49. Brienzerseelauf - nach Name "R"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10          17. Raemy Markus+Raemy Elsbeth+Raemy Yv 58 Team Raemys                 2:36.42,5     31.46,6  (1046)    4.28 ¦ 
3           63. Ramseier Marc                       65 Hinterkappelen              3:04.28,3   1:00.02,7   (363)    5.16 ¦ 
24         ---  Ramseyer Ursula                     49 Niederwangen BE               45.45,1      4.14,8  (2079)    7.37 ¦ 
9            3. Rast Gabi+Schüpbach Lisi+Sager Sand 79 Jegenstorf                  2:44.31,4      8.31,4  (1222)    4.42 ¦ 
16          14. Rauber Ursula                       60 Frutigen                    1:51.32,6     16.24,9   (672)    5.17 ¦ 
2           62. Reber Beat                          68 Thun                        3:26.16,6   1:22.23,5   (306)    5.53 ¦ 
3           70. Reber Martin                        56 Allschwil                   3:08.42,4   1:04.16,8   (316)    5.23 ¦ 
11          57. Reber Sam                           66 Zuchwil                     1:50.13,6     35.11,7   (646)    5.13 ¦ 
10          71. Regez Marlis+Dänzer Beat+Schenker E 48 3-Angel                     3:13.54,2   1:08.58,3  (1047)    5.32 ¦ 
12          57. Reichmuth Walter                    58 Utzigen                     1:52.31,4     40.04,8   (647)    5.19 ¦ 
11          18. Reinhard Daniel                     80 Olten                       1:28.04,2     13.02,3   (648)    4.10 ¦ 
10          27. Reinhard Marc+Reinhard Madeleine+Ha 76 Sumis-Hase                  2:43.05,0     38.09,1  (1077)    4.39 ¦ 
22          11. Reinle Livia                        96 Interlaken                     8.51,6      1.08,4  (2173)    4.25 ¦ 
3           82. Reinmann Christian                  61 Rubigen                     3:22.13,1   1:17.47,5   (341)    5.46 ¦ 
4           11. Reist Jakob                         52 Herzogenbuchsee             2:42.52,1     20.52,0   (171)    4.39 ¦ 
24         ---  Rettenmund Markus                   58 Trubschachen                  51.04,9      9.34,6  (2080)    8.30 ¦ 
24         ---  Rettenmund Romi                     62 Trubschachen                  51.01,1      9.30,8  (2081)    8.30 ¦ 
7           11. Reuse Janine                        61 Kandersteg                  3:28.21,4     44.56,4   (172)    5.57 ¦ 
3           60. Reuse Jean-Pierre                   62 Kandersteg                  3:03.03,4     58.37,8   (173)    5.13 ¦ 
4           12. Reuteler Erich                      55 Interlaken                  2:45.06,3     23.06,2   (311)    4.43 ¦ 
14          19. Ribi Max, Zürich                    ?? SLVS                        2:26.12,4   1:02.14,3   (867)    6.55 ¦ 
10          45. Rieben Andreas+Rieder Christian+Wam 88 Schnelle Lenker             2:52.41,6     47.45,7  (1048)    4.56 ¦ 
15          65. Rieben Barbara                      69 Uetendorf                   2:08.24,1     46.04,8   (650)    6.05 ¦ 
7           13. Rieder Christine                    65 Bubendorf                   3:33.09,3     49.44,3   (174)    6.05 ¦ 
22           3. Rieder Corina                       96 Matten                         7.58,1      0.14,9  (2083)    3.59 ¦ 
10          47. Rieder Markus+Brunner Stefan+Stadel 67 Hopp de Bäse                2:55.36,5     50.40,6  (1049)    5.01 ¦ 
4            7. Rieder Martin, Frutigen             49 LT Bircher                  2:38.25,8     16.25,7   (175)    4.31 ¦ 
10          61. Rieder Martin+Miller Bernd+Burckhar ?? haile Triopack              3:03.18,6     58.22,7  (1050)    5.14 ¦ 
11          64. Rieder Mathias                      80 Frutigen                    1:51.57,5     36.55,6   (651)    5.18 ¦ 
22           2. Rieder Stefanie                     94 Matten                         7.55,2      0.12,0  (2082)    3.57 ¦ 
11          51. Riemer Jan                          78 Zürich                      1:45.58,0     30.56,1   (652)    5.01 ¦ 
24         ---  Riesen Hans                         43 Rüschegg Heubach              47.56,5      6.26,2  (2084)    7.59 ¦ 
22          47. Riesen Julie+2                      96 Bönigen                       10.51,7      3.08,5  (2144)    5.25 ¦ 
15          59. Riesen Sonja                        68 Kirchdorf BE                2:02.06,8     39.47,5   (653)    5.47 ¦ 
3            5. Rimann Markus                       56 Mühleberg                   2:13.17,2      8.51,6   (314)    3.48 ¦ 
13          22. Rinderknecht Hubert                 55 Stallikon                   1:41.23,7     20.21,6   (654)    4.48 ¦ 
1            9. Ringgenberg Marco                   80 Thun                        2:36.32,2     29.08,4   (176)    4.28 ¦ 
2           40. Risler Martin                       72 Zollikofen                  2:48.32,6     44.39,5   (177)    4.48 ¦ 
2           18. Ritschard Oliver                    72 Oberhofen Thun'see          2:31.42,2     27.49,1   (178)    4.20 ¦ 
14           4. Ritschard Ruedi                     44 Interlaken                  1:38.54,9     14.56,8   (655)    4.41 ¦ 
10          26. Robatel Helene+Gerber Lisbeth+Bütik 62 Edelweiss                   2:42.56,0     38.00,1  (1051)    4.39 ¦ 
24         ---  Rod Marie                           47 Gals                          51.41,3     10.11,0  (2085)    8.36 ¦ 
3            1. Rodrigues Edgar                     62 Schattdorf                  2:04.25,6       -----     (2)    3.33 ¦ 
17          12. Rosser Ursula                       49 Kiental                     2:10.42,8     39.09,1   (656)    6.11 ¦ 
14          12. Rosser Werner                       39 Kiental                     2:03.30,1     39.32,0   (657)    5.51 ¦ 
13          39. Roth Fritz                          51 Adlikon b.Regensdf          2:01.26,1     40.24,0   (658)    5.45 ¦ 
3            9. Roth Thomas                         62 Goldswil                    2:26.43,7     22.18,1   (179)    4.11 ¦ 
4           16. Roth Walter                         48 Rifferswil                  2:52.28,1     30.28,0   (180)    4.55 ¦ 
19           6. Rothenbühler Adrian                 92 Zwieselberg                    9.32,1      0.36,1  (2086)    3.24 ¦ 
4           47. Rothenbühler Konrad                 54 Bern                        3:35.06,4   1:13.06,3   (333)    6.08 ¦ 
15          54. Rothenbühler Nadine                 81 Thun                        2:01.08,0     38.48,7   (803)    5.44 ¦ 
7           15. Röthlisberger Anna                  58 Thürnen                     3:51.57,4   1:08.32,4   (181)    6.37 ¦ 
24         ---  Röthlisberger Dori                  41 Wimmis                        58.05,9     16.35,6  (2087)    9.40 ¦ 
2            4. Roulier Gilbert                     72 Muri b. Bern                2:09.54,5      6.01,4   (182)    3.42 ¦ 
9            8. Rubi Margrit+Jegher Felicitas+Imhof 65 LIMETTE                     2:57.36,3     21.36,3  (1219)    5.04 ¦ 
3           49. Ruchti Bruno                        62 Amsoldingen                 2:55.40,9     51.15,3   (183)    5.01 ¦ 
7          ---  Ruef Rosina                         60 Brienz BE                       -----   gestartet   (184)    ---- ¦ 
3           77. Ruef Tom                            62 Madiswil                    3:15.44,3   1:11.18,7   (319)    5.35 ¦ 
3           38. Ruettener Hans Peter, Frauenfeld    64 LSV Frauenfeld              2:46.27,4     42.01,8   (317)    4.45 ¦ 
3           22. Rüfli Christian                     61 Lengnau BE                  2:38.16,1     33.50,5   (362)    4.31 ¦ 
6           31. Rupp Therese                        78 Steffisburg                 3:31.33,1   1:12.39,9   (265)    6.02 ¦ 
15          55. Ruprecht Astrid                     66 Bönigen                     2:01.11,6     38.52,3   (791)    5.44 ¦ 
12          66. Ruprecht Hanspeter                  61 Bönigen                     2:02.49,4     50.22,8   (793)    5.49 ¦ 
22          20. Ruprecht Joelle                     96 Bönigen                        9.13,3      1.30,1  (2132)    4.36 ¦ 
12          54. Ruprecht Urs                        60 Gümmenen                    1:51.34,4     39.07,8   (659)    5.17 ¦ 
15          21. Rutschmann Gabriela                 73 Burgdorf                    1:42.51,9     20.32,6   (850)    4.52 ¦ 
3           26. Rutschmann Juerg                    60 Hochfelden                  2:38.58,0     34.32,4   (364)    4.32 ¦ 
1            1. Ryabkov Nikolay                     79 Zürich                      2:07.23,8       -----     (6)    3.38 ¦ 
1           19. Ryser Thomas                        78 Homberg b. Thun             3:24.52,1   1:17.28,3   (283)    5.51 ¦ 

Total 69



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.