49. Brienzerseelauf - nach Name "H"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10          70. Habegger Simon+Künzi Nicole+Amacher ?? PostAuto Reisen und Freiz   3:11.24,7   1:06.28,8  (1025)    5.28 ¦ 
15          69. Hadorn Annekäthi                    68 Längenbühl                  2:16.59,0     54.39,7   (576)    6.29 ¦ 
2           15. Hadorn Thomas                       73 Forst                       2:27.29,3     23.36,2   (101)    4.12 ¦ 
16           6. Häfeli Zita                         62 Olten                       1:42.20,5      7.12,8   (403)    4.51 ¦ 
4           49. Hamersley Mark, D-Hattersheim       52 LG Stadt Hattersheim        3:37.01,4   1:15.01,3   (102)    6.12 ¦ 
1           16. Hänni Christian                     84 Wilderswil                  2:59.29,8     52.06,0   (103)    5.07 ¦ 
16          12. Hasenfratz Susanne, Gunzgen         60 LSG Olten                   1:51.03,4     15.55,7   (851)    5.15 ¦ 
15          57. Hasler Chantal, Aarau               69 SLVS / LG Aarau             2:01.57,3     39.38,0   (405)    5.46 ¦ 
6           26. Hasler Katharina                    76 Steffisburg                 3:22.37,5   1:03.44,3   (104)    5.47 ¦ 
16          28. Haslimeier Regina                   60 Wegenstetten                2:02.37,9     27.30,2   (577)    5.48 ¦ 
13          42. Haueter Max                         55 Sumiswald                   2:02.43,4     41.41,3   (578)    5.48 ¦ 
10          33. Hausammann Margreth+Plüss Michael+P 56 TSV Frauenkappelen IV /Mi   2:46.04,1     41.08,2  (1026)    4.44 ¦ 
10          18. Hausammann Walter+Dietrich Marcel+S 51 TSV FRauenkappelen III /M   2:38.37,7     33.41,8  (1027)    4.31 ¦ 
11          30. Hayer Arnold                        78 Zürich                      1:33.45,9     18.44,0   (847)    4.26 ¦ 
11          39. Hefti Martin                        72 Spiez                       1:37.40,0     22.38,1   (804)    4.37 ¦ 
21           6. Heger Gianluca, Blumenstein         95 allblacks                      8.00,3      0.31,1  (2146)    4.00 ¦ 
2           59. Heimberg Beat                       69 Ringgenberg                 3:13.25,2   1:09.32,1   (284)    5.31 ¦ 
4           34. Heiniger Peter                      49 Büren an der Aare           3:13.51,4     51.51,3   (105)    5.32 ¦ 
22          21. Heister Myla                        96 Iseltwald                      9.13,5      1.30,3  (2039)    4.36 ¦ 
2           51. Helwing Hans                        71 D-Karlsruhe                 2:56.10,1     52.17,0   (106)    5.02 ¦ 
14          10. Henderson Albert                    41 Davos Platz                 2:01.45,3     37.47,2   (580)    5.46 ¦ 
15          25. Hense Alexandra                     73 Oberburg                    1:46.10,1     23.50,8   (581)    5.01 ¦ 
15          43. Herkenrath Andrea                   68 Ringgenberg BE              1:57.07,5     34.48,2   (582)    5.33 ¦ 
21           3. Herkenrath Nils, Ringgenberg BE     96 FCI                            7.52,2      0.23,0  (2133)    3.56 ¦ 
15          44. Herren Alexandra                    72 Rosshäusern                 1:57.15,9     34.56,6   (583)    5.33 ¦ 
10          75. Herrmann Andreas+Herrmann Ursina+He 64 Laufgruppe Herrmann         3:24.12,0   1:19.16,1  (1028)    5.50 ¦ 
10          41. Hertig Guido+Sigrist Hans+Hertig Ma 67 Laufteam Wattenwil          2:51.25,3     46.29,4  (1029)    4.53 ¦ 
3           14. Hess Konrad, Utzigen                62 Joggin Club Bern            2:34.43,6     30.18,0   (374)    4.25 ¦ 
10          25. Hess Paul+Brand Markus+Kipfer Beat, 64 Mooshüpfer I                2:42.52,9     37.57,0  (1030)    4.39 ¦ 
4            9. Hiltbrand Andreas                   55 Lyss                        2:41.36,9     19.36,8   (107)    4.37 ¦ 
11          54. Hiltbrunner Beat                    67 Schmidigen-Mühlew           1:48.06,1     33.04,2   (585)    5.07 ¦ 
12          43. Hirschi Beat                        57 Bern                        1:45.11,3     32.44,7   (586)    4.59 ¦ 
12          16. Hirschi Christian                   60 Rüschegg Heubach            1:29.44,4     17.17,8   (587)    4.15 ¦ 
11          40. Hirschi Daniel                      66 Biel/Bienne                 1:38.33,3     23.31,4   (588)    4.40 ¦ 
22          32. Hirschi Michelle                    94 Biel/Bienne                    9.57,4      2.14,2  (2041)    4.58 ¦ 
22          48. Hirschi Noémie                      97 Biel/Bienne                   10.51,9      3.08,7  (2042)    5.25 ¦ 
21           8. Hirschi Patrick                     95 Brienz BE                      8.12,9      0.43,7  (2040)    4.06 ¦ 
12          41. Hirschi Roger                       61 Nidau                       1:43.56,8     31.30,2   (589)    4.55 ¦ 
21          25. Hirschi Tim                         97 Bern                           9.22,5      1.53,3  (2043)    4.41 ¦ 
9            1. Hischier Claudia+Zeiter Sarah+Lochm 70 GOMMIBLITZ                  2:36.00,0       -----  (1207)    4.27 ¦ 
5            7. Hofer Rolf, Biel/Bienne             37 Fun Runners                 3:34.32,8     53.50,6   (366)    6.07 ¦ 
11          23. Hofer Rolf                          77 Spiez                       1:30.19,1     15.17,2   (590)    4.16 ¦ 
6           37. Hoffmann Sandra                     81 Mürren                      3:51.23,9   1:32.30,7   (109)    6.36 ¦ 
2           17. Holenweg Markus                     72 Attiswil                    2:28.25,0     24.31,9   (110)    4.14 ¦ 
15           9. Holliger Ursina                     77 Interlaken                  1:35.23,9     13.04,6   (591)    4.31 ¦ 
6           10. Holtfester Ursula                   66 D-Karlsruhe                 2:56.11,6     37.18,4   (111)    5.02 ¦ 
11          27. Holzer Benjamin                     74 Latterbach                  1:32.49,7     17.47,8   (822)    4.23 ¦ 
17           5. Holzer Hanni                        47 Ostermundigen               1:52.11,0     20.37,3   (592)    5.19 ¦ 
22          14. Horne Dominique                     96 Bönigen                        8.56,3      1.13,1  (2135)    4.28 ¦ 
2           13. Hostettler Erich, Bönigen           70 TV Bönigen                  2:25.10,6     21.17,5   (112)    4.08 ¦ 
2           12. Hostettler Jürg                     73 Heimberg                    2:22.28,6     18.35,5   (113)    4.04 ¦ 
22          35. Hostettler Ramona                   95 Bönigen                       10.11,1      2.27,9  (2045)    5.05 ¦ 
10          69. Hostettler Roland+Niederhauser Salo 83 RODASA                      3:10.15,2   1:05.19,3  (1031)    5.26 ¦ 
22          29. Hostettler Svenja                   97 Bönigen                        9.53,6      2.10,4  (2046)    4.56 ¦ 
10          20. Hostettler Toni+Zurbrügg Pascal+Bru 49 Laufgruppe CH               2:38.59,1     34.03,2  (1073)    4.32 ¦ 
4           14. Houbé Alfons, Sigriswil             52 329                         2:49.33,2     27.33,1   (329)    4.50 ¦ 
13          32. Hubacher Ulrich                     47 Münsingen                   1:54.14,9     33.12,8   (831)    5.24 ¦ 
1           22. Huber M.                            78 Muttenz                     3:44.11,1   1:36.47,3   (114)    6.24 ¦ 
3           34. Huber Martin                        58 Muri                        2:44.59,1     40.33,5   (371)    4.42 ¦ 
12          68. Huber Peter, Lenzburg               61 Gruppe Staufen Behind. La   2:10.17,1     57.50,5   (593)    6.10 ¦ 
24         ---  Huber Sina                          87 Hasliberg Reuti               50.57,1      9.26,8  (2047)    8.29 ¦ 
13          30. Hubschmid Roger                     52 Ostermundigen               1:50.13,2     29.11,1   (594)    5.13 ¦ 
3           95. Hug Christian                       57 Bern                        3:37.44,2   1:33.18,6   (355)    6.13 ¦ 
13          40. Hugi Franz                          49 Bern                        2:01.38,0     40.35,9   (595)    5.45 ¦ 
10          78. Hügli Jakob+Ramseier Alfred+Kocher  58 SV Sumiswald I              3:25.37,4   1:20.41,5  (1032)    5.52 ¦ 
17          13. Hume Wendy                          48 Stechelberg                 2:14.24,2     42.50,5   (596)    6.22 ¦ 
14          17. Hume Wilfried                       40 Stechelberg                 2:14.23,8     50.25,7   (597)    6.22 ¦ 
3            3. Hürzeler Thomas                     60 Därligen                    2:10.57,5      6.31,9     (5)    3.44 ¦ 
6            5. Huser Andrea+3                      73 Gunten                      2:41.55,2     23.02,0   (268)    4.37 ¦ 
11           8. Husler Florian                      83 Heimisbach                  1:21.21,8      6.19,9   (832)    3.51 ¦ 
16          22. Huss Isabelle                       57 F-Hesingue                  2:01.05,7     25.58,0   (598)    5.44 ¦ 

Total 71



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.