32. Gommerlauf - nach Ortschaft "R"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M40        119. Orlik Ernst                         57 Rabius                      1:23.21,5     16.34,8   (941)  
M40         16. Roth Peter, Rabius                  59 SC Obergoms                 1:10.58,7      4.12,0    (25)  
M50        208. Dörig Josef                         50 Rain                        1:45.04,4     34.10,4  (1328)  
M50         12. Thalmann Stephan, Ramersberg Sarnen 53 SC Schwendi/Langis OW       1:16.27,6      5.33,6   (219)  
F20          2. Allemann Melanie                    78 Ramlinsburg                 1:16.41,9      2.51,9   (253)  
M40        190. Imboden Daniel, Ramsen              56 SV GWK                      1:29.13,0     22.26,3   (838)  
M30        127. Summermatter Daniel                 70 Randa                       1:26.45,6     19.58,0   (787)  
M30         73. Truffer Roger                       70 Randa                       1:19.31,7     12.44,1   (379)  
M40        142. Zuber Benno                         60 Randa                       1:24.56,8     18.10,1   (774)  
M50         79. Ott Robert                          48 Räterschen                  1:27.35,3     16.41,3   (452)  
M20         73. Simmen Franz-Xaver                  76 Realp                       1:30.22,4     25.41,1  (1162)  
M30        121. Bohn Pascal, Reckingen              68 Reckingen                   1:26.29,5     19.41,9   (903)  
M40        114. Garbely Klaus                       63 Reckingen                   1:22.28,8     15.42,1   (396)  
M50        265. Guntern Willy, Reckingen            48 Reckingen                   3:02.28,0   1:51.34,0  (1707)  
M60         70. Walpen Franz-Josef, Reckingen       42 SC Obergoms                 2:04.40,2     48.12,0  (1720)  
F60          9. Walpen Josy, Reckingen              43 SC Obergoms                 3:12.09,6   1:28.03,9  (1568)  
M30         85. Walpen Michael Otto                 69 Reckingen                   1:21.06,6     14.19,0   (865)  
Mini B-M    29. Biderbost Katrin, Reckingen VS      93 SC Obergoms                   23.01,9      5.34,0  (2213)  
Mini A-K    14. Biderbost Stefan, Reckingen VS      94 SC Obergoms                    7.33,0      1.51,5  (2310)  
Mini B-M     3. Carlen Chantal, Reckingen VS        91 SC Obergoms                   17.39,2      0.11,3  (2214)  
M20         49. Carlen Fernando, Reckingen VS       84 SC Obergoms                 1:19.46,9     15.05,6   (388)  
Mini A-M    19. Carlen Pascale-Valérie, Reckingen V 96 SC Obergoms                    8.41,7      2.59,2  (2311)  
Mini B-M    25. Eggs Maria, Reckingen VS            91 SC Obergoms                   22.18,0      4.50,1  (2217)  
Mini A-M    12. Eggs Sarah, Reckingen VS            94 SC Obergoms                    8.00,1      2.17,6  (2315)  
Mini A-M     2. Garbely Michèle, Reckingen VS       94 SC Obergoms                    6.15,9      0.33,4  (2317)  
Mini B-K    40. Garbely Nicola, Reckingen VS        92 SC Obergoms                   20.44,8      5.43,9  (2219)  
Mini A-M    22. Holzer Martina, Reckingen VS        95 SC Obergoms                    9.11,2      3.28,7  (2320)  
Mini A-K    29. Holzer Silvan, Reckingen VS         96 SC Obergoms                   14.21,5      8.40,0  (2321)  
Mini B-K    59. Imwinkelried Alain, Reckingen VS    92 SC Obergoms                   23.11,3      8.10,4  (2221)  
Mini A-M    26. Jerjen Livia, Reckingen VS          96 SC Obergoms                    9.59,1      4.16,6  (2323)  
Mini B-M    10. Jost Patricia, Reckingen VS         93 SC Obergoms                   19.26,4      1.58,5  (2222)  
Mini B-K    55. Jost Simon, Reckingen VS            90 SC Obergoms                   22.04,7      7.03,8  (2224)  
F30         32. Lagger Esther                       73 Reckingen VS                1:48.37,6     33.00,1  (1558)  
Mini A-K    20. Paris Anton, Reckingen VS           96 SC Obergoms                    8.02,9      2.21,4  (2327)  
Mini B-M    31. Schmidt Daniela, Reckingen VS       91 SC Obergoms                   24.00,5      6.32,6  (2226)  
Mini B-M     1. Schnydrig Stephanie, Reckingen VS   90 SC Obergoms                   17.27,9       -----  (2227)  
M30         42. Walpen Alexander, Reckingen VS      72 SAS Bern                    1:15.06,1      8.18,5    (80)  
M30         56. Walpen Christian                    74 Reckingen VS                1:17.04,7     10.17,1   (413)  
M40        197. Walpen Paul                         59 Reckingen VS                1:29.54,6     23.07,9   (893)  
Mini B-K    18. Walpen Thomas, Reckingen VS         90 SC Obergoms                   17.26,1      2.25,2  (2231)  
M50        127. Bader Heinrich, Regensberg          48 SC Unterstrass              1:33.08,1     22.14,1  (1434)  
M20         25. Bader Willi                         79 Regensberg                  1:12.45,0      8.03,7   (202)  
M50        218. Bernhard Hans, Regensdorf           48 Regensdorf                  1:50.09,9     39.15,9  (1225)  
M70         18. Huldi Kurt                          26 Reinach BL                  3:24.24,9   1:53.09,9  (1709)  
M40         62. Meier Peter, Richterswil            59 roleto                      1:18.10,1     11.23,4   (469)  
F40          5. Polloni Irma, Richterswil           55 roleto                      1:25.50,7      9.33,7   (621)  
M60         15. Bolfing Leo, Rickenbach             40 Skiclub Schwyz              1:29.55,0     13.26,8   (823)  
M40        146. Habermacher Heinz                   64 Rickenbach LU               1:25.16,9     18.30,2   (398)  
M30        207. Manzoni Christian                   68 Rickenbach SZ               1:43.12,6     36.25,0  (1761)  
F30         15. Allenbach Kathrin                   71 Ried (Frutigen)             1:33.25,2     17.47,7  (1009)  
M60         19. Burgener Alois                      40 Ried-Brig                   1:31.13,6     14.45,4   (825)  
F40         18. Diezig Regina, Ried-Brig            62 Münster                     1:42.32,9     26.15,9  (1020)  
M50        200. Michlig Franz, Ried-Brig            50 TV Ried-Brig                1:44.22,9     33.28,9  (1770)  
M20         43. Mutter Sandro                       77 Ried-Brig                   1:18.36,4     13.55,1   (336)  
M40        249. Rittiner Rene                       62 Ried-Brig                   1:36.18,1     29.31,4  (1154)  
M20          3. Rubin Philipp, Ried-Brig            82 NSC Oberhasli               1:04.45,9      0.04,6    (77)  
M50        168. Lindner Willi                       47 Riedholz                    1:39.24,6     28.30,6  (1140)  
M50        172. Frey Heinrich, Riedtwil             48 Ski-Riege Zurzach           1:40.06,4     29.12,4  (1421)  
M30         65. Wüthrich Urs                        67 Riehen                      1:18.17,4     11.29,8   (515)  
M40        330. Widmer Martin                       55 Riggisberg                  2:19.33,5   1:12.46,8  (1752)  
M50         91. Imboden Christian                   52 Ringgenberg BE              1:29.09,2     18.15,2  (1330)  
Mini A-K    26. Biderbost Jean-Elie, Ritzingen      97 SC Grafschaft                 11.19,2      5.37,7  (2339)  
M40         95. Biderbost Toni                      59 Ritzingen                   1:21.03,4     14.16,7   (938)  
Mini B-K    47. Widrig Johannes, Rodels             91 SC Trin                       21.39,3      6.38,4  (2263)  
M40        240. Widrig Linus                        57 Rodels                      1:34.49,7     28.03,0  (1813)  
M65         11. Dassie Giuseppe, Rodi-Fiesso        36 SC Rodi Fiesso              1:39.10,0     14.12,6  (1360)  
M50        173. Frei Kurt                           51 Rothenburg                  1:40.07,9     29.13,9  (1117)  
F30         35. Kilchmann Sabine                    66 Rothenburg                  1:50.44,1     35.06,6  (1547)  
M40        288. Künzli Franz                        63 Rothenburg                  1:43.01,4     36.14,7   (358)  
M40        116. Nyffenegger Peter                   64 Rothenburg                  1:23.12,8     16.26,1   (785)  
M40          7. Beeler Karl                         59 Rothenthurm                 1:08.27,0      1.40,3    (63)  
M30          7. Gwerder Cornel, Rothenthurm         73 SC Einsiedeln               1:06.54,8      0.07,2    (38)  
M30         25. Luchsinger Reto, Rothenthurm        72 SC Netstal/Team Fischer     1:12.38,4      5.50,8    (69)  
M50          4. Schuler Josef                       54 Rothenthurm                 1:13.00,0      2.06,0   (208)  
M50        221. Müller Walter                       52 Rotkreuz                    1:51.07,6     40.13,6  (1855)  
M70          7. Schuler Heinrich, Rotkreuz          33 Club Zug                    1:50.36,8     19.21,8   (955)  
M20         30. Denier Claude                       86 Rottenschwil                1:14.28,5      9.47,2    (33)  
M50         10. Denier Richard                      54 Rottenschwil                1:15.22,2      4.28,2   (176)  
M50         52. Jenni Ruedi                         54 Rüeggisberg                 1:24.04,0     13.10,0   (491)  
M40        183. Cavegn Aluis                        59 Rueras                      1:28.37,5     21.50,8   (389)  
M40        287. Lais Peter, Rupperswil              60 OLG Suhr                    1:42.44,3     35.57,6  (1759)  
M40        226. Roder Beat                          63 Ruppoldsried                1:32.52,0     26.05,3  (1156)  
M50        244. Imwinkelried Bernhard               48 Russikon                    1:59.34,1     48.40,1  (1131)  
F30         12. Schmiedehaus Conny, Russikon        65 SCUma                       1:31.44,0     16.06,5  (1039)  
M50        228. Birrer Rudolf                       45 Ruswil                      1:52.32,1     41.38,1  (1102)  
M60         71. Keller Willy                        42 Ruswil                      2:09.04,0     52.35,8  (1746)  
M30        155. Müller Kurt, Ruswil                 67 Skiclub Alpina Roswil       1:30.50,5     24.02,9   (748)  
M50        233. Oberholzer Josef                    46 Ruswil                      1:55.05,1     44.11,1  (1250)  
M60         31. Stöckli Peter                       44 Ruswil                      1:34.17,6     17.49,4   (861)  

Total 89



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.