(12) Frauen 30

32. Gommerlauf - (12) Frauen 30

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  Overall       
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Möbes Karin, Ulrichen               68 SC Obergoms                 1:15.37,5       -----   (106)  OF       2.   
    2. Volken-Irniger Marianne, Fiesch     66 SC Obergoms                 1:16.18,7      0.41,2   (105)  OF       4.   
    3. Stoller-Dänzer Brigitte, Frutigen   69 Swisscom Atomic Team        1:17.01,7      1.24,2   (104)  OF       6.   
    4. Aufdereggen Daniela, Näfels         71 Aletsch-Skaiter             1:19.28,5      3.51,0   (251)  OF       9.   
    5. Brunner Mariette, Münster VS        67 SC Obergoms                 1:21.32,8      5.55,3   (252)  OF       12.  
    6. Mäder Sabine, Aeschi                74 SC Aeschi                   1:26.37,2     10.59,7  (1012)  OF       21.  
    7. Hischier Claudia                    70 Oberwald                    1:27.38,1     12.00,6   (603)  OF       24.  
    8. Lessing Judith                      73 Blumenstein                 1:30.14,2     14.36,7  (1018)  OF       27.  
    9. Rogger Judith, Oberkirch            71 LLV Flüss, Nottwil          1:30.44,0     15.06,5  (1041)  OF       29.  
   10. Brees Ann                           68 Visp                        1:31.01,1     15.23,6  (1013)  OF       30.  
   11. Jacomet Paula                       74 Sedrun                      1:31.43,3     16.05,8  (1576)  OF       33.  
   12. Schmiedehaus Conny, Russikon        65 SCUma                       1:31.44,0     16.06,5  (1039)  OF       34.  
   13. Niederberger Sigrid                 72 Wolfenschiessen             1:32.14,9     16.37,4  (1571)  OF       35.  
   14. Driehorst Frauke                    72 Bern                        1:32.34,9     16.57,4  (1544)  OF       38.  
   15. Allenbach Kathrin                   71 Ried (Frutigen)             1:33.25,2     17.47,7  (1009)  OF       44.  
   16. Grabner Stefanie                    71 D-Bonn                      1:33.36,5     17.59,0  (1047)  OF       45.  
   17. Niedhart Gaby                       67 Kandersteg                  1:34.39,3     19.01,8  (1035)  OF       47.  
   18. Stüdi Ursula                        70 Bern                        1:35.01,1     19.23,6  (1031)  OF       50.  
   19. Reinmann Susanne, Ortschwaben       70 ST Bern                     1:35.29,9     19.52,4  (1024)  OF       53.  
   20. Däppen Regula, Steffisburg          68 CC Bern                     1:35.42,8     20.05,3  (1002)  OF       55.  
   21. Quadri Graziella, Lamone-Cadempino  65 ASCO Lugano                 1:36.42,2     21.04,7  (1592)  OF       57.  
   22. Briker Christine                    70 Andermatt                   1:36.43,8     21.06,3  (1583)  OF       58.  
   23. Meyer Monika                        68 Andermatt                   1:36.44,1     21.06,6  (1584)  OF       59.  
   24. Künzi Ursula, Adelboden             70 SC Adelboden                1:38.10,6     22.33,1  (1034)  OF       63.  
   25. Biderbost Eleonora, Grafschaft      65 SC Grafschaft               1:39.27,5     23.50,0  (1573)  OF       70.  
   26. Allenbach Veronika                  70 Belp                        1:40.03,4     24.25,9  (1572)  OF       71.  
   27. Bernhard Silvia                     67 Engelberg                   1:41.32,9     25.55,4  (1016)  OF       75.  
   28. Hort Melanie, Hünenberg             71 Swisscom Atomic Team        1:42.08,4     26.30,9  (1545)  OF       76.  
   29. Laureyns Inge, Brig                 65 Brig-Glis                   1:46.36,5     30.59,0  (2062)  OF       92.  
   30. Schoenbaechler Monika               67 Einsiedeln                  1:46.49,7     31.12,2  (1007)  OF       94.  
   31. Bächler Irene                       71 Emmen                       1:47.16,9     31.39,4  (1001)  OF       99.  
   32. Lagger Esther                       73 Reckingen VS                1:48.37,6     33.00,1  (1558)  OF       103. 
   33. Garbely Andrea                      69 Obergesteln                 1:49.45,8     34.08,3  (1561)  OF       107. 
   34. Gisler-Indergand Sonja              72 Erstfeld                    1:50.35,2     34.57,7  (1549)  OF       113. 
   35. Kilchmann Sabine                    66 Rothenburg                  1:50.44,1     35.06,6  (1547)  OF       114. 
   36. Gfeller Christine                   66 Bern                        1:50.46,3     35.08,8  (1028)  OF       115. 
   37. Lauper Brigitte                     71 Hergiswil NW                1:52.02,6     36.25,1  (2055)  OF       116. 
   38. Ziltener Martina                    65 Splügen                     1:54.17,2     38.39,7  (1555)  OF       123. 
   39. Wieczorek Claudia, Bottmingen       67 SC Rottenblitz              2:08.51,8     53.14,3  (2053)  OF       140. 
   40. Fassl Karin                         67 Hünibach                    2:24.46,6   1:09.09,1  (2063)  OF       147. 

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.