49. Brienzerseelauf - nach Name "K"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6           36. Kächele Catharina                   75 Mürren                      3:51.21,5   1:32.28,3   (121)    6.36 ¦ 
9           19. Kaeser Dora+Portmann Carmen+Beyeler 64 Schnälle Socke              3:19.03,9     43.03,9  (1211)    5.41 ¦ 
8           10. Kaiser Rosina                       50 Therwil                     3:45.07,3   1:03.03,8   (122)    6.25 ¦ 
3            7. Kalbermatten Gaston                 62 Brienz BE                   2:22.10,1     17.44,5   (302)    4.03 ¦ 
15          53. Kälin Erika+4                       69 Einsiedeln                  2:01.00,3     38.41,0   (758)    5.44 ¦ 
8            4. Kallfass Helga                      52 D-Nieder-Tegernau           3:16.46,4     34.42,9   (335)    5.37 ¦ 
10          28. Kämpf Marianne+Kämpf Christian+Aesc 64 Sädubach Runners 5          2:43.20,2     38.24,3  (1034)    4.40 ¦ 
13          44. Karrer Beat                         53 Büsserach                   2:03.51,3     42.49,2   (878)    5.52 ¦ 
16          37. Karrer Rita                         58 Büsserach                   2:14.26,0     39.18,3   (877)    6.22 ¦ 
13           5. Käser Ueli, Hunzenschwil            54 SLVS                        1:26.41,6      5.39,5   (404)    4.06 ¦ 
15          49. Kaufmann Manuela                    87 Interlaken                  1:58.50,8     36.31,5   (603)    5.37 ¦ 
24         ---  Kehrli Sonja                        67 Langnau i. E.                 54.32,1     13.01,8  (2049)    9.05 ¦ 
15          56. Keller-Knecht Ilvia                 66 Spiez                       2:01.16,0     38.56,7   (604)    5.44 ¦ 
15          13. Keller Marianne, Niederbuchsiten    71 LSG Olten                   1:38.03,4     15.44,1   (852)    4.38 ¦ 
11           2. Kerber  Alexandra                   69 Hergiswil NW                1:15.24,8      0.22,9   (412)    3.34 ¦ 
20           4. Kernen Belinda                      93 Brienz BE                     10.54,1      1.07,3  (2050)    3.53 ¦ 
10          35. Kernen Urs+Gamboni Luca+Schlunegger 60 SC Bödeli                   2:47.01,0     42.05,1  (1035)    4.46 ¦ 
10          11. Kiener Hans-Peter+Kiener Bernhard+E 53 Go Fast                     2:29.44,6     24.48,7  (1036)    4.16 ¦ 
12          30. Kiener Walter                       59 Boll                        1:35.50,9     23.24,3   (605)    4.32 ¦ 
9           24. Kilchenmann Monika+Cherpillod Beatr 59 Lady's                      3:33.01,3     57.01,3  (1212)    6.05 ¦ 
11          44. Kirchmayr Arno                      67 Risch                       1:39.57,7     24.55,8   (865)    4.44 ¦ 
13          48. Kleinau Stephan, D-Ronnenberg       55 Tus Empelde                 2:07.50,1     46.48,0   (781)    6.03 ¦ 
2           26. Klingenfuss Reto                    73 Zürich                      2:36.46,5     32.53,4   (123)    4.28 ¦ 
17           4. Knecht-Imhof Ursula                 48 Heimenschwand               1:51.59,8     20.26,1   (606)    5.18 ¦ 
6            4. Knöri Monika                        69 Boltigen                    2:36.06,5     17.13,3    (11)    4.27 ¦ 
24         ---  Knuchel Beatrix                     57 Kräiligen                     52.51,1     11.20,8  (2149)    8.48 ¦ 
21          34. Kobler Kevin                        96 Bönigen                        9.47,7      2.18,5  (2136)    4.53 ¦ 
16          38. Kohler Edith                        65 Obergerlafingen             2:15.00,1     39.52,4   (607)    6.23 ¦ 
14           6. Koller Helmut                       38 Kloten                      1:44.30,4     20.32,3   (608)    4.57 ¦ 
9           21. Kolly Fabienne+Marro Karin+Neuhaus  74 Senslerinnen                3:24.49,7     48.49,7  (1213)    5.51 ¦ 
21          14. Köpfli Adrian                       97 Wolhusen                       8.29,2      1.00,0  (2051)    4.14 ¦ 
20           9. Köpfli Amanda                       93 Wolhusen                      11.11,1      1.24,3  (2052)    3.59 ¦ 
19           9. Köpfli Damian                       91 Wolhusen                       9.54,6      0.58,6  (2053)    3.32 ¦ 
15          72. Köpfli Eliana                       86 Wolhusen                    2:24.33,1   1:02.13,8   (609)    6.51 ¦ 
15          37. Köpfli Patrizia                     88 Wolhusen                    1:54.08,9     31.49,6   (407)    5.24 ¦ 
5            2. Kopp Peter                          37 Lyssach                     2:41.32,4      0.50,2   (124)    4.36 ¦ 
10          73. Kottmann Helena+Flück Thomas+Bühler 71 Burzelguck                  3:15.09,2   1:10.13,3  (1037)    5.34 ¦ 
3           83. Kradolfer Werner                    63 Zermatt                     3:23.08,6   1:18.43,0   (125)    5.48 ¦ 
22          44. Krebs Tanja, Niederwangen BE        97 Kelme                         10.37,5      2.54,3  (2167)    5.18 ¦ 
3          102. Krebs Werner                        62 Steffisburg                 3:49.03,0   1:44.37,4   (126)    6.32 ¦ 
11          16. Kreis Sven                          69 Bönigen                     1:26.11,9     11.10,0   (610)    4.05 ¦ 
12          61. Krieg Wilhelm                       57 Schwarzenburg               1:56.49,2     44.22,6   (772)    5.32 ¦ 
24         ---  Kriemhilde Lukas                    76 Kriens                        50.57,0      9.26,7  (2171)    8.29 ¦ 
3          106. Kuhn Hans-Ueli                      59 Langnau am Albis            3:59.48,3   1:55.22,7   (127)    6.51 ¦ 
1           10. Kumli Andreas                       76 Thierachern                 2:46.35,3     39.11,5   (129)    4.45 ¦ 
3           97. Kummer Egon                         65 Termen                      3:39.22,7   1:34.57,1   (278)    6.16 ¦ 
14           5. Kundert Hanspeter                   44 Steffisburg                 1:44.07,8     20.09,7   (775)    4.56 ¦ 
11          80. Kundert Marc                        69 Steffisburg                 2:06.21,9     51.20,0   (774)    5.59 ¦ 
22          38. Kunz Sibylle                        97 Meiringen                     10.16,0      2.32,8  (2056)    5.08 ¦ 
12          29. Künzi Martin                        63 Sundlauenen                 1:35.48,6     23.22,0   (612)    4.32 ¦ 
3           87. Küpfer Manfred                      64 Grossaffoltern              3:25.23,3   1:20.57,7   (130)    5.52 ¦ 
12          27. Küpfer Michael                      64 Burgdorf                    1:35.17,9     22.51,3   (849)    4.30 ¦ 
10          53. Kupferschmid Maja+Kehrwand Jörg+Pfä 58 Laufsport Aarberg mixte     2:59.48,0     54.52,1  (1038)    5.08 ¦ 
15          28. Kurt Beatrice                       67 Bern                        1:48.41,5     26.22,2   (613)    5.09 ¦ 
13          46. Kurt Fritz                          47 Ittigen                     2:07.07,8     46.05,7   (854)    6.01 ¦ 
14           9. Kurz Hans-Jürgen, D-Halle           37 USV-Halle                   1:58.19,2     34.21,1   (813)    5.36 ¦ 
2           68. Kurzen Adrian                       71 Aarberg                     3:46.25,4   1:42.32,3   (131)    6.28 ¦ 
10          13. Kuster Herbert Jun.+Odermatt Toni+K 87 Lauf-Treff Engelberg        2:32.42,1     27.46,2  (1039)    4.21 ¦ 

Total 58



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.