32. Gommerlauf - nach Ortschaft "M"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M40         79. Mathis Pius, Malters                61 SC Maters                   1:19.36,6     12.49,9   (449)  
M40        196. Schöpfer Markus                     57 Malters                     1:29.49,8     23.03,1   (959)  
M20         40. Schöpfer Michael, Malters           87 Club Horw                   1:16.46,3     12.05,0  (1831)  
M30         91. Zihlmann Markus                     67 Malters                     1:23.19,0     16.31,4   (895)  
M30         33. Fierz Reto, Männedorf               68 Seeclub Zürich              1:13.42,2      6.54,6   (159)  
M60          6. Glanzmann Walter                    44 Marbach                     1:24.10,6      7.42,4   (492)  
M40         89. Lötscher Franz, Marbach LU          55 SC Marbach                  1:20.58,2     14.11,5   (508)  
Mini B-K     1. Lötscher Gerold, Marbach LU         88 SC Marbach                    15.00,9       -----  (2265)  
F20         28. Lötscher Jeannette, Marbach LU      81 SC Marbach                  1:38.50,7     25.00,7  (1570)  
M20         29. Lötscher Valentin, Marbach LU       82 SSV                         1:14.24,0      9.42,7   (475)  
M40        107. Portmann Franz, Marbach LU          61 TFCM                        1:21.47,1     15.00,4   (514)  
M50        142. Piccot Michel                       47 Marly                       1:35.03,0     24.09,0   (889)  
M50         77. Bächinger Werner, Massagno          50 SC Gotthard Andermatt       1:27.07,1     16.13,1  (1364)  
M20         64. Rubin Timon, Matten                 75 SC Därligen                 1:25.56,0     21.14,7   (855)  
M50         73. Brunner Walter                      50 Matten b. Interl            1:26.46,7     15.52,7   (420)  
F20         11. Brunner Manuela                     79 Matten b. Interlaken        1:29.35,2     15.45,2   (602)  
M30        172. Tettamanti Roberto, Medeglia        65 Scom Mendrisio              1:32.39,6     25.52,0   (812)  
M60         37. Anderhub Beat                       44 Meggen                      1:37.12,3     20.44,1   (977)  
M50        157. Rohrer Klaus                        50 Meggen                      1:36.46,4     25.52,4  (1284)  
M30         89. Nater Marc-Sven                     65 Meilen                      1:22.17,2     15.29,6   (460)  
M50        116. Heim Heinz, Meiringen               50 NSC Oberhasli               1:31.59,0     21.05,0   (731)  
M40        186. Wyss Heinz                          60 Meiringen                   1:28.53,6     22.06,9   (933)  
M20         63. Wyss Marc                           87 Meiringen                   1:25.22,8     20.41,5  (1818)  
M40        111. Wyss Beat                           64 Melchnau                    1:21.52,2     15.05,5   (772)  
M50        230. Moor Peter                          48 Mellingen                   1:53.57,6     43.03,6  (1142)  
M50        147. Wildi-Frey Jürg                     51 Menziken                    1:35.37,8     24.43,8  (1168)  
F40         19. Wildi-Frey Silvia                   55 Menziken                    1:43.45,6     27.28,6  (1008)  
M30         50. Suter Adrian                        72 Merenschwand                1:16.18,6      9.31,0   (346)  
M40        218. Meier Hansjörg                      62 Merligen                    1:32.14,0     25.27,3  (1852)  
M50        268. Hengge Ernesto, Mezzovico           45 SC Mezzovico                3:23.22,7   2:12.28,7  (1819)  
M50         15. Cattori Luciano, Minusio            46 SC Rodi                     1:16.46,2      5.52,2   (311)  
F20         37. Cauzza Sonia                        79 Minusio                     1:59.00,6     45.10,6  (1579)  
M30        118. Malacrida Luca, Minusio             73 Sci Club Rodi               1:26.22,5     19.34,9   (940)  
F40         37. Rittmeyer Isabelle                  62 Mollens                     2:01.07,0     44.50,0  (2065)  
M20         96. Kratzer Christophe                  77 Mont-sur-Lausanne           1:43.43,9     39.02,6   (806)  
M30         76. Subirats Josep                      68 Montana                     1:19.48,1     13.00,5   (500)  
M20         35. Pichard Julien, Montana-Vermala     87 Ski-Club Crans-Montana      1:15.02,7     10.21,4   (174)  
M50        161. Rey Marc-André, Montana-Vermala     50 Montanin                    1:37.18,8     26.24,8  (1183)  
Mini B-K    22. Skory Roberto, Monte Carasso        91 GS Molinera                   18.20,6      3.19,7  (2292)  
M60         48. Briker Martin                       42 Monthey                     1:43.01,5     26.33,3  (1105)  
M40         55. Zumthurm Koni                       58 Monthey                     1:17.28,1     10.41,4   (521)  
M40        318. Mühlemann Alex                      58 Moosleerau                  1:58.32,9     51.46,2  (1296)  
F40         39. Pusterla Bianca                     63 Morbio Inferiore            2:15.03,3     58.46,3  (2057)  
M40        311. Pusterla Enrico                     58 Morbio Inferiore            1:54.57,4     48.10,7  (1716)  
M40        167. Rampinini Stefano                   64 Morbio Inferiore            1:26.39,7     19.53,0  (1369)  
M40        305. Schwery Hilar, Mörel                60 Club Sportivo Devero        1:49.35,0     42.48,3  (1823)  
F40         33. Walker Jeannette, Mörel             63 Aletsch-Skaiter             1:55.02,5     38.45,5  (1554)  
Mini B-K    44. Kempf Jonathan                      89 Morgarten                     21.19,6      6.18,7  (2245)  
M30        106. Meier Patrik                        71 Mörigen                     1:24.43,6     17.56,0   (745)  
M60         57. Bolliger Christian                  42 Mosen                       1:48.10,8     31.42,6  (1815)  
M40         37. Guggisberg Hans, Mühleberg          58 CCBERN                      1:14.43,4      7.56,7   (192)  
M30        187. Carlen Thomas                       71 Mülligen                    1:37.27,4     30.39,8  (1327)  
M50        154. Mülhaupt Urs                        48 Münchenbuchsee              1:36.25,2     25.31,2  (1282)  
M40        163. Brenzikofer Ruedi                   60 Münsingen                   1:26.21,6     19.34,9  (1723)  
M40        263. Graf Claude                         56 Münsingen                   1:39.15,8     32.29,1   (467)  
M60         13. Bacher Valentin                     40 Münster                     1:29.41,6     13.13,4   (793)  
M50        125. Furrer Hans, Münster                53 Münster                     1:33.06,5     22.12,5   (726)  
M40         74. Werlen Armin                        59 Münster                     1:19.27,7     12.41,0   (380)  
Mini A-M    14. Bernegger Arline, Münster VS        94 SC Obergoms                    8.05,3      2.22,8  (2308)  
M40        245. Bernegger Roman                     58 Münster VS                  1:35.37,6     28.50,9  (1870)  
F30          5. Brunner Mariette, Münster VS        67 SC Obergoms                 1:21.32,8      5.55,3   (252)  
M20         90. Imoberdorf Michael, Münster VS      84 SC Obergoms                 1:36.46,6     32.05,3   (459)  
F20         13. Imoberdorf Rahel, Münster VS        86 SC Obergoms                 1:30.29,1     16.39,1   (619)  
F40         12. Imsand Martha                       56 Münster VS                  1:38.34,9     22.17,9  (1010)  
Mini B-K    11. Imsand Raphael                      88 Münster VS                    16.19,0      1.18,1  (2240)  
Mini A-K    24. Kiechler Sebastian, Münster VS      95 SC Obergoms                    8.54,2      3.12,7  (2326)  
M40        274. Lagger Werner                       55 Münster VS                  1:40.53,9     34.07,2  (1246)  
Mini A-K    15. von Riedmatten Robin, Münster VS    97 SC Obergoms                    7.35,8      1.54,3  (2329)  
Mini A-M     1. von Riedmatten Tanja, Münster VS    94 SC Obergoms                    5.42,5       -----  (2330)  
M30        113. Weger Ulrich                        66 Münster VS                  1:25.45,7     18.58,1   (767)  
Mini B-M    28. Werlen Bettina, Münster VS          92 SC Obergoms                   22.51,1      5.23,2  (2233)  
Mini B-K    42. Werlen Florian, Münster VS          90 SC Obergoms                   20.50,7      5.49,8  (2234)  
Mini A-K    27. Werlen Tobias, Münster VS           95 SC Obergoms                   11.24,2      5.42,7  (2331)  
M40        297. Iten Robert                         55 Murg                        1:46.18,5     39.31,8   (511)  
M50        179. Ehrlich Jiri                        48 Muri                        1:40.53,3     29.59,3  (1185)  
M40        282. Zuber Andreas                       58 Muri b. Bern                1:41.59,9     35.13,2  (1194)  

Total 76



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.