49. Brienzerseelauf - nach Ortschaft "W"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13          14. Bienz Peter                         50 Wabern                      1:34.45,5     13.43,4   (519)    4.29 ¦ 
12          38. Gaines Rodney+109                   65 Wabern                      1:42.41,0     30.14,4   (757)    4.51 ¦ 
12          17. Jutzi Ulrich                        65 Wabern                      1:29.45,0     17.18,4   (600)    4.15 ¦ 
6           38. Schuon Manuela                      80 Wädenswil                   3:52.44,8   1:33.51,6   (205)    6.38 ¦ 
20           5. Lustenberger Jessica                92 Waldegg BE                    10.54,8      1.08,0  (2126)    3.53 ¦ 
24         ---  Schläfli Natalie                    71 Waldegg BE                    49.46,1      8.15,8  (2091)    8.17 ¦ 
10          44. Fankhauser Ulrich+Ryser Bernhard+Ri 52 Die glorreichen 3           2:52.06,7     47.10,8  (1015)    4.55 ¦ 
10          41. Hertig Guido+Sigrist Hans+Hertig Ma 67 Laufteam Wattenwil          2:51.25,3     46.29,4  (1029)    4.53 ¦ 
11          28. Liechti Stephan                     76 Wattenwil                   1:33.41,9     18.40,0   (769)    4.26 ¦ 
6           20. Locher Ursula                       68 Wattenwil                   3:09.19,1     50.25,9   (136)    5.24 ¦ 
7            8. Loretan Margrit                     61 Wattenwil                   3:08.53,2     25.28,2   (138)    5.23 ¦ 
16          28. Haslimeier Regina                   60 Wegenstetten                2:02.37,9     27.30,2   (577)    5.48 ¦ 
15           1. Zeller-Abbühl Corinne               68 Weissenburg                 1:22.19,3       -----   (505)    3.54 ¦ 
15          63. Brunner Irène                       69 Wengen                      2:05.59,4     43.40,1   (530)    5.58 ¦ 
7           10. Graf Engi Judith                    60 Wengen                      3:25.27,0     42.02,0    (93)    5.52 ¦ 
15          36. Leder Janine                        72 Wengen                      1:53.48,5     31.29,2   (615)    5.23 ¦ 
21          39. Steiner Dominik                     97 Wengen                        10.01,9      2.32,7  (2109)    5.00 ¦ 
15          40. Steiner-Graf Lara                   72 Wengen                      1:56.17,8     33.58,5   (701)    5.30 ¦ 
21          16. Suter Joel                          98 Wengi b. Frutigen              8.35,3      1.06,1  (2131)    4.17 ¦ 
3           29. Müller Hans                         60 Wichtrach                   2:40.12,9     35.47,3   (158)    4.34 ¦ 
2           74. D'Erasmo Domenico                   75 Widnau                      4:25.59,3   2:22.06,2    (58)    7.35 ¦ 
6           15. Sispele Simone                      74 Wiedlisbach                 3:03.43,7     44.50,5   (211)    5.14 ¦ 
11           7. Fuhrer Christian, Wilderswil        68 SC Gündlischwand            1:21.13,1      6.11,2   (797)    3.50 ¦ 
2          ---  Gafner Stefan                       73 Wilderswil                      -----   gestartet    (79)    ---- ¦ 
15           4. Goncales Kellie                     78 Wilderswil                  1:30.41,3      8.22,0   (786)    4.17 ¦ 
1           16. Hänni Christian                     84 Wilderswil                  2:59.29,8     52.06,0   (103)    5.07 ¦ 
4           36. Meier Jörg                          50 Wilderswil                  3:15.21,5     53.21,4   (149)    5.34 ¦ 
10          47. Rieder Markus+Brunner Stefan+Stadel 67 Hopp de Bäse                2:55.36,5     50.40,6  (1049)    5.01 ¦ 
16          21. von Allmen-Sarmiento Teresita       65 Wilderswil                  2:00.33,0     25.25,3   (724)    5.42 ¦ 
6           39. von Känel Sarah                     84 Wilderswil                  3:59.50,4   1:40.57,2   (238)    6.51 ¦ 
24         ---  Münger Margrit                      50 Wimmis                        53.44,0     12.13,7  (2068)    8.57 ¦ 
24         ---  Pfau Priska                         56 Wimmis                        48.18,4      6.48,1  (2077)    8.03 ¦ 
24         ---  Röthlisberger Dori                  41 Wimmis                        58.05,9     16.35,6  (2087)    9.40 ¦ 
10          55. Schmid Ralph+Messerli Esther+Schmid 69 Roadrunners                 3:01.48,9     56.53,0  (1070)    5.11 ¦ 
24         ---  Sederimo Margrit                    58 Wimmis                        58.38,9     17.08,6  (2103)    9.46 ¦ 
21          37. Stettler Silas                      98 Wimmis                        10.00,7      2.31,5  (2170)    5.00 ¦ 
22          43. Stettler Simea                      96 Wimmis                        10.31,1      2.47,9  (2169)    5.15 ¦ 
2           19. von Känel Hanspeter, Wimmis         66 Lauftreff Spiez             2:31.43,8     27.50,7   (367)    4.20 ¦ 
14          14. Engesser Hans                       45 Wintersingen                2:05.57,3     41.59,2   (408)    5.58 ¦ 
11           3. Schmid Stephan                      72 Winterthur                  1:15.51,2      0.49,3   (671)    3.35 ¦ 
22           1. Wyrsch Selina                       95 Wirzweli                       7.43,2       -----  (2150)    3.51 ¦ 
21          14. Köpfli Adrian                       97 Wolhusen                       8.29,2      1.00,0  (2051)    4.14 ¦ 
20           9. Köpfli Amanda                       93 Wolhusen                      11.11,1      1.24,3  (2052)    3.59 ¦ 
19           9. Köpfli Damian                       91 Wolhusen                       9.54,6      0.58,6  (2053)    3.32 ¦ 
15          72. Köpfli Eliana                       86 Wolhusen                    2:24.33,1   1:02.13,8   (609)    6.51 ¦ 
15          37. Köpfli Patrizia                     88 Wolhusen                    1:54.08,9     31.49,6   (407)    5.24 ¦ 
4           30. Schmid Christian                    54 Wolhusen                    3:04.55,0     42.54,9   (195)    5.17 ¦ 
2           72. Wüthrich Marcel                     67 Wollerau                    3:51.29,0   1:47.35,9   (249)    6.36 ¦ 
4           33. Michel Paul                         47 Worb                        3:12.07,3     50.07,2   (368)    5.29 ¦ 
13          50. Moser Andreas                       52 Worb                        2:17.50,0     56.47,9   (625)    6.31 ¦ 
16          40. Widmer Christine                    62 Worb                        2:17.50,1     42.42,4   (738)    6.31 ¦ 
12          71. Scabell Stefan                      58 Worben                      2:12.51,8   1:00.25,2   (660)    6.17 ¦ 
4            4. Guggisberg Willi                    53 Worblaufen                  2:31.31,8      9.31,7    (98)    4.19 ¦ 
10          76. Brunner Daniel+Brunner Isabelle+Bru 54 Team Russargues             3:25.08,5   1:20.12,6  (1011)    5.51 ¦ 
9           23. Bögli Erika+Stöckli Christine+Oderm 66 Bögli-Stöckli-Odermatt      3:30.03,7     54.03,7  (1203)    6.00 ¦ 

Total 55



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.