Altstätter Städtlilauf 2005 - nach Ortschaft "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PM           1. Schönenberger Andrea                97 Salez                          4.14,3       -----  (1243)    3.51
Sch2        23. Schönenberger Daniel                94 Salez                          8.02,8      1.21,2  (2327)    4.14
VM          44. Schönenberger Peter, Salez          59 LG Werdenberg                 20.37,3      3.54,3  (3741)    4.12
Schi2        1. Schönenberger Simone, Salez         93 LG Werdenberg                  7.06,5       -----  (2142)    3.44
S1F         16. Zellweger Edith                     54 Salez                         42.53,5     15.54,7  (1059)    6.12
S1M          4. Bantli Herby                        69 Salmsach                      30.34,8      0.51,9   (224)    3.26
HKF         12. Tinz Brigitte                       67 Salmsach                      30.03,2      5.55,9   (119)    4.21
Sch2        10. Tinz Kevin                          93 Salmsach                       7.32,7      0.51,1  (2332)    3.58
VM          62. Tinz Stefan                         65 Salmsach                      21.43,9      5.00,9  (3338)    4.26
KG         ---  Berger Dominique                    00 Sarmenstorf                    2.35,6      1.39,6  (9149)    8.38
S1F         12. Bersier Yvonne                      53 Sarn                          34.58,1      7.59,3  (1068)    5.04
Sch3         9. Saguer Daniel, Sax                  91 Tam Saguer                     6.43,7      0.37,4  (2619)    3.32
VM          85. Saguer Heinz                        64 Sax                           23.00,7      6.17,7   (420)    4.41
S1F         11. Schmid Elisabeth                    60 Sax                           34.11,5      7.12,7  (1069)    4.57
S3M         12. Locher Urs                          55 Schachen                      39.22,9      7.54,4   (605)    4.25
SJog       ---  Niederer Hansjörg, Schachen         62 MR TV Reute                   11.56,6      3.23,7  (3860)    5.25
PM          29. Mettler Vanessa, Schachen b. Reute  97 TV Reute                       5.08,6      0.54,3  (1232)    4.40
SJogi      ---  Niederer Chantal, Schachen b. Reute 94 Familie Niederer              12.28,6      3.22,2  (8119)    5.40
PM          82. Oggier Vivienne, Schachen b. Reute  98 TV Reute                       5.54,9      1.40,6  (1234)    5.22
HKM         23. Schefer Christoph, Schachen b. Reut 80 STV Oberriet-Eichenwies       31.51,5      4.49,9    (51)    3.34
PM           5. Keller Elin                         99 Schönengrund                   4.38,1      0.23,8  (9043)    4.12
PK          12. Keller Jan                          97 Schönengrund                   4.33,7      0.29,5  (1430)    4.08
PM          20. Gächter Majka                       97 Schwanden GL                   5.00,7      0.46,4  (1218)    4.33
PK          46. Gächter Djan, Schwändi              98 Donnstig Hüpfer Junioren       5.04,3      1.00,1  (1421)    4.36
Sch1         9. Gächter Janis, Schwändi             96 Donnschtig-Hüpfer Juniore      7.24,9      0.21,6  (1915)    3.54
VM          90. Gächter Miro, Schwändi              94 Donnschtig Hüpfer Juniore     24.25,1      7.42,1  (3316)    4.59
Walking    ---  Deflorin Vreni                      46 Schwerzenbach                 18.42,3      3.52,6  (3901)    8.30
Walking    ---  Döbeli Karin, Schwerzenbach         62 DTV Schwerzenbach 1           18.23,5      3.33,8  (3902)    8.21
Walking    ---  Hadorn Susanne                      67 Schwerzenbach                 14.49,7       -----  (3205)    6.44
KG         ---  Huder Anina, Schwerzenbach          00 DTV  Schwerzenbach             2.16,8      1.20,8  (9033)    7.36
Schi1       72. Huder Flurina, Schwerzenbach        96 DTV Schwerzenbach             10.16,6      2.50,6  (1728)    5.24
VF          41. Huder Silvia, Schwerzenbach         66 DTV Schwerzenbach 3           29.27,3     11.08,7  (3209)    6.00
Walking    ---  Käppeli Karin                       67 Schwerzenbach                 15.30,1      0.40,4  (3211)    7.02
Walking    ---  Peter Luzia, Schwerzenbach          61 DTV Schwerzenbach 1           18.03,0      3.13,3  (3913)    8.12
Walking    ---  Rickembach Imelda, Schwerzenbach    54 DTV Schwerzenbach 2           18.25,5      3.35,8  (3914)    8.22
PM           3. Untersander Alice, Schwerzenbach    97 Mädchen Riege Schwerzenba      4.35,1      0.20,8  (1251)    4.10
VF          40. Untersander Claudia, Schwerzenbach  71 DTV Schwerzenbach             29.22,2     11.03,6  (3223)    5.59
PK         103. Untersander Remo, Schwerzenbach     98 KiTu Schwerzenbach             5.57,6      1.53,4  (1460)    5.25
Walking    ---  Wiederkehr Margrith, Schwerzenbach  57 DTV Schwerzenbach 2           18.42,5      3.52,8  (3921)    8.30
S3M         17. Engler Walter                       51 Sennwald                      50.20,7     18.52,2   (601)    5.39
S1M         18. Inhelder Urs, Sennwald              71 STV Sennwald                  35.48,7      6.05,8  (3007)    4.01
S2M         22. Mannhart Ernst                      61 Sennwald                      35.30,4      5.26,6  (3946)    3.59
S3M         13. Walt Heinrich                       47 Sennwald                      41.18,0      9.49,5   (609)    4.38
Sch3        11. Wohlwend Patrick, Sennwald          90 STV Oberriet-Eichenwies        6.45,3      0.39,0  (2627)    3.33
HKM         36. Hüppin Roland                       80 Siebnen                       37.24,8     10.23,2    (46)    4.12
S3M         14. Schwendeler Werner                  54 Siebnen                       43.36,5     12.08,0   (613)    4.53
SJog       ---  Eugster Martin, Speicher            54 Familie Eugster               10.53,6      2.20,7  (3717)    4.57
VF          38. Eggmann Jacqueline                  70 St. Gallen                    26.59,2      8.40,6  (3203)    5.30
KB         ---  Hinrichs Luc                        02 St. Gallen                     2.53,0      1.58,9  (9225)    9.36
KB         ---  Hinrichs Paplo                      04 St. Gallen                     2.54,9      2.00,8  (9344)    9.43
KG         ---  Mira Sonderegger                    01 St. Gallen                     2.38,0      1.42,0  (9057)    8.46
SJogi      ---  Okaya C. Yoko                       58 St. Gallen                    12.17,5      3.11,1  (3618)    5.35
VM           3. Rick Hansueli                       65 St. Gallen                    17.27,7      0.44,7  (3326)    3.33
S2M          3. Schildknecht Richard                64 St. Gallen                    31.18,0      1.14,2  (3944)    3.31
S3M          4. Spohn Tschösi                       55 St. Gallen                    33.17,6      1.49,1   (618)    3.44
SJog       ---  Steiger Beat                        62 St. Gallen                    12.29,5      3.56,6  (3855)    5.40
VM          98. Stricker Albert                     23 St. Gallen                    26.27,7      9.44,7  (3335)    5.24
S2M         25. Stump Christian                     64 St. Gallen                    37.14,8      7.11,0  (3945)    4.11
VM          91. Trütsch Hanspeter                   53 St. Gallen                    24.43,5      8.00,5  (3364)    5.02
S1M          7. Winiger Roland, St. Gallen          68 LSV St.Gallen-Appenzell       31.19,0      1.36,1  (3008)    3.31
VM          99. Rüesch Michael                      78 St. Margrethen SG             27.31,7     10.48,7  (3328)    5.37
KB         ---  Tribelhorn Fabrice                  ?? St. Margrethen SG              1.52,9      0.58,8  (9259)    6.16
PK         102. Tribelhorn Maurice                  ?? St. Margrethen SG              5.56,7      1.52,5  (1459)    5.24
SJog       ---  Wehrli Ramon                        88 St. Margrethen SG              8.53,7      0.20,8  (3746)    4.02
S3M         16. Sappl Georg                         52 St. Moritz                    46.53,7     15.25,2   (615)    5.16
Walking    ---  Hollenstein Liliane                 44 Stein SG                      17.54,1      3.04,4  (3908)    8.08
PK           3. Hollenstein Luca                    97 Stein SG                       4.14,3      0.10,1  (8010)    3.51
KB         ---  Hollenstein Nico                    99 Stein SG                       1.03,8      0.09,7  (9228)    3.32
VM          56. Hollenstein Ronnie                  72 Stein SG                      21.15,2      4.32,2  (3322)    4.20
KG         ---  Graf Celine                         00 Steinen                        1.20,6      0.24,6  (9150)    4.28

Total 70



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.