(42) Hauptklasse Männer

Altstätter Städtlilauf 2005 - (42) Hauptklasse Männer

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Abraham Tadese                      82 Uster                         27.01,6       -----    (13)    3.02
    2. Abusha Aberra                       87 Dielsdorf                     27.02,8      0.01,2    (11)    3.02
    3. Ribag Saaid                         71 UKR-Altötting                 27.06,4      0.04,8    (12)    3.02
    4. Tesfay Simon                        85 Uster                         27.22,1      0.20,5    (14)    3.04
    5. Rist Philipp, Jona                  71 LC Zürich                     27.23,3      0.21,7     (1)    3.04
    6. Nesero Kadi                         86 Mülligen                      27.39,3      0.37,7    (10)    3.06
    7. Vuillet Nicolas                     74 Epalinges                     27.50,0      0.48,4     (6)    3.07
    8. Kliem Roger, Hüttwilen              76 LC Frauenfeld                 27.56,3      0.54,7     (2)    3.08
    9. Anato Lalimo                        75 Uzwil                         28.07,5      1.05,9     (9)    3.09
   10. Hagmann Markus, Rorschacherberg     75 LC Brühl St. Gallen           28.37,9      1.36,3     (5)    3.13
   11. Marti Fredi, Altstätten SG          74 Donnschtig Hüpfer             28.55,8      1.54,2    (49)    3.15
   12. Gerber Markus, Rüfenacht BE         60 GG Bern                       28.59,9      1.58,3     (3)    3.15
   13. Oberti Marco, Biasca                64 Virtus Locarno                29.13,2      2.11,6    (48)    3.16
   14. Marti Adrian                        78 Altstätten SG                 29.18,2      2.16,6     (8)    3.17
   15. Rechsteiner Dominik, Wittenbach     71 Tri-Team Villett-Bianchi      29.47,3      2.45,7     (7)    3.20
   16. Thür Daniel, Hinterforst            88 STV Oberriet                  29.47,9      2.46,3    (38)    3.20
   17. Hasler Dominik, Gams                77 KTV Oberriet                  29.48,9      2.47,3    (40)    3.21
   18. Gächter Alex, Marbach SG            79 Donnschtig Hüpfer             29.59,6      2.58,0    (29)    3.22
   19. Fischli Daniel, Rebstein            80 TV Rebstein                   30.02,2      3.00,6    (28)    3.22
   20. Mächler Michael, Vorderthal         77 STV Wägital                   30.20,0      3.18,4     (4)    3.24
   21. Albertin Ismael, Marbach SG         81 MILA Rheintal                 31.04,6      4.03,0    (45)    3.29
   22. Gubler Philipp                      81 Werdenberg                    31.48,7      4.47,1    (50)    3.34
   23. Schefer Christoph, Schachen b. Reut 80 STV Oberriet-Eichenwies       31.51,5      4.49,9    (51)    3.34
   24. Hüppi Ramon, Marbach SG             84 Mila / Tri Top Team Rhein     32.03,8      5.02,2    (34)    3.36
   25. Koller Daniel                       77 Lüchingen                     33.28,9      6.27,3    (58)    3.45
   26. Wenk Markus, Rüthi (Rheintal)       80 KTV Oberriet                  33.37,7      6.36,1    (41)    3.46
   27. Schär Markus                        70 Rorschacherberg               33.52,5      6.50,9    (55)    3.48
   28. Engstler Richard, A-Göfis           71 LG Montfort                   34.20,4      7.18,8    (53)    3.51
   29. Alagiyawadu Sugath                  74 Uzwil                         35.03,5      8.01,9    (26)    3.56
   30. Hasani Dritan                       75 Romanshorn                    35.24,2      8.22,6    (43)    3.58
   31. Oussaadane Larcen                   68 Rorschacherberg               35.39,0      8.37,4  (3009)    4.00
   32. Kliebens Florian                    88 Rossrüti                      35.44,6      8.43,0    (35)    4.00
   33. Burtscher Martin, A-Bludenz         75 BH-Bludenz                    36.26,6      9.25,0    (52)    4.05
   34. Gschwend Philippe, Lüchingen        88 STV Oberriet-Eichenwies       36.29,0      9.27,4    (32)    4.05
   35. Lutz Rainer                         72 Arbon                         36.50,9      9.49,3    (44)    4.08
   36. Hüppin Roland                       80 Siebnen                       37.24,8     10.23,2    (46)    4.12
   37. Schättin Roman, Wangen SZ           79 LG GÖRPS                      38.34,0     11.32,4    (47)    4.20
   38. Gamper Maurus, Adliswil             78 KTV Altstätten                39.00,2     11.58,6    (30)    4.22
   39. Schweizer Oliver                    78 Altstätten SG                 39.51,7     12.50,1    (56)    4.28
   40. Hadorn Christian                    87 Ochlenberg                    40.25,2     13.23,6    (33)    4.32
   41. Knaus Pascal                        79 Wil SG                        41.11,2     14.09,6    (57)    4.37
   42. Prodinger Harald                    64 A-Lauterach                   42.48,3     15.46,7    (42)    4.48
   43. Thurnes Wolfgang                    64 A-Dornbirn                    46.14,3     19.12,7    (54)    5.11

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.