49. Brienzerseelauf - nach Ortschaft "L"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12          67. Ohea Adrian                         62 Lalden                      2:10.06,8     57.40,2   (770)    6.09 ¦ 
15          69. Hadorn Annekäthi                    68 Längenbühl                  2:16.59,0     54.39,7   (576)    6.29 ¦ 
12           4. Ulli Jörg, Langenthal               61 LV Langenthal               1:19.30,9      7.04,3   (719)    3.46 ¦ 
3          106. Kuhn Hans-Ueli                      59 Langnau am Albis            3:59.48,3   1:55.22,7   (127)    6.51 ¦ 
24         ---  Kehrli Sonja                        67 Langnau i. E.                 54.32,1     13.01,8  (2049)    9.05 ¦ 
11          27. Holzer Benjamin                     74 Latterbach                  1:32.49,7     17.47,8   (822)    4.23 ¦ 
17           2. Gremaud-Cochard Lise-Louise         49 Le Jordil                   1:38.43,0      7.09,3   (572)    4.40 ¦ 
14          13. Gremaud Gérald                      39 Le Jordil                   2:04.11,1     40.13,0   (571)    5.53 ¦ 
15          74. Fasel Nathalie                      67 Le Locle                    2:28.27,9   1:06.08,6   (560)    7.02 ¦ 
10           8. Bühler René+Bühler Daniel+Bühler Mi 59 Familien-Team               2:22.40,3     17.44,4  (1012)    4.04 ¦ 
24         ---  Steffen Monika                      64 Leissigen                     57.33,9     16.03,6  (2160)    9.35 ¦ 
4            1. Storchenegger Martin                47 Leissigen                   2:22.00,1       -----   (350)    4.03 ¦ 
3           22. Rüfli Christian                     61 Lengnau BE                  2:38.16,1     33.50,5   (362)    4.31 ¦ 
2           16. Zingg Christian                     66 Lengnau BE                  2:28.11,6     24.18,5   (258)    4.14 ¦ 
12          10. Graf Simon                          64 Lenk im Simmental           1:26.16,9     13.50,3   (873)    4.05 ¦ 
10          45. Rieben Andreas+Rieder Christian+Wam 88 Schnelle Lenker             2:52.41,6     47.45,7  (1048)    4.56 ¦ 
4            6. Zürcher Arthur                      52 Lenk im Simmental           2:36.05,1     14.05,0   (260)    4.27 ¦ 
9            2. Zürcher Daniela+Abgottspon Julia+Wy 79 All Blacks Woman            2:39.45,3      3.45,3  (1227)    4.33 ¦ 
12          68. Huber Peter, Lenzburg               61 Gruppe Staufen Behind. La   2:10.17,1     57.50,5   (593)    6.10 ¦ 
14           3. Schönholzer Hans                    44 Liebefeld                   1:37.53,1     13.55,0   (680)    4.38 ¦ 
11          83. Nivola Gianpaolo, Littau            66 LR-Mauritius-Emmen          2:17.27,1   1:02.25,2   (859)    6.30 ¦ 
6           12. Ziehli Sonja                        68 Lobsigen                    2:59.49,0     40.55,8   (256)    5.08 ¦ 
15           6. Grass Nicole                        78 Lohn-Ammannsegg             1:34.36,1     12.16,8   (570)    4.29 ¦ 
12          25. Pfeiffer Klaus                      58 Lommiswil                   1:32.34,4     20.07,8   (640)    4.23 ¦ 
10          19. Salzmann Oliver+Thiemann Norbert+Me 70 Dreamteam                   2:38.50,3     33.54,4  (1053)    4.32 ¦ 
1            7. Bernhard Urs                        79 Lützelflüh-Goldb            2:30.44,5     23.20,7    (32)    4.18 ¦ 
3          105. Blaesi Thomas                       62 Luzern                      3:54.26,0   1:50.00,4    (38)    6.41 ¦ 
11          66. Pfyffer Thomas                      72 Luzern                      1:55.29,0     40.27,1   (641)    5.28 ¦ 
3           81. Bernasconi Sergio                   65 Lyss                        3:20.46,5   1:16.20,9    (31)    5.44 ¦ 
3           47. Blaser Daniel                       63 Lyss                        2:54.20,2     49.54,6    (40)    4.58 ¦ 
11          79. Gerber Stefan                       66 Lyss                        2:05.51,3     50.49,4   (563)    5.57 ¦ 
4            9. Hiltbrand Andreas                   55 Lyss                        2:41.36,9     19.36,8   (107)    4.37 ¦ 
10          21. Scholl Thomas+Eggli Hans+Künsch Rue 49 Laufsport Aarberg           2:39.15,6     34.19,7  (1058)    4.33 ¦ 
12          69. Stegmann Thomas                     64 Lyss                        2:10.33,4     58.06,8   (698)    6.11 ¦ 
12           2. Wyttenbach Werner                   65 Lyss                        1:17.55,5      5.28,9   (747)    3.41 ¦ 
5            2. Kopp Peter                          37 Lyssach                     2:41.32,4      0.50,2   (124)    4.36 ¦ 

Total 36



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.