49. Brienzerseelauf - nach Name "A"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
24         ---  Abegglen Andrea                     70 Brienz BE                     56.05,3     14.35,0  (2001)    9.20 ¦ 
22          45. Abegglen Kristina                   96 Brienz BE                     10.40,8      2.57,6  (2002)    5.20 ¦ 
21          26. Abegglen Patrick                    98 Brienz BE                      9.24,9      1.55,7  (2003)    4.42 ¦ 
12          20. Abt Thomas                          62 Ermensee                    1:30.00,5     17.33,9   (776)    4.15 ¦ 
3           62. Ackermann Thomas                    63 Meiringen                   3:04.19,2     59.53,6    (10)    5.15 ¦ 
24         ---  Aeberhard Daniela                   95 Jaberg                        57.56,5     16.26,2  (2004)    9.39 ¦ 
24         ---  Aeberhard Margreth                  67 Jaberg                        58.10,8     16.40,5  (2005)    9.41 ¦ 
10          62. Aeberhard Markus+Baumgartner Daniel 63 Ämmeschnägge                3:04.03,6     59.07,7  (1001)    5.15 ¦ 
24         ---  Aebersold Susanne, Ringgenberg BE   62 TV Ringgenberg                48.22,8      6.52,5  (2159)    8.03 ¦ 
3           90. Aebi Ernst                          64 Kirchberg BE                3:31.18,7   1:26.53,1    (12)    6.02 ¦ 
3           36. Aebi Eugen                          59 Aarberg                     2:45.57,4     41.31,8    (13)    4.44 ¦ 
10          30. Aebischer Sascha+Aebischer Roman+Ri 75 Aebischer-Riedo             2:44.13,0     39.17,1  (1002)    4.41 ¦ 
10          10. Aegerter Simon+Scheuner Beat+Hirsch 83 EASY DÄRBY SY               2:24.25,0     19.29,1  (1003)    4.07 ¦ 
18           1. Aellig Rösi                         43 Kiental                     2:05.39,9       -----   (502)    5.57 ¦ 
15          68. Aeschlimann Brigitte                73 Reichenbach i. K.           2:15.41,5     53.22,2   (503)    6.25 ¦ 
22          33. Aeschlimann Flurina                 96 Bolligen                      10.05,1      2.21,9  (2006)    5.02 ¦ 
2           52. Aeschlimann Sacha                   70 Forel                       2:58.58,1     55.05,0   (267)    5.06 ¦ 
2           46. Afonso Paulo                        73 Unterseen                   2:53.09,9     49.16,8    (14)    4.56 ¦ 
3           57. Albrecht Ueli                       63 Utzenstorf                  3:00.29,1     56.03,5    (15)    5.09 ¦ 
2           33. Allemann Christoph, Pieterlen       71 Jogging Biel                2:41.07,3     37.14,2   (378)    4.36 ¦ 
15          14. Almer Elisabeth                     72 Grindelwald                 1:39.00,6     16.41,3   (819)    4.41 ¦ 
2           39. Althaus Daniel                      68 Konolfingen                 2:47.00,6     43.07,5    (16)    4.46 ¦ 
13           7. Amacher Hans                        46 Unterseen                   1:27.16,1      6.14,0   (271)    4.08 ¦ 
15          64. Amacher Iris                        71 Breitenbach                 2:07.24,9     45.05,6   (504)    6.02 ¦ 
10          79. Amacher Roman+Amacher Maya+Niederha 87 Free Runing                 3:31.42,5   1:26.46,6  (1004)    6.02 ¦ 
14          11. Ambühl Werner                       40 Herbligen                   2:02.36,4     38.38,3   (506)    5.48 ¦ 
2           38. Ami Bjorn                           71 Stettlen                    2:43.57,2     40.04,1    (17)    4.41 ¦ 
10          31. Ammann Adrian+Widmer Wiltrud+Widmer 65 d'Amateure                  2:44.32,6     39.36,7  (1005)    4.42 ¦ 
10          24. Ammann Andreas+Flück Lukas+Ammann R 89 Ballenbergyangsters         2:40.52,0     35.56,1  (1006)    4.35 ¦ 
3          101. Amport Markus                       64 Grossaffoltern              3:49.01,6   1:44.36,0    (18)    6.32 ¦ 
11          45. Amrein Rolf                         66 Kerns                       1:40.30,0     25.28,1   (507)    4.45 ¦ 
21          24. Amrhein Jona                        97 Bönigen                        9.21,0      1.51,8  (2202)    4.40 ¦ 
2           50. Amrhein Ruedi                       66 Bönigen                     2:55.49,2     51.56,1   (360)    5.01 ¦ 
22          37. Amrhein Tabea                       96 Bönigen                       10.14,7      2.31,5  (2204)    5.07 ¦ 
12          63. Amsler Roger                        64 Pratteln                    1:58.16,0     45.49,4   (753)    5.36 ¦ 
11          58. Amstutz Michael                     78 Ittigen                     1:50.21,4     35.19,5   (816)    5.13 ¦ 
2           49. Anderegg Simon                      66 Meiringen                   2:55.31,8     51.38,7    (19)    5.00 ¦ 
12          21. Andrey Urs                          57 Bönigen                     1:30.11,7     17.45,1   (508)    4.16 ¦ 
11          84. Anliker Bernhard                    85 Burgdorf                    2:19.11,7   1:04.09,8   (509)    6.35 ¦ 
3           61. Anliker Marc                        58 Burgdorf                    3:04.08,0     59.42,4    (20)    5.15 ¦ 
2           60. Arni Markus                         66 Frutigen                    3:21.43,0   1:17.49,9    (21)    5.45 ¦ 
2           37. Augsburger Beat                     71 Ins                         2:43.45,2     39.52,1    (23)    4.40 ¦ 
4           13. Augsburger Martin                   49 Thun                        2:47.16,8     25.16,7    (25)    4.46 ¦ 

Total 43



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.