32. Gommerlauf - nach Ortschaft "O"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M40         88. Kaufmann Urs                        55 Oberägeri                   1:20.53,0     14.06,3   (331)  
M30        222. Kohl Detlef                         65 Oberägeri                   2:01.30,4     54.42,8  (1713)  
M50         36. Hofstetter Christian                46 Oberbalm                    1:21.53,0     10.59,0   (732)  
M60         65. Kreuzer Heinrich                    43 Oberbuchsiten               1:56.18,9     39.50,7  (1311)  
M40        165. Beer Hansueli                       60 Oberdiessbach               1:26.30,5     19.43,8   (711)  
M30        188. Chastonay Markus, Oberdorf SO       66 FC Grafschaft               1:37.36,5     30.48,9  (1107)  
M60         45. Meier Bruno                         41 Oberehrendingen             1:41.49,3     25.21,1  (1361)  
M20         37. Meier Fredrik                       75 Oberehrendingen             1:15.25,8     10.44,5   (450)  
M50        149. Meyer Franz                         53 Oberengstringen             1:36.06,9     25.12,9  (1389)  
M30        209. Szalai Csaba                        66 Oberentfelden               1:44.50,2     38.02,6   (964)  
M30        148. Andereggen Christian                67 Obergesteln                 1:30.12,6     23.25,0   (790)  
F30         33. Garbely Andrea                      69 Obergesteln                 1:49.45,8     34.08,3  (1561)  
F20         25. Hallenbarter Sandra                 76 Obergesteln                 1:37.07,3     23.17,3  (1017)  
M30        161. Imwinkelried Jean-Claude, Obergeste 70 SC Obergoms                 1:31.32,2     24.44,6   (734)  
M40         48. Jost Hubert, Obergesteln            63 SC Obergesteln              1:16.18,8      9.32,1   (426)  
M20         12. Jost Kilian, Obergesteln            79 SC Obergoms                 1:08.25,1      3.43,8   (164)  
Mini B-K    54. Jost Patrick, Obergesteln           92 SC Obergoms                   21.53,7      6.52,8  (2223)  
Mini A-K     7. Jost Sebastian, Obergesteln         94 SC Obergoms                    6.54,4      1.12,9  (2325)  
M50        165. Lagger Bernhard, Obergesteln        54 SC Obergesteln              1:38.54,2     28.00,2  (1312)  
Mini B-K    27. Lagger Daniel, Obergesteln          89 SC Obergesteln                18.59,7      3.58,8  (2225)  
M40        281. Lagger Elmar                        57 Obergesteln                 1:41.43,8     34.57,1  (1245)  
M30        137. Zeiter Silvan                       74 Obergesteln                 1:28.27,0     21.39,4  (1345)  
Mini B-K    61. Schürmann Cyrill                    91 Oberhasli                     24.16,7      9.15,8  (2252)  
Mini A-K    17. Schürmann Simon                     94 Oberhasli                      7.48,1      2.06,6  (2351)  
M40        131. Schürmann Ueli                      57 Oberhasli                   1:24.32,0     17.45,3   (925)  
M30         31. Mounir Olivier, Oberhofen Thun'see  67 SC Jeizinen                 1:13.05,0      6.17,4   (198)  
F30          9. Rogger Judith, Oberkirch            71 LLV Flüss, Nottwil          1:30.44,0     15.06,5  (1041)  
M30         30. Lang Hugo, Oberkirch LU             70 LLV Flüss                   1:13.04,3      6.16,7   (448)  
M30        111. Dätwyler Martin                     69 Oberkulm                    1:25.43,9     18.56,3   (513)  
M40        255. Hagenbuch Thomas                    55 Oberlunkhofen               1:38.09,3     31.22,6  (1779)  
M40        241. Meier Rudolf                        55 Oberlunkhofen               1:34.52,9     28.06,2  (1189)  
M60         17. Deckardt Gundolf                    41 Oberrohrdorf                1:30.22,7     13.54,5   (721)  
F60          8. Decurtins Marianne                  44 Obersaxen Affeier           2:25.24,4     41.18,7  (2072)  
M40        254. Böninger Heiner                     62 Obersteckholz               1:37.40,1     30.53,4  (1104)  
M50        166. Friedli Adi                         47 Oberwald                    1:38.57,7     28.03,7  (1119)  
Mini A-M    25. Hischier Belinda, Oberwald          94 SC Obergoms                    9.26,7      3.44,2  (2318)  
F30          7. Hischier Claudia                    70 Oberwald                    1:27.38,1     12.00,6   (603)  
Mini A-M    16. Hischier Mirjam                     95 Oberwald                       8.21,4      2.38,9  (2342)  
Mini A-M    28. Hischier Nathalie, Oberwald         96 SC Obergoms                   10.48,7      5.06,2  (2319)  
Mini A-K    23. Hischier Reto                       94 Oberwald                       8.29,9      2.48,4  (2301)  
M20         51. Kreuzer Vinzenz                     86 Oberwald                    1:20.19,3     15.38,0  (1335)  
Mini A-M     4. Sadler Nele, Oberwald               95 SC Obergoms                    7.10,9      1.28,4  (2328)  
M40        156. Scherrer Kurt, Oberwald             62 SC Oberwald                 1:25.52,6     19.05,9   (858)  
F40         42. Schorn Verena                       58 Oberwald                    2:49.14,3   1:32.57,3  (2051)  
M40        194. Wüthrich Hans                       64 Oberwangen b. Bern          1:29.45,1     22.58,4   (867)  
M30         80. Gafner Christoph                    65 Oberwil i. S.               1:21.00,1     14.12,5   (322)  
F20         32. Gerber Sara, Oberwil i. S.          85 SC Oberwil                  1:46.53,9     33.03,9  (1027)  
M40        236. Heim Karl                           59 Oberwil i. S.               1:34.14,7     27.28,0   (879)  
M40         17. Heimann Ruedi                       60 Oberwil i. S.               1:10.59,4      4.12,7   (173)  
M50         55. Heimberg Markus, Oberwil i. S.      53 SC Oberwil                  1:24.25,7     13.31,7  (1839)  
M50         18. Kunz Karl                           52 Oberwil i. S.               1:17.36,5      6.42,5   (427)  
M40         90. Kunz Oswald, Oberwil i. S.          56 SC Oberwil                  1:20.59,8     14.13,1   (447)  
F20         21. Kunz Yvonne, Oberwil i. S.          86 SC Oberwil                  1:34.07,4     20.17,4   (611)  
M30         87. Markovic Zivko, Oberwil i. S.       68 SC Oberwil                  1:21.16,2     14.28,6   (850)  
M30         19. Gafner Andreas                      71 Oberwil i.S.                1:10.56,6      4.09,0   (177)  
M60         46. Klöti Emil                          42 Obfelden                    1:41.52,5     25.24,3  (1310)  
M50         91. Kaderli Christian                   51 Oftringen                   1:29.09,2     18.15,2   (882)  
Mini B-K    49. Beer Mauro, Olivone                 89 SC Simano                     21.45,3      6.44,4  (2287)  
M40        252. Gatti Mauro                         62 Olivone                     1:37.26,8     30.40,1  (1274)  
M40        136. Guglielmazzi Erminio, Olivone       59 SC Olivone                  1:24.45,8     17.59,1   (834)  
Mini B-K    15. Pralong Candide, Orsières           90 SC Val Ferret                 16.48,0      1.47,1  (2361)  
F30         19. Reinmann Susanne, Ortschwaben       70 ST Bern                     1:35.29,9     19.52,4  (1024)  
M50         85. Kathriner Niklaus                   52 Osterfingen                 1:28.31,0     17.37,0   (914)  
M40        202. Dill Markus, Ostermundigen          64 SC Schönbühl                1:30.05,0     23.18,3  (1798)  
M20         79. Minnig Adrian                       78 Ostermundigen               1:32.18,9     27.37,6   (888)  
M30        180. Bader Ulrich, Otelfingen            74 LLCA Altstetten             1:34.48,4     28.00,8   (709)  

Total 66



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.