49. Brienzerseelauf - nach Ortschaft "F"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13          23. Bürki Andreas                       52 Faulensee                   1:41.43,1     20.41,0   (855)    4.49 ¦ 
2           52. Aeschlimann Sacha                   70 Forel                       2:58.58,1     55.05,0   (267)    5.06 ¦ 
2           15. Hadorn Thomas                       73 Forst                       2:27.29,3     23.36,2   (101)    4.12 ¦ 
24         ---  Graf Edith                          56 Fraubrunnen                   45.34,3      4.04,0  (2034)    7.35 ¦ 
4            8. Murer Rolf                          54 Frauenfeld                  2:41.25,6     19.25,5   (160)    4.36 ¦ 
3           38. Ruettener Hans Peter, Frauenfeld    64 LSV Frauenfeld              2:46.27,4     42.01,8   (317)    4.45 ¦ 
10          32. Güdel Anton+Gäumann Werner+Herren E 65 TSV Frauenkappelen II/ Mi   2:45.16,9     40.21,0  (1024)    4.43 ¦ 
10          63. Infanti Silvano+Derendinger Nicole+ 60 TSV Frauenkappelen I / Mi   3:04.43,2     59.47,3  (1033)    5.16 ¦ 
20          10. Schranz Denise-Nicole               90 Freimettigen                  11.17,3      1.30,5  (2093)    4.01 ¦ 
21           4. Schranz Thierry                     95 Freimettigen                   7.52,4      0.23,2  (2094)    3.56 ¦ 
2           56. Mäder Anton                         70 Fribourg                    3:05.01,3   1:01.08,2   (144)    5.17 ¦ 
2           60. Arni Markus                         66 Frutigen                    3:21.43,0   1:17.49,9    (21)    5.45 ¦ 
1           12. Germann Lukas                       82 Frutigen                    2:52.49,7     45.25,9    (85)    4.56 ¦ 
2            8. Glogger Daniel, Frutigen            72 TV Frutigen                 2:15.23,1     11.30,0   (359)    3.52 ¦ 
2           11. Jenzer Stefan, Frutigen             75 TV Frutigen                 2:20.29,7     16.36,6   (357)    4.00 ¦ 
2            3. Jenzer Urs                          70 Frutigen                    2:05.32,8      1.39,7     (3)    3.35 ¦ 
2           35. Müller Martin                       69 Frutigen                    2:41.51,1     37.58,0   (159)    4.37 ¦ 
16          14. Rauber Ursula                       60 Frutigen                    1:51.32,6     16.24,9   (672)    5.17 ¦ 
4            7. Rieder Martin, Frutigen             49 LT Bircher                  2:38.25,8     16.25,7   (175)    4.31 ¦ 
11          64. Rieder Mathias                      80 Frutigen                    1:51.57,5     36.55,6   (651)    5.18 ¦ 
4            5. Steiner Ueli                        53 Frutigen                    2:35.12,5     13.12,4   (217)    4.26 ¦ 
22          16. Suter Nicole                        97 Frutigen                       8.59,9      1.16,7  (2130)    4.29 ¦ 
15          17. von Känel Maya                      75 Frutigen                    1:41.27,5     19.08,2   (726)    4.48 ¦ 
2           34. Wyssen Samuel                       70 Frutigen                    2:41.41,1     37.48,0   (252)    4.37 ¦ 
9            7. Zürcher Rebekka+Willen Käthy+Wyssen 81 Znüni-Blitz                 2:56.53,3     20.53,3  (1228)    5.03 ¦ 

Total 25



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.