigen                     1:37.13,5     24.46,9   (808)    4.36 ¦ 
12           9. Weinekötter Jürgen, Matten b. Inter 65 TV Unterseen                1:25.21,5     12.54,9   (809)    4.02 ¦ 
11          60. Wyss Werner, Unterseen              71 Unterseen                   1:51.00,8     35.58,9   (810)    5.15 ¦ 
17           8. Bühler Renate                       50 Hofstetten                  2:00.12,0     28.38,3   (811)    5.41 ¦ 
12          35. Fuchs Heinz+2                       56 Interlaken                  1:40.59,0     28.32,4   (812)    4.47 ¦ 
14           9. Kurz Hans-Jürgen, D-Halle           37 USV-Halle                   1:58.19,2     34.21,1   (813)    5.36 ¦ 
13          38. Mosimann Heinz                      53 Meiringen                   2:01.23,1     40.21,0   (814)    5.45 ¦ 
11          52. Stöckli Dominik+11                  74 Hettiswil                   1:46.04,2     31.02,3   (815)    5.01 ¦ 
11          58. Amstutz Michael                     78 Ittigen                     1:50.21,4     35.19,5   (816)    5.13 ¦ 
13          15. Götz Ernst, Unterseen               52 TV Unterseen                1:35.02,9     14.00,8   (817)    4.30 ¦ 
11          20. Schneiter Ruedi, Thun               75 TriTeamSteffisburg          1:29.26,4     14.24,5   (818)    4.14 ¦ 
15          14. Almer Elisabeth                     72 Grindelwald                 1:39.00,6     16.41,3   (819)    4.41 ¦ 
16          45. Fentzahn Annette                    65 DE-Mainz                    2:28.51,0     53.43,3   (820)    7.03 ¦ 
11          10. Benvegu Jvan+555                    69 Bäretswil                   1:22.42,6      7.40,7   (821)    3.55 ¦ 
11          27. Holzer Benjamin                     74 Latterbach                  1:32.49,7     17.47,8   (822)    4.23 ¦ 
11          46. Berclaz Stefan+A                    74 Gampel                      1:40.39,6     25.37,7   (823)    4.46 ¦ 
15          29. Müller Carmen, Interlaken           80 SG Spiezathlon              1:49.18,9     26.59,6   (824)    5.10 ¦ 
13          27. Fischer Alfred                      55 Brienz                      1:46.00,7     24.58,6   (825)    5.01 ¦ 
14          20. Frei Bruno                          40 Zürich                      2:31.02,7   1:07.04,6   (826)    7.09 ¦ 
14          21. Niederhäuser Hansruedi, Münsingen   26 SLVS                        2:38.58,1   1:15.00,0   (827)    7.32 ¦ 
15           3. Schneider Esther, Belp              81 LG Huttwil                  1:30.28,6      8.09,3   (828)    4.17 ¦ 
16           8. Bitterlin Petra                     62 Jegenstorf                  1:43.36,0      8.28,3   (829)    4.54 ¦ 
11          19. Cadegg Christian, Steffisburg       71 SG Spiezathlon              1:28.50,4     13.48,5   (830)    4.12 ¦ 
13          32. Hubacher Ulrich                     47 Münsingen                   1:54.14,9     33.12,8   (831)    5.24 ¦ 
11           8. Husler Florian                      83 Heimisbach                  1:21.21,8      6.19,9   (832)    3.51 ¦ 
15          45. Bandi Annemarie, Zollikofen         66 SLVS                        1:58.19,8     36.00,5   (833)    5.36 ¦ 
13           4. Spring Hanspeter, Zollikofen        51 SLVS                        1:26.05,3      5.03,2   (834)    4.04 ¦ 
11           6. Eicher Bernhard                     72 Eriz                        1:18.30,0      3.28,1   (835)    3.43 ¦ 
15           2. Meyer Andrea, Thun                  66 All Blacks                  1:27.29,0      5.09,7   (836)    4.08 ¦ 
12           6. Brülhart Martin                     63 Gümligen                    1:23.10,3     10.43,7   (837)    3.56 ¦ 
13          16. Steiger Peter                       46 Bern                        1:35.09,5     14.07,4   (838)    4.30 ¦ 
17           6. Wenger Anita                        55 Steffisburg                 1:53.26,3     21.52,6   (839)    5.22 ¦ 
13          26. Wegner Manfred                      54 Steffisburg                 1:45.33,1     24.31,0   (840)    5.00 ¦ 
15           8. von Känel Bea, Stettlen             68 STB                         1:35.18,2     12.58,9   (841)    4.31 ¦ 
11           5. Dörr Christian, Bern                70 SLVS                        1:18.13,5      3.11,6   (842)    3.42 ¦ 
13          18. Togni Paul                          51 Thun                        1:38.53,4     17.51,3   (843)    4.41 ¦ 
15          46. Enggist Sabrina, Oensingen          80 STV Oensingen               1:58.22,6     36.03,3   (844)    5.36 ¦ 
13          11. Dietrich Ueli, Illiswil             53 SLVS                        1:33.22,2     12.20,1   (845)    4.25 ¦ 
12          11. Saurer Beat                         60 Thun                        1:27.36,7     15.10,1   (846)    4.09 ¦ 
11          30. Hayer Arnold                        78 Zürich                      1:33.45,9     18.44,0   (847)    4.26 ¦ 
11          49. Donzé Roland                        73 Unterseen                   1:44.09,3     29.07,4   (848)    4.56 ¦ 
12          27. Küpfer Michael                      64 Burgdorf                    1:35.17,9     22.51,3   (849)    4.30 ¦ 
15          21. Rutschmann Gabriela                 73 Burgdorf                    1:42.51,9     20.32,6   (850)    4.52 ¦ 
16          12. Hasenfratz Susanne, Gunzgen         60 LSG Olten                   1:51.03,4     15.55,7   (851)    5.15 ¦ 
15          13. Keller Marianne, Niederbuchsiten    71 LSG Olten                   1:38.03,4     15.44,1   (852)    4.38 ¦ 
15          22. Willi-Renfer Christine              73 Steffisburg                 1:44.21,0     22.01,7   (853)    4.56 ¦ 
13          46. Kurt Fritz                          47 Ittigen                     2:07.07,8     46.05,7   (854)    6.01 ¦ 
13          23. Bürki Andreas                       52 Faulensee                   1:41.43,1     20.41,0   (855)    4.49 ¦ 
18           2. Glanzmann Rosmarie                  43 Biel/Bienne                 2:22.34,9     16.55,0   (856)    6.45 ¦ 
11          43. Mona Charly                         69 Matten                      1:39.37,9     24.36,0   (857)    4.43 ¦ 
16          16. Zuber Esther                        57 Muri b. Bern                1:54.56,3     19.48,6   (858)    5.26 ¦ 
11          83. Nivola Gianpaolo, Littau            66 LR-Mauritius-Emmen          2:17.27,1   1:02.25,2   (859)    6.30 ¦ 
11          41. Beiner Michael                      80 Heimberg                    1:38.53,0     23.51,1   (860)    4.41 ¦ 
13           3. Schmid Hans                         53 Engwilen                    1:24.47,5      3.45,4   (861)    4.01 ¦ 
15          16. Galyna Petrenko                     79 Adliswil                    1:40.41,1     18.21,8   (862)    4.46 ¦ 
12          12. Melchiorre Mario, Bellinzona        60 Ticino Running              1:28.10,0     15.43,4   (863)    4.10 ¦ 
11           9. Schwab Rolf                         66 Utzenstorf                  1:21.34,7      6.32,8   (864)    3.51 ¦ 
11          44. Kirchmayr Arno                      67 Risch                       1:39.57,7     24.55,8   (865)    4.44 ¦ 
11          55. Weiland Andreas                     71 Neuchâtel                   1:48.49,0     33.47,1   (866)    5.09 ¦ 
14          19. Ribi Max, Zürich                    ?? SLVS                        2:26.12,4   1:02.14,3   (867)    6.55 ¦ 
13           2. Maeder Walter                       51 Courgevaux                  1:23.16,8      2.14,7   (868)    3.56 ¦ 
11          25. Zmoos Martin                        66 Studen BE                   1:31.59,6     16.57,7   (869)    4.21 ¦ 
12          58. Schnidrig Roland                    57 Grächen                     1:53.06,9     40.40,3   (870)    5.21 ¦ 
13          12. Gilles Jean-Guy                     47 Bulle                       1:33.30,9     12.28,8   (871)    4.25 ¦ 
12          18. Sterchi Hansruedi                   64 Ringgenberg BE              1:29.53,2     17.26,6   (872)    4.15 ¦ 
12          10. Graf Simon                          64 Lenk im Simmental           1:26.16,9     13.50,3   (873)    4.05 ¦ 
12           7. Jäiser Ernst                        62 Dürrenroth                  1:24.30,1     12.03,5   (874)    4.00 ¦ 
13          47. Tschannen Walter                    54 Konolfingen                 2:07.28,3     46.26,2   (875)    6.02 ¦ 
13          20. Bärtschi Walter, Rütschelen         46 Laufgruppe LVL              1:39.34,2     18.32,1   (876)    4.43 ¦ 
16          37. Karrer Rita                         58 Büsserach                   2:14.26,0     39.18,3   (877)    6.22 ¦ 
13          44. Karrer Beat                         53 Büsserach                   2:03.51,3     42.49,2   (878)    5.52 ¦ 
11          68. Vogt Jürg                           74 Bassersdorf                 1:56.14,6     41.12,7   (879)    5.30 ¦ 
11          13. Willi Christof                      78 Steffisburg                 1:22.54,9      7.53,0   (880)    3.55 ¦ 



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.