Altstätter Städtlilauf 2005 - nach Name "K"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sch1         1. Kaiser Simon                        96 Gams                           7.03,3       -----  (1923)    3.42
Sch1        40. Kammerlander Eric, Rebstein         95 TV Rebstein                    8.38,6      1.35,3  (1924)    4.32
SJog       ---  Kammerlander Lidio                  66 Rebstein                       8.58,4      0.25,5  (3803)    4.04
Walking    ---  Käppeli Karin                       67 Schwerzenbach                 15.30,1      0.40,4  (3211)    7.02
Sch2         9. Karsdorf Jan, Hinterforst           93 STV Oberriet                   7.31,3      0.49,7  (2317)    3.57
KB         ---  Kaufmann Alex                       99 Eichberg                       0.59,9      0.05,8  (9296)    3.19
PM          51. Kaufmann Isabelle                   97 Altstätten SG                  5.27,7      1.13,4  (1275)    4.57
SJog       ---  Kaufmann Martin, Altstätten SG      94 Pfadi St. Michael Altstät     11.41,7      3.08,8  (3818)    5.18
Schi3       14. Kaufmann Sarah                      92 Eichberg                       8.24,0      1.41,9  (2518)    4.25
KB         ---  Keel Cedric                         01 Montlingen                     5.45,7      4.51,6  (9234)   19.12
KG         ---  Keel Chantal                        01 Altstätten SG                  2.04,5      1.08,5  (9131)    6.55
SJog       ---  Keel Florian                        83 Altstaetten                   13.38,3      5.05,4  (8144)    6.11
KG         ---  Keel Larissa                        99 Montlingen                     1.45,9      0.49,9  (9042)    5.53
SJogi      ---  Kehl Silvia                         70 Altstätten SG                 10.42,5      1.36,1  (3596)    4.52
PM           5. Keller Elin                         99 Schönengrund                   4.38,1      0.23,8  (9043)    4.12
Schi3       12. Keller Fränzi                       92 Mollis                         8.14,9      1.32,8  (2520)    4.20
PK          12. Keller Jan                          97 Schönengrund                   4.33,7      0.29,5  (1430)    4.08
S2M          5. Kern Hans, Rehetobel                65 SV Rehetobel                  31.31,7      1.27,9   (412)    3.32
S1F          8. Kern Irene                          63 Rehetobel                     32.50,3      5.51,5  (1055)    4.45
KB         ---  Klaiber Fabian                      02 Altstätten SG                  2.09,0      1.14,9  (9235)    7.10
KG         ---  Klaiber Giara                       01 Altstätten SG                  1.55,2      0.59,2  (9044)    6.24
KG         ---  Klaiber Seline                      ?? Altstätten SG                  2.59,8      2.03,8  (9046)    9.59
KG         ---  Kläui Joelle                        00 Hinterforst                    1.25,4      0.29,4  (9169)    4.44
KG         ---  Kläui Michèle                       02 Hinterforst                    2.31,1      1.35,1  (9170)    8.23
PM          56. Kläui Pascale                       98 Hinterforst                    5.31,2      1.16,9  (1292)    5.01
Jun          5. Klauser Michi, Glarus               86 LAV Glarus                    17.16,1      0.21,5  (3358)    3.31
HKM         32. Kliebens Florian                    88 Rossrüti                      35.44,6      8.43,0    (35)    4.00
HKM          8. Kliem Roger, Hüttwilen              76 LC Frauenfeld                 27.56,3      0.54,7     (2)    3.08
KG         ---  Kluser Denise                       00 Marbach SG                     1.17,8      0.21,8  (9047)    4.19
KB         ---  Kluser Diego                        99 Montlingen                     2.12,6      1.18,5  (9315)    7.22
KG         ---  Kluser Jessica                      02 Montlingen                     3.18,2      2.22,2  (9167)   11.00
PM          70. Kluser Mirjam                       98 Marbach SG                     5.42,1      1.27,8  (1225)    5.11
Schi1        3. Kluser Nadine, Hinterforst          95 STV Oberriet- Eichenwies       7.46,5      0.20,5  (1730)    4.05
Sch1        52. Kluser Reto                         95 Gams                           8.58,6      1.55,3  (1925)    4.43
PM           6. Kluser Selina                       97 Hinterforst                    4.38,8      0.24,5  (1226)    4.13
Schi2       34. Kluser Stephanie, Gams              93 Läufergruppe Werdenberg        9.05,9      1.59,4  (2127)    4.47
HKM         41. Knaus Pascal                        79 Wil SG                        41.11,2     14.09,6    (57)    4.37
SJog       ---  Knöpfel Silvan, Marbach SG          83 LAVARIA                       15.15,2      6.42,3  (8133)    6.56
SJog       ---  Knup Urs                            44 Frauenfeld                    13.04,4      4.31,5  (3727)    5.56
PK          71. Kobelt Florian, Marbach SG          97 Jugi Marbach                   5.23,8      1.19,6  (1431)    4.54
S4M          3. Kobelt Kuno, Marbach                39 Pihamola                      39.39,4      1.58,5   (801)    4.27
KG         ---  Kobelt Luisa                        99 Marbach SG                     1.20,2      0.24,2  (9156)    4.27
Sch1        41. Kobelt Lukas, Marbach SG            96 Jugi Marbach                   8.42,6      1.39,3  (1926)    4.35
Sch2        35. Kobelt Michael, Marbach SG          94 Jugi Marbach                   8.41,8      2.00,2  (2318)    4.34
SJog       ---  Kobelt Roman                        83 CH                            17.12,1      8.39,2  (8145)    7.49
Sch2        37. Kobler Benjamin, Oberriet SG        94 KTV Oberriet                   8.47,7      2.06,1  (2339)    4.37
Walking    ---  Kobler Gabi, Oberriet SG            64 Bewegen. Mit Spass und Ja     20.20,6      5.30,9  (3909)    9.14
SJogi      ---  Kobler Jasmin                       89 Oberriet SG                   11.22,6      2.16,2  (3614)    5.10
PM          52. Kobler Ladina, Kobelwald            97 KTV Oberriet                   5.28,4      1.14,1  (1270)    4.58
SJogi      ---  Kobler Marianne                     67 Oberriet SG                   11.49,3      2.42,9  (3615)    5.22
SJogi      ---  Kobler Nathalie, Altstätten SG      94 Pfadi St. Michael Altstät     12.58,7      3.52,3  (3600)    5.53
Sch2        19. Kobler Sandro, Hinterforst          94 STV Rüthi                      7.55,9      1.14,3  (2319)    4.10
Schi1       42. Kobler Tamara, Oberriet SG          95 STV Oberriet-Eichwies          9.24,9      1.58,9  (1731)    4.57
PK          34. Kobler Thomas                       97 Rüthi SG                       4.59,0      0.54,8  (1432)    4.31
Sch1        16. Kobler Tobias, Kobelwald            96 KTV Oberriet                   7.53,3      0.50,0  (1951)    4.09
Sch2        44. Kocabas Cüneyt                      94 Balgach                        9.34,4      2.52,8  (2352)    5.02
Sch1        60. Kocabas Emre                        96 Balgach                        9.18,9      2.15,6  (1977)    4.54
SJogi      ---  Köchle Jessica, Altstätten SG       94 Jungschar Altstätten          15.24,8      6.18,4  (3514)    7.00
SJogi      ---  Köchle Melanie, Altstätten SG       94 Jungschar Altstätten          16.17,2      7.10,8  (3515)    7.24
SJog       ---  Köchle Yvan, Altstätten SG          97 Jungschar Altstätten          14.59,2      6.26,3  (3728)    6.48
Sch2         6. Kolb Pascal, Oberriet SG            94 KTV Oberriet                   7.11,2      0.29,6  (2340)    3.46
Sch1        19. Kolb Samuel, Oberriet SG            96 KTV Oberriet                   7.59,4      0.56,1  (1948)    4.12
PM          93. Kölbener Felizia                    98 Altstätten SG                  6.16,6      2.02,3  (1293)    5.42
Schi1       85. Kölbener Selina                     96 Altstätten SG                 12.02,8      4.36,8  (1777)    6.20
SJog       ---  Kölbener Urban, Altstätten SG       95 Pfadi St. Michael Altstät     11.42,8      3.09,9  (3820)    5.19
SJog       ---  Koller Albert, Hinterforst          ?? Gründer OK Städtlilauf        15.36,7      7.03,8  (3789)    7.05
HKM         25. Koller Daniel                       77 Lüchingen                     33.28,9      6.27,3    (58)    3.45
Schi2       43. Koller Irina                        93 Altstätten SG                  9.23,3      2.16,8  (2156)    4.56
Schi1       73. Koller Jasmin                       96 Eichberg                      10.18,9      2.52,9  (1790)    5.25
KB         ---  Koller Joel                         99 Lüchingen                      1.19,2      0.25,1  (9287)    4.24
KG         ---  Koller Lea                          02 Appenzell                      3.22,1      2.26,1  (8038)   11.13
SJog       ---  Konrad Matthias, Balgach            62 Sportgruppe Werkheim Wyde     11.58,3      3.25,4  (3729)    5.26
PM           9. Köppel Rahel, Rebstein              98 TV Rebstein                    4.41,2      0.26,9  (1227)    4.15
PK          89. Köppel Ramon, Oberriet SG           98 STV Oberiet                    5.41,2      1.37,0  (1433)    5.10
PK          14. Kotthoff Christopher                97 Rebstein                       4.35,4      0.31,2  (8016)    4.10
KG         ---  Kotthoff Lea                        99 Rebstein                       1.42,5      0.46,5  (9176)    5.41
SJog       ---  Kounticne Malik, Altstätten         94 Pfadi St. Michael Altstät     13.54,0      5.21,1  (3835)    6.19
Sch2        40. Kovacs Gabor, Reute AR              94 TV Reute                       8.49,5      2.07,9  (2320)    4.38
Schi2       32. Krizevac Sanela                     93 Altstätten SG                  9.01,9      1.55,4  (2128)    4.45
Schi2       56. Kroni Florentina, Eichenwies        94 STV Oberriet                  11.54,2      4.47,7  (2129)    6.15
SJogi      ---  Krupljanin Jovana, Altstätten       96 STV Altstätten                13.40,2      4.33,8  (3572)    6.12
SJogi      ---  Kuehnis Maria                       61 Hinterforst                   10.19,6      1.13,2  (3578)    4.41
SJog       ---  Kuehnis Peter                       55 Hinterforst                    9.07,6      0.34,7  (3795)    4.08
KG         ---  Küenzler Ladina, Oberriet SG        00 KTV Obrriet                    2.10,1      1.14,1  (9107)    7.13
PM           8. Küenzler Laura, Oberriet SG         97 KTV Oberriet                   4.40,4      0.26,1  (1266)    4.14
Schi1       83. Kuhlmann Lisa, Au SG                96 STV Au                        11.08,5      3.42,5  (1733)    5.51
Sch1        36. Kühn Christof, Marbach SG           95 Jugi Marbach                   8.21,8      1.18,5  (1927)    4.24
Schi1       61. Kühnis Alina, Oberriet SG           96 KTV Oberriet                   9.47,0      2.21,0  (1758)    5.08
PK          80. Kühnis Mauro, Oberriet SG           98 KTV Oberriet                   5.33,6      1.29,4  (1475)    5.03
Sch3        16. Kühnis Thomas, Hinterforst          92 STV Oberriet                   7.10,0      1.03,7  (2610)    3.46
Sch1        79. Kühnis Tom, Oberriet SG             95 KTV Oberiet                   10.41,8      3.38,5  (1949)    5.37
Schi1       55. Küng Dominique                      96 Altstätten SG                  9.43,2      2.17,2  (1734)    5.06
SJog       ---  Küng Hanspeter                      64 Altstätten SG                  9.47,1      1.14,2  (3730)    4.26
SJog       ---  Küng Joel, Altstätten SG            99 Jungschar Altstätten          14.05,7      5.32,8  (3850)    6.24
SJogi      ---  Küng Martina                        88 Altstätten                    13.46,4      4.40,0  (3581)    6.15
Sch2        15. Küng Philipp                        93 Altstätten SG                  7.48,0      1.06,4  (2342)    4.06
Sch2        36. Küng Samuel, Oberriet SG            93 STV Oberriet-Eichenwies        8.46,4      2.04,8  (2321)    4.37
SJog       ---  Küng Samuel, Altstätten             93 Pfadi St. Michael Altstät     13.04,1      4.31,2  (3828)    5.56
Sch1        37. Kunz Pascal, Balgach                95 Jugi Balgach                   8.27,7      1.24,4  (1928)    4.27
VM          23. Künzler Andreas                     70 Marbach SG                    19.34,6      2.51,6  (3366)    3.59
KG         ---  Künzler Jana                        02 Marbach SG                     3.33,9      2.37,9  (9140)   11.53
KG         ---  Künzler Jil                         00 Marbach SG                     2.57,3      2.01,3  (9139)    9.51
SJog       ---  Künzler Marcel, Balgach             70 Sportgruppe Werkheim Wyde     11.47,8      3.14,9  (3731)    5.21
KG         ---  Künzler Maya                        99 Marbach SG                     1.05,5      0.09,5  (9138)    3.38
Schi1        5. Kurath Tina, Gams                   96 Laufgruppe Werdenberg          7.52,2      0.26,2  (1735)    4.08
SJog       ---  Kuster Andre, Altstätten SG         91 Pfadi St. Michael Altstät     13.53,0      5.20,1  (3836)    6.18
KB         ---  Kuster Gabriel                      00 Altstätten SG                  1.42,7      0.48,6  (9312)    5.42
KG         ---  Kuster Irnina, Altstätten SG        00 STV Altstätten                 2.28,5      1.32,5  (9112)    8.15

Total 108



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.