32. Gommerlauf - nach Ortschaft "L"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M40        174. Kalbfuss Nicolas, L'Etivaz          64 Rossinière                  1:27.06,9     20.20,2   (841)  
M65         16. Bucher Eric, La Conversion          39 Footing Club Lausanne       1:41.58,1     17.00,7  (1267)  
M40        199. Collot Gilles                       57 La Tour-de-Peilz            1:29.57,5     23.10,8   (828)  
F40         17. Collot Nelly                        57 La Tour-de-Peilz            1:42.24,9     26.07,9  (1019)  
M50         46. Kuonen Kurt                         54 Lalden                      1:23.25,8     12.31,8  (1423)  
F30         21. Quadri Graziella, Lamone-Cadempino  65 ASCO Lugano                 1:36.42,2     21.04,7  (1592)  
M30        122. Hänni Martin                        74 Längenbühl                  1:26.31,5     19.43,9  (1295)  
M30        147. Molle Torsten                       69 Langnau                     1:30.10,9     23.23,3   (784)  
M50        226. Ehrler Rolf                         50 Langnau am Albis            1:51.50,3     40.56,3  (1737)  
M40         98. Kaufmann Thomas                     58 Langnau am Albis            1:21.20,3     14.33,6   (842)  
M65         15. Künzi Gilgian                       38 Langnau i. E.               1:41.50,2     16.52,8  (1137)  
M30          3. Baselgia Arno, Lantsch              65 LLC Bual Lantsch            1:06.49,8      0.02,2    (75)  
M40          4. Baselgia Urs, Lantsch               63 LLC Bual                    1:06.52,3      0.05,6    (74)  
M50        142. Ferini Gérard                       49 Lausanne                    1:35.03,0     24.09,0  (1201)  
F50          5. Pernet Beatrice                     49 Lausanne                    1:40.40,2      5.56,6  (1005)  
M50        152. Felder Fritz, Lausen                46 SC Flühli                   1:36.13,8     25.19,8  (1273)  
M30         79. Heckendorn Jürg, Lauwil             68 Equipe Schmutz Sport        1:20.56,2     14.08,6   (490)  
M50        158. Imhof Beat, Lax                     49 Aletsch-Skaiter             1:37.05,8     26.11,8  (1127)  
M20         50. Imhof Manfred, Lax                  83 Aletsch-Skaiter             1:20.00,6     15.19,3   (399)  
M50        175. Imhof Paul, Lax                     46 Aletsch-Skaiter             1:40.33,6     29.39,6  (1128)  
M40        189. Zehtner Eric                        62 Le Landeron                 1:29.10,9     22.24,2   (506)  
M50         87. Klopfenstein Arnold                 54 Lenk im Simmental           1:28.56,6     18.02,6  (1333)  
M50         27. Pasquier Fernand                    53 Les Moulins                 1:19.59,6      9.05,6   (404)  
M40         39. Kippel Adolf, Leuk-Stadt            64 SC Jeizinen                 1:15.04,4      8.17,7   (400)  
M30         59. Kippel Flavian                      67 Leuk Stadt                  1:17.26,0     10.38,4   (364)  
Mini A-M    11. Kippel Sandrine                     96 Leuk-Stadt                     7.58,1      2.15,6  (2353)  
M60         20. Allet Hermann, Leukerbad            44 L.C. Studen SZ              1:31.13,9     14.45,7  (1257)  
M40         69. Follonier Dominique, Leukerbad      64 SC Gemmi                    1:18.38,6     11.51,9   (394)  
Mini B-K    25. Kälin Andreas, Leukerbad            92 SC Gemmi                      18.41,5      3.40,6  (2241)  
Mini B-K    10. Kälin Kaspar, Leukerbad             88 SC Gemmi                      16.15,4      1.14,5  (2242)  
Mini A-K    10. Kälin Moritz, Leukerbad             94 SC Gemmi                       7.09,0      1.27,5  (2336)  
M40        161. Kälin Peter, Leukerbad              56 SC Gemmi                    1:26.08,7     19.22,0   (901)  
M40        103. Szymczak Michael                    57 Leukerbad                   1:21.42,8     14.56,1   (432)  
M40        228. Huser Marin, Liestal                58 Wettingen                   1:33.09,8     26.23,1   (909)  
M30         22. König Markus, Liestal               66 SSC Riehen                  1:11.01,0      4.13,4   (166)  
M30         92. Schweizer Reto                      74 Liestal                     1:23.19,7     16.32,1   (761)  
M30         72. Schindler Beat                      67 Linden                      1:19.30,7     12.43,1   (456)  
M60         40. Eberle Walter, Littau               40 MTV Littau                  1:39.00,8     22.32,6  (1304)  
M20         97. Ferrari Alessandro                  75 Locarno                     1:44.41,7     40.00,4  (1177)  
M50        111. Brügger Bruno                       46 Lostorf                     1:31.38,7     20.44,7  (1326)  
M20         86. Niemi Juha                          80 Lostorf                     1:34.37,0     29.55,7  (1339)  
M50        171. Niemi Markku                        53 Lostorf                     1:39.56,1     29.02,1  (1317)  
M30         40. Bertarelli Paolo                    65 Lugano                      1:14.34,4      7.46,8   (225)  
M30        143. Andermatt André                     69 Lungern                     1:29.48,4     23.00,8   (707)  
F20         27. Dürrenberger Ursina, Lupsingen      83 OLG Kakowa                  1:38.12,9     24.22,9  (1552)  
M40        219. Widmer Markus                       60 Lützelflüh-Goldb            1:32.14,5     25.27,8   (894)  
M40        160. Abgottspon Odilo                    56 Luzern                      1:26.05,2     19.18,5   (702)  
M70         17. Brändlin Gerhard, Luzern            14 SC Luzern                   3:14.02,6   1:42.47,6  (1705)  
M30        174. Burri Matthias                      65 Luzern                      1:32.43,9     25.56,3  (1841)  
M40        320. Heimgartner Beat                    61 Luzern                      2:00.08,0     53.21,3  (1758)  
M20         14. Isenschmid Marco, Luzern            83 SC Horw                     1:09.06,9      4.25,6    (84)  
F20         12. Stahel Nicole                       76 Luzern                      1:30.04,3     16.14,3   (618)  
M50        220. Tichelli Christian                  47 Luzern                      1:50.52,3     39.58,3  (1165)  
M40        213. Tischhauser Hans                    58 Luzern                      1:31.41,3     24.54,6  (1264)  
M20         65. Schrofer Pascal                     77 Lyss                        1:25.59,3     21.18,0  (1341)  

Total 55



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.