49. Brienzerseelauf - Land "D"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6            1. Brema Susanne                       70 D-Eggenstein-Leopoldshafe   2:18.53,2       -----    (51)    3.58 ¦ 
12          59. Erdt Tom                            63 D-Erfurt                    1:53.23,0     40.56,4   (557)    5.22 ¦ 
15          71. Balzer Martina                      66 D-Frankfurt                 2:21.44,7     59.25,4   (513)    6.43 ¦ 
13          37. Doiwa Christian                     51 D-Frankfurt                 2:01.00,7     39.58,6   (551)    5.44 ¦ 
14          18. Pilger Gerhard                      45 D-Frankfurt                 2:18.58,1     55.00,0   (643)    6.35 ¦ 
16          24. Christian Sabine                    60 D-Freiburg                  2:01.32,6     26.24,9   (539)    5.45 ¦ 
14           9. Kurz Hans-Jürgen, D-Halle           37 USV-Halle                   1:58.19,2     34.21,1   (813)    5.36 ¦ 
4           49. Hamersley Mark, D-Hattersheim       52 LG Stadt Hattersheim        3:37.01,4   1:15.01,3   (102)    6.12 ¦ 
11          76. Dandey Georg                        72 D-Hohentengen               2:01.27,9     46.26,0   (413)    5.45 ¦ 
4           15. Baumgartner Franz                   54 D-Jestetten                 2:52.09,0     30.08,9    (29)    4.55 ¦ 
6            9. Ensslen Juliane                     74 D-Karlsruhe                 2:56.10,2     37.17,0    (71)    5.02 ¦ 
2           51. Helwing Hans                        71 D-Karlsruhe                 2:56.10,1     52.17,0   (106)    5.02 ¦ 
6           10. Holtfester Ursula                   66 D-Karlsruhe                 2:56.11,6     37.18,4   (111)    5.02 ¦ 
1            2. Schnider Roman                      78 D-Karlsruhe                 2:07.37,3      0.13,5   (201)    3.38 ¦ 
4           40. Wein Norbert                        52 D-Karlsruhe                 3:26.01,0   1:04.00,9   (242)    5.53 ¦ 
4           43. Wildi Hubertus                      52 D-Lörrach                   3:27.58,3   1:05.58,2   (295)    5.56 ¦ 
11          29. Vonderheit Christian                75 D-Mainz                     1:33.45,8     18.43,9   (728)    4.26 ¦ 
8            4. Kallfass Helga                      52 D-Nieder-Tegernau           3:16.46,4     34.42,9   (335)    5.37 ¦ 
8            9. Werz Renate, D-Offenburg            47 SV Freistett                3:43.03,7   1:01.00,2   (243)    6.22 ¦ 
13          48. Kleinau Stephan, D-Ronnenberg       55 Tus Empelde                 2:07.50,1     46.48,0   (781)    6.03 ¦ 
3           51. Zeitvogel Hubert                    65 D-Sasbachwalden             2:57.09,3     52.43,7   (297)    5.03 ¦ 
3           73. Zeh Andreas, D-Schopfheim           64 SG Eichen                   3:09.53,1   1:05.27,5   (352)    5.25 ¦ 
4           20. Weissenberger Hubert, D-Schwerzen   48 LG Hohenfels                2:56.04,0     34.03,9   (370)    5.01 ¦ 
2           44. Grab Manfred                        67 D-Wehr                      2:51.22,3     47.29,2    (92)    4.53 ¦ 

Total 24



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.