Altstätter Städtlilauf 2005 - nach Name "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr    Ø/km
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HKM         18. Gächter Alex, Marbach SG            79 Donnschtig Hüpfer             29.59,6      2.58,0    (29)    3.22
KB         ---  Gächter Daniel, Oberriet SG         00 KTV Oberriet                   1.38,3      0.44,2  (9281)    5.27
SJogi      ---  Gächter Denise, Altstätten SG       81 Jungschar Altstätten          15.23,1      6.16,7  (3507)    6.59
PK          46. Gächter Djan, Schwändi              98 Donnstig Hüpfer Junioren       5.04,3      1.00,1  (1421)    4.36
Sch1         9. Gächter Janis, Schwändi             96 Donnschtig-Hüpfer Juniore      7.24,9      0.21,6  (1915)    3.54
PM         102. Gächter Jessica, Oberriet SG        98 KTV Oberriet                   7.12,9      2.58,6  (1265)    6.33
PM          20. Gächter Majka                       97 Schwanden GL                   5.00,7      0.46,4  (1218)    4.33
PK          10. Gächter Mario, Oberriet SG          98 STV Oberriet                   4.31,6      0.27,4  (1422)    4.06
VM          90. Gächter Miro, Schwändi              94 Donnschtig Hüpfer Juniore     24.25,1      7.42,1  (3316)    4.59
S1M         16. Gächter Remo, Oberriet              75 KTV Oberriet                  34.57,1      5.14,2   (225)    3.55
KG         ---  Gächter Sarah                       03 Oberriet SG                    3.30,6      2.34,6  (8033)   11.42
Schi3       11. Gähler Ramona                       92 Wald AR                        8.07,5      1.25,4  (2508)    4.16
SJog       ---  Gamper Joggi, Altstätten SG         49 Donnschtig-Hüpfer             15.43,6      7.10,7   (602)    7.08
SJogi      ---  Gamper Justine, Altstätten SG       90 Jungschar Altstätten          13.03,2      3.56,8  (3508)    5.56
HKM         38. Gamper Maurus, Adliswil             78 KTV Altstätten                39.00,2     11.58,6    (30)    4.22
VM          40. Gamper Sacha, Altstaetten           79 KTV Altstätten                20.29,1      3.46,1    (31)    4.10
VF          16. Gantner Luzia                       67 Flums                         23.09,7      4.51,1   (112)    4.43
KG         ---  Ganz Stefanie, Rebstein             00 TV Rebstein                    1.41,7      0.45,7  (9024)    5.39
S2M         20. Gartler Martin                      61 A-Meiningen, Vorarlberg       35.10,0      5.06,2   (407)    3.57
HKF          6. Gautschi Maja                       64 Grüt (Gossau ZH)              25.25,5      1.18,2   (103)    3.41
SJog       ---  Gebert Heinz, Altstaetten           54 Gründer OK Städtlilauf        15.38,0      7.05,1  (3786)    7.06
S3M          8. Gehring Arnold                      51 Libingen                      36.46,7      5.18,2   (620)    4.07
KG         ---  Gehring Gèraldine, Oberriet SG      00 STV Oberriet                   1.58,3      1.02,3  (9025)    6.34
Schi1       53. Geiger Senja, Oberegg               95 Jugi Oberegg                   9.41,2      2.15,2  (1773)    5.05
KB         ---  Geisser Carlo                       00 Diepoldsau                     1.36,1      0.42,0  (9328)    5.20
SJog       ---  Geisser Dominik, Lüchingen          89 STV  Lüchingen 3               8.40,9      0.08,0  (3756)    3.56
KB         ---  Geisser Fabio                       00 Diepoldsau                     1.20,3      0.26,2  (9329)    4.27
VM          34. Geisser Karl                        65 Diepoldsau                    20.08,1      3.25,1  (3375)    4.06
Schi2        3. Geisser Stephanie, Altstätten SG    93 KTV Altstätten                 7.14,3      0.07,8  (2113)    3.48
PM          58. Geisser Vera                        98 Diepoldsau                     5.33,4      1.19,1  (1295)    5.03
S1F         17. Geissmann Bernadette                58 FL-Vaduz                      48.46,3     21.47,5  (1053)    7.04
HKM         12. Gerber Markus, Rüfenacht BE         60 GG Bern                       28.59,9      1.58,3     (3)    3.15
Walking    ---  Giger Elisabeth, Widnau             42 Nordic Walking Heerbrugg      18.12,0      3.22,3  (3903)    8.16
Walking    ---  Girardet Ursula, Widnau             50 Nordic Walking  Heerbrugg     18.08,7      3.19,0  (3904)    8.14
VM          22. Glarner Fridli                      57 Niederurnen                   19.32,5      2.49,5  (3384)    3.59
Schi3       10. Glarner Neomi, Filzbach             92 LAV Glarus                     8.01,6      1.19,5  (2521)    4.13
KG         ---  Goldener Chiara                     99 Altstätten SG                  1.36,2      0.40,2  (9174)    5.20
SJogi      ---  Goldener Laura, Altstätten SG       94 STV Altstätten                 9.56,1      0.49,7  (3545)    4.30
Schi2       54. Göldi Julia, Oberriet SG            94 STV Oberriet                  10.32,0      3.25,5  (2114)    5.32
HKF          7. Göldi Marlies                       67 Bütschwil                     25.53,6      1.46,3   (127)    3.45
Schi2       14. Good Dominique                      93 Oberriet SG                    8.00,6      0.54,1  (2115)    4.12
VM          93. Graf Bruno                          52 Zizers                        25.06,3      8.23,3  (3317)    5.07
KG         ---  Graf Celine                         00 Steinen                        1.20,6      0.24,6  (9150)    4.28
KG         ---  Graf Corinne                        00 Rebstein                       2.13,5      1.17,5  (9132)    7.25
S1M         13. Graf Daniel, Marbach SG             74 Rheintaler Massai             34.22,0      4.39,1   (221)    3.51
VM           7. Graf Guido, Altstätten              77 STV Lüchingen                 17.58,0      1.15,0  (3351)    3.40
PM          17. Graf Lea, Altstätten SG             98 KTV Altstätten                 4.55,3      0.41,0  (1219)    4.28
SJog       ---  Graf Lukas, Hinterforst             87 Pfadi St. Michael Altstät     12.50,4      4.17,5  (3812)    5.50
S1M         22. Graf Michael, Rebstein              73 Rheintaler Massai             38.06,2      8.23,3   (222)    4.16
Sch1        44. Graf Michael, Marbach SG            96 Jugi Marbach                   8.47,4      1.44,1  (1916)    4.37
Schi2       10. Graf Nina, Altstätten SG            93 KTV Altstätten                 7.38,9      0.32,4  (2116)    4.01
SJogi      ---  Graf Nina, Altstätten SG            93 KTV Altstätten                11.55,1      2.48,7  (3573)    5.25
KG         ---  Graf Sabrina                        99 Marbach SG                     1.26,8      0.30,8  (9026)    4.49
KG         ---  Graf Sarina                         02 Rebstein                       2.42,9      1.46,9  (9133)    9.03
S1M         24. Grass Leonhard                      68 Masein                        38.30,2      8.47,3   (204)    4.19
Walking    ---  Gries Christine, Rebstein           63 Bewegen. Mit Spass und Ja     22.03,8      7.14,1  (3905)   10.01
KG         ---  Grillo Svenja                       00 Eichberg                       2.52,1      1.56,1  (9118)    9.33
VF          27. Grögli Heidi                        57 Wil SG                        25.16,1      6.57,5  (3240)    5.09
SJog       ---  Gross David, Altstätten SG          92 STV Altstätten                12.20,0      3.47,1  (3761)    5.36
Sch1        63. Gruler Hannes, Au SG                ?? STV Au                         9.29,5      2.26,2  (1423)    4.59
Sch1        49. Grünenfelder Mike                   95 Au SG                          8.54,5      1.51,2  (1917)    4.41
SJog       ---  Gschwend Christian, CH              91 Pfadi St. Michael Altstät     14.32,1      5.59,2  (3832)    6.36
PK          29. Gschwend Franz                      97 Oberriet SG                    4.55,5      0.51,3  (1487)    4.28
S2M         17. Gschwend Guido, Hinterforst         61 Donnschtig Hüpfer             34.43,5      4.39,7   (430)    3.54
PK          16. Gschwend Henrik                     97 Hinterforst                    4.38,0      0.33,8  (1424)    4.12
SJog       ---  Gschwend Matthias, Altstätten SG    92 Pfadi St. Michael Altstät     12.22,9      3.50,0  (3813)    5.37
SJog       ---  Gschwend Meinrad, Altstätten SG     58 Gründer OK Städtlilauf        15.40,0      7.07,1  (3784)    7.07
HKM         34. Gschwend Philippe, Lüchingen        88 STV Oberriet-Eichenwies       36.29,0      9.27,4    (32)    4.05
SJog       ---  Gschwend Roman, Heerbrugg           80 LAVARIA                       15.15,6      6.42,7  (8141)    6.56
Sch1        11. Gschwend Rouven                     95 Hinterforst                    7.30,3      0.27,0  (1918)    3.57
Schi3       19. Gschwend Yvonne                     92 Eichberg                       8.29,2      1.47,1  (2523)    4.28
Sch1        61. Gsell David, Eichberg               95 STV Eichberg                   9.25,7      2.22,4  (1919)    4.57
HKM         22. Gubler Philipp                      81 Werdenberg                    31.48,7      4.47,1    (50)    3.34
Schi2       46. Gül Zeiha, Altstätten SG            94 KTV Altstätten                 9.42,6      2.36,1  (2117)    5.06
VM          67. Güntert Thomas                      50 Heerbrugg                     21.48,3      5.05,3  (3391)    4.27
Sch2        32. Günthert Florian, Au SG             94 STV Au                         8.27,2      1.45,6  (2311)    4.26
PK          95. Güres Hakan                         98 Altstätten SG                  5.49,5      1.45,3  (8003)    5.17
Schi1       80. Güres Neyre                         96 Altstätten SG                 10.47,1      3.21,1  (1772)    5.40
Walking    ---  Gysel Gabriela, Fällanden           77 DTV Schwerzenbach 2           19.43,2      4.53,5  (3906)    8.57

Total 79



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.